Етамзилат натрію

Фармакологічна група: Гемостатичні засоби (препарати), Захворювання крові (Кровоносна система)

Класифікація: B02B X01

Міжнародна назва: Etamsylate

Діюча речовина: Этамзилат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Хірургічна операція – це завжди небезпечний процес, який може закінчитися непередбачувано. Тут велику роль відіграє не тільки професіоналізм лікаря, який здійснює оперативне втручання, а й, звичайно, загальний стан хворого. Обов’язковими в застосуванні в предоперативному процесі є засоби, профилактуючі кровотечі під час операцій. Крововтрати при операціях можуть бути дуже великими і тому про ці моменти дбають заздалегідь, застосовуючи антигеморологічні засоби. Одним з таких препаратів є Етамзилат натрію.

Інструкція по застосуванню Етамзилат

Etamsylate допомагає не тільки запобігти виникненню різно-статечної кровотечі, але й зупинити його, якщо воно сталося з тієї чи іншої причини. Це здійснюється за рахунок впливу активної речовини на першу стадію, яку має гемостаз. Крім цього, речовина, яка міститься в таблетках (і ампулах), значно підвищує капілярну стійкість, після чого їх стінки стають менш проникними та міцнішими. Завдяки цій здатності засоби, а також багатьом іншим, що виникло кровотеча закінчується значно швидше, а кількість втраченої крові знижується.

Таблетки Etamsylate застосовуються:

Для зупинки та профілактики крововтрат під час проведення хірургічних втручань, а також деякий час після них. Засіб застосовується в багатьох розділах медицини для цілей зупинки й запобігання кровотеч. Це стосується акушерства, гінекології, стоматології, пластичної хірургії і т. д.

Лікування та попередження кровотеч капілярного характеру. При цьому кровотечі можуть мати практично будь-яку першопричину та місце розташування. Etamsylate часто використовують при гематурії, гіперменурії у жінок, які використовую внутрішньоматкові протизаплідні спіралі, а також при часто виникаючій кровотечі з носа і ясенний кровоточивості.

Перед застосуванням засобу варто максимально уважно й чітко прочитати інструкцію по застосуванню. Таблетки застосовують шляхом ковтання і запивання водою. Це можна робити прямо під час прийому їжі, або ж відразу після неї. Дорослій людині зазвичай призначають 2 таблетки 2-3 рази на добу. При місячних, які відрізняються зайвим багатством, застосовують таку ж дозу Etamsylate. У добу можна приймати більше 1500 мг препарату.

Перед проведенням хірургічної операції будь-якого виду приймають 1-2 таблетки препарату за одну годину до втручання. Також засіб застосовується і після операції – по 1-2 таблетки варто застосовувати кожні 4-6 годин до тих пір, поки ризик виникнення кровотечі не піде повністю.

Жінкам, які зіткнулися з менорагією, зазвичай призначають по 2 таблетки препарату 3 рази на добу протягом десяти днів. При цьому лікування повинно починатися з 5 дня від початку місячних (мається на увазі, очікуваного початку) і закінчуватися на 5 день наступного менстр. циклу.

Етамзилат також застосовують і дітям перед та після операцій, а також при інших ризиках виникнення кровотеч. Пацієнтам дитячого віку (6-14 років) призначають половинчасто-дорослу дозу. Тобто, дитині необхідно давати в два рази менше препарату. Більш кращою для застосування в дитячому віці є інша форма випуску препарату, де присутнє більше точне дозування.

Особливості застосування Етамзилат натрію

Етамзилат є серйозним препаратом – він не дозволений до застосування всім без розбору, а має свої протипоказання. Засіб не призначають тим пацієнтам, які:

 • Мають раніше виявлену чутливість до Етамзилат;
 • Не переносять будь-який інший компонент в складі засобу;
 • Страждає від підвищеної згортання крові;
 • Хворіє на гостру порфірію;
 • Схильний до тромбозів, тромбоемболій;
 • Хворіє гемобластоз (це стосується дітей, які страждають лімфатичною та мієлоїдною лейкемією, остеосаркомою).

Чому варто приділити увагу? Якщо пацієнт, якому планується застосування Етамзилат в формі таблеток (або його уколи), раніше хворів тромбозами або тромбоемболією, то засіб або скасовують, або застосовують його з особливо-інтенсивною обережністю й під постійним контролем лікаря.

Лікування Etamsylate варто починати тільки тоді, коли всі можливі причини виниклої кровотечі виключені (в тому числі й в гінекології). Адже трапляється так, що, пропив курс таблеток, жінка не відчуває поліпшень та надлишкова або занадто тривала менструальна кровотеча не припиняється, а повертається з кожним новим циклом. У такому випадку варто пройти детальне гінекологічне обстеження для виключення інших хвороб. Наприклад, причиною такого явища може бути наявність фіброзних утворень, які спостерігаються в порожнині матки.

Під час застосування засобу у пацієнта можуть виникнути такі реакції, як висип на шкірі та раптово підскочила температура тіла. При зіткненні з подібним варто негайно припинити прийом засобу, а потім набрати номер телефону свого лікаря і пояснити йому все. Зазвичай так проявляється гіперчутливість.

У складі таблеток є лактоза. З цієї простої причини пацієнтам з такими хворобами, як спадкова непереносимість галактози, а також ДЛЛ та синдромом МГ-Г, варто відмовитися від Etamsylate.

Пацієнти з нирковою недостатністю. До теперішнього часу немає достовірної інформації про те, як етамзілат впливає на людей, які страждають від ниркової недостатності. Речовина виводиться з організму нирками, тому для зниження ризику негативних наслідків варто зменшити дозування засобу до мінімальної.

Проведення лабораторних досліджень. При лікуванні Етамзилат варто враховувати, що ця речовина здатна значно знижувати справжні показники рівня креатиніну. Пацієнти, які роблять подібні тести під час лікування, не повинні дивуватися сильно низьким показникам – такий тест для отримання достовірних даних варто проводити вже по завершенню лікування Етамзилат.

Вагітність та грудне вигодовування. Застосування Етамзилат при вагітності відбувається досить часто, однак, для цього у вагітної жінки повинні бути серйозні свідчення.

На будь-якому терміні вагітності може виникнути загроза викидня, яка відбувається з кількох причин:

 • Звуження в родових шляхах;
 • Передлежування плаценти;
 • Відшарування плаценти.

Зазвичай такі небезпечні для здоров’я матері і життя плода характеризуються кров’яними-мажучими виділеннями. Звичайно, кров може піти і раптово, як це зазвичай буває при передчасному відшаруванню плаценти на різних термінах. У будь-якому випадку, при загрозі викидня призначають уколи Етамзилат, які приводять у норму сзгортання крові, зупиняючи її. Але також в цей період призначають і таблетки цього препарату. На ранніх термінах препарат призначають разом з прогестероном – під час лікування у виношуванні малюка жінки не повинно бути стресів, а також вона повинна дотримуватися постільного режиму.

Лікування препаратом на основі Етамзилат під час вагітності має перебувати під чітким і відповідальним контролем фахівця-гінеколога. Про вплив ліків на плід немає задовільною інформації, але при виникненні загрози викидня від нього не відмовляються.

Матерям від годування малюка варто відмовитися на той час, поки вона проходить лікування Етамзилат. Речовина здатна проникати в грудне молоко.

Етамзилат випускається в ампулах і пігулках. Друга форма випуску ліків є більш зручною в застосуванні – таблетки можна приймати навіть в домашніх умовах, не вимагаючи сторонньої допомоги від лікаря та чи медпрацівника. Однак обережність під час такого лікування й своєчасні лікарські консультації ніколи не будуть зайвими.

Склад. До складу препарату входить така активна речовина, як етамзілат натрію, який визначає, по суті, його назва. В одній таблетці міститься 250 мг активної речовини. Також в ньому присутня кукуруз. крохмаль, лимон. кислота, повідон, лактоза, МС.

Можливі аналоги. При відсутності ліків в аптеках можна звернути увагу на такі його аналоги:

 • Dicinone (Дицинон);
 • Aglumine (Аглумін);
 • Altodor (Алтодор);
 • Ciklonamine (Ціклонамін);
 • Dicinen (Діцінен);
 • Ezeline (Езелін);
 • Impedile (Імпеділ);
 • Gemlibra (Гемлібра);
 • Revolad (Револад);
 • Emaplage (Емаплаг);
 • Yarrow grass (Збір трави-деревію);
 • Water-pepper extract (Екстракт перцю водяного);
 • Nettle leaves (Кропив’яні листя-стебла);
 • Pepper grass (Трава горця перцевого);
 • Tincture of arnica (Арніковий настоянка).

Яка ціна у таблеток Етамзилат?

Вартість даного важливого препарату є низькою, що виступає величезним плюсом для більшої частини пацієнтів. Однак для покупки Етамзилат завжди потрібен відповідний латинський рецепт. Без нього придбати крово – зупиняючий препарат вам навряд чи вдасться.

Іноді буває так, що Etamsylate закінчується в аптеках дуже швидко, отже, виникає необхідність придбати його в іншому місці. Для цього можна скористатися послугами інтернет-аптек. До слова сказати, перевірити наявність препарату можна також в тих аптеках, які знаходяться в самих лікарнях і поліклінічних пунктах.

Етамзилат в ветеринарії

Etamsylate – це невідкладно-ефективний засіб, який має бути присутнім в вет-аптечці. Причому, корисно мати засіб і в ампулах, і в таблетках. При гостро-виниклої ситуації з кровотечею у тварини комусь простіше згодувати йому таблетку, а комусь поставити укол. Швидкодопомоговий Етамзилат врятував не одне тваринне життя – перед відвідуванням ветеринара ліки дають для зупинки крові.

Це антигеморрагічний засіб завжди колють вихованцям (кішкам, собакам) перед операційним втручанням та після нього. Будинки використовують таблетну форму ліків, додаючи її у «Віскас» або інше спеціально-розроблене харчування.


Увага!

Використання Етамзилат натрію без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.