Кетанов

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: M01AB15

Міжнародна назва: Ketorol

Діюча речовина: Кеторолак трометамол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Медикаментозні засоби, що входять до групи нестероїдних протизапальних засобів, сьогодні займають особливе місце в медичній галузі. Саме в цю групу і входить знаменитий знеболюючий препарат під назвою Кетанов, який призначають для усунення больового синдрому різного походження. Зручність вказаного лікарського препарату полягає в тому, що він випускається відразу в декількох лікарських формах.

Показання та спосіб застосування Кетанова

Кетанов – це досить сильний знеболюючий засіб, який виробляється безпосередньо в Індії. Крім усунення болю різного характеру і локалізації, цей засіб має також і виражену протизапальну дію, за рахунок чого його нерідко призначають і для припинення запальних процесів різного ступеня. Що стосується жарознижуючої дії ліків, то вона є дуже слабо вираженою. Як одноразове, так і багаторазове застосування Кетанова забезпечує хворого за потрібне терапевтичним ефектом.

У переважних випадках Кетанов призначають безпосередньо для купірування різних видів болю. Препарат відповідає за:

 • Усунення больового синдрому, що виник в результаті хірургічної операції. Це стосується гінекологічних втручань, а також стоматологічних, ортопедичних, урологічних та інших видів операцій.
 • Купірування сильних больових відчуттів, які виникли після травм кісток і м’язів.
 • Кетанов дуже ефективний при переломах, вивихах, ударах і т. д.
 • Болезаспокійливий, що має короткочасний характер. Зокрема, мова йде про поста, зубного болю, ниркової та печінкової кольці, болі при отиті, остеоартрозі, ішіалгії, при злоякісної пухлини, а також про інші види болю, яка вимагає короткочасного застосування ліків.

Потрібно сказати, що якщо у людини з’явилася гостра і безпричинна біль в області живота, то Кетанов в цьому випадку приймати категорично не можна. Справа в тому, що таким чином можна замаскувати симптоми досить серйозного захворювання, яке вимагає негайного лікування або оперативного втручання, а також втратити багато часу. Кетанов відповідає виключно за зняття болю і запалення під час якого-небудь захворювання, проте, саму причину болю він не усуває. Саме тому зазначений препарат найчастіше використовують безпосередньо в складі комплексного лікування.

Препарат, що випускається в таблетованій формі, слід приймати внутрішньо після прийому їжі. Таким чином негативний вплив компонентів препарату на слизову оболонку шлунка і всього шлунково-кишкового тракту значно зменшиться. Потрібно відзначити, що прийом препарату після їжі потребують значно більше часу на те, щоб таблетка подіяла. Якщо ж сильний біль не може чекати, то в такому випадку ліки можна випити і до їжі, і воно подіє значно швидше.

Кетанов можна приймати кожен раз, коли з’являється біль, проте, не частіше, ніж через кожні 6-8 годин. Крім того, у багатьох випадках зазначений медикаментозний препарат призначають по графіку. Як правило, застосування ліків за графіком передбачає прийом 1 таблетки Кетанова 3-4 рази на добу кожні 6-8 годин. Збільшення дозування препарату припустиме лише в тому випадку, якщо пацієнт страждає від дуже сильного болю, яку важко усунути однією пігулкою. Збільшення дозування препарату слід в обов’язковому порядку обумовити зі своїм лікуючим лікарем.

Слід зазначити, що людям, які важать менше 50 кг, мають досить серйозні проблеми безпосередньо з роботою нирок або ж вік яких складає більше 65 років необхідно приймати препарат виключно в половину дозуванні. Іноді під час лікування застосовують відразу кілька лікарських форм препарату – в цьому випадку необхідно ретельно стежити за добової дозуванням Кетанова.

Склад Кетанова в формі таблеток

Однією з популярних форм випуску представленого знеболюючого препарату є таблетки. Це можна пояснити тим, що вони є найбільш зручними в застосуванні. У складі препарату є таке активна речовина, що бореться з болем, як кеторолак.

Якщо говорити про таблетованій формі препарату, то тут в кожній таблетці є 10 мг активного компонента. Крім того, в препараті зазначеної лікарської форми є також і такі речовини, як тальк, кукурудзяний крохмаль і т. д. В одній упаковці може міститися 10, 20 або ж 100 таблеток.

Коли лікар призначає Кетанов, багато людей бояться, що це – наркотик. Однак цю інформацію не можна назвати вірною, адже вказаний препарат не відноситься до опіатів і не викликає психічного звикання.

Уколи і мазь Кетанова

Крім таблеток, Кетанов випускається і в ампулах для ін’єкцій. Як правило, ампули зазначеного препарату застосовують безпосередньо в умовах стаціонару. Знеболюючий ефект спостерігається вже через півгодини після введення препарату, а максимальний ступінь знеболювання настає приблизно через 1-2 години.

Препарат у зазначеній лікарській формі не можна застосовувати більше двох днів, особливо це стосується випадків, коли хворому вводять препарат багаторазово. Справа в тому, що подібна схема лікування чревата появою безлічі побічних ефектів. Як правило, лікування із застосуванням розчину Кетанова для ін’єкцій триває 1-2 дня, а далі пацієнта переводять безпосередньо на прийом таблеток. Якщо ж хворий лікується за допомогою комбінованої терапії (таблетки і уколи), то максимальна добова доза в цьому випадку не повинна перевищувати 90 мг.

Літнім пацієнтам рекомендується використовувати найнижчі дози препарату. При цьому в добу необхідно застосовувати не більше 60 мг. Це стосується і тих випадків, де використовується комбінована терапія за допомогою декількох лікарських форм Кетанова одночасно.

Пацієнтам, які мають невиражені проблеми з роботою нирок, рекомендується також приймати знижені дози препарати внутрішньом’язово. Добова доза кеторолаку не повинна перевищувати 60 мг. Якщо у хворого спостерігається більш важка стадія порушення функції нирок, то йому Кетанов повністю протипоказаний.

Слід зазначити, що Кетанов у вигляді мазі не випускається, однак, в аптеці завжди можна знайти ефективний замінник препарату в зазначеній формі. Знеболюючі мазі, як правило, призначають при ударах і розтягненнях, а також при остеоартрозі та інші проблеми опорно-рухового апарату, де необхідно місцеве лікування.

Протипоказання до застосування Кетанова

З огляду на те, що Кетанов є досить сильним і серйозним лікарським препаратом групи НПЗЗ, не складно здогадатися, що він має деяке число протипоказань. Наявність хоча б одного пункту повинно стати причиною відмови від представленого препарату на користь більш безпечного і відповідного в конкретному випадку. Кетанов заборонено приймати в таких випадках:

 • Зайва чутливість організму хворого до кеторолаку або ж до іншого засобу, яке відноситься до групи НПЗЗ.
 • Бронхоспазм, набряк Квінке. Особливо це стосується тих випадків, коли зазначені загрожують життю пацієнта стану виникали після прийому нестероїдних засобів.
 • Захворювання органів шлунково-кишкового тракту (виразка шлунка, кровотечі в ШКТ і т. д.).
 • Прийом інших нестероїдних протизапальних засобів.
 • Порушення в роботі печінки (печінкова недостатність).
 • Вік до 16 років.
 • Вагітність, лактація, а також обов’язково родової період.
 • Усунення болю, що носять хронічний характер.

Передозування

При лікуванні Кетанова вкрай важливо дотримуватися встановленого лікарем дозування, інакше можна зіткнутися з таким небезпечним явищем, як передозування препаратом. У подібних випадках пацієнт починає страждати на головний біль, сильну сонливість в будь-який час доби, нудоту, у нього може виникати періодична блювота. Крім того, до симптомів передозування Кетанова слід віднести і такі проблеми, як кровотечі в шлунково-кишковому тракті, різке підвищення артеріального тиску, судоми і навіть кому. При сильному передозуванні препаратом можливо навіть поява небезпечних для життя анафілактоїдних реакцій.

Терапія при передозуванні має бути симптоматичної та підтримуючої. Рекомендуємо прийом активованого вугілля протягом 4 годин після прийому підвищеної дози ліків, а також промивання шлунка.

Ціна Кетанова

Для того щоб дізнатися скільки коштує препарат можна не тільки відправитися в найближчу аптеку, а й відвідати Інтернет, де на багатьох сайтах вказана його ціна. Кетанов не можна назвати дорогим, і в той же час дешевим препаратом – його ціна є скоріше середньою. При цьому різні лікарські форми зазначених коштів можуть мати свою вартість.

Слід зазначити, що купити без рецепта цей лікарський препарат практично неможливо. Лише зрідка в деяких аптеках його відпускають і без надання рецепта від лікаря.

Аналоги Кетанова

Потрібно сказати, що аналогів препарату на основі кеторолаку, а також інших речовин, сьогодні досить багато. Незалежно, від чого був призначений Кетанов, при виборі його замінників слід бути дуже уважним, адже у цих препаратів можуть бути серйозні протипоказання.

Відомими замінниками Кетанова є такі лікарські препарати:

 • Кеторолак. Зазначене засіб є більш доступним, ніж Кетанов, незважаючи на те, що має в своєму складі ідентичне оригіналу активна речовина. Кеторолак цілком успішно бореться з помірним і сильно вираженим болем різного походження. З тієї причини, що ці ліки мають чимало протипоказань, його слід застосовувати виключно після розмови з лікарем. Вкрай важливим вважається і точне дотримання дозування препарату
 • Долака. В якості основного компонента тут виступає така речовина, як трометамин. Представлене засіб також відноситься до групи НПЗЗ і має схожі з Кетанова протипоказання і побічні ефекти. Форма випуску – таблетки по 20 штук в упаковці.
 • Кеторол. Ще одним більш доступним аналогом Кетанова є Кеторол, який, як і оригінал, проводиться безпосередньо в Індії. Призначається для усунення різних видів болю. Перед застосуванням цих ліків слід детально ознайомитися з інструкцією.
 • Ібупрофен. Має в своєму складі ідентичні назві активні речовини і застосовується не тільки для усунення різних видів болю, але і для зниження температури тіла при лихоманці, з чим відмінно справляється на всі 100%. Слід зазначити, що на основі ібупрофену виробляються інші препарати в дитячій дозуванні у відповідній формі випуску (сироп). Як правило, вони застосовуються безпосередньо при прорізуванні зубів, коли у дитини спостерігається підвищена температура тіла і він страждає від сильного болю. На відміну від Кетанова, Ібупрофен можна без труднощів купити і без рецепта.

Увага!

Використання Кетанов без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.