Кетоконазол

Фармакологічна група: Протигрибкові препарати

Класифікація: G01AF11

Міжнародна назва: Ketoconazole

Діюча речовина: Кетоконазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Головне в лікуванні грибкового захворювання – це своєчасне його виявлення та обов’язково підбір правильного препарату. Кетоконазол випускається в різних лікарських формах. Це означає, що препарат має широкий спектр дії. Вибір певної форми ліків залежить, звичайно ж, від виду та локалізації грибкового ураження. Перед використанням засобу варто поговорити зі своїм лікуючим лікарем, а також не забути прочитати інструкцію по застосуванню з усіма нюансами застосування.

Шампунь з кетоконазолом проти лупи

Що таке лупа? Лупа насправді є не косметологічною проблемою, а справжнім захворюванням шкіри голови. Причому, самим  зустрічаючим на сьогоднішній день. Найчастіше лупа виникає у тих людей, у яких сальні залози голови працюють занадто активно (це можна зрозуміти по тому, наскільки часто доводиться мити голову). Справа в тому, що дріжджоподібні гриби, які є дуже частою причиною появи білих лусочок на коренях волосся, найкраще «живуть» і розмножуються на ліпідної поверхні волосистої частини голови.

Нерідко причиною появи себорейниї лусочок на шкірі голови є неправильно-інтенсивний догляд за волоссям (невідповідні засоби, агресивні шампуні і т. д.). В результаті неправильного догляду захисний шар шкіри голови отримує пошкодження. Тут також не обходиться без грибів, які й руйнують цей шар своїм надмірно-інтенсивним виділенням ферментів.

Лікування. Швидке позбавлення від лупи – це практично міф, так як цього домогтися вкрай важко. Лікування повинно бути правильним, із застосуванням по-справжньому лікувальних і дієвих засобів. Одним з них є шампунь проти лупи під назвою «Кетоконазол». Крім кетоконазолу, в ньому також міститься цинк, який також знижує розмноження грибка, який і викликає лупу. Вже після одного тижня використання даного шампуню можна помітити, що білі лусочки стали з’являтися значно рідше. По закінченню ще одного тижня (тобто, в сумі 14 днів) лупа зникає повністю.

Застосування даного виду шампуню не впливає на організм системно. У цьому шампунь кардинально відрізняється від такого засобу, який містить у своєму складі клімбазол.
Для отримання максимально-позитивного результату від використання даного засобу разом з ним також рекомендують застосовувати й пасту на основі кетоконазолу та цинку. Шампунь і пасту застосовують не частіше, ніж раз в два-три дня. При цьому в ході лікування лупи людина повинна відмовитися від смаженої і сильно жирної їжі, а також інших шкідливих продуктів.

Інструкція по застосуванню Кетоконазолу в різних лікарських формах

Ketoconasole випускається в багатьох лікарських формах, що можна було зрозуміти з інформації, зазначеної вище. Отже, кожен вид засобу має свій спосіб застосування і точне дозування.

Шампунь. Кетоконазоловий шампунь застосовують один раз в 2-3 дня, ні в якому разі не частіше – це стосується випадків, коли проблема лупи дуже глобальна та потребує негайного вирішення. Базовий курс терапії, що дозволяє відчути всю красу життя без несимпатичної і приносить один тільки дискомфорт лупи, становить два тижні.

Але також цей шампунь застосовується і для підтримки догляду, для чого їм можна мити голову 1-2 рази на тиждень. Після дворазового намилювання та змивання засобу водою варто також використовувати нейтральний шампунь.

В ході терапії рекомендується використовувати Кетоконазоловий пасту з цинком, яка добре допомагає при себорейному дерматиті. Її використовують відразу після шампуню, завдаючи на волосся та змиваючи після 2-3-хвилинної витримки.

Свічки. Їх вводять в піхву протягом 5 днів без перерв. В один день використовують не більше 1 супозиторія. Застосування засобу повинно відбуватися у вечірній час, а саме – перед сном. Так  супозиторій НЕ буде витікати назовні при ходьбі, в результаті чого дієва речовина робить свій терапевтичний вплив не так довго, як треба.

Якщо після 5 днів застосування свічок симптоми залишаються, то лікування триває до повного одужання. Хронічно-протікаєма молочниця усувається шляхом застосування свічок протягом 10 днів.

Таблетки. Залежно від захворювання, яка усувається за допомогою таблеток, в добу призначають від 200 до 400 мг препарату. Приймають всередину, стандартно запиваючи водою.

Тривалість лікування також залежить від хвороби та може становити від 5 днів до 6 місяців. Лікування не переривається з тих пір, як тільки проходять всі симптоми хвороби – після цього потрібно пропити таблетки ще тиждень.

Мазь. Перед застосуванням мазі варто ретельно вимити руки з милом. Препарат використовують один раз в день, завдаючи тонким шаром на уражені шкірні ділянки. При деяких захворюваннях частота застосування крему збільшується до двох разів.

Курс лікування зазвичай становить від 2 до 6 тижнів (що залежить від хвороби).

Кетоконазол у вигляді свічок

Вагінальні грибки – це дуже часто зустрічаюче явище на сьогодні. Від них рятують протигрибкові супозиторії, до яких також відноситься і Кетоконазол.

Склад. У складі супозиторіїв є 400 мг кетоконазолу й допоміжні речовини у вигляді бутилгідроксинізола, а також спеціально-виготовленої основи для свічок – напівсинтетичних гліцеридів.

Показання. Протигрибкові супозиторії призначаються при гострому (а також хронічному рецидивуючому) вульвовагінальному кандидозі. Крім того, ці свічки просто невід’ємні в тих випадках, коли жінка протягом тривалого часу лікувалася антибіотиками, тим самим викликавши грибкову інфекцію. Кетоконазол у вигляді супозиторіїв допомагають відновити нормальну мікрофлору піхви, яка виникла в результаті первинних або вторинних станів імунодефіциту.

Суппозіторіевий Кетоконазол протипоказаний жінкам, які виношують дитину в перші 12 тижнів (1 триместр). Крім того, від застосування цього засобу варто геть відмовитися тим пацієнткам, які годують дитину груддю.

Кетоконазол у формі таблеток

Ketoconasole у вигляді таблеток – це препарат для системного застосування при багатьох грибкових захворювань у пацієнтів. Активним компонентом в складі даного препарату є той же кетоконазол, а також допоміжні компоненти.

Від чого призначають? Зазначений препарат у вигляді таблеток призначають при багатьох хворобах грибкового характеру. Йдеться про такі недугах:

 • Шкірні грибки, причиною появи яких полягає у впливі дріжджів або дерматофитів (ramus cutaneus fungi poterant fermentari). Причому, ці збудники можуть «працювати» як окремо, так і разом. Це стосується дерматофіт, оніхомікозной поразок і висівкоподібний лишаїв. Варто відзначити, що таблетки (і капсули) Кетоконазолу в цьому випадку призначаються тільки тоді, коли місцеве застосування лікування не дало повинні результатів протягом певного курсу лікування.
 • Шлункові інфекційні ураження, а також інфекції в порожнині рота (Infectiones et gastrointestinal, Infectiones in cavitatis). Терапія виправдана в тому випадку, якщо в цій справі «замішані» дріжджі.
 • Молочниця на статевих органах у пацієнтів-жінок (turdus lumbricum petit in mulieribus). Таблетки і капсули призначаються при поганій або відсутньої ефективності від лікування місцевим способом (свічки).
 • Грибкові інфекції системного розвитку (fungal infectio systemica).
 • Профілактика грибків в групі ризику (Ne fungi dubium).

Кетоконазол у вигляді мазі

Мазь Кетоконазол (її ще називають крем) – це дієві ліки, що рятують від грибкових хвороб шкіри. Застосовують місцево за рекомендаціями лікаря. В якості активного компонента виступає кетоконазол, а допоміжними є такі речовини, як пропіленгліколь, 12-цетостеариловий ефір, натрію фосфат-додекагідрат та інші.

Показання. Як було сказано раніше, крем застосовується місцево. Його призначають при таких хворобах, як інфекційні епідермофітії тіла, ступень, долонь, рук, області паху. Кремоподібний Кетоконазол також невід’ємний в лікуванні кандидозів шкіри і позбавляючи, що характеризується, як висівковий.

Багато педіатрів стверджують, що Кетоконазол крем не є небезпечним для новонароджених і призначають його при проявах грибкових хвороб шкіри. У такому випадку варто чітко слідувати інструкціям та призначень лікаря, а також не перевищувати рекомендовані дози препарату.

Ціна Кетоконазолу в аптеках

Кетоконазол – це протигрибковий засіб, який можна з легкістю придбати в будь-якій аптеці, яка тільки знаходиться в максимально зручному розташуванні від вашого будинку або роботи. Тобто, дефіциту даного засобу не спостерігається.

Антигрибковий засіб даного зразка має низько-середню ціну, якщо порівнювати з іншими препаратами такого ж ряду. Отже, Ketoconasole може купити, мабуть, кожен пацієнт з будь-яким достатком. Рецепту для придбання засобу, що бореться з грибковими захворювання, не потрібно.

Аналоги. Якщо Кетоконазол в тій або іншій формі відсутній в аптеці або недоступний пацієнтові по ряду інших причин, можна звернути увагу на його аналоги:

 • Apo-Ketoconazole (Апо-Кетоконазол);
 • Dermazole (Дермазол);
 • Nizoral (Нізорал);
 • Bifonal (Біонал);
 • Bifunal (Біфунал);
 • Ginezol (Гінезол);
 • Derma-Rest (Дерма-Рест);
 • Zalain (Залаїн);
 • Candid (Кандид);
 • Canespor (Канеспор);
 • Canesten (Канестен);
 • Ketodin (Кетодин);
 • Ketozoral (Кетозорал);
 • Klotrex (Клотрекс);
 • Klotrimazol (Клотримазол);
 • Klotrisal (Клотрісал);
 • Micogal (Мікогал);
 • Micozolon (Мікозолон);
 • Miconazol (Міконазол);
 • Mikospor (Микоспор);
 • Mifungar (Міфунган);
 • Nizoral (Нізорал);
 • Onabet (Онабет);
 • Orazol (Оразол);
 • Perhotal (Перхотал);
 • Seboderm (Себодерм);
 • Tiolak (Тіолак);
 • Travogen (Травоген);
 • Fungisan (Фунгісан);
 • Ekodax (Екодакс);
 • Travokort (Травокорт).

Увага!

Використання Кетоконазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.