Кеналог та Кеналог 40 (ампули)

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: H02AB08

Міжнародна назва: Kenalog® 40

Діюча речовина: Триамцинолон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

З настанням весняної теплої пори у багатьох людей загострюються алергічні стани, які вимагають обов’язкового купірування. Найчастішою причиною подібних станів є поліноз (англ. Pollen – пилок), який дає про себе знати в період масового цвітіння рослин. Ще ця хвороба називається сінною лихоманкою, коли у людини з’являється рясне виділення сліз, часте чхання, ринітні симптоми, які виражаються неприємним набряком слизових оболонок. Крім того, часто поліноз також характеризується підвищенням загальної температури тіла, при тому, що очі і ніс сильно сверблять. Причини, за якими близько 30% населення нашої країни страждає від сінної лихоманки, полягають в особливості імунної системи людини. На допомогу в боротьбі з полінозом приходить Кеналог. Цей препарат, крім сезонної алергії, призначається й при багатьох інших хворобах.

Кеналог 40 – суспензія для ін’єкцій

Кеналог 40 – це препарат, за допомогою якого роблять уколи. У складі даного препарату є такі речовини, як:

 • Триамцинолон ацетонід – діюча речовина (Triamcinolonye acetonide – cum agens-substantia);
 • Натрію карбоксиметилцелюлоза (sodium-carboxymethylcellulose);
 • Натрію хлорид (salis);
 • Бензиловий спирт (benzyli-ipsuom);
 • Полісорбат-80 (LXXX Polysorbate);
 • Ін’єкційно-підготовлена ​​вода (aqua-tractata immisso).

Засіб випускається у формі розчину, який фасується в одноразові ампули по 1 мл. В одній упаковці є 5 ампул. Суспензія має негусту консистенцію та білий колір, в її однорідності важко відшукати будь-які частинки. Запах у препарату практично відсутній, якщо тільки принюхуватися, то можна почути ледь відчутний запах бензилового спирту.

За допомогою одноразового шприца Kenalog 40 вводиться в місце ураження (якщо це передбачає хвороба), іноді практикується внутрішньосуглобове введення ліків (наприклад, при ревматоїдному артриті), але в основному його вводять внутрішньом’язово. При цьому нерідко лікування починається таблетками, а вже потім хворого переводять на внутрішньом’язове введення засобу.

Інструкція по застосуванню Кеналогу

Опис препарату. Kenalog – це системний кортикостероїд на основі триамцинолону ацетоніду (phimosis systemicia uti in ex Triamcinolone-acetonide). Речовина діє на організм людини досить швидко, надаючи на нього свою глюкокортикостероюдну дію усуваючи запалення.

Кортикостероїди, як відомо, активно борються з усіма симптомами запального процесу в організмі – з больовими відчуттями, почервонінням, підвищенням температури тіла та ін. Крім того, ці речовини профілактують запальні процеси, не даючи їм розвиватися, а також борються з їх запущеними формами, коли в організмі вже був запущений процес проліферації фібробластів або ж почалися колагенові відкладення. Метаболізм Кеналога, як і годиться, відбувається в печінкових тканинах.

Показання до застосування. Kenalog на основі триамцинолону ацетоніду застосовується при багатьох різноманітних хворобах, а саме:

 • Алергічні реакції (allergic-reactiones varias). Це практично універсальний засіб в цьому плані, тому що його, зокрема, призначають при:

– сезонних та постійних алергічних ринітах;
– бронхіальній астмі;
– дерматиті контактному та атопічному;
– при алергії на деякі препарати;
– при гострому набряку гортані, що має неінфекційне походження.

 • Порушення ревматичного походження (contra ARTICULARIS originem). Kenalog добре та ефективно проявив себе в лікуванні:

– ревматоїдного артриту тяжкого перебігу;
– гострої подагри, де передбачено коротке лікування;
– ОНАЗ (гострого неспецифічного анкілозуючого спондиліту);
– прогресуючого бурситу, епікондиліту (Progressive bursitisi, epicondylitis);
– остеоартриту постравматичної течії (OSTEOARTHRITISI fluxuis post-traumaticia);
– артриту псоріатичного типу;
– синовіту (synovitis).

 • Хвороби з області дерматології (De morbo-dermatologys). Глюкокортикостероїди, а зокрема Kenalog, ефективні при лікуванні:

– булезного дерматиту, який має герпетичне походження;
– ексфоліативного дерматиту;
– мультиформної еритеми, яка має дуже тяжку форму;
– важкого псоріазу;
– гніздової алопеції (CALVITIES areata);
– дерматозів;
– дискоїдного вовчака.

 • Захворювання, які зачепили зоровий орган (Tum auctor eam visual organum morbo-offendimus). Kenalog застосовується при всякого роду запальних ураженнях очей та вік – кон’юнктивітах, виразках в області рогівки, хоріоретинітах, кератитах, іритах, оперізуючому герпесі очей та ін. (CONIUNCTIVITIS, cornea ulceribuis plenus, in spatio, chorioretinitis, keratitisу, iritisу, HERPES zositer oculusy).
 • Хвороби ендокринної системи (Morbi-glandularyum endocrinarumi ratio-alterius gravitas). Таблетки або уколи Kenalog показані для лікування такого роду ендокринних порушень:

– первинна та вторинна адренокортикальна недостатність;
– гіперплазія, яка виникла у пацієнта вроджено;
– надлишок кальцію в організмі;
– хвороба Де-Кервіна (De morbo-Kerwin);
– хвороба Аддісона (Addisoni scriptor-morbus).

Крім того, Кеналог застосовується в лікуванні пневмоніту, туберкульозного менінгіту, поліморфного склерозу, бериліозу (pneumonitis, tuberculous MENINGITIS, polymorphic duros nequeunt movere luembos, beryllium).

Протипоказання. Лікування при всіх вищеописаних хворобах має починатися тільки за умови, що у пацієнта немає протипоказань до його застосування. Kenalog не можна застосовувати при системних інфекційних хворобах, при хронічному первинному геморагічному діатезі. Також варто пам’ятати, що Кеналог та алкоголь несумісні – така взаємодія може викликати виражені побічні реакції препарату. Даний кортикостероїд повністю протипоказаний при вагітності. Це ж стосується лікування при грудному вигодовуванні, тому на момент терапії варто повністю відмовитися від годування малюка.

Інструкція. Схема лікування та дозування Кеналога підбирається виключно індивідуально – все залежить від організму та рівня переносимості препарату. Найменші дози кортикостероїду застосовуються тільки в разі, коли необхідно підтримувати контрольну терапію. Якщо певна відповідь організму вимагає зниження дози препарату, то це повинно відбуватися поступово.

Таблетки Кеналог приймаються всередину у дорослому віці в дозі від 4 до 32 мг на добу. Цю ж дозу призначають дітям, вага яких становить понад 25 кг. Краще препарат приймати зранку, але якщо добова ​​доза становить більше 16 мг, то її варто розділити на кілька рівних прийомів. Варто відзначити, що таблетки можна приймати починаючи тільки від 3-річного дитячого віку.

Суспензію для ін’єкцій не можна вводити внутрішньовенно, препарат вводиться внутрішньом’язово, в місце запалення або внутрішньосуглобово. Для здійснення першого варіанту введення препарату краще вибирати сідничний м’яз – доза такого введення може становити від 40 до 80 мг.

Кількість препарату, що вводиться в суглоб, в першу чергу, залежить від розміру суглоба – в маленький вводиться 5-10 мг препарату, а у великій – 20-60 мг. Дітям від 12 до 18 років вводять в суглоб від 2,5 до 40 мг ліків.

Якщо мова йде про введення уколу в місце ураження, то доза розчину може становити 5-10 мг для дорослої людини та 2,5-40 мг для дитини від 12 до 18 років.

Розчин для ін’єкцій можна застосовувати тільки від 6-річного віку та тільки у вигляді ін’єкцій.

Ціна Кеналогу в аптеках сьогодні

Kenalog відноситься до рецептурних кортикостероїдів, які надають системну дію. Під час призначення препарату лікар обов’язково видає пацієнтові відповідний рецепт, який дозволяє безперешкодно купити даний засіб в аптеці. Тому тут потрібно проявляти уважність і не загубити ненароком папірець, оскільки без нього навряд чи вийде зробити покупку.

Яка ж ціна даного препарату? В цілому, її можна назвати середньою. Деякі пацієнти посперечаються, що ціна Kenalog висока та важко-доступна, але їм можна заперечити – ті лікувальні ефекти, які надає препарат, точно стоять своїх грошей.

Аналоги Кеналога в ампулах та пігулках

Якщо Кеналог не знайшовся в аптеці, для вас він коштує занадто дорого або в його складі є яка-небудь нестерпна речовина, то його можна спробувати замінити іншим препаратом. Тут можна скористатися такою корисною справою, як форум, на якому зібрана вся необхідна інформація. Але про таке рішення варто в обов’язковому порядку повідомити про це лікаря.

При виборі аналога засобу варто врахувати такі варіанти:

 • Betametazon-Norton (Бетаметазол-Нортон);
 • Betaspan-Depo (Бетаспан-Депо);
 • Depos (Депос);
 • Loracort (Лоракорт);
 • Flosteron (Флостерон);
 • Cileston (Цілестон);
 • Diprospan (Дипроспан);
 • Kort-S (Корт-С);
 • Primacort (Прімакорт);
 • Solu-cortef (Солу-кортеф);
 • Dekazon (Деказон);
 • Depo-Medrol (Депо-Медрол);
 • Medrol (Медрол);
 • Metilprednizolon (Метіпреднізолон);
 • Meti-pred (Меті-пред);
 • Rectodelt (Ректодельт).

Багато лікарів спочатку сумніваються – призначати Кеналог або Дипроспан? Отже, його можна назвати найкращим аналогом Kenalog, але при необхідності можна вибрати й інший.

Особливості застосування ліків Кеналог

Незалежно від форми випуску, застосування Кеналогу має бути дозованим, оскільки при перевищенні призначених доз, найімовірніше, виявляться важкі побічні дії препарату. Нерідкі випадки ознак передозування засобом, найстрашніший з яких – це смерть. Причому, це стосується не тільки описуваного препарату, а й інших кортикостероїдів.

Скасування препарату повинно бути поступовим, оскільки в противному випадку, якщо припинити застосовувати Кеналог різко, пацієнт зіткнеться з синдромом відміни. Він характеризується болем в м’язах, суглобах, головним болем та іншими ознаками поганого самопочуття.


Увага!

Використання Кеналог та Кеналог 40 (ампули) без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.