Есслівер Форте

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A05C

Міжнародна назва: Essliver forte

Діюча речовина: Полівітаміни, Фосфоліпіди

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Есслівер Форте (Essliver Forte) – це безрецептурний препарат з гепатопротекторним впливом, тобто він забезпечує захист печінки від ушкоджень та сприяє одужанню при захворюваннях цього важливого органу. Випускається у формі капсул індійською фарм-компанією “Наброс Фарма Прайвіт Лімітед”, форма таблеток не передбачена. Розфасовується та пакується вже в державі призначення, наприклад, в Росії цим займаються компанії ВАТ «Нижфарм» та ЗАТ «Скопинський фармацевтичний завод».

Есслевір Форте: інструкція по призначенню

Як приймати? Засіб для очищення печінки слід вживати всередину під час трапези. Капсули не можна розжовувати, ковтайте їх повністю та запивайте склянкою холодної або теплої води.

Що стосується схеми прийому, дорослим рекомендовано вживати двічі-тричі на день, двох-капсульну дозу. Дітям потрібно вживати знижене дозування – з тією ж частотою (три рази в день), однак лише по одній капсулі.

Для чого застосовують? Засіб може призначатися хворим, у яких був виявлений:

  • стеатогепатит (лат. Steatosis hepatis) – в розмовному варіанті жировий гепатит печінки – це захворювання, при якому відбуваються запальні зміни та жирова дистрофія печінки без будь-якої інфекційної причини;
  • стеатогепатоз (Steatosis hepatosis) – захворювання печінки, яке характеризується ожирінням печінкових клітин;
  • радіаційний синдром (acute radiation syndrome) – сукупність негативних ефектів для здоров’я через вплив високих кількостей іонізуючого випромінювання протягом невеликого періоду часу; визначення “радіаційний синдром” є калькою з англійської, правильний переклад – гостра променева хвороба (ГПХ).

Також Есслівер використовують як елемент комбінаційної терапії при гепатитах хронічного та гострого характеру, цирозних ураженнях печінки, токсикоз у жінок, які виношують малюка та при псоріазі. Яким чином пов’язані печінка та псоріаз? За даними вчених Ю. Корсакової та Т. Коротаєвої, поширеність неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) та метаболічного синдрому у пацієнтів з псоріазом вищі, ніж у загальній популяції. Крім того, пацієнти з НАЖХП та псоріазом схильні до вищого ризику вираженого фіброзу печінки. Тому прийом Ессліверу при псоріатичних ураженнях допоможе захистити орган.

Крім того, деякі пацієнти Есслівер приймають для підтримки печінки при схудненні.

Коли протипоказаний? Від застосування капсул слід відмовитися при наявності підвищеної чутливості до будь-якого з компонентів засобу.

Чи є побічні ефекти? Як й у будь-яких інших препаратів та БАДів, у Ессліверу є можливі “побочки”. Вони включають болі в животі, розлад та забарвлення сечі в яскраво-жовтий колір.

Які наслідки передозування? Клінічної інформації про передозуванні немає. Однак якщо пацієнт прийме у позамежній кількості Есслівер, його може почати нудити, може боліти або сильно турбувати голова, виникнути шлункові болі. У таких ситуаціях потрібно промити шлунок, випити ентеросорбентний препарат.

Як зберігати? Капсули можна зберігати при кімнатній температурі, максимальний ліміт становить 25 градусів за Цельсієм. Інструкція нічого не говорить з приводу нижнього ліміту, але природно, засіб не потрібно зберігати в морозильній камері. Однак, якщо в квартирі або будинку спекотніше, ніж 25 С, краще покладіть упаковку в холодильник.

Чи можна пити алкоголь під час лікування? Етанол відомий своїм згубним впливом на печінку. Навіть якщо при цьому вживати регенераторний препарат Есслівер, руйнування клітин не зупиниться (хіба трохи призупиниться). Більш того, при вживанні алко-напоїв засіб починає гірше всмоктуватися, що надасть негативний вплив на терапевтичний вплив Ессліверу.

Чи можна лікуватися Есслівером при вагітності? Застосування можливе, але тільки за призначенням лікаря. Майте на увазі, що засіб містить вітаміни, а вагітним зазвичай й так приписують вітамінні спецкомплекси, наприклад Прегнакер.

Есслевір Форте: склад засобу

  • Фосфоліпіди (есенціальні фосфоліпіди) (містять фосфатидилхолін – 29%, фосфатидилетаноламін та ін.) Як правило, речовини з групи фосфоліпідів отримують з соєвих бобів. Принцип їх лікувальної дії до неподобства простий: клітини печінки отримують можливість відновлювати свої стінки, які приблизно наполовину складаються з фосфоліпідів. Плюс до цього, фісфоліпіди інтенсифікують інтраклітинний обмін, покращують детоксикаційні властивості клітин, знижують енерговитрати печінки, а також перешкоджають формуванню сполучнотканинних елементів в цьому органі. Це ще не все, даний компонент Есслівер Форте має антиоксидантну дію та сприятливо впливає на дію інтерферонів в організмі. До слова, есенціальні фосполіпіди входять до складу препарату Ессенціале Форте.
  • Тіамін мононітрат (thiamine mononitrate).  За даними О. Громової та ін. печінкові захворювання можуть призводить до дефіциту цього вітаміну (B1, раніше іменувався аневрін). Людина може споживати начебто достатню кількістьі тіаміну, проте через недуги все одно страждає через нестачу – так званого ендогенного дефіциту. Це частково пов’язано з тим, що великі запаси вітаміну зберігаються в печінкових тканинах. При значному дефіциті у людини може розвинутися важке захворювання бері-бері (beriberi), в європейській лікарській практиці відоме як синдром Верніке-Корсакова.
  • Рибофлавін (riboflavin). У натуральному вигляді міститься в сирі, яйцях, листових овочах, печінці, нирках (м’ясних субпродуктах), пісному м’ясі, бобових (квасолі, бобах, сої, нуті, вікі, сочевиці), печерицях та мигдалі. Однак дефіцит вітаміну зустрічається нерідко. Ряд досліджень, проведених на тваринах, зокрема вченими William Antopol та Klaus Unna (cancerres.aacrjournals, publication date 1946) вітамін B2 захищає печінку від негативних змін.
  • Піридоксину гідрохлорид (pyridoxine hydrochloride). Ненаукова назва – вітамін В6. В організмі він перетворюється в активну форму, піридоксаль 5′-фосфат (PLP), важливий кофактор у багатьох ферментативних процесах, включаючи синтез амінокислот, нейротрансмітерів та сфінголіпідів (сфінголіпіди грають важливу роль в трансфері клітинного сигналу та клітинному розпізнаванні). Саме печінка відповідає за перетворення піридоскину гідрохлориду в піридоксаль 5′-фосфат (pyridoxal 5′-phosphate, PLP), тому при печінкових недугах може проявлятися його недостатність.
  • Альфа-токоферолу ацетат (у вигляді напівфабрикату 50%: альфа-токоферолу ацетат плюс желатин). Alfa-Tocopherol acetate, він же вітамін Е, за даними Antonio Di Sario, Cinzia Candelaresi та ін. (Vitamins and Hormones, 2007 ), деякі дослідження показали обнадійливі результати в плані використання токоферолу для лікування НАЖХП, однак, в той же час, необхідні багатоцентрові та довгострокові клінічні випробування.
  • Нікотинамід. Вченими Sufan Wang, Ting Wan, Mingtong Ye та іншими (журнал Redox Biology, 2018 р.) інформаційними засобами повідомлялося, що Нікотинамід може запобігти ожирінню (звичайно, якщо людина їсть не розжовуючи, а одразу ковтає їжу, збільшення ваги неминуче), збільшити тривалість життя та сприяти регенерації печінки.
  • Ціанокобаламін (cyanocobalamin). Відомо, що вітамін В12 містить комплекс кобальту та накопичується у великих кількостях в печінці. Він може виступати ефективним гепатозахисним засобом, оскільки інгібірував непомірне накопичення колагенових фібрил (Katsuhiro Isoda, Noritaka Kagaya та ін., Biological and Pharmaceutical Bulletin, 2008)

Ціна в аптеках на Есслевір Форте

Даний полівитамінно-фосфоліпідний препарат коштує не дуже дорого та не вдарить по сімейному бюджету. Така цінова політика характерна для багатьох вітчизняних та індійських виробників, що не можна сказати про американські добавки. Есслівер капс. 50 коштують дорожче, ніж “тридцятка”. Цифри 50 та 30 позначають кількість капсул в упаковці. Засіб пропонується багатьма аптеками в Україні (Києві та інших містах).

Есслівер Форте: аналоги медикаменту

Ринкових аналогів не так вже й багато. Можна відзначити не маловідомий Ессенціале Форте, що випускається французьким виробником. Він призначений для лікування недуг печінки та жовчовивідних шляхів. Так само як й Есслівер, Ессенціале випускається в капсулах. Інший інкапсульований препарат – Фосфонціале (відрізняється більш високою доступністю та економічністю). Ще один варіант для заміни або підміни: Резалют Про від Р. П. Шерер ГмбХ (Німеччина).


Увага!

Використання Есслівер Форте без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.