Кестин

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AX22

Міжнародна назва: Kestine

Діюча речовина: Ебастин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кестин (Kestine) – це ефективний медикамент від алергії, який містить ебастин та володіє вигідними фармакологічними властивостями. Виробляється іспанською компанією Industrias Farmaceuticas Almirall S.A. в колаборації з німецькою фармкорпорацією Almirall Hermal GmbH.

Як використовувати Кестин? Якого покоління препарат? Що входить до його складу та які існують аналоги?

Кестин — інструкція із застосування препарату, правильне дозування

Схема прийому. Дозування гнучке, підбирається в залежності від стану пацієнта. Лікарський засіб приймають перорально, незалежно від вживання їжі. Старт терапії зазвичай проводиться з низькою дози (10 мг / добу), якщо це не допомагає, дозування подвоюють.

Як довго можна приймати кестиновий засіб? Це залежить від стану, курс лікування визначається перебігом захворювання, коли симптоми зникають повністю та/або усуваються чинники алергії (наприклад, пилок амброзії на вулицях) – тоді припиняють прийом.

Перейдемо до наступного важливого питання — чи можна давати засіб дітям? Активний компонент засобу випускається також в педіатричному сиропі, тому відповідь позитивна. Однак таблетки можна давати тільки після 12 років, а для сиропу встановлена ​​вікова планка мінімум 6 років.

Показання та протипоказання. Засіб приймають при наявності таких захворювань:

  • алергічний риніт — постійного або сезонного характеру (заподіяний пилковими — амброзія, тополь, береза ​​та ін., епідермальними — шерсть, перо тощо., побутовими, харчовими та іншими факторами).
  • кропив’янка (спричинена впливом сонячних променів або морозною погодою, інсектними — укусами/отрутою комах, пилковими, епідермальними та іншими факторами).

Не можна приймати даний медикамент якщо пацієнт страждає непереносимістю лактози, порушеннями всмоктування глюкози, а також дуже серйозними захворюваннями печінки (оскільки це може завдати шкоди ослабленого органу).

Побічні дії. Згідно з анотацією до медикаменту, він здатний викликати ряд «побочек»:

  • підвищене бажання поспати;
  • прискорене серцебиття;
  • зміну результатів функціональних проб печінки;
  • відчуття сухості у роті;
  • астенію;
  • головний біль, нервовість та ін.

Однак, всі вони зустрічаються з рідкісною або дуже рідкісною періодичністю.

Застосування при вагітності та ГВ. Експерименти на тваринах показали позитивні результати — засіб не проникає в грудне молоко. Однак адекватних відповідних даних щодо людей поки немає. Тому жінкам, які виношують або вигодовують дитину, вживання ебастинового медикаменту протипоказано.

Що входить до складу таблеток Кестин?

Як зазначалося вище, ключовим активним компонентом Кестину є ебастин. Його запатентували на початку вісімдесятих, а до медичного використання він увійшов через десятиліття.

Ебастін — це блокатор H1-гістамінових рецепторів, що належить до другого покоління. Він попереджає індуковані гістаміном (медіатором алергічних реакцій негайного типу) спазми гладкої мускулатури. Саме ця властивість відповідає за протиалергічні властивості Кестину. Ефективний блок рецепторів вдало поєднується з порівняно низькою кількістю побічних ефектів, що пов’язано з тим, що активний агент медикаменту не проходить крізь гематоенцефалічний бар’єр. Організм швидко всмоктує ебастин, за його метаболізацію (переробку) відповідає печінка.

Дослідження показали, що частота «побочек» була порівнянною з прийомом плацебо, що додатково підтверджує високу безпеку Кестину.

Ебастін не володіє антихолінергічною активністю, тобто не викликає відповідний спектр побічних ефектів (наприклад, двоїння в очах, атонію, зменшення потовиділення, аноргазмію). Також у нього немає седативних властивостей. При застосуванні в рекомендованих дозах не збільшує інтервал QT на електрокардіограмі, тому зазвичай безпечний для серця, однак особам зі збільшеним інтервалом за даними ЕКГ слід приймати його з обережністю.

Ебастін сам по собі не швидкорозчинний, тому його часто випускають в мікронізованій (дрібно подрібненій) формі, яка призначена для підвищення розчинності.

Зовнішній вигляд медикаменту — круглі таблетки, в класичній білій оболонці, білого або білястого кольору. На одній стороні пігулки вигравіювані цифри «20». До його складу також входять додаткові компоненти, зокрема, целюлозний та крохмальний наповнювачі, лактоза, гіпромелоза та інші.

Аналоги Кестину в аптечних пунктах

Існують наступні аналоги Kestine:

  • Агістам, Алерік, Кларитин, Лоран ВДТ, Еролін (лоратадинові засоби);
  • Алексофаст, Аллегра, Дінокс, Телфаст (на основі фексофенадину);
  • Алергозан, Алергомакс, Алердез (дезлоратадинові препарати);
  • Діазолін (мебгідроліновий медикамент).

У світі базовим компонентом Кестину є популярний медичний засіб. Його випускають у різних країнах під різними брендовими назвами, такими як Elert (Елерт), Ebatin (Ебатін), Ebatin Fast (Ебатін Фаст), Ebatrol (Ебатрол), Ebastina (Ебастин), Tebast (Тебаст) 6 Notaxo (Нотаксо), Atmos (Атмос), Ebet (Ебет), Ebastel (Ебастел), KestinLYO та EstivanLYO.

Наукові дані

У громадському дослідженні, залучивши більше ніж восьмитисячну кількість пацієнтів, було підтверджено, що ебастин високоефективний в лікуванні персистуючого (постійного) та інтермітуючий (переривчастого) алергічного риніту.

Вчені P.H. Ratner, J.C. Lim, G.C. Georges порівняли дієвість ебастину 10 мг, ебастину 20 мг, 10-міліграммового лоратадину та плацебо в лікуванні сезонного алергічного риніту (дослідження The Ebastine Study Group). З’ясувалося наступне: 20-міліграмовий ебастин був відчутно кращий, ніж лоратадин 10 мг. Обидва дозування даного медикаменту показали прекрасну ефективність.


Увага!

Використання Кестин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.