Кандибіотик

Фармакологічна група: Вушні краплі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: S02CA

Міжнародна назва: Candibiotic

Діюча речовина: Беклометазона дипропіонат, Антибіотик хлорамфенікол, Клотримазол, Лідокаїну гідрохлорид моногідрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Отоларингологічні захворювання часто виникають гостро – навіть якщо не дуже хочеться миттєво їхати до лікаря, це зробити потрібно, інакше біль не винести. Часто при вушних недугах біль настільки сильна, що важко думати про будь-яких сторонніх речах. Для лікування захворювань, пов’язаних з вухами (в тому числі й грибкових) часто призначають Кандибіотик. Він є комплексним препаратом, який добре допомагає при багатьох недугах, а випускається у вигляді крапель. Але на застосування Кандибіотику є деякі обмеження, що вимагають уваги і, варто сказати без сорому, чималого.

Інструкція по застосуванню Кадибіотика

Кандибіотик (Candibiotic) використовують місцево, шляхом закапування в вушні ходи. Незалежно від перебігу хвороби та результатів терапії, цей засіб заборонено використовувати протягом тривалого часу. Ознаки підвищеної чутливості до препарату помітні відразу і, якщо вони виникли, то його застосування варто тут же припинити. Якщо трапилося так, що пацієнт з яких-небудь причин проковтнув навіть малу кількість антибіотика, то йому варто звернутися до лікаря.

Під час використання крапель слід уникати випадкового дотику піпетки до поверхні вуха, а також до будь-яких інших поверхонь. В іншому випадку вона може отримати несприятливе для подальшого використання засобу бактеріальне забруднення.

Показання. Candibiotic показаний для лікування таких хвороб:

  • Запалення в зовнішньому та середньому вусі (seditiosae actiones auris exterior in medio);
  • Алергічні недуги в середньому та зовнішньому вусі (allergic morbo ad atrium exterius: et media aure);
  • віді (otorrhoea);
  • Хвороби інфекційного характеру – також зовнішнє та середнє вухо (aurem externam medium Infectiones);
  • Хірургічні операції, пов’язані з оперуванням соскоподібного відростка (operatio in processus mastoidei).

Інструкція по застосуванню та дозування. Краплі призначені, як було сказано раніше, виключно для місцевого застосування. Дітям від 12 років і дорослим пацієнтам зазвичай призначають по 3-4 краплі в кожне уражене вухо від 3 до 4 разів на добу. Дивлячись на стан хворого та тяжкість лікується захворювання, засіб призначається в середньому на 5-7 днів. Дітям 2-12 років призначають по 2 краплі у вушний прохід 4 рази в день не довше, ніж 5 діб.

Для того щоб препарат не витік з вуха та потрапив, куди треба, перед його використанням голова трохи нахиляється вбік, протилежно хворого вуха. Після закапування голову варто тримати в цьому положенні ще декілька хвилин – це допоможе краплям максимально добре проникнути в слуховий прохід. Якщо у пацієнта болить відразу два вуха, то процедуру закапування проводять аналогічно й для другого вуха.

Особливості застосування. Вушні краплі, які містять хлорамфенікол, не можна використовувати тим пацієнтам, які мають підтверджені симптоми перфорації барабанної перетинки. Якщо цією строго рекомендацією знехтувати, то можна зіткнутися з несприятливою й не бажаної ототоксичністю.

Candibiotic не варто застосовувати пацієнтам-алергікам, які раніше стикалися з алергією на кортикостероїдні препарати (топічні або пероральні). Немає ніякої гарантії, що алергічні симптоми не виявляться знову.

Застосовуючи препарат в дитячому віці, особливо більш ранньому, варто максимально пильно стежити за станом маленького пацієнта. Справа в тому, що топічні кортикостероїди у дітей іноді можуть всмоктуватися в досить великих дозах. Якщо абсорбція активних компонентів цих крапель пройшла в істотно великому відміну від норми, то дитина може постраждати від системної токсичності препарату.

Всі топічні кортикостероїди повинні використовуватися строго таким способом, яким прописав лікар та протягом строго не тривалого курсу лікування. Більш тривале застосування Candibiotic, ніж це було наказано фахівцем-отоларингологом, загрожує системно-токсичним впливом та проявом побічних ефектів препарату.

Також не варто застосовувати Кандибіотик переривчасто і часто, так як це не принесе позитивних результатів через високий ризик прояву реакцій гіперчутливості, а також гіпоплазії кісткового мозку.

Цей засіб з обережністю повинні приймати ті пацієнти, які на даному етапі вже лікуються протигрибковими препаратами, діабетики і люди, імунітет яких є дуже ослабленим під впливом тих чи інших факторів.

Чи можна застосовувати при вагітності? З тієї причини, що дані про можливу або встановлену шкоду ліків відсутні, його не варто застосовувати в цей час. Адже невідомо, який вплив воно надасть на плід та на майбутню матір. Застосовувати при грудному вигодовуванні також не можна, оскільки є ймовірність, що засіб потрапляє в грудне молоко, шкодячи малюкові.

Побічні явища. При невстановленому-тривалому застосуванні засобу хворий може зіткнутися з алергічними реакціями – в місці закапування вуха може почати палити, свербіти, поколювати. Разом з цим, вухо може здолати кропив’янка, воно може набрякнути, а також може з’явитися контактний дерматит.

Протипоказання. Кандибіотик не можна застосовувати, якщо у хворого є індивідуальна чутливість до компонентів препарату, вітрянка, герпес, пошкодження барабанної перетинки.

Форма випуску Кандибіотику – краплі

Candibiotic випускається у формі вушних крапель, що можна було зрозуміти, виходячи з вищевикладеного. Це прозоро-жовта рідина, яка зберігається в темностекольних флакончиках.

Склад. У ролі активних компонентів тут були використані такі речовини, як хлорамфенікол, лідокаїн, клотримазол, беклометазону дипропината. Також в складі засобу обов’язково присутній пропіленгліколь та гліцерин.

Виходячи з того, які компоненти присутні в препараті Candibiotic, можна зробити простий висновок – він має протимікробну, протизапальну та болезаспокійливу дію. Остання дія забезпечує лідокаїну гідрохлорид і за короткий час після застосування крапель місцева вушна біль піде.

За рахунок багатого складу вказаного крапельного засобу застосовується при широкому списку хвороб, пов’язаних з вухами. Однак, тут, як і в випадку з будь-яким іншим ліками, недоречно самолікування.

Ціна Кандибіотику в аптеках сьогодні

Таке питання, як вартість препарату, ніколи не залишається поза увагою. Люди, що збираються лікуватися Кандибіотиком, при наявності такої можливості завжди поцікавляться – яка його ціна і де краще купувати ліки? Вивчивши цінове питання досконально, можна зробити висновок, що даний засіб має середню вартість, як для вушних крапель, хоч іноді і прослизають скарги на його дорожнечу.

Де купити? Якщо говорити про конкретне місце покупки препарату, то тут потрібно обов’язково враховувати:

  • Аптечні пункти при медичних установах завжди дорожче інших, що обумовлено постійним попитом пацієнтів, яким щойно прописали ліки.
  • В інтернеті можна знайти препарат як дорожче, так і дешевше, але не варто забувати про платну доставку.
  • У центрі міста, як би це дивно не звучало, ціни іноді нижче, ніж на околиці. В останньому випадку ліки можуть бути більш дорогими через відносно малій відвідуваності людьми через особливості розташування – щоб не піти «в мінуса», покрити оренду і всі інші платежі, власникам доводиться піднімати вартість ліків.
  • Купуючи засоби в інтернеті, потрібно бути обережними – нерідко замість оригінальних продають підроблені ліки. Звичайно, так роблять лише деякі недобросовісні люди, у яких треба просити пред’явити необхідні дозвільні документи ще на етапі вибору ліків.

Чи є у Кандибіотику аналоги?

Трапляються непередбачені ситуації, коли замість Candibiotic потрібно вміти підготувати інший препарат для лікування вушних хвороб. Деяким людям, наприклад, вартість засобу здається вкрай високою. Для заміни препарату на інший можна подивитися такі його аналоги:

  • Auricularum (Аурікулярум);
  • Polideksa (Полідекса);
  • Cetraksale (Цетраксал);
  • Ciprofarm (Ципрофарм);
  • Otipaks (Отіпакс);
  • Ototon (Ототон);
  • Droplex (Дроплекс);
  • Otibrue (Отібрю);
  • Otiphone (Отіфон);
  • Otofix (Отофікс);
  • Flotto (Флотт);
  • Otizol (Отізол);
  • Furotalgine (Фуроталгін).

 


Увага!

Використання Кандибіотик без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.