Кетонал Дуо

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: М01АЕ03

Міжнародна назва: Ketonal

Діюча речовина: Кетопрофен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У сучасному світі, а особливо в умовах міського ритму життя, часто трапляється так, що люди, стикаючись з певним захворюванням, не завжди можуть звернутися за медичною допомогою відразу. Це стосується й раптово виниклих больових відчуттів, які доводиться усувати відповідними знеболюючими препаратами до тих пір, поки не з’явиться можливість сходити до лікаря. У таких випадках дуже корисно мати у своїй аптечці такий препарат, який здатний на швидке та тривале усунення болю. Одним з таких препаратів є Кетонал – протизапальний засіб, що володіє вираженим знеболюючим ефектом.

Інструкція по застосуванню Кетоналу

Як було згадано раніше, різні форми препарату можна легко поєднувати між собою. Наприклад, разом з таблетками, кремом, гелем або свічками можна застосовувати й зігріваючий пластир. Головне – це дотримання дозування та рекомендацій свого лікаря. Тривалість лікування визначає лікар, що залежить від стану здоров’я хворого, виду захворювання, вираженості больового синдрому та інших факторів.

Ін’єкції при можливості можна робити вдома, вводячи 100 мг розчину 2 рази на день безпосередньо в м’яз. Введення препарату в вену в такому ж дозуванні повинно відбуватися в умовах стаціонару, оскільки це практично завжди може зробити тільки людина з необхідною медичною освітою. Інфузійне введення розчину можливе також виключно в лікарні або медичному пункті.

Втирання препарату для місцевого застосування має відбуватися 2-3 рази на день, для цього потрібно взяти 3-5 см мазі, крему або гелю (залежить від площі запальної ділянки) та обробити хворе місце. Перед проведенням процедури, а також після неї рекомендується ретельно вимити руки з милом.

Кетонал Дуо крем

Препарат зазначеної лікарської форми призначений для місцевого застосування. Його необхідно наносити на запалені ділянки при таких захворюваннях, як артрит, періартрит, болі невралгічного та міалгічного характеру. Необхідним знеболюючим ефектом крем здатний забезпечити й при радикуліті, остеоартрозі, анкілозуючому спондиліті, ударах м’язів, розтягненнях сухожиль.

Застосування крему полягає в нанесенні препарату на хворі області, а також в його максимальному розтиранні акуратними рухами. Такий же спосіб застосування має й Кетонал гель, який має дещо інший склад, на відміну від терапевтичного ефекту.

Кетонал у формі таблеток

Препарат в даній формі має у своєму складі кетопрофен, а також інші речовини (тальк, Е132, титану діоксид, кукурудзяний крохмаль та інші). В одній таблетці міститься 100 мг активного компонента. Що стосується капсул, у формі яких також виробляється препарат, то в одній капсулі міститься 150 мг кетопрофену.

Найбільш часто таблетки застосовуються для усунення головного, раптового та сильного зубного болю, а також больових відчуттів після операцій, при онкологічних захворюваннях та інших проблемах.

Препарат, що випускається безпосередньо в таблетованій формі, слід приймати відразу після їжі. Потрібно відзначити, що для кращого всмоктування в шлунково-кишковому тракті таблетку необхідно запити досить великою кількістю води (не менше 100 мл). Для усунення сильного або помірного больового синдрому, як правило, Кетонал призначається 2 рази протягом доби (по 1 таблетці за раз).

Слід зазначити, що при необхідності таблетки можна поєднувати з іншими формами препарату, наприклад, з супозиторії.

Однак тут вкрай важливо враховувати, що для застосування свічок після таблеток має пройти не менше 6-8 годин, коли препарат виведеться з крові. Наприклад, вранці можна випити 1 таблетку, а вже до вечора застосувати ректально 1 супозиторій (доза активної речовини в одній свічці також становить 100 мг). Таким чином, в сумі вийде рекомендована добова доза препарату, яку можна перевищувати.

Кетонал у формі свічок

Супозиторії Кетонал використовуються ректально (вводяться безпосередньо в пряму кишку) 1-2 рази на день. В одній свічці міститься 100 мг активної речовини, а також інші компоненти, які допомагають всмоктуватися кетопрофену та необхідні для створення форми супозиторія.

Застосування супозиторіїв, як й інших форм препарату, можливо тільки у дорослих пацієнтів та дітей від 15 років. Після використання свічки слід добре вимити руки.

Ціна Кетоналу

Кетонал має середню вартість – його не можна назвати ні дорогим, ні бюджетним препаратом. Проте, ціна цього знеболювального препарату безпосередньо залежить від форми випуску, а також обов’язково від дозування. Найбільш дорогими вважаються ампули Кетонал. З їх допомогою робляться уколи в м’яз, що особливо ефективно при виникненні гострого болю.

Відомі аналоги Кетоналу

Після призначення Кетоналу багато пацієнтів починають цікавитися, які аналоги має препарат. При цьому кожен переслідує свої цілі – комусь необхідно заощадити, замінивши препарат бюджетним та ефективним аналогом, а хтось шукає знеболюючий засіб, до якого у нього не буде протипоказань або алергії.

Список аналогів описуваного препарату виглядає наступним чином:

 1. Альфорт Декса;
 2. Арвіпрокс;
 3. Біфок;
 4. Болінет. Ліки справляються з болем середнього та легкого ступенів. У переважних випадках застосовується для зниження температури тіла при ГРВІ та грипі у випадках, коли звичні ліки не здатні цього зробити (Парацетамол, Ібупрофен та ін.);
 5. Бруфен Форте;
 6. Дексалгин;
 7. Дексіфен;
 8. Ібукілін;
 9. Зотек;
 10. Ібупром;
 11. Ібуфен ;
 12. Ібутекс;
 13. Імет;
 14. Мажезік;
 15. Налгезін;
 16. Неранол;
 17. Нурофен.

Всі вищеописані аналогові препарати мають такі ж властивості, як й Кетонал. Вони можуть відрізнятися вартістю, діючою речовиною, складом та формою випуску.

Показання до застосування Кетонал Дуо

Кетонал Дуо є дуже ефективним протизапальним та знеболюючим препаратом, що представляє групу НПЗЗ. Він добре справляється з різними видами болів, включаючи навіть дуже сильні. Річ у тому, що в якості активної речовини цих ліків виступає знаменитий своїми здібностями кетопрофен. Це стосується больових відчуттів різного походження. Крім усього іншого, зазначений препарат має жарознижувальну дію, однак, для зниження температури його практично не застосовують.

Зазначений лікарський засіб має декілька різновидів та крім описуваного варіанту, існує ще Кетонал та Кетонал Уно. Вони мають одну й ту ж терапевтичну дію, а головна їхня відмінність – це форма випуску.

Препарат випускається в декількох лікарських формах, що робить його ще більш зручним у застосуванні для усунення больових відчуттів різного походження. Наприклад, мазь призначена для місцевого застосування.

Препарат має такі показання до застосування:

 • Артрити різних видів. Це стосується зокрема таких форм захворювання, як реактивний, псоріатичний та ревматоїдний артрит;
 • Подагра;
 • Больові відчуття безпосередньо в період менструації, а також в післяопераційний період;
 • Бурсити та тендиніти;
 • Остеохондроз;
 • Головний біль, включаючи сильні мігрені;
 • Інші захворювання кісток, зв’язок та м’язів, що супроводжуються середньо- та сильно вираженим больовим симптомом. Як правило, ці захворювання мають запальний або ж дегенеративний характер.

Вказівки до застосування різних форм препарату дещо відрізняються, що потрібно обов’язково враховувати під час лікування.

Побічні ефекти

Для того щоб не зіткнутися з побічними ефектами від прийому Кетоналу, лікарі рекомендують запивати препарат у таблетках та капсулах не звичайною водою, а антацидами. До них відносяться такі лікарські засоби, як Алмагель, Фосфалюгель та інші. Особливо це стосується випадків, коли пацієнт має деякі проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту.

Побічні ефекти від використання препарату, найчастіше, виникають при його тривалому застосуванні. Це можуть бути різні травні розлади, такі як нудота, больові відчуття в порожнині живота, перепади апетиту, діарея або закреп. З боку ЦНС можливо виникнення сонливості, головного болю, нервового збудження, запаморочення та інших симптомів.

Відзначається й поява збоїв в роботі інших органів та систем, однак, це буває у вкрай рідкісних випадках.


Увага!

Використання Кетонал Дуо без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.