Карсил

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: А05ВА03

Міжнародна назва: Carsil

Діюча речовина: Сухого екстракту плодів розторопші плямистої

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Препарат Карсил – медикаментозний засіб на натуральній основі, призначений для терапії та профілактики різних дисфункцій печінки. Єдиним активним компонентом препарату виступає екстракт насіння розторопші плямистої – природний біофлавоноїд силимарин. Крім основного складу, формула Карсилу ® містить й додаткові складові, такі як лактоза, целюлоза, крохмаль, гліцерин, сахароза, тальк та деякі інші.

Гепатопротекторний засіб випускається болгарською фірмою АТ «Софарма», відділеннями цієї компанії в Боснії та Герцеговині, Грузії та інших країнах, а також підприємством Corpus Medica (Литва). Форма випуску: таблетки темно-коричневого кольору, вкриті глянцевою оболонкою.

Як пишеться про ліки Карсил в інструкції із застосування, цей медикамент належить до групи гепатопротекторів, сприяє очищенню та захисту клітин печінки від впливу токсинів, алкоголю та інших шкідливих речовин. Про те, які лікувальні властивості та склад Карсилу ®, як його застосовувати, чи є обмеження в терапії, ми розповімо в цій оглядовій статті.

Карсил – інструкція із застосування

Про те, як приймати Карсил, існує кілька різних думок. Інструкція не містить висновків щодо впливу їжі на активність препарату, а значить, ліки можна пити як до, так й після їжі. Однак в анотаціях до аналогічних ліків (наприклад, до Дарсілу), сказано, що кращий прийом препарату після їжі. Відомі медичні форуми, навпаки, містять висновки про те, що медикаменти на основі силімарину потрібно пити за деякий час до трапези.

Тому про найбільш зручний час прийому краще запитати у лікуючого лікаря, покладаючись на його досвід та рекомендації. При лікуванні дисфункцій печінки у легкій або середній формі пацієнтам старше 12 років необхідно пити по 1-2 драже за прийом тричі на добу. Якщо картина захворювання визнана важкою, доза препарату може бути збільшена дворазово при тій же періодичності прийому. При призначенні препарату дітям від 5 до 12 років денна доза розраховується наступним чином: по 3 міліграми на кілограм ваги пацієнта.

Тотальну кількість медпрепарату слід розділити на 3 однакових прийоми.

Тривалість терапевтичного курсу підбирається індивідуально з урахуванням характеру нездужання, серйозності ураження печінки, віком хворого, наявності інших захворювань та інших чинників.

Таблетки Карсил

У складі традиційних пігулок Carsil присутній по 22,5 міліграм силімарину.

Упаковкою слугують картонні коробки та блістери з металевої фольги. Всередину вкладена інструкція із застосування, яка містить рекомендації  про те, як й від чого приймати таблетки. Стандартний обсяг упаковки – 80 таблеток.

Карсил Форте

Для більш ефективної терапії виробник передбачив ще один вид препарату – Карсил Форте, що випускається у формі капсул масою 90 мг. Базовим активним агентом концентрованого засобу також виступає витяжка з сухих плодів розторопші – натуральний біофлавоноїд, що сприяє захисту та оздоровлення клітин печінки. Про те, для чого застосовувати аптечний засіб в концентрованій формі, можна дізнатися з інструкції: це гостра інтоксикація, в тому числі алкогольна, гострий та хронічний гепатит, цироз, жирова дистрофія печінки (вона ж стеатоз). Кожна упаковка Карсил Форте містить по 30 лікувальних капсул.

Де купити?

Придбати лікарський засіб можна майже в будь-якій аптеці країни без пред’явлення лікарського рецепта.

Спосіб зберігання

Зберігати упаковку засобу Карсил слід в затемненому місці, недоступному для малолітніх дітей, при середньодобовій температурі повітря 20-25 градусів за Цельсієм.

Препарат зберігає свої лікувальні властивості протягом двох років, після чого упаковку слід утилізувати.

Додаткові рекомендації

Під час терапії Карсилом ® слід дотримуватися дієти, виключивши зайву жирну, гостру та солону їжу, смажені страви, копченості та маринади. Також необхідно повністю відмовитися від алкогольних напоїв, фізичних перевантажень, ретельно дотримуватися рекомендованого дозування ліків. Приймати засіб за власною ініціативою без попереднього узгодження з лікарем не рекомендується, щоб уникнути погіршення стану пацієнта.

Карсил в різних країнах

Карсил це популярний препарат у світі. Однак в різних країнах він доступний під різними найменуваннями. Наприклад, в єгипетській аптеці ви можете придбати його під назвою Heparamin (виробник – Uni Pharma).

Інші приклади:

  • Hepatoflam (Sherfarma, Перу);
  • Ardeyhepan (Ardeypharm, Estonia)
  • Pharmarin (Pharmaland, Thailand)
  • Shui Lin Jia (Tasly, China)
  • Livercon (Sheng Chung Tang, Taiwan)
  • Silimax (Filofarm, Poland).

Для чого застосовується препарат?

Препарат Карсил покращує стійкість печінкових клітин до впливу шкідливих токсинів, стимулює кровопостачання цього органу, нормалізує обмін речовин. В результаті клітинна структура печінки отримує посилений захист від продуктів розпаду, токсичних агентів, алкоголю. Під впливом медикаменту регенерація пошкоджених клітин печінки відбувається помітно швидше. На тлі лікувального впливу Карсилу ® активізується робота травного тракту, нормалізується процес засвоєння їжі від чого поліпшується апетит. Як зазначено в інструкції, активні та допоміжні компоненти засобу не накопичуються в тканинах організму, виводяться протягом 6-8 годин за допомогою жовчного та сечового міхура.

Від чого допомагає?

Про те, для чого застосовується гепетопротекторний медпрепарат, можна дізнатися з інструкції.

Карсил призначають при таких захворюваннях та супутніх обставин:

  • Токсичне отруєння організму (їжею, спиртними напоями, ліками та ін.);
  • Як допоміжний засіб в період відновлення після гепатитів різних форм;
  • При хронічних печінкових дисфункціях в осіб, які регулярно вживають алкоголь;
  • Цироз печінки (у складі комплексної терапії);
  • Запалення тканин печінки різної етіології;
  • Для попередження печінкових розладів на тлі тривалої медикаментозної терапії.

У деяких випадках при відсутності видимих ​​протипоказань ліки призначається вагітним жінкам, які страждають від сильного токсикозу.

Як застосовувати без шкоди для здоров’я?

З огляду на те, що Карсил є ліками на натуральній основі, список протипоказань до його застосування виглядає досить лаконічним.

Медикамент не застосовується в наступних випадках:

  • У разі недосягнення 5-річного віку;
  • У разі критичної непереносимості компонентів або схильності до алергії на рослинні екстракти;
  • У станах гострої інтоксикації різної етіології.

Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності та грудного вигодовування без особливих рекомендацій лікаря, через відсутність інформації про вплив компонентів ліків на організм плоду або новонародженого.

Побічні явища

У деяких випадках, в тому числі при порушенні рекомендованих дозувань та способу прийому, можливі появи побічних ефектів:

  • Порушення функцій шлунково-кишкового тракту у вигляді нудоти, блювотних позивів, діареї;
  • Алергічні реакції – висип та свербіж, почервоніння епідермісу;
  • Незначні вестибулярні збої – запаморочення, погана концентрація уваги, головні болі.

Як значиться в інструкції, всі ці порушення проявляються в незначній формі та перестають турбувати пацієнта після завершення курсу лікування.

Сумісність з алкоголем

Поєднання препарату на силімариновій основі з вживанням алкоголю в кращому випадку зведе нанівець лікувальний ефект. Як сказано в анотації, дія біофлавоноїду направлено на посилення захисної функції гепатоцитів та їх відновлення, а алкоголь сприяє настанню зворотного ефекту. Таким чином, точка зору, що спільний прийом алкоголю та гепатопротекторів допоможе зберегти клітини печінки в первозданному вигляді, є невірною. Ніякі медикаменти не здатні попередити або послабити токсичний вплив надлишків міцних напоїв, а також повернути клітинам печінки первісно здоровий стан.

Ціна Карсилу ®

Купити натуральний засіб можна в більшості аптечних мереж нашої країни. Про те, скільки коштує медикамент, краще уточнити у фармацевта, оскільки його ціна може трохи відрізнятися в залежності від регіону продажу, курсу валюти, наявності соціальних пільг та інших чинників. В середньому, на препарат Карсил ціна становить від 125 до 190 грн за упаковку в залежності від форми випуску, обсягу упаковки, місця реалізації.

Аналоги Карсилу ®

З огляду на поширеність захворювань печінки серед нинішнього населення, препаратів з гепатопротекторну дію випускається чимало.

Якщо в аптеці не виявилося препарату Carsil, аналоги можна підібрати з наступного списку:

  • Лів 52 (Liv 52).
  • Есслівер Форте (Essliver Forte).
  • Енерлів (Enerliv).
  • Алохол (Allochol, Allocholum).
  • Овесол (Ovesol).
  • Гепабене (Hepabene).
  • Резалют (Resalut).
  • Силимар (Silimar, той же Carsil від індійського виробника Zydus).
  • Легалон (Legalon, Carsil від австрійської компанії Madaus).
  • Левасил (Levasil).
  • Силімарин Гексал (Silymarin-Hexal, німецький препарат, також містить силімарин).

Всі ці ліки мають рослинну основу, допомагають підвищити опірність гепатоцитів до дії шкідливих токсинів, нормалізувати роботу печінки та травного тракту.


Увага!

Використання Карсил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.