Камістад та Камістад бебі

Фармакологічна група: Гігієна, Догляд за зубами і порожниною рота, Стоматологічні

Класифікація: A01AD11

Міжнародна назва: Kamistad

Діюча речовина: Лідокаїн, Ромашки аптечної квітів екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Камістад-гель (Kamistad-gel) – популярний та ефективний лікарський засіб, який використовується для протистояння запальних процесів в порожнині рота (як правило, при ураженнях ясен). Він має актуальну для свого призначення гелеобразну структуру. Саме особливості агрегатного стану цього медичного препарату визначили його поширеність та практичність. Виробляють гель в Німеччині. Права на випуск має міжнародний концерн Штада Арцнайміттель АГ (STADA Arzneimittel AG), головні офіси якого розташовані в місті Бад-Фільбель (земля Гессен).

Інструкція: як правильно застосовувати гель Камістад

Спосіб застосування. Камістад необхідно видавити плавним стискаючим рухом пальців, попередньо помивши руки з милом та витерши насухо. На фалангу пальця варто помістити приблизно пів сантиметрову «горошину» гелю. Не варто прискіпливо підходити до вимірювальних процесів. Невеликі похибки допустимі. Якщо сумніваєтеся в своєму окомірі, можете попросити незалежну оцінку від когось з навколишніх.

Гель необхідно нанести на хвору ділянку (ясна або іншу частину слизової рота). Препарат варто акуратно втерти в запалену тканину. Немає ніякої потреби в повній дифузії гелевої субстанції з хворим місцем. Ви просто допомагаєте цілющим процесам початися.

Зверніть увагу, що перед використанням гелю необхідно ретельно прополоскати рот. Бажано робити це після їжі, адже якщо після процедур поїсти, то ефект від ліків буде мінімізований.

Частота використання згідно з інструкцією із застосування: рекомендується 3 рази на день. Дітям від 12 років та до повноліття строго протипоказано перевищувати норму 3 рази в 24 години. Для дорослих перевищення допустимо за прямим приписом лікаря.

Побічні ефекти. Алергічні реакції при індивідуальній непереносимості певних компонентів препарату, особливо бензалконію хлориду.

Існує ймовірність короткочасної втрати повної чутливості язика та внутрішніх частин щік.

Коли Камістад-гель застосовувати заборонено:

  • наявність відкритих ран у ротовій порожнині;
  • кровотеча ясен;
  • неподолання «вікового цензу» (12 років);
  • індивідуальні протипоказання від лікуючого лікаря.

Деякі особливості дії гелю. Слід остерігатися попадання речовини на відкриті рани, як у роті, так і на тілі, а також в очі. У разі, якщо уникнути цього не вдалося, необхідно максимально оперативно змити Камістад.

Про клінічний досвід використання гелю при вагітності та матерями, що годують не повідомляється, а значить приймати самостійне рішення про його застосування вкрай небажано.

Дослідження не показали можливість зниження реакції або іншого впливу на здатність керувати різного роду транспортними засобами у пацієнтів, що використовують Камістад-гель.

Як діє Камістад-гель

Коротко про препарат: гель для ясен Камістад (який помилково іноді називають маззю) відноситься до стоматологічних лікарських засобів. Він містить лідокаїн для знеболюючого ефекту та екстракт ромашки – природний засіб заспокійливого характеру, що виступає інгібітором запальних процесів. Завдяки цим компонентам забезпечується болезаспокійлива, протизапальна та антибактеріальна дія.

Лідокаїн. Це виражений місцевий анестетик, який відрізняється більшою інтенсивністю та тривалістю дії в порівнянні з новокаїном. Слід зазначити, що лідокаіновий засіб може викликати сильну алергічну реакцію, тому передозування Камістадом просто недопустиме. Користуйтеся лише в запропонованих кількостях. Лідокаїн, перший місцевий анестетик аміноамідного типу, був вперше синтезований під назвою «ксилокаїн» шведським хіміком Нільсом Лефгреном в 1943 році. Соратник Нільса, Бенгт Лундквіст став експериментатором, перевіривши лідокаіновий розчин на собі. Препарат показав відмінну ефективність та надійшов у продаж в 1949 році. Зараз він використовується як самостійно, так і в мультикомпонентних препаратах.

Ромашка (Chamomile). Ромашка використовується переважно як протизапальний та антисептичний, а також спазмолітичний та злегка патогенний засіб. Крім застосування в рідкому вигляді для порожнини рота, зовні лікарський засіб у вигляді порошку може бути застосований до ран, які заживають «черепашачим ходом», при шкірних висипаннях та інфекціях, таких як оперізуючий лишай та фурункули, а також при геморої та запаленні рота, горла та очей. Як повідомляють індійські вчені Ompal Singh, Zakia Khanam, Neelam Misra та ін. (Медичний журнал Pharmacogn Rev. 2011), ромашка – це одна з найважливіших лікарських трав, яка росте в південній та східній Європі. Її також вирощують (і вона росте в дикому вигляді) в Німеччині, Угорщині, Франції, Росії, Україні, країнах колишньої Югославії та Бразилії. Більш того, вона популярна в індійській медицині, хоча спочатку її там просто не існувало. Завезли ромашку в Індію в період Великих Моголів, зараз її вирощують в Пенджабі, Уттар-Прадеш, Махараштрі, Джаммі та Кашмірі.

Трометамол (trisaminomethane). Являє собою буферний компонент, комбінований з екстрагентом етанола, який відповідає за лужний баланс уражених тканин та слизової оболонки.

Камістад-гель допомагає вилікуватися від небажаних хвороботворних запалень слизової рота. Препарат лікує легкі форми запалень ясен, інші частини ротової порожнини. Використання ліків можливе при сверблячих, неприємних відчуттях в роті, настирливому дискомфорті, опуханні.

Гель проходить процес гомогенізації, а значить його структура повністю однорідна, що більш ніж актуально при нанесенні на запалені місця.

Відгуки про гель Камістад досить позитивні. Але не варто забувати про можливі індивідуальні негативні реакції, або ж зустрічі з контрафактним товаром.

Камістад бебі – в чому специфіка?

Принцип дії подібний до звичайного Камістаду. Специфічність цього засобу в тому, що він призначений тільки для маленьких дітей (коли у них ріжуться зубки). Також випускається у формі гелевої супстанції, «укладеної» в тубу з довгастим носиком. Камістад бебі гель має видозмінений склад – тут в якості активних компонентів виступають ромашка та лаурет-9. Останній використовується замість лідокаїну, який не рекомендований до використання дітям при прорізуванні зубів. Інша назва лаурета-9 – полідоканол, який надає охолоджуючий ефект на ясна, проте, на відміну від класичних анестетиків, не заподіює оніміння. Цим виключається ризик того, що дитина може вдавитися слинними виділеннями, усувається небезпека порушення дихання.

Ціна на Камістад-гель в аптеках та інтернеті

Вартість препарату можна цілком вважати доступною. Про співвідношення «ціна-якість» відгукуються позитивно. Ціна гелю, природно, відрізняється від регіону до регіону, та й залежно від дистриб’юторів, обраних аптечними пунктами. Як правило, можна без зусиль вкластися в еквівалент 3 євро. Це куди більш прийнятна ціна ніж у багатьох аналогів Камістад-гелю.

Дитячий варіант препарату коштує трохи дорожче.

Аналоги Камістаду: Дентинокс, Камідент та інші

Якщо лікуючий лікар не наполягає на покупці саме гелю Камістад, то в аптеках можна знайти кілька аналогів, як дешевші, так і дорожчі.

Можливими замінниками можуть стати:

  • Дентінокс гель (Dentinox): німецький препарат, має додаткову речовину полідоканол (Polydocanolum), ціна майже вдвічі вище Камістаду.
  • Камідент гель: ТОВ «Здоров’я», Харків, Україна, ціна трохи дешевша ніж у гелю від STADA Arzneimittel AG.
  • Інші препарати не мають гелеву структури, але також спрямовані на зняття запалення в порожнині рота. Наприклад, трав’яний збір Ангінофіт (Anginofit) та Бронспрей (Bronspray®).

Також можна підібрати щось схоже типу Диклоран (Dicloran); дубової кори (corticis Quercus); звіробійної трави (Неrbа Нуреrici); Мараславіну (Maraslavin), який містить імбир лікарський (Zіngіber Offіcіnale), перець чорний (Pіper Nіgrum), полин понтійський та ін.; Полімінеролу (Polyminerol) на основі солей Поморійського озера, Ротокану (Rotocan); Фітокану (Phytocan); Солкосерилу (Solcoseryl) – дентальної адгезивної пасти; Стоматофіту (Stomatophyt); Фарингіну; шавлієвих листочків (Fоliа Sаlviае оffiсinаles) та ін.


Увага!

Використання Камістад та Камістад бебі без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.