Кандід та Кандід Б

Фармакологічна група: Гігієна, Протигрибкові препарати, Стоматологічні

Класифікація: A01AB18

Міжнародна назва: Candid

Діюча речовина: Клотримазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кандидоз або мікоз ротової порожнини – це грибкове захворювання, викликане збудником роду Кандида. Захворювання в більшості випадків грає роль опортуністичної інфекції, яка зустрічається у ВІЛ-інфікованих. Чи знаєте ви, що гриби роду Кандида перебувають в організмі переважно в більшої кількості людей на сьогоднішній день? Але мікоз ротової порожнини не виникає просто так у кожного – для цього потрібно вагома підстава в ролі надмірно-ослабленого імунітету. Хороший імунітет не дасть грибку показати всю свою силу, впливаючи на організм. Крім ротової порожнини, кандидозна інфекція може вражати горло (езофагіт) та статеві органи, а також внутрішні органи – серце, мозок та ін. Лікування кандидозів, де б вони не були зосереджені, має починатися не тільки вчасно, а й правильно. Дієвим засобом проти грибкових уражень є Кандід та Кандід Б, що випускається у формі розчину, мазі та крему.

Опис препарату Кандід Б у вигляді крему

Склад та форма випуску. Кандід Б випускається у вигляді крему, який фасується в тюбики по 10 г. Він має хорошу текстуру, яка дозволяє відмінно та зручно наносити його місцево . Кандід Б – це комбінований препарат, спрямований на боротьбу з грибковими хворобами. Збудником такого роду хвороб є гриби роду Candida, у яких і була запозичена назва препарату. Головними в складі даного препарату є такі речовини, як клотримазол, беклометазон та дипропіонат (Clotrimazol, beclomethasone? Dipropionate). Для створення кремової форми препарату в процесі виробництва також були взяті й такі компоненти, як:

 • Білий парафін з м’якою текстурою (cerua alba et-molli textura);
 • Мінеральне масло (Vaseline mineralisy-oleumi);
 • Неіонний емульгований віск (Nonionic emulsifying cerua);
 • Бензиловий спирт (benzy arcu nunc);
 • Метилпарабен (artificialis methylparabena);
 • Пропіленгліколь (compositionem propylenye);
 • Пропільпарабен (propylparaben praesens Origin);
 • Бутилгідрокситолуол (butylhydroxytoluene);
 • Натрію фосфат (Ex Phosphati-Sodium);
 • Дигідрат (verum dihydratye);
 • Чиста вода (specialiter praeparatum ad solutionem liquidyum).

Показання до застосування. Крем бореться з тими хворобами, збудниками яких став грибок роду Candidа, а саме:

 • Інфекції шкіри грибкового походження (cutis-infectionues, qua originema in fungalu);
 • Дерматомікози, які, причому, можуть вражати різні відділи тіла (Quod daleae, et hostem ferire possunt a varietate corpui sectiones);
 • Епідермофітія стоп (athletia peide pedibusi);
 • Дерматозні захворювання, які навздогін супроводжуються ускладненнями (Poste inpedimentia Dermatoznye morbos-comitatur).

Після нанесення на шкіру Кандід-Б починає надавати свою лікувальну дію, яка підкріплюється протизапальною, протиалергенною, протисвербіжною та протиексудативною діями (anti-inflammationue, antiallergic, anti-viraleis, actioneys anti-exudative). Всі компоненти в складі препарату є дуже важливими в лікуванні місцевих шкірних грибкових інфекцій, в тому числі й беклометазону дипропіонат, який є синтетично-створеним аналогом гормонів кори надниркових залоз (Synthetica analogon adrenal cortex hormones).

Опис Кандіда у вигляді крапель

Склад. Кандід, який здійснюється у вигляді розчину, складається з таких компонентів, як клотримазол, який виконує головну функцію діючої речовини, а також гліцерин та пропіленгліколь. Останні два компоненти, присутні в складі препарату, виступають в ролі розчинника клотримазолу, а також вони зберігають його протигрибкову активність в ємності й після нанесення на слизову ротової порожнини.

Препарат в даній формі володіє повною прозорістю як вода, а також кілька вираженою в’язкістю. Завдяки в’язкості та щільності розчин легко й просто наноситься на уражену грибком слизову оболонку рота.

Показання. Даний розчин призначений виключно для порожнини рота, тому під час застосування варто бути обережним і не ковтати клотримазолову рідину. Засіб активно застосовується в стоматологічній галузі, де його призначають при стоматиті. Найбільш часто такому стоматологічному захворюванню піддаються діти різного віку, проте, Кандід їм не призначають через малу кількість підтвердженої безпечної інформації та ефективності препарату. Для дітей, в тому числі і для новонароджених, існує безліч інших протигрибкових засобів від грибкового стоматиту.

Чи існує Кандід у формі мазі?

Найчастіше маззю помилково називають крем, в формі якого випускається Кандід, оскільки саме такої форми випуску препарату на сьогоднішній день не існує. Крем, про який було сказано трохи раніше, має зручну для нанесення текстуру, яка дозволяє добре намазувати препарат на уражені грибком місця та вбирається досить непогано. Більшість мазевих препаратів не можуть похвалитися такими якостями, оскільки мазі часто липнуть та погано вбираються.

Ще маззю можуть називати й протигрибковий вагінальний гель Кандід, який застосовується при молочниці у жінок. Такий гель часто призначають і для лікування статевої молочниці у чоловіків, де він показує відмінні та швидкі результати.

Якщо вам необхідна саме мазь для лікування місцевих грибкових інфекцій, то ви можете звернути увагу на аналоги засобів в цій формі випуску, які мають в своєму складі клотримазол як діючу речовину.

Інструкція по застосуванню Кандіда

Кандіда альбіканс (Candida albicans) є диплоїдним грибком, який вміє спаровуватися та викликає опортуністичні інфекції у людей. Найбільш часто цьому піддаються пацієнти з імунодефіцитом – мало хто знає, що таке, здавалося б, несерйозне захворювання, порушене грибком, стає частою причиною смерті таких людей. Іноді опортуністичні інфекційні хвороби зустрічаються і у здорових людей з поганим імунітетом, оскільки вони передаються з рота в рот та через геніталії. Для того щоб не зіткнутися з розвитком в організмі грибка роду Candida albicans необхідно завжди добре піклуватися про стан свого імунітету, постійно зміцнюючи його.

Інструкція по застосуванню. Кандід та Кандід Б, як вже відомо, випускається в різних чималих лікарських формах. Кожна лікарська форма препарату, природно, має свій спосіб застосування та дозування. Зазвичай всі ці моменти уточнюються індивідуально, але є також і загальні рекомендації, які стосуються застосування засобу в різних формах.

Крем
Він застосовується зовнішньо не більш 2-3 разів на добу. Попередньо ділянки шкіри, які були вражені грибком, варто помити з милом та акуратно висушити. Далі чистими руками й тонким шаром на них наноситься крем, після чого його втирають в шкіру. Пов’язки накладати заборонено.

Шкірні грибкові хвороби зазвичай лікуються максимум 3-4 тижні, протягом яких симптоми хвороби повинні зникнути

Краплі
Дана лікарська форма призначена для обробки ротової порожнини при стоматиті. Для цього варто спочатку добре вимити руки з милом, а потім візьміть стерильний ватний тампон та нанесіть на нього 10-20 крапель препарату. Далі цим тампоном слід ретельно обробити поверхню ротової порожнини, яка була покрита стоматитними ранками (зазвичай це невеликі виразки в різній кількості, не виключений білий наліт на внутрішній області щік та язиці). Подібна процедура повинна здійснюватися не рідше 3-4 рази на день.

Вже через 3-5 днів настає поліпшення, коли людина частково або навіть повністю позбавляється від болю та неприємних відчуттів у роті, які особливо проявляються під час їжі. Якщо протягом цього часу симптоми стоматиту майже незмінні, то лікування триває до повного зникнення симптомів. Іноді, в особливо важких випадках, під час лікування можуть призначити таблетки всередину.

Порошок
Кандід, крім всіх інших форм випуску, виробляється ще й у формі порошку. Його дія спрямована на те, щоб позбутися від попрілостей на шкірі, які в більшості випадків виникають в жарку погоду. Однак ще порошкоподібний засіб застосовується і від інфекційних уражень шкіри – різнобарвного лишаю, еритразми, дерматомікозів (colorumque lichenas, Erythrasma, tinea).

Перед тим як розпочати застосування препарату в даній лікарській формі хвору ділянку шкіри миють з милом та сушать. Далі порошок наноситься на руку і вже потім на уражену грибком шкіру. Така процедура зазвичай проводиться 2-3 рази на добу протягом 1-4 тижнів (все залежить від виду хвороби та її масштабу, занедбаності).

Після того, як ви позбулися всіх симптомів грибкової хвороби, лікування порошком бажано продовжувати ще щонайменше 2 тижні. Це допоможе уникнути її ймовірного повернення.

Ціна Кандіда в різних формах випуску

Даний препарат, за допомогою якого відбувається лікування грибкових інфекцій, як відомо, випускається відразу в декількох формах. Це необхідно для того, щоб підібрати при тій чи іншій хворобі саме ту форму, яка буде найбільш зручна та ефективна в даному випадку. Вартість засобу в різних формах дещо різниться, але несуттєво. Гель, як мазь та крем, застосовують місцево – його ціна невисока та для деяких навіть занизька. Розчин, яким лікуються від стоматиту у роті, також має привабливу вартість. Ще є недорогі свічки, які допомагають позбутися від молочниці статевих органів у жінок (Fung candelabra candid).

Купити Кандід та Кандід Б можна в будь-якій аптеці. Причому, для цього вам не потрібно навіть брати рецепт у лікаря. При необхідності можна також вибрати максимально близький за дією аналог препарату.


Увага!

Використання Кандід та Кандід Б без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.