Еутирокс

Фармакологічна група: Гормональні розлади, Захворювання щитоподібної залози (лікування)

Класифікація: H03AA01

Міжнародна назва: Euthyrox

Діюча речовина: Левотироксин натрія

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Щитовидна залоза – це найважливіший орган, який відповідає за безліч процесів в організмі. Тому вона повинна бути здоровою та повноцінно функціонуючої. Наявність усіляких проблем, які можуть турбувати пацієнта або протікати безсимптомно, має завжди насторожувати та ставати причиною детального обстеження й розумного лікування. Еутирокс (Euthyrox) – це лікарський препарат, який часто застосовується для лікування патологій щитовидної залози. Перед застосуванням цього засобу, безсумнівно, треба розповісти лікарю про всі свої скарги на здоров’я та діагнозах, оскільки є протипоказання – мовчати про хворобу та поганий стан, тут зовсім не до місця.

Інструкція по застосуванню Еутироксу

Кожному пацієнту при тих чи інших хворобах, пов’язаних зі щитовидкою, призначається індивідуально-розраховану дозу препарату. Як правило, пацієнтам призначають 1 таблетку на добу, причому, вона може містити від 25 до 150 мкг активної речовини – левотироксина. Як можна було зрозуміти, доза підбирається індивідуально лікарем – ні в якому разі не варто купувати цей засіб самостійно-самовільно та призначати його без здачі аналізів й огляду фахівця!

Лікування із застосуванням Euthyrox варто починати тільки з маленької дози – самої мінімальної. І тільки потім, якщо це потрібно станом здоров’я пацієнта, доза поступовим чином підвищується до більш високої. Збільшення дози варто проводити раз в 2-4 тижні – докладніше підкаже лікар.

Еутирокс дозволений для застосування з новонародженості, а саме – при вродженому гіпотиреозі та інших патологіях щит-ой залози. Новонародженим, а також немовлятам, які страждають від вродженого гіпотиреозу, на початку лікування призначають від 10 до 15 мкг на 1 кг маси тіла дитини. Цього режиму дозування, що дозволяє максимально швидко досягти лікувально-ефективного результату, дотримуються перші три місяці лікування. Після закінчення цих трьох місяців стан немовляти детально-відповідально оцінюється і вже після цього приймається виважено-інформативне рішення про подальше дозуванні Euthyrox. При призначенні дитині нової дози обов’язково враховується рівень тіретропного гормону (ТТГ).

Літнім пацієнтам, які, до того ж, страждають від коронарної хвороби серця, а також тим хворим, які лікуються від важкого гіпотиріозу дуже довго й важко, варто починати терапію Еутироксом гранично обережно. При цьому початкова доза повинна бути мінімальною та складати 12,5 мкг на добу. Далі доза збільшується до підтримуючої й робиться це строго поступово – на 12,5 мкг кожні півмісяця. При цьому контроль рівня гормонів щитовидної залози повинен відбуватися регулярно.

Як показує не однорічна практика лікування цим препаратом, пацієнти, які мають малу вагу і великий вузловий зоб, можуть ефективно застосовувати мінімально дозволені дози гормону, який містить препарат. Для цих випадків поступово ретельне збільшення дози практично не потрібно.

Призначена лікарем добова доза препарату повинна прийматися за один раз – вранці й бажано натщесерце. При цьому варто проконтролювати, щоб сніданок трапився через 30 хвилин після прийому. Для запивання таблетки буде досить півсклянки води.

Новонародженим / немовлятам варто давати ліки також за півгодини до першого ранкового годування. Варто відзначити, що перед застосуванням ліків в такому малому віці таблетку варто розтерти й мало-помалу розвести у воді, отримавши ріденьку суспензію-розчин. Її потрібно давати відразу ж після приготування – зберігання ліків неприпустимо.

Euthyrox застосовують довічно (тобто, постійно після призначення), якщо мова йде про здійснення замісної терапії при гіпотиреозі, хірургічних операціях й після видалення еутиреоїдного зоба (в цьому випадку препарат допоможе уникнути вкрай небажаних рецидивів).

Пацієнтам, яким був поставлений діаг-з «доброякісна форма еутиреоїдного зоба», варто приймати препарат тривалий час – від півроку до 2 років. У разі, якщо навіть тривале лікування не дає необхідно-очікуваних результатів, пацієнтові призначають хірург. операцію або ж лікування із застосуванням радіоактивно-чинного йоду.

Описуваний засіб застосовується від самого народження, якщо в такому лікуванні є необхідність. Найбільш часто новонародженим і немовлятам призначають Еутирокс при врожденно-отриманому гіпотиреозі.

Під час лікування варто ретельно стежити за дозуванням засобу й уникати передозування. Але, якщо таке сталося, препарат відміняють, а потім варто здати всі можливі аналізи. У хворого при передозуванні засобом можуть бути судоми, психічні розлади, тахікардія та інші ознаки. Є інформація, що пацієнти, які роками перевищували всі допустимі дози Еутироксу, вмирали в результаті раптового коронарного випадку (ВКС).

В яких випадках дозування продається Еутирокс?

Як було сказано раніше, Еутирокс випускається в безлічі варіантів дозування – 25 мкг, 50 мкг, 75 мкг, 88 мкг, 100 мкг, 112 мкг, 125 мкг, 137 мкг і 150 мкг. Те чи інше число означає, скільки активної речовини є в одній таблетці. У ролі такого компонента виступає левотироксин натрію. У таблетці також присутній желатин (gelatina), крохмаль (amulum), лактоза (lactose), МС, кроскармелоза натрію (sodium-croscarmellose).

Euthyrox відноситься до такої фармакотерапевтичної групи, як тиреоїдні засоби. При підборі аналога цього засобу увага звертається саме на приналежність до вищезгаданої групи.

Чи можна застосовувати Еутирокс при вагітності?

Вагітність – це така пора, коли ліки відносяться до окремої теми. Адже в більшій частині препаратів в інструкції написано «При вагітності протипоказано». В такому випадку зазвичай підбирають той засіб, який безпечно в цей час. Еутирокс можна застосовувати під час вагітності, незважаючи на побічні ефекти, які він має. Препарат в цей період призначається з великою обережністю та під наглядом лікаря. До слова сказати, гіпотиреоз, який характеризується недоліком вироблення гормонів щитовидки, стає причиною розвитку у плода для множини проявляються вад розвитку й негативно впливає на нервову систему. Зокрема, мова йде про важку розумову відсталість. Багатьма роками раніше, коли гіпотиреоз ще не вміли усувати медикаментозно, жінкам, які страждали від цієї недуги, лікарі рекомендували робити аборт. Так можна було уникнути народження розумово-відсталої дитини.

Особливість застосування цих ліків під час вагітності полягає в тому, що його дія демонструється «на повну» тільки черга один-два тижні після початку прийому. Про це потрібно обов’язково враховувати під час лікування. Під час вагітності добова доза препарату, призначена лікарем, приймається за один раз вранці.

Зрідка лікарі по серйозно-показовим причин рекомендують деяким вагітним скасувати прийом препарату вже після пологів ненадовго, а потім знову відновити його. Варто зазначити, що відміна препарату майже завжди призводить до різкого погіршення самопочуття.

З тієї причини, що Еутирокс є синтетичним гормоном, його іноді використовують жінки, чия місія – швидке схуднення. Не варто зловживати препаратом для таких цілей, якщо щитовидка в нормі. Особливо при вагітності.

Ціна Еутироксу в аптеках

Таблетки Euthyrox продаються в різних дозуваннях активної речовини. А це може означати тільки одне – вартість кожного варіанту відрізняється. Але це не критичні відмінності та складають до 10-20% від загальної вартості. Сама по собі ціна препарату є невисоко-середньою, якщо згадувати його аналоги з куди більшою вартістю. Пацієнтам, яким навіть така ціна здається космічно-великою, рекомендується розпитати фахівця про можливість замін Еутироксу більш доступним засобом.

Аналоги Еутироксу в аптеках

Часом трапляється таке, що Еутирокс потрібно замінити іншим препаратом. У подібних ситуаціях варто переглянути весь список можливих аналогів, а потім запитати у свого лікаря, який з них краще в конкретному випадку. Еутирокс можна замінити наступними засобами:

  • L-Tirox-evro (Л-тірокс-євро);
  • L-Tiroxine (Л-тироксин);
  • L-Tiroxine-Дарниця (Л-тироксин-Дарниця);
  • L-Tiroxine-Farmak (Л-тіроксін-) Фармак;
  • L-Tiroxine-Hexal (Л-тироксин-Гексал);
  • L-Tiroxine-Akri (Л-тироксин-Акрі);
  • L-Tirok (Л-Тірок);
  • Льовотіроксин-натрію (Levothiroxine-sodium);
  • Bagotirox (Баготірокс);
  • Tivoral (Тіворал);
  • Tireot (Тіреотом);
  • Tiamazone (Тірамазон);
  • Levothiroxine (Льовотіроксин).

Всі ц засоби виробляються на основі Levothiroxine-sodium, але мають в складі різний кількість активної речовини.

Також дл лікування хвороб, які пов’язані з гормонами щит-дки, використовуються такі засоби:

  • Endokrinol (Ендокрінол);
  • Iodebalance (Йод-баланс);
  • Iod-active (Йод-актив);
  • Triodtironine (тріодтіроніна);
  • Merkazolil (Мерказолил);
  • Paratireodin (Паратіреодін);
  • Calciutonin (Кальцитонин);
  • Calcitrine (Кальцитрин);
  • Endonorm (Ендонорм).

Іноді для повноцінно-проведеного лікування прописується відразу кілька засобів, що відносяться до різних фармакотерапевтичних гр-ам. Для профілактики “щитовидних” хвороб варто приймати йодо-місткі засоби та їжу (морська капуста / окунь / креветки / рибний жир та ін.). Дуже корисно таке середовищ-во, як “синій йод”, що готується самостійно по правильно-складеним рецептами.


Увага!

Використання Еутирокс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.