Ефералган

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Жарознижуючі

Класифікація: N02BE01

Міжнародна назва: Efferalgan

Діюча речовина: Парацетамол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сезонні загострення застуди та грипу – це та пора, коли мами та тата повинні думати про профілактику цих станів. Якщо хвороба вже виникла, то тут не потрібно губитися, а лише запастися стандартним набором препаратів, які призначає лікар, зазвичай. Парацетамол – це той засіб, який має бути присутнім в кожній аптечці. Вкрай важливо запастися й препаратами в дитячому дозуванні на основі парацетамолу, одним з яких є Ефералган. Детальніше про препарат, а також про його форму випуску ви дізнаєтеся далі.

Інструкція по застосуванню дитячого Ефералгану

Опис препарату. Efferalgan – це анельгезуючий ненаркотичний засіб (non-substantiya narcotic analgesic), який виробляється на основі парацетамолу. Він має аналогічні речовині властивості, як й практично всі жарознижуючі на основі парацетамолу.

Дериват параамінофенолу (попросту кажучи, парацетамол) володіє не слабо вираженим знеболюючим та мало-перевершеною жарознижуючою властивістю, завдяки чому його часто використовують саме для досягнення відповідних цілей. Менш розвинуте надання речовиною протизапального ефекту – він присутній, але не в такому масштабі, як зняття болю та високої температури.

Дитячий парацетамол (сироп) приймається всередину, після чого швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, виявляючись у всіх тканинах та органах згодом. Причому, всмоктування повне без зайвого залишку. Вже через 10-60 хвилин після потрапляння всередину досягається максимальна концентрація деривату в плазмі крові.

Свічки, у формі яких також випускається дитячий Ефералган, ставляться ректально. Через пряму кишку всмоктується трохи швидше та повніше, ніж сироп в шлунково-кишковому тракті та вже через кілька хвилин ви можете помітити, що температура вашого малюка починає поступово спадати.

Активна речовина зазначеного препарату виводиться переважно разом з сечею – через нирки проводиться більше 90% парацетамолу. Виведення речовини може зайняти більше часу, якщо пацієнт страждає від порушення функції нирок.

Є також Ефералган упса – це водорозчинні шипучі таблетки, але їх можна застосовувати тільки з 12 років. Для дітей призначені конкретно сироп та супозиторії, які дозволені до застосування з одного місяця життя. Однак при покупці засобу в аптеці обов’язково сказати вік або вагу дитини – дозування розраховується за цим показником, тому важливо уважно поставитися до цього моменту.

Від чого призначають? Дериватовий Efferalgan в дитячому дозуванні повинен прописувати дитині лікар при відсутності протипоказаних для нього особистих явищ. Якщо ви вже раніше користувалися парацетамоловими засобами для діток та вони надавали лише потрібний ефект, то тут, звичайно, не варто боятися та придбати Ефералган самостійно.

Засіб справляється з больовим синдромом, а тому призначається при наступних станах у дітей та дорослих:

 • Головний біль (imminens fronti pontificis traiecto);
 • Зубний біль, який в ранньому дитячому віці актуальний при прорізуванні зубів (canes erupit);
 • Невралгія (neurologicial);
 • Біль в горлі (sollicitus fauciurm);
 • М’язовий біль (musculies dolorism Sancty);
 • Боленосний синдром при різномасштабних травматичних (massive trauma) та термічних ураженнях (ingens igniis).

Ще парацетамольний Efferalgan прекрасно збиває температуру при застуді, прорізуванні зубок, а також інших інфекційних-запальних захворюваннях (irregularitatybus infectionis).

Чи знаєте ви, що парацетамол вважається певним індикатором, що визначає масштаби серйозності хвороби? Тобто, він збиває температуру не у всіх випадках – коли в організм, наприклад, потрапила якась серйозна та навіть небезпечна інфекція, парацетамол, як правило, лихоманку не прибирає. Падіння градуса якщо й відбувається, то дуже незначно та ненадовго, а це значить, що потрібно терміново дзвонити фахівцю. Далі призначаються сильніші жарознижуючі ліки поряд з якнайшвидшою постановкою точного діагнозу.

Спосіб застосування. Перед тим, як приймати деринатовий Efferalgan, варто уважно вивчити його інструкцію. Особливу увагу приділіть даним з дозуванням препарату, оскільки передозування загрожує серйозними наслідками, головне з яких – це токсичне ураження печінки (organym iecorisi toxiticus).

Супозиторії. В залежності від вікових вимог, свічки випускаються в трьох варіантах активної речовини на одиницю – 80 мг, 150 мг та 300 мг. Їх ставлять ректально дитині, у якої немає діареї (alviri deiectionuis) зараз.

Більшість батьків застосовують свічки в малоактивний нічний час, коли у малюка піднялася температура, але його не хочеться торсати та будити. Також вони гарні тоді, коли дитина навідріз відмовляється пити сироп – це досить поширена практика. Свічки бажано використовувати не раніше 6 годин після останнього застосування, щоб уникнути передозування. Якщо температура піднімається знову, то рекомендується застосовувати альтернативний жарознижувальний з іншою головною речовиною, чергуючи їх при необхідності.

Сироп. Тут доза залежить від маси тіла дитини – на 1 кг маси тіла має припадати 10-15 мг препарату. Тягучий Efferalgan застосовують 3-4 рази на добу з інтервалом 4-6 годин.

Для дозування сиропового засобу використовується мірна ложка, що йде в комплекті з параамінофенольним Efferalgan.

Те, через скільки діють зазначені форми випуску засобу, залежить від багатьох чинників: наповнення шлунка та прямої кишки, фізіологічні особливості. Ще для кращого, більш переважного впливу засобу для швидшого зниження високої температури потрібно пити більше теплої рідини – вона буде «виганяти» високу температуру. В цілому, початок дії Ефералгану середньстатистично відбувається вже через 5-15 хвилин після потрапляння в організм.

Багато мам запитують: що краще – сироп або супозиторії? Але тут однозначної відповіді немає, оскільки все індивідуально. Одну дитину може рвати від сиропу, іншу свічка може забезпечити сильною діареєю.

Склад Ефералгану у формі сиропу

Ліки-сиропи – це прекрасний варіант для лікування дитини, оскільки зазвичай активну речовину (у випадку з парацетамолом досить гірка та несмачна) розчиняють у смачненькій субстанції, щоб полегшити дитині його прийом. Але перед тим, як давати розчин дитині, варто прочитати, з чого він складається.

Пахучий карамельний сироповий Ефералган в 1 мл ліків містить 30 мг парацетамолу. Далі в немутному розчині є й допоміжні компоненти:

 • Макрогoл 6000 (macrogoll (VI));
 • Розчин сахарози (confirmatae sacchairo);
 • Натрію cахарин (CONDITANEUS saccharine);
 • Калію cорбат (Incessu insuper kaliumy);
 • Лимонна кислота (askorbin);
 • Ароматизатор, що імітує карaмель з ваніллю (bonuis odors Caramel vanilla);
 • Вода.

Опис Ефералгану у вигляді ректальних свічок

Як було оголошено раніше, супозиторії надаються в трьох варіантах дозування. Тобто, в одній свічці міститься 80, 150 або 300 мг активного компонента. Допоміжний компонент – твердий жир (solidum crassus crepito), який плавиться дуже швидко при попаданні в пряму кишку (особливо при надвисокій температурі).

Свічки призначені виключно для дітей від 3 місяців та до 10 років. Зрілим хворим не нав’язливо пропонується пити анти-термічні та антибольові таблетки. Для певного віку підбирається й відповідне дозування. Вся ця інформація середньо-вловимим шрифтом є на нетвердій паперовій упаковці засобу, яка швидко запам’ятовується.

Яка ціна Ефералгану сьогодні?

Парацетамольні ліки продаються в будь-якій аптеці та без рецепту. Просто приходьте в аптеку та купуєте Ефералган, який понижує температуру, не забувши сповістити чергового фармацевта про точний вік маленького пацієнта.

Його ціна в цілому невисока, скоріше, середня, як для сучасних не переформованих реалій. Причому, це стосується всіх форм випуску даного препарату. Зазвичай його радять тим, хто впевнено прийшов за дитячим парацетамолом, але не застав його в наявності.


Увага!

Використання Ефералган без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.