Еуфілін

Фармакологічна група: Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R03DA05

Міжнародна назва: Euphyllin

Діюча речовина: Амінофілін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

При наявності проблем з дихальною системою вкрай важливо проводити правильне лікування, спрямоване на усунення захворювання. Воно можливе лише із застосуванням ефективних препаратів, які допомагають справлятися з недугою. Одним з таких ліків є Еуфілін, що допомагає при самих різних захворюваннях, навіть апное новонароджених.

Зазначений медикамент застосовується як перорально, так й парентерально.

Інструкція та показання щодо застосування Еуфіліну

Еуфілін є відомим бронхолітичним препаратом. Він здатний до гарного розширення бронхів, що необхідно при багатьох захворюваннях, та досягається завдяки своєму розслаблюючому впливу на гладку мускулатуру безпосередньо в дихальній системі. Крім того, розслабляється й гладка мускулатура кровоносних судин. Для того щоб придбати даний препарат в аптеці необхідно надати рецепт латинською мовою від лікуючого лікаря.

Описуваний препарат має наступні показання до застосування:

  • Астматичний статус. Тут препарат використовується в якості додаткового лікування разом з іншими обов’язковими ліками.
  • Апное, що виникає безпосередньо у новонароджених.
  • Проблеми з мозковим кровообігом (ішемічний тип). В цьому випадку Еуфілін використовується в комплексі з іншими лікарськими засобами.
  • Лівошлуночкова недостатність. Як правило, таке захворювання супроводжується бронхоспазмом та порушенням функцій дихання.
  • Набряки. Тут Еуфілін застосовується в якості допоміжної терапії.
  • Серцева недостатність. Йдеться про гостру та хронічну форму захворювання.
  • Бронхообструктивний синдром. Він може виникати при таких захворюваннях дихальної системи, як бронхіальна астма, бронхіт та ін.

Еуфілін випускається у двох формах – у формі таблеток та розчину. Перший варіант передбачає прийом ліків всередину, а другий може означати його введення як внутрішньовенно, так й внутрішньовенно крапельно.

Нерідко лікування того чи іншого захворювання відбувається за допомогою обох форм препарату по черзі. Якщо пацієнт приймає таблетки, то доза розчину повинна бути зменшена.

Перед тим як почнеться введення препарату у вену, що зробить лікар, хворий повинен прийняти лежаче положення. При цьому лікар повинен перевірити артеріальний тиск хворого та частоту серцебиття. Важливою вважається  ретельна перевірка загального стану хворого. Потрібно сказати, що Еуфілін вводиться й внутрішньом’язово, що іноді потрібно для ослаблення сильних м’язових болів.

Приготування розчину повинно відбуватися безпосередньо перед його струменевим введенням. При цьому разова доза медикаменту повинна розлучатися в 10-20 мл розчину натрію хлориду (0,9%). При внутрішньовенному краплинному введенні препарату разова доза розводиться в 100-150 мл розчину натрію хлориду.

Струминне внутрішньовенне введення препарату повинно відбуватися повільно – вся доза повинна бути введена протягом 5 хвилин. Що стосується такого внутрішньовенного введення, де залучена крапельниця, то тут препарат повинен надходити в кров зі швидкістю не менше 30-50 крапель за хвилину.

При введенні препарату внутрішньовенно струменево дорослим пацієнтам слід дотримуватися дозування 10 мг на 1 кг маси тіла безпосередньо протягом доби. Саму процедуру слід проводити 3 рази в день.

Якщо у хворого після введення препарату виникли такі побічні ефекти, як запаморочення, прискорене биття серця, а також раптова нудота, то тут необхідно вживати заходів. Поява вищеописаних симптомів може означати, що препарат вводиться в кров надто швидко і цю швидкість необхідно знижувати. У деяких випадках краще перейти на внутрішньовенне крапельне введення Еуфіліну.

Підліткам, вік яких складає більше 14 років, препарат слід вводити внутрішньовенно крапельно. При цьому добову дозу Еуфіліну необхідно розрахувати, виходячи з ваги пацієнта – 2-3 мг на 1 кг маси тіла. Слід зазначити, що перевищення встановленої добової дози неприпустимо.

Препарат можна вводити в вену дітям інших вікових груп в таких дозах (максимальних):

  • 3-9 років – 24 мг на 1 кг тіла;
  • 9-12 років – 20 мг на 1 кг;
  • 12-16 років – 18 мг на 1 кг;
  • понад 16 років – 13 мг на 1 кг маси тіла.

Курс лікування визначається лікарем, який займається лікуванням пацієнта. Попри тяжкість захворювання, терапія за допомогою Еуфіліну не повинна тривати понад два тижні.

Ціна Еуфіліну

Еуфілін – це той лікарський препарат, який має невисоку вартість. Причому, це не залежить від форми випуску. Завдяки такій доступній ціні ліків, воно дуже часто застосовується в лікуванні вищеописаних хвороб. Придбати Еуфілін можна як у звичайній, так і в онлайн-аптеці.

Таблетки Еуфілін

У складі таблеток міститься така діюча речовина, як амінофілін. Їх необхідно приймати відразу ж після їжі, запиваючи простою питною водою. Підбір дози завжди повинен розраховуватися в індивідуальному порядку, де враховуються особливості організму хворого, тяжкість захворювання та інші не менш важливі фактори. Дозу слід розраховувати, виходячи з того, яку ідеальну дозу має пацієнт. Річ у тому, що в жирову тканину головне речовина не надходить.

Дорослі можуть приймати 150 мг препарату 3 рази на день. Для дітей необхідно вираховувати потрібну дозу індивідуально, беручи до уваги розрахунок: 7-10 мг на 1 кг тіла. Препарат у формі таблеток можна приймати не раніше, ніж в шестирічному віці.

Максимальні дози препарату в таблетках можуть бути токсичними для організму хворого. Саме тому лікарі рекомендують пацієнтам приймати мінімально ефективні дози Еуфіліну.

Еуфілін розчин

Уколи Еуфіліну є ефективними та швидкодіючими. Внутрішньовенним введенням препарату повинен займатися лікар або медсестра, оскільки самостійно цього зробити неможливо. До того ж, процедура вимагає максимальної акуратності та ретельності – якщо ліки ввести швидше, ніж за 5 хвилин, то у хворого можуть виникнути проблеми з серцебиттям, починається запаморочення. У деяких випадках у хворого можуть навіть початися судоми.

Слід зазначити, що Еуфілін у формі розчину часто застосовується для електрофорезу, де він повинен йти в комплексі з папаїновими ліками. Електрофорез, в якому присутній Еуфілін, здатний значно поліпшити кровообіг. Не меншу увагу приділено й насиченню хрящової тканини. Для електрофорезу необхідно брати 2% розчину препарату.

Еуфілін в ампулах (для ін’єкцій) можна застосовувати дітям від 3 років. Препарат в такому віці призначають тільки у вкрай необхідних і життєво важливих випадках.

Особливості застосування

Перед внутрішньом’язовим або внутрішньовенним введенням розчину його необхідно трохи підігріти приблизно до температури 37 градусів. Введення холодного препарату вкрай не рекомендується.

Обережне застосування препарату повинно бути у випадках, якщо у хворого спостерігається:

  • Проблеми з серцево-судинною системою;
  • Захворювання печінки;
  • Наявність будь-якої вірусної інфекції в організмі;
  • Тривала гіпертермія;
  • Гіпоксія тяжкого ступеня;
  • Цукровий діабет;
  • Глаукома;
  • Похилий вік, що становить понад 60 років.

Якщо у хворого спостерігаються порушення безпосередньо в роботі нирок, то цей препарат йому можна застосовувати тільки в разі крайньої потреби. Це стосується й таких захворювань, як виразки в шлунку та інших відділах шлунково-кишкового тракту.

Пацієнтам, схильним до виникнення судом, не варто застосовувати Еуфілін – краще підібрати інший препарат схожої дії, який має меншу кількість протипоказань. Вкрай не рекомендується приймати цей медикамент особам, які страждають від частих безсоння.

Під час лікування слід уникати паління та алкогольних напоїв, оскільки ці шкідливі звички здатні до значного зменшення терапевтичного ефекту препарату.

Протипоказання

Далеко не всім пацієнтам можна застосовувати вказаний препарат, оскільки він має деякі протипоказання. Еуфілін не можна приймати людям, які страждають від вираженої серцевої недостатності, серйозних порушень у роботі нирок та печінки, а також епілепсії. Не меншу увагу слід приділяти й підвищеній чутливості до препарату.


Увага!

Використання Еуфілін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.