Екофурил

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A07AX03

Міжнародна назва: Ecofuril

Діюча речовина: Ніфуроксазид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Екофурил – це капсульовані ліки з потужними антибактеріальними властивостями, спрямованими проти кишкових інфекцій. Головним діючим компонентом тут виступає ніфуроксазид. Засіб виробляється фармацевтичною компанією АВВА РУС, яка входить до фармхолдингу разом з AVVA Pharmaceuticals AG. Для чого використовується засіб та як його правильно застосовувати?

Інструкція по застосуванню Екофурилу

Як приймати Ecofuril? Засіб призначений для перорального застосування. Дорослі повинні приймати 200 мл дозування за раз (тобто дві капсули по сто або одну з двісті) чотири рази протягом доби. Інтервал між прийомами повинен бути рівним (6 годин). Не важливо, коли приймати препарат – до їжі або після. Це не вплине на ефективність, все одно потрібну дію буде досягнуто приблизно через добу-півтори після початку терапії.

Що стосується застосування у маленькому віці, виробник ліків випустив спеціальну версію – суспензію для дітей до трьох років. Дозування там становить 2,5 мілілітра – давати потрібно тричі на добу. Після трирічного віку вже переходять на капсули та застосовують також три рази на добу по 200 мг (як й дорослим). З шести до настання повноліття дозування ідентичне, але можна збільшити добову кількість шляхом додавання ще одного прийому (тобто 4 рази на добу). Інтервал може бути шести- або восьмигодинним, в залежності від потрібного числа прийомів. Курс може тривати від 5 до 7 днів, але тиждень – це край. Якщо протягом триденного періоду краще не стає, звертайтеся до лікаря.

Чи є побічні ефекти? У надчутливих до активного інгредієнта пацієнтів Ecofuril може викликати алергічні реакції (висип, набряклість, анафілаксію).

Взаємодії з іншими ЛЗ. Анотація говорить: з обережністю слід використовувати Екофурил при вживанні медикаментів, здатних викликати дисульфірамоподібну реакцію (тетурамоподібний ефект) при лікуванні хронічного алкоголізму. Дисульфірамоподібний ефект властивий Дисульфіраму, який призначають “пропащим” алкоголікам, бо він виробляє непереносимість та саме він іменується дисульфірамоподібною реакцією. Також обережність повинна бути дотримана при наявності печінкових захворювань та при прийманні ліків, що пригнічують ЦНС. Якщо ви приймаєте будь-які медикаменти (в т.ч. безрецептурні), порадьтеся з лікарем перед тим, як починати терапію Екофурилом.

Як зберігати? Препарат повинен лежати в затемненому та невологому місці. Також тримайте його якомога далі від дітей, які люблять пробувати все, що їм попадається на очі. Термін придатності досить тривалий та становить 5 років, після його закінчення приймати протимікробний засіб заборонено.

Від чого допомагає Екофурил?

Препарат допомагає в наступних випадках:

  • діарея інфекційної природи (в народі – пронос);
  • ентероколіти та коліти, що виникли внаслідок інфекції;
  • кишковий дисбіоз (як складова комплексної терапії).

Також застосування Екофурилу може бути корисним для профілактики виникнення інфекційних ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту при проведенні операцій. У переліку показань не входить профілактика діареї. У профілактичних цілях засіб приймати не рекомендується.

Також Екофурил не призначають від дисбактеріозу. Навпаки, ліки потенційно можуть викликати дисбактеріотичні розлади, але, за словами багатьох пацієнтів, дана проблема після лікування не виникає, зокрема тому, що у самому Екофурилі міститься пробіотик.

Згідно з інструкцією, перелік протипоказань такий:

  • стан вагітності;
  • фруктозна непереносимість та подібні синдроми (що пов’язано з наявністю сахарози в компонентному складі);
  • наявність збільшеної чутливості до базової активної речовини, похідним нітрофурану, додатковим компонентам, що містяться в Екофурилі.

Якщо ви годуєте грудьми, є варіант не переривати годування малюка у разі недовгострокового використання медикаментозного засобу, однак це потрібно узгодити з лікарем.

Аналоги Екофурилу в аптеках

До аналогів належать такі засоби (всі ніфуроксазидові):

  • Ентерофурил (Enterofuryl);
  • Контрдіар (KontrDiar);
  • Ерсефурил (Ercefuryl);
  • Адісорд (Adisord);
  • Елюфор (Elufor);
  • Ніфурал (Nifural);
  • Мирофурил (Mirofuril);
  • Стопдіар (StopDiar);
  • Ніфуроксазид-Вертекс (Nifuroxazide-VERTEX).

Точка зору: Екофурил – це розрекламований препарат, але в плані ефективності він повинен бути ідентичний класичному ніфуроксазиду. Важлива перевага огляду медикаменту – наявність суспензійної форми (для діток).

Подібні засоби (неповні аналоги): Інтетрикс на основі тіліхінолу, тіліхінолу лаурилсульфату та тилброхінолу, Ентобан на основі рослинних екстрактів (холарени, мірту, бутеї та ін.).

Наукові дані

Згідно зі статтею боснійських вчених Begler Begovic, Sead Ahmedtagic та ін. (Materia Socio-Medica, 2016), ніфуроксазид показав кращу ефективність в лікуванні діареї в порівнянні з пробіотиком. За даними Н. Х. Тхакушинової, Л. А. Леденко та ін. (Важкий пацієнт, 2018), використання засобу в комплексній терапії гострих кишкових інфекцій (ГКІ) перешкоджає росту умовних патогенів, скорочує перебіг хвороби та забезпечує ерадикацію (повне знищення) бактерій. Однак, в цілому ніфуроксазидові засоби менш досліджені за кордоном, ніж в російській та українській медичній літературі.

Стислий FAQ

Чи належить Екофурил до антибіотичної групи? Як і антибіотики, він є протимікробним медикаментом, але майже не всмоктується в організмі (діючи в кишківнику) та не проявляє системної дії – в цьому його кардинальна відмінність.

Чи можна лікуватися Екофурилом, перебуваючи на відпочинку в жаркій країні? Засіб можна взяти в аптечку мандрівника.

Чи вистачить однієї упаковочки на відпустку на двох? З огляду на те, що максимальна тривалість прийому препарату складає сім днів, на двох краще мати дві упаковки. При легких розладах (несильній діареї мандрівника) іноді досить одного, два дні для позбавлення від проблеми.


Увага!

Використання Екофурил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.