Егілок

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C07AB02

Міжнародна назва: Egilok

Діюча речовина: Метопролол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В умовах літньої спеки гіпертонікам було б краще утримуватися від перебування на вулиці, але це майже нереально – невідкладні справи часто вимагають вихід з дому. Переступаючи поріг свого будинку і тим більше сідаючи в задушливий громадський транспорт, люди з підвищеним тиском повинні перевіряти кишені або особисті речі й засвідчуватися – чи присутній в них характерний медпрепарат? Часто їм являється Егілок, який має форму зручно застосовних таблеток.

Інструкція, по якій застосовують Егілок

Медзасіб не годиться для самостійного застосування без інформування медспеціаліста – його завжди призначає кваліфкований лікар на підставі отриманих раніше повних даних про детальний стан здоров’я пацієнта. Тим не менше, та інструкція із застосування, яка завжди лежить в наявній коробці з ліками, повинна бути прочитана від і до, що допоможе уникнути окремих в деякому роді неприємних моментів в терапії. Лікарі, що займаються лікуванням стрибків тиску і в цілому найнебезпечнішої гіпертонічної хвороби, не завжди повідомляють про особливості використання егілоку, а бігати зайвий раз по поліклініках рідко буває приємно.

Егілок є відмінним засобом на основі такої відомої в фармгалузі діючої речовини, як метопролол тартрат кількості 25, 50 або 100 мг на таблетку. Тобто, він поставляється на полиці аптек в трьох варіантах дозування головного компонента, що рекомендується враховувати при починанні терапевтичного курсу з його тривалим або коротким застосуванням, а особливо при його детальному дозуванні.

Подані таблетки не можна переплутати з іншим засобом – вони хоч і мають звичний таблетований вид і не мають особливого запаху, але на одній стороні можна помітити дрібно насічені номери 435, 434 і 432, які залежать від дозування метопрололу тартрату.

Егілок є одним з тих протигіпертонічних засобів, які застосовують щодня протягом встановленого найдосвідченішим фахівцем курсу лікування. Для отримання необхідної та гранично ефективної лікувальної дії засобу, його краще вживати в ранковий час – так антигіпертензивний ефект таблеток буде отримано на весь день.

Якщо цього вимагає доза, то одну таблетку можна без труднощів поділити навпіл, однак, при прийомі з рідиною (бажано у вигляді води) її гризти не слід. Вживання рідини рясно при цьому посприяє швидшому виведенню речовин з сечею, як це відбувається в основному й з іншими засобами та бажано, щоб це була саме питна вода. Визначення дози засобу відбувається тільки індивідуально в кабінеті фахівця, а згодом за його рекомендаціями хворий повинен буде збільшити її дуже поступово і не різко. Залежно від діагнозу, який застав людину зненацька, в добу прописують до 400 мг препарату.

Небезпечно високий кров’яний тиск

В основному первісна доза засобу становить 100 мг – її краще приймати з ранку, але при необхідності (якщо пацієнтові не комфортно або ліки недобре переноситься) можна розділити на два прийоми через рівний проміжок часу. При не задовільному медичному дозуванні, доза може бути збільшена до 200 мг, однак, також є можливість приєднати до цієї схеми лікування інші протигіпертонічні препаратах.

Легка форма артеріальної гіпертензії може лікуватися і самою мінімальною дозою, що становить 25 мг препарату, якщо він допомагає в конкретному випадку.

Стенокардія

Тут препарат вимагає дво;-триразовий прийом і кожен з них повинен відповідати від 50 до 100 мг медзасобу. У дуже частих ситуаціях його призначають в хорошій комбінації з ліками цієї ж групи. Дізнатися, як довго можна приймати цей медпродукт при стенокардії, можна, заглянувши в інструкцію.

Аритмія

Аритмія, що має пристойну поширеність зараз у людей переважно старшого віку, також лікується з використанням широко-активного егілоку. Його тут потрібно пити з водою 2-3 рази на день по 50 мг кожен раз. Недостатній лікувальний ефект, коли пацієнт не відчуває потрібного йому поліпшення в роботі серця і скаржиться на колишні симптоми, вимагає збільшення дозування, яка може становити аж до 300 мг на добу. Тобто, медпрепарат варто приймати по 100-150 мг за раз – без впевненого лікарського дозволу це робити категорично не можна!

Інфаркт міокарда

Найбільшу ефективність Егілок показує в лікуванні даної небезпечної хвороби в разі, якщо його вжили протягом дванадцяти годин після прояву первинних його ознак (сильно турбують болі в грудях, які важко не помітити). При інфаркті медпрепарат антигіпертензивного походження приймають протягом двох діб кожні шість годин по 50 мг за раз. Для підтримки стабільності в стані хворого на добу рекомендується вживати не менше 200 мг таблеток. Терапевтичний курс тут становить близько 3 місяців, що обумовлено тривалістю необхідних відновлювальних маніпуляцій після такого небезпечного для здоров’я і життя захворювання.

Гіпертиреоз

У добу потрібно приймати 50 мг препарату 4 рази. З того часу, коли необхідний стан організму хворого ефект буде досягнутий, доза вимагає максимально поступового і до подиву плавного скорочення.

Мігрень

Егілок також застосовується і в якості попереджувального заходу мігреневих нападів. Тут мігренникам рекомендують приймати 100-200 мг засобу на добу, розділеного на два прийоми.

У чому головна відмінність Егілок і Егілок С?

Егілок випускається в декількох формах, серед них – «Ретард» і «С». Багато хто задається логічним питанням – від чого вони будуть ефективними та чим відрізняються від стандартної таблетованої форми? Вони добре підходять в тих випадках, коли мова йде про недостатність функціонування м’язів серця (хронічна форма хвороби) при аритмії. Однак все повинно обговорюватися з лікуючим лікарем, який знає про всі нюанси здоров’я пацієнта і його захворювань супутнього типу.

Егілок С (Egilok S) надається в таких варіантах дозування активного компонента: 25, 50, 100 і 200 мг. Це таблетки, які надають на організм більш тривалу лікувальну дію, чому сприяє спеціально розроблена довгорозчинна оболонка покрита плівкою, що має специфічний склад.

Завдяки пролонгованій дії таблеток концентрація метопрололу сукцинату спостерігається в плазмі крові несказанно довго, отже, клінічний ефект при такому застосуванні селективного блокатора не відступає протягом доби та більше. Звичайні таблетки не можуть похвалитися таким ефектом і їх дія є більш короткочасною.

Використовуючи Egilok продовженої дії, можна бути впевненим, що навіть при максимальних показниках головної речовини в плазмі крові ймовірність побічних ефектів на диво мала, на відміну від стандартного виду звичних всім людям швидкорозчинних в шлунку порошкових білосніжних таблеток.

Тривала терапія із застосуванням дієвих засобів може викликати сильне зниження судинного тиску, оскільки зазвичай в ньому присутнє пристойне зниження опору судин при тому, що серцевий викид залишається незмінним.

Ціна егілоку в аптеках

Головне питання, яке цікавить всіх пацієнтів відразу ж після призначення лікарем препарату Егілок полягає, зрозуміло, в його вартості. Відвідавши аптеку, яка працює при медичному закладі, або будь-який інший аптечний пункт, можна приємно здивуватися – ціна даного медичного препарату є середньою і доступною більшості пацієнтів. На її формування впливає виробник і частка активної речовини на таблетку, їх кількість в упаковці.

Пацієнти воліють користуватися наданими товарами інтернет-аптек, в яких часом є можливість придбати препарат дешевше або зовсім навмисно наштовхнутися на вигідну покупцеві акцію. Пильність при виборі такого роду аптеки повинна бути скурпульозною – ризик придбати підробку як ніколи високий, тому важливо спиратися на відгуки купуючих в цьому віртуальному місці людей.

Відомі й ефективні аналоги препарату Егілок

Опис Егілоку говорить, що це селективний бета-1 адреноблокатор, що знижує або інгібує агоністичну дію катехоламінів на діяльність серцевої системи. Аналоги протигіпертензивного препарату повинні ставитися до тієї ж групи і мати ті ж або схожі показання до застосування, надаючи вагомі підсумкові результати. Говорячи про найефективніші замінники егілоку, які призначають найчастіше, не можна не згадати засоби:

  • Азопрол ретард. Випускається у вигляді таблеток продовженої дії, що можна без вдумливості зрозуміти по приставці після назви. Дієвий в лікуванні компенсованій серцевій недостатності, що має хронічний перебіг, де добре поєднується з ефективними діуретиками, інгібіторами АПФ та ін. Азопрол допомагає запобігти коронарну смерть, яка може виникнути після гострого початку хвороби.
  • Азот. Показує незаперечно хороші результати в лікуванні ішемічної хвороби серця, а також стенокардії, інфаркту, з надлишком високого артеріального тиску, надшлуночкової (а також включаючи шлуночкову) екстрасітолію, поширеною миготливою ​​аритмією різних стадій та інших хвороб серцево-судинної системи.
  • Анепро. Засіб призначають при гострому перебігу інфаркту міокарда, а також інші порушення серцевого ритму (одне з них – суправентикулярна тахиаритмія), які можуть мати різні наслідки.
  • Бетак. Ще один аналог – Бетак, який застосовується в збірному лікуванні інфаркту міокарда, ІХС, занадто високого артеріального тиску, різних видів аритмій та ін. Бетак Має середню ціну й в аптеках його можна купити лише за рецептом, як і Егілок.
  • Бетакор. Незважаючи на те, що Бетакор відноситься до замінників егілоку, він має убогий список показань. Найбільш часто його використовують в дієвому і результативному лікуванні (іноді комплексному) підвищенного тиску і нападів стенокардійної напруги. У другому випадку фармпрепарат запобігає небезпечним здоров’ю нападам, які ускладнюються летальним ризиком.

Схожі показання та загальноописані показання мають й інші засоби різної вартості – Вазокордин, дорізаючи, Конкор, Корбіс, Бревіблок, Метоблок, Метокор, Небівал, Небікард, Емзок та ін.


Увага!

Використання Егілок без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.