Кеторол

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: М01АВ15

Міжнародна назва: Ketorol

Діюча речовина: Кеторолак

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Напевно, можна припустити, що немає жодної людини в усьому світі, яка б не стикалася з такою хворобою, як головний біль. Хтось зазнає біль, а хтось не справляється без допомоги медичних препаратів. На цей випадок фармацевтична промисловість пропонує своїм клієнтам перевірений часом і давно заслужило визнання численного числа пацієнтів лікарський засіб Кеторол. Медикамент-анальгетик впливає на вогнище ураження не тільки, як знеболювальний, але і як протизапальний засіб. До всього іншого препарат знімає жар. Купірує біль різної вираженості.

Від чого призначають Кеторол

До допомоги препарату-анальгетика вдаються у випадках усунення болю різноманітного походження і різної вираженості, а саме:

  • Каліцтва (удари, розтягнення, вивихи).
  • Больовий синдром в районі м’язів на тлі їх гіпертонусу (біль у м’язах).
  • Поразки периферичного нерва, обумовлені різким больовим синдромом (невралгія).
  • Радикуліт.
  • Онкопатологія.
  • Больовий синдром у жінок після пологів, а також у пацієнтів після перенесених хірургічних втручань.

Варто відзначити, що медикамент-анальгетик має високу ефективність і допомагає від зубного болю, а також від головного болю.

Інструкція медикаменту Кеторол

В наші дні медикамент-анальгетик надходить в аптечні мережі в трьох лікувальних різновидах, а саме:

  • Ін’єкційний розчин (в / в або в / м).
  • Таблетки (для перорального застосування).
  • Гель (використовується зовнішньо).

У побуті найчастіше можна почути таку назву, як мазь Кеторола. Так значна частина пацієнтів називають гель, але це помилково. Даної лікарської форми не існує.

Гель продається провізорами в різноманітних аптечних пунктах у вигляді гомогенної безбарвної консистенції з яскраво вираженим запахом. Ін’єкційний розчин має блідо-жовте забарвлення. Таблетки представлені в круглому вигляді зеленуватого відтінку.

Склад тріади лікувальних різновидів представляє активний інгредієнт – кеторолак, концентрація якого в таблетованім вигляді – десять міліграмів; у формі гелю – двадцять міліграмів; в ін’єкціях – тридцять міліграмів.

У Кеторола найбільш виражений знеболювальний ефект. Принцип роботи даного лікарського засобу – піддавати блокаді дію ферменту циклооксигенази.
Внаслідок цього, купірується больовий синдром, припиняється запалення і знімається жар. У процесі прийому Кеторола порушується функція згортання крові, але в цілому, показник варіюється в рамках норми. Саме з цієї причини пацієнтам, у яких діагностовано патології на тлі кровотечі слід з особливою уважністю приймати медикамент-анальгетик.

Для досягнення миттєвої аналгетичної дії фахівці радять використовувати ін’єкційні розчини. В інших обставинах краще приймати таблетки. Але варто зазначити, що в ряді випадків деяким пацієнтам доводиться вдаватися до допомоги ін’єкційних розчинів, якщо з тих чи інших обставин немає можливості використовувати таблетки. Це, як правило коли відкрилася блювота, виразкова хвороба
Як правило, гель використовують при подальших обставин:

  • Артрит, подагра.
  • Больовий синдром в м’язах, а також після отриманої травми (удари, синовіт і багато інших).

Наноситься тонким шаром на вогнище ураження. Перед цією процедурою слід ретельно вимити руки, а також і по закінченню. Місця з ушкодженнями необхідно випускати. Тюбик з гелем після використання слід закрити герметично. Наносити гель необхідно масажними круговими рухами, втираючи при цьому в шкіру. За потреби допускається накладення пов’язки, крім повітронепроникних.

Пошкодження слід обробляти три-чотири рази в день. Довгостроковість терапії не повинна перевищувати понад десяти діб.

Варто пам’ятати про одну важливу деталь: всі типи Кеторола тільки блокують больові синдроми, але не сприяють лікуванню тієї чи іншої патології.

При застосуванні препарату-анальгетика слід враховувати деякі рекомендації, зазначені в анотації, такі як:

  • У пацієнтів похилого віку (після шістдесяти п’яти років) велика ймовірність появи небажаних реакцій. Саме з цієї причини всі медикаментозні форми Кеторола слід використовувати в мінімальному дозуванні.
  • Якщо у пацієнта є патології нирок, то протягом усього курсового використання потрібно на постійній основі здавати аналіз сечі, щоб фахівець спостерігав за роботою даного органу.
  • Пацієнтам з патологіями печінки також слід з особливою обережністю використовувати лікарський засіб і тільки лише протягом короткого проміжку часу.
  • Використання Кеторола спільно з парацетамолом допускається протягом максимум п’яти діб.
  • Якщо одного Кеторола недостатньо для купірування больового синдрому, то допускається комбіноване застосування поряд з анальгетиками наркотичними.

Багато пацієнтів запитують у фахівця: «Чи можливе передозування при використанні такої лікарської форми, як гель?». Відповідь однозначна: «Ні».

При перевищенні допустимого дозування такими лікарськими видами, як ін’єкційний розчин або таблетки можливий розвиток небажаних явищ, до яких можна співвіднести:

  • Затримка урини;
  • Поява гастриту;
  • Нудота і блювання;
  • Різі в області живота.

У такій ситуації хворому слід промити шлунок і дати сорбенти. Потім доставити в медичний заклад.

В інструкції по застосуванню написано, що у препарату-анальгетика є певний ряд обмежень, таких як:

  • Період виношування дитини та грудного вигодовування;
  • Особи, які не досягли шістнадцятиріччя;
  • Гіполактазія;
  • Захворювання нирок і печінки у важкій формі, обумовлені порушенням функціонування;
  • Погане згортання крові, що має спадкову природу походження;
  • Синдром Крона загострений;
  • Патології органів шлунково-кишкового тракту в хронічній формі;
  • Нетерпимість саліцилового ефіру оцтової кислоти;
  • Астма бронхіальна.

Як говорилося раніше, Кеторол допомагає не тільки від голови, а й від зубного болю. При цьому використовувати засіб можна як до відвідування кабінету лікаря – стоматолога, так і після, поки не стихне больовий синдром.

Слід знати, що якщо виникла сильна зубний біль, то використання Кеторолу дозволено не більше п’яти діб. При цьому необхідно якомога швидше відвідати стоматолога, оскільки тривалий прийом препарату може посилити ваш стан, аж до видалення зуба.

При болях в зубах доцільно використовувати таблетки, оскільки це зручно, а результативність буде досягнута швидше. Дозування не повинно перевищувати понад чотирьох таблеток за добу, причому з часовими інтервалами о четвертій годині.

Як і практично всі медикаментозні засоби Кеторол має ряд небажаних ефектів, до яких можна зарахувати:

  • Алергія в різних її проявах;
  • Набряклість, больовий синдром в області попереку, нефрит;
  • Депресивний стан, занепад сил;
  • Відсутність апетиту, стоматит, больові відчуття в шлунку.

Буває, що препарат-анальгетик неприпустимий до застосування. Тоді кваліфікований фахівець призначає аналог до даного препарату. До найбільш відомих замінників можна віднести:

  • Кетанов (Ketanov) – випускається у формі таблеток та ін’єкційного розчину. Вводиться внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Активний інгредієнт – кеторолак. Володіє сильним болезаспокійливим ефектом, а також прекрасно справляється із запальними процесами. На даний момент визнається найбільш сильним знеболюючим. Але використовувати препарат можна тільки лише короткостроково, оскільки при тривалому застосуванні велика ймовірність виникнення небажаних реакцій. За вартістю Кеторол в незначній мірі поступається Кетанова.
  • Кеторолак (Ketorolac) – виготовляється в таблетованім вигляді. Нестероїдним препаратом. Активний інгредієнт – трометамин кеторолака. Принцип дії даного препарату дуже схожий з оригіналом. Призначається лікуючими фахівцями при міалгії, невралгії, при отриманні різноманітних травм з вираженим больовим синдромом, при болях в зубах. Найчастіше даний медикаментозний засіб виписується лікарями хворим, у яких діагностована онкологія. Інші іноземні назви згідно міжнародній базі медданних: Ketoro (Кеторо) від Patron, Ketorolac Claris (Кеторолак Кларіс) від Claris, Ketrobat (Кетроблат) від Interbat, Kevindol (Кевіндол) від So.Se. Pharm, Lactor (лакторєї) від Phapros, Orc (Орк) від Navana, Scelto (Сцелто) від Pharos, Ketonic (Кетонік) від AHPL.
  • Найз (Naiz) – виготовляється у вигляді таблеток, гелю, а також суспензії. Активний інгредієнт – німесулід. Сприяє купірування больового синдрому, обумовленого різноманітними травмами, радикулітом, а також артритом. Найчастіше виписується хворим при постановці таких діагнозів, як: остеоартроз, остеохондроз, радикуліт. Інші назви: Algover (Алговера) від Iapharm, AllDone (ОллДан) від Tchaikapharma, Amocetin (Амоцетін) від Remedina, Amsolide (Амсолід) від Amson, Ana-MD (Ана-МД) від Anabiosis, Arslide (Арслайд) від RY International, Nimesulida Opko (Німесуліду ОПКО) від Opko Chile, Bioxidol (Біоксідол) від Pharmathen, Chemisulide (Чемісулід) від Farmanic Chemipharma, Deflogen (Дефлоген) від União, Inflalid (Інфалід) від Difare, Kartal (Картал) від Finixfarm, Nimesulid Arena (Німесулід Арена) від Arena.
  • Баралгін (Baralgin) – виготовляється у вигляді ін’єкційного розчину, а також в таблетованім вигляді. Включає до свого складу відразу тріаду активних інгредієнтів: Пітоф – розслаблює гладку мускулатуру, знімає спазми; бромід фенпіверинію – також впливає на гладкі м’язи; натрію метамізол – має болезаспокійливу дію, знімає жар. Інші назви згідно міжнародній базі медданних: Andolor (Андолор) від I.E. Ulagay, Antalgin Berlico (Антальгін Берлік) від Berlico Mulia Farma, Ditral (дітран) від Austral, Messelfenil (Месселфеніл) від Biomep, Metalgial (Металгіал) від Ern, Metamizol Heumann (Метамізол Хойман) від Heumann, Metamizol Sodico (Метамізол Содіко) від Genfar, Oblong pharmalgin (Оболонг фармалгін) від ADCO, Repriman (Репрімен) від Quilab, Unagen (унагі) від Medifarma / UAP, Algi Mabo (Алгі Мабо) від Mabo, Dimagil (Дімагіл) від Mediproducts.

Принцип роботи даного препарату значно відрізняється від оригіналу, попри той факт, що Баралгін також усуває больовий синдром. Призначається при спазмах сечоводу, кишкових і ниркових кольках.

Серед анальгетиків ненаркотичного походження, лікарський засіб Кеторол найпотужніший. Якщо ж з певних обставин потрібні більш потужні “вбивці болю”, тоді лікуючий фахівець призначає наркотичні анальгетики. Вони відпускаються також за рецептом. Головне не забувати, що замінник може підібрати виключно досвідчений фахівець, виходячи з індивідуальних особливостей організму. Не варто займатися самолікуванням, оскільки це може привести до несприятливих наслідків.

Необхідне дозування Кеторола в таблетках

Таблетовану форму Кеторола необхідно проковтнути цільною, не пошкоджуючи при цьому таблетку і запити достатнім обсягом рідини (виключення – газована вода). Вживання таблеток не залежить від прийомів їжі. Але варто врахувати, що таблетка, яка використовується після приймання їжі буде “залазити” в осередок ураження набагато повільніше, ніж до приймання їжі. Внаслідок цього анальгезуючий ефект буде досягнутий пізніше.

Разове дозування – одна таблетка (десять міліграмів). Дозування за двадцять чотири години не повинно перевищувати понад чотирьох таблеток (сорок міліграмів). Довгостроковість – не більше п’яти діб.

Якщо раніше пацієнт використовував ін’єкційні розчини, а потім перейшов на таблетований прийом, то дозування за добу має бути не більше дев’яноста міліграмів – для осіб у віці до шістдесяти п’яти років; шістдесяти міліграмів – для осіб від шістдесяти п’яти років.

Правильне дозування Кеторола в уколах

Ін’єкційні розчини продаються в аптечних мережах в ампулах. Укол необхідно робити глибоко в м’яз, заздалегідь набравши в шприц потрібний об’єм розчину. Вводиться тільки внутрішньом’язово. Біль починає стихати через півгодинки. В середньому болезаспокійливий ефект діє протягом 4-6 годин.

Допускається введення препарату-анальгетика кілька разів на добу, але довгостроковість терапії не повинна перевищувати два дні. Необхідне дозування коригує лікар, виходячи з вираженості больового синдрому та індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Для вікової категорії стартове дозування – від десяти до тридцяти міліграмів з чотиригодинними або шестигодинними інтервалами часу. Якщо пацієнт напередодні переніс операцію, то допускається ін’єкційне введення з двогодинними часовими інтервалами. Дозування за двадцять чотири години не повинно перевищувати дев’яносто міліграмів розчину (три ампули). Хворі, що знаходяться у ваговій категорії не більше п’ятдесяти кілограмів дозування за добу має бути не вище шістдесяти міліграмів (дві ампули).

Вікова категорія від шістдесяти п’яти років – від 10-15 мг з інтервалами часу в чотири або шість годин. Добове дозування не повинно бути понад шістдесяти міліграмів.

Ціна на препарат-анальгетик Кеторол

Більшість пацієнтів вже звиклися з таким судженням, що, якщо лікарський засіб має високу ефективність, то ціна у нього повинна бути відповідна. До Кеторолу це ніяк не відноситься. Він не тільки високорезультативний, але і коштує недорого. Звичайно, на всі форми препарату-анальгетика ціни незначно відрізняються. Найбюджетнішою варіацією є таблетки. Гель коштує трохи дорожче. Але в середньому, всі лікарські форми «по кишені» будь-якому пацієнтові. При покупці медикаменту провізор запитає у вас рецепт від лікаря.


Увага!

Використання Кеторол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.