Кавінтон

Фармакологічна група: Невралгія, Препарати для поліпшення мозкового кровообігу

Класифікація: N06B X18

Міжнародна назва: Cavinton

Діюча речовина: Вінпоцетин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сучасні фармацевтичні компанії представляють відносно невелику кількість препаратів обширної дії — тих, які використовуються в багатьох галузях медицини. Саме таким лікарським засобом є Кавінтон. Він випускається в таблетованій формі, а також у формі розчину в ампулах, призначеного для крапельниці.

Інструкція по застосуванню таблеток Кавінтону

Як було заявлено раніше, ці ліки призначається в досить широкому списку випадків, що відносяться до різних медичних галузях. Для лікування хронічних захворювань, а також негострих їх форм, як правило, застосовують Кавінтон у формі таблеток. У випадках, коли терапія вимагає більш високої концентрації діючої речовини у крові, лікарський засіб вводять шляхом ін’єкції або через крапельницю.

Це іноді потрібно у важких та критичних ситуаціях, коли необхідно негайно привести пацієнта до стабільного стану.

Показання до застосування ліків у різних галузях медицини:

Неврологія

 • Недостатність кровообігу безпосередньо в головний мозок, що може протікати як гостро, так й хронічно. Вона може характеризуватися, як транзиторна ішемія, атеросклероз церебральних артерій, вертебробазилярна недостатність.
 • Менопауза з усіма вегетативними симптомами.
 • Розлади неврологічного або психічного походження. Як правило, такі розлади виражаються в періодичних запамороченнях, проблемами з пам’яттю, порушеннями безпосередньо в постановці мови, а також рухові розлади іншого характеру.

Офтальмологія

 • Розлади зорового сприйняття. Це стосується випадків, коли у пацієнта порушується зір внаслідок ангіоспазму, тромбозу очних судин, а також атеросклерозу.
 • Дегенеративні процеси в таких частинах очей, як сітківка та жовта очна пляма. Іноді такі порушення можуть виникати й в очних судинах.
 • Глаукома різного походження. Вона може виникати в результаті раніше перенесеної травми або усунутого запального процесу.

Отоларингологія

 • Погіршення слухового сприйняття. Воно може бути викликане різними причинами — й прийомом деяких лікарських засобів, та судинними порушеннями.
 • Туговухість, що виникає в похилому віці.
 • Виникнення шуму безпосередньо у вухах.
 • Збої у функціонуванні вестибулярного апарату, що викликають запаморочення.
  Дозування ліків, а також тривалість терапії, в яку він буде включений, залежить від виду та стадії захворювання. Найчастіше хворим призначають приймати по одній таблетці 3 рази протягом дня. Краще, якщо прийом таблеток буде здійснено безпосередньо після їжі.

Тривалість лікування за допомогою Кавінтону може варіюватися в межах 1-8 місяців. Як правило, воно складає не більше 3-4 місяців. Якщо виникла необхідність у скасуванні препарату, то це не рекомендують робити різко — найкраще прибирати ліки з терапії шляхом поступового зниження дозування. Це повинно відбуватися протягом двох-трьох днів.

Для людей, які мають деякі захворювання нирок або печінки, зміна дозування зазвичай не потрібна, однак, прийом ліків при цьому повинен бути обережним. Забувши прийняти чергову таблетку Кавінтону в процесі лікування, в наступний прийом не потрібно приймати відразу дві дози — необхідно просто продовжити прийом ліків, як призначив лікар. Річ у тому, що подвійна доза ліків може стати причиною передозування.

Кавінтон Комфорте

Дуже зручною в застосуванні є ще одна лікарська форма препарату — таблетки безпосередньо для розсмоктування. Вони мають приємний апельсиновий смак. Якщо пацієнту не подобається цей смак, то він може просто запивати таблетки водою, ковтаючи.

Потрібно відзначити, що деякі пацієнти відчувають труднощі з ковтанням цих таблеток — в цьому випадку їх слід розсмоктувати. Після прийому засіб в цій формі починає діяти вже через годину.

Застосування Кавінтону в ампулах за допомогою крапельниці

Найчастіше лікарі призначають розчин для інфузій Кавінтону в ампулах. Слід зазначити, що цей розчин ні в якому разі не можна застосовувати іншим способом, наприклад, для ін’єкцій. В ході внутрішньовенно крапельного введення засіб повинен надходити в кров з дуже повільною швидкістю — не більше 80 крапель за хвилину.

Перед застосуванням концентрований розчин розводять з фізіологічним розчином. У розведенні також можна використовувати розчин спеціально для інфузій, в якому міститься глюкоза.

Опис Кавінтону форте та його ціна

Кавінтон є тим лікарським препаратом, який здатний поліпшити кровообіг у відділах мозку. Крім того, він доброчинно впливає безпосередньо на мозковий метаболізм та обов’язково на реологічні властивості крові. Препарат входить в фармакологічну групу психоаналептиків.

Кавінтон форте — це не що інше, як препарат у вигляді таблеток. В одній таблетці міститься 10 мг вінпоцетину, який виступає в ролі активної речовини. В упаковці є 30 таблеток Кавінтону.

Вартість препарату можна назвати скоріше середньою, ніж високою або ж низькою. Однак в кожній аптеці Кавінтон має свою ціну.

Багато пацієнтів цікавляться: що краще придбати — Вінпоцетин або Кавінтон? Потрібно сказати, що особливих відмінностей між цими засобами немає, оскільки вони мають однакову активну речовину. Сама головна їхня відмінність — це ціна.

Аналоги Кавінтону

Кавінтон — це дієвий лікарський препарат, що відрізняється високою ефективністю під час лікування багатьох хвороб. Але, попри це, деякі пацієнти все ж прагнуть підібрати його аналог, який може мати:

 • низьку ціну;
 • не такий великий список протипоказань, хоч у Кавінтону їх не багато;
 • скорочену кількість побічних дій;
 • кілька варіантів форм випуску.

Лікар може порадити такі аналоги Кавінтону:

 • Вінпоцетин. Ці ліки є головним замінником оригіналу. Багато пацієнтів цікавляться — для чого ще призначають Вінпоцетин? Річ у тому, що препарат здатний цілюще впливати безпосередньо на тромбоцити, зменшуючи їх агрегацію. Ще одна корисна властивість препарату — це забезпечення органів киснем. Описуваний аналог має бюджетну вартість як у вигляді таблеток, так й розчину.
 • Бравінтон. Зазначений засіб справляється з поліпшенням мозкового кровообігу не гірше, ніж Кавінтон. Бравінтон призначають для усунення запаморочення різного походження, а також щоденних головних болів та порушень безпосередньо в роботі пам’яті.
 • Корсавін. Таблетки, у формі яких випускається цей засіб, найбільш часто призначають для профілактики інсультів, оскільки вони добре розслаблюють судини.
 • Цинаризин. Він має практично ті ж показання, що й Кавінтон, однак, найкращим чином цей медикамент зарекомендував себе в лікуванні лабіринтових розладів, а також раптово виниклого шуму у вухах. На відміну від попередніх аналогів, цей засіб має іншу діючу речовину — цинаризин. Його перевага полягає в дивно низькій вартості.
 • Актовегін. Зазначений лікарський засіб призначають для поліпшення трофіки, а також стимуляції регенеруючих процесів. У складі препарату є така головна речовина, як депротеїнізований екстракт телячої крові. Актовегін — це відомий медикамент, який крім внутрішньовенного або внутрішнього прийому, можна застосовувати й зовнішньо.

Протипоказання

Кавінтон можна приймати не всім людям — деяким він повністю протипоказаний. Зокрема, мова йде про:

 • вкрай важкі форми аритмії;
 • лактацію;
 • вагітність;
 • дитячий вік;
 • непереносимість Вінпоцетину або інших речовин, які є в складі препарату.

Про вищевказані протипоказання необхідно знати ще до початку лікування, що допоможе уникнути негативних наслідків.


Увага!

Використання Кавінтон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.