Еналаприл

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C09AA02

Міжнародна назва: Enalapril

Діюча речовина: Еналаприл малеату

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Еналаприл – це відомий і дуже дієвий лікарський препарат, який активно застосовують для боротьби з підвищеним артеріальним тиском. Він є інгібітором АПФ, а також здатний надавати незначний діуретичний ефект. Насправді він застосовується в лікуванні чималої кількості захворювань, пов’язаних безпосередньо з небезпечною для життя людини на артеріальну гіпертензію.

Інструкція по застосуванню Еналаприлу

Ліки, що випускається у вигляді таблеток, можна приймати до або ж після їжі – це ніяким чином не позначається на швидкості всмоктуваності препарату безпосередньо в шлунково-кишковому тракті. Добова доза препарату повинна залежати від того, який стан має хворий, на який недуга скаржиться і як артеріальний тиск відповідає на прийом препарату.

Артеріальна гіпертензія.

Під час лікування цього захворювання за допомогою Еналаприлу призначають дозу препарату від 5 до 20 мг (максимальна). Прийом ліків слід здійснювати один раз в день. Якщо у пацієнта спостерігається початкова стадія захворювання, найлегша, то йому, як правило, призначають не більше 5-10 мг препарату.

Якщо хворий скаржиться на Реноваскулярну гіпертензію або досить складну в лікуванні важку артеріальну гіпертензію, то після нетривалого прийому Еналаприлу у нього може різко впасти артеріальний тиск до дуже низьких показників. Саме з цієї причини хворим із вищевказаними проблемами здоров’я лікарі повинні призначати не більше 5 мг кошти на добу. Крім того, перші дні терапії повинні ретельно спостерігатися фахівцями.

Початкове лікування захворювання за допомогою підвищених доз ліки неприпустимі, так як це може стати причиною дефіциту рідини в організмі пацієнта. Незалежно від дози препарату, в процесі лікування необхідно ретельно стежити безпосередньо за станом роботи нирок і концентрацією калію в крові.

Як правило, під час лікування артеріальної гіпертензії середнього ступеня призначають 20 мг препарату один раз на добу.

Серцева недостатність, а також дисфункція лівого шлуночка, яка не має виражених симптомів.

Як правило, в лікуванні цього захворювання Еналаприл призначають паралельно з діуретиками. Якщо виникла така необхідність, то лікування зазначеним препаратом може проходити і з застосуванням препаратів наперстянки.

Для пацієнта, у якого була встановлена ​​серцева недостатність або ж дисфункція лівого шлуночка, що протікає без симптомів, рекомендована доза препарату становить 2,5 мг на добу. На самому початку терапії стан хворого повинен в будь-якому випадку контролювати лікар, щоб визначити, як його артеріальний тиск реагує безпосередньо на препарат. Відсутність несприятливих показників повинно означати продовження лікування. Для цього добову і разову дозу препарату необхідно вкрай поступовим чином підвищувати до 20 мг. Якщо пацієнт погано переносить разовий прийом такої великої дози ліки, то його можна розділити на два рази.

За 2-4-тижневий проміжок часу необхідно підібрати ефективну дозу ліків, проте, як було згадано вище, вона часто складає 20 мг на добу. Іноді добова доза Еналаприлу може становити 40 мг, при цьому її слід розділити на 2 прийоми.

Лікування серцевої недостатності за допомогою Еналаприлу має в обов’язковому порядку передбачати спостереження за станом нирок і артеріального тиску. Справа в тому, що в окремих випадках застосування цих ліків, особливо високих його доз, у хворих спостерігається ниркова недостатність або занадто низький артеріальний тиск.

Пацієнти похилого віку

Пацієнти, чий вік становить більше 65 років, повинні приймати ці ліки з великою обережністю. Залежно від того, який стан нирок у літнього пацієнта, коригують і дозу препарату. У більшості випадків дозування не коригується і становить від 5 до 20 мг Еналаприлу в добу. Все має відбуватися під суворим лікарським контролем.

Підвищений тиск у дітей від 6 років

Потрібно сказати, що лікування дітей за допомогою вказаного лікарського препарату – це нечасте явище. Еналаприл ГЕКСАЛ ® можна призначати виключно тим дітям, які вміють добре ковтати таблетки, запиваючи їх водою. Під час такого лікування за станом здоров’я дитини необхідно ретельно стежити.

Лікарі рекомендують дітям від зазначеного віку і з вагою 20-50 кг таку початкову дозу препарату, як 2,5 мг на добу. Діти з масою тіла більше, ніж 50 кг, можуть приймати 5 мг ліки.

При необхідності дозу можна коригувати. Пацієнти, вага яких становить 20-50 кг, можуть приймати максимум 20 мг ліків на добу. Для хворих з вагою більше 50 кг існує інша максимальне дозування – 40 мг Еналаприлу на добу.

Дітям менше 6 років, а особливо – новонародженим, не можна застосовувати ці ліки через відсутність необхідних даних.

Рецепт Еналаприлу

Лікар, який призначає своєму пацієнтові вказаний препарат від підвищеного тиску або ж серцевої недостатності, повинен виписати йому рецепт латинською. Він може призначити таблетки з дозуванням 2,5, 5, 10 і 20 мг активної речовини. Самому хворому зовсім не обов’язково розбиратися, що написано в рецепті, так як йому все може пояснити і лікар, і фармацевт, який працює в аптеці. Без наданого рецепта купити препарат практично неможливо.

Крім латинських позначень, рецепт препарату може бути виписаний безпосередньо комерційною назвою. На відміну від попереднього варіанту рецепта, тут фармацевт зобов’язаний видати саме те дозування ліків, яке вказане в представленому рецепті. Справа в тому, що у випадку з комерційним рецептом фармацевт просто не має права що-небудь міняти.

Таблетки Еналаприл і їх дозування

Як було сказано раніше, Еналаприл випускається виключно в формі таблеток. Вони пофарбовані в звичний для таблеток білий колір, а також мають розподільну риску, яка допомагає відмінно дозувати препарат. В одній таблетці може міститися 2,5, 5, 10 або 20 мг такого активного речовини, як еналаприл малеату. При необхідності можна дізнатися Еналаприл РЛС безпосередньо в інтернеті.

Особливості застосування та протипоказання

Пацієнти, які мають будь-які проблеми з нирками, повинні приймати зменшену дозу препарату. Разом з цим коригується і графік прийому Еналаприлу. Перед початком терапії хворому необхідно в обов’язковому порядку пройти обстеження нирок. Не менш важливим є і стежити за їх станом протягом всього курсу лікування. При появі перших негативних ознак з боку нирок препарат необхідно терміново скасувати.

Якщо у пацієнта в результаті застосування Еналаприлу раптово виник ангіоневротичний набряк, то його слід негайно припинити. За станом хворого в такому випадку повинен бути встановлений ретельний лікарський контроль до тих пір, поки йому не стане істотно краще. Про подальше використання ліків рішення приймається в індивідуальному порядку, виходячи зі стану хворого. Однак кращим рішенням буде призначення іншого антигіпертензивного препарату з іншим чинним речовиною.

Особливість Еналаприлу полягає в тому, що препарат затримує в організмі людини така речовина, як калій. З цієї причини разом з ним не рекомендується приймати препарати калію, а також діуретики, що сприяють його затримці. У найпершу чергу про це потрібно пам’ятати тим пацієнтам, які страждають на цукровий діабет або мають серйозні проблеми з роботою нирок.

Протипоказання

Зазначений препарат не призначають тим пацієнтам, які мають індивідуально виявляється непереносимість активного компонента. Він протипоказаний і тим людям, які коли-небудь перенесли набряк Квінке або мають спадкову схильність до його виникнення. Особливо це стосується випадків, коли пацієнт раніше стикався з набряком Квінке, що виникли в результаті прийому інгібіторів АПФ.

Не менш небезпечним є і прийом препарату пацієнтами, які страждають одно- або двостороннім стенозом ниркових артерій. Також описуваний медикаментозний препарат протипоказаний людям, які перенесли ниркову пересадку або страждають безпосередньо від печінкової недостатності.

До протипоказань, які необхідно враховувати перед прийомом ліків, відноситься дитячий вік до 6 років, вагітність і, звичайно, лактація.

Ціна Еналаприлу

Зазначений лікарський препарат, який випускається виключно у вигляді таблеток, має дивно низьку вартість. Можна сказати, що він є найбільш бюджетним ліками з представленої групи інгібітори АПФ. Однак для того щоб придбати даний засіб необхідно надати фармацевту рецепт латинською, виданий лікарем.

У Еналаприлу є безліч замінників, однак, важко знайти той препарат, який має ще нижчу вартість. Проте, іноді доводиться вибирати аналог цих ліків, на що можуть бути найрізноманітніші причини.

Аналоги Еналаприлу

Іноді для лікування підвищеного артеріального тиску з’являється необхідність замінити Еналаприл ФПО (5 мг діючої речовини) на аналоговий препарат, що забезпечує таким же або дуже схожим терапевтичним ефектом. Найбільш відомими аналогами Еналаприлу є такі препарати:

  • Енам. Це більш дорогий препарат, який має ідентичні Еналаприлом показання і властивості. Енам проводиться в Індії і випускається в таблетованій формі. В одній упаковці міститься 20 таблеток. Слід зазначити, що цей препарат випускається в декількох варіантах дозування, де вміст активного компонента може становити від 2,5 до 20 мг.
  • Ренітек. Препарат виробляється на території Голландії та має середню вартість. Його діюча речовина – еналаприлу малеат. Ренітек випускається в єдиній формі діючої речовини – 5 мг. До того ж, в одній упаковці міститься не 20, а 14 таблеток.
  • Едніт. Зазначений медикамент проводиться в Угорщині. Між Еднітом і Еналаприлом немає істотних відмінностей ні в показаннях до застосування, ні в дозуванні діючої речовини в одній таблетці, ні в протипоказання.
  • Енап. Ще одним інгібітором АПФ є Енап, вироблений безпосередньо в Словенії. Цей препарат, крім усунення високого тиску і серцевої недостатності, застосовується для профілактики серцевої недостатності. Його ціна є вищою, ніж вартість усіх перерахованих вище замінників Еналаприлу.

Потрібно сказати, що підвищений артеріальний тиск – це дуже серйозне і навіть небезпечне захворювання на сьогоднішній день. Саме з цієї причини перед заміною Еналаприлу на інший медикамент необхідно обов’язково порадитися зі своїм лікарем, незважаючи на те, що всі вищеописані ліки мають дуже схожу дію.


Увага!

Використання Еналаприл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.