Клексан

Фармакологічна група: Препарати для розрідження крові, Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: B01AB05

Міжнародна назва: Clexane

Діюча речовина: Єноксапарин натрія

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Клексан передбачає собою лікарський засіб, що містить в складі інтенсивно діючий компонент еноксапарину натрію (enoxaparin sodium) з довгою хімічною формулою (C26H40N2O36S5) n. Воно належить до низькомолекулярних (фракціонованим) гепарину.

Прекрасна стать в очікуванні дітей – одна з категорій населення, у якій може виникнути потреба в антикоагулянтах при наявності гіперкоагуляціонного синдрому. Ці ліки запобігають згустки в судинах. Але сфера застосування Клексану не обмежується вагітними.

Клексан: детальна інструкція

Клексан проявляє вплив 2-ма способами:

 • Не дає шансу формуватися наявними сгусткам крові. Це благотворно впливає на роботу організму та вважається абсолютно безпечним.
 • Запобігає виникненню згустків.

Клексан використовується:

 • Для регенерації кровообігу в судинах.
 • Для боротьби з утворенням тромбів до і після хірургічного втручання.
 • Для ліквідації згустків у крові при виявленні нестабільної стенокардії або вже після серцевого нападу.

Клексан заборонено включати в терапію в разі якщо:

 • У хворого виявлена ​​непереносимість еноксапарину натрію або ж інші елементи медичного препарату.
 • На епідермісі спостерігається висип, виражаються проблеми респіраторних функцій.
 • Є виразка шлунка або не так давно стався інсульт.

При присутності будь-якої ознаки з уже згаданих, використання клексану забороненно. При застосуванні цього медичного препарату важливо дотримувати вказівки згідно з інструкцією та приписами доктора.

Клексан при вагітності: наукові дані та застереження

Як зазначено в дослідженні Б. Бреннера (B. Brenner) з Техніона – ізраїльського університету в Хайфі (медичний факультет Брюса Раппапорта), еноксапарин є медикаментом вибору при виношуванні дитини. Протягом останніх трьох декад він активно використовується при ризику тромбозу та ускладнень вагітності. Також зазначається, що він не проникає через плаценту та безпечний для плода. У дослідженні турецьких вчених Narin C, Reyhanoglu H, Tülek B, Onoglu R і ін. З Selcuk University (місто Конья) говориться, що застосування еноксапарину в разової добової дозуванні з розрахунку 1,5 мг / кг аналогічно по ефективності застосування двічі в день.

Також цікаво відзначити, що в Штатах в 2000-х роках засіб отримав схвалення рагулятора для боротьби зі звичайним (ST-сегментним) інфарктом. Дослідники Carter NJ, McCormack PL (Wolters Kluwer Health) відзначили що в цьому плані він має багато переваг перед нефракційним гепарином.

При наявності вагітності слід порадитися з професіоналом в першу чергу, ніж приймати наданий лікарський засіб. Якщо ви годуєте грудьми, вам необхідно порадитися з лікарем напередодні використання препарату. Мед фахівець проаналізує ситуацію та дасть знати, чи слід продовжувати грудне харчування.

Протипоказання до застосування у період вагітності

Щоб виключити ускладнень та гірких результатів, клексан строго-настрого забороняється застосовувати прийдешнім мамам при ситуаціях:

 • наявність штучного серцевого клапана;
 • майбутня мати неповнолітня;
 • індивідуальна непереносимість певних складових медичного препарату;
 • наявність туберкульозу;
 • хронічна недуга респіраторних органів;
 • кровотечі, які не піддаються контролю;
 • загроза дострокових пологів або ж викидня;
 • зайву вагу (хвороба);

У перерахованих вище випадках застосування клексану або інших подібних речовин виразно забороняється. Застосування цього медичного препарату здатний послужити причиною жахливих та невиправних результатів, в тому числі дострокових пологів, завмирання вагітності і навіть смертельного результату.

Клексан в дозуванні 0,2

Відповідно до положень інструкції по застосуванню, пацієнтам з помірним ризиком розвитку емболії і тромбоцитів (наприклад, абдомінальні операції) рекомендована доза клексану – 20 мг 1 раз на добу.

Клексан в дозуванні 0,4

При високому ризику розвитку венозних тромбоемболій, особливо асоційованим з оперативним втручанням через ракового захворювання, тазостегновими або колінними операціями, доза антикоагулянту може бути збільшена до 40 мг 1 раз на добу протягом 1 місяця.

Яке дозування використовується у вагітних?

Доза клексану залежить від особистих ситуацій. У разі коли можливо, робляться старанності, щоб уникнути будь-яке прийняття медикаментів в момент вагітності. У разі якщо ж прийом препарату жодним чином не усунути, рівень дози стане скоректований з урахуванням потреб, можливостей та своєрідних властивостей організму. Оптимальна доза може змінюватися під час вагітності. Постійними аналізами крові є ймовірність призначати ту чи іншу кількість препарату, що потрібно в даний момент.

Якщо вагітна жінка відчуває складності під час руху, може виникнути потреба в максимальній кількості препарату. Час від часу вводиться гігантська доза в 80 мг. Крім буде корисним виділити число препарату під час пологів. При задуманому кесаревому розтині, фінішний укол з речовиною повинен бути зроблений за півдоби до хірургічного втручання. У варіантах непланової операції, застосування мед речовини можливо тільки в крайніх випадках з дозволу лікаря.

Народний гайд по застосуванню

Не потрібно грати зі здоров’ям, в разі якщо ви не були для цього вивчені (не навчалися в інституті або не проходили майстер-класи з ін’єкціям). Як безпомилково колоти препарат розуміє тільки мед співробітник. Клексан вводиться підшкірно у вигляді ін’єкцій.

Якщо ж вам проводиться ін’єкція самостійно, в такому випадку головне володіти необхідними предметами: заздалегідь наповненими шприцами, етиловим спиртом, ватяними тампони. З’ясуйте термін придатності ліків. Чи не застосовуйте його, в разі якщо запропонована дата вже минула. Крім того упевніться, то що заздалегідь наповнений шприц не зіпсований. Дивіться, щоб в зоні маніпуляції ніяк не сформувалося почервоніння або набряк. При наявності даних показників, слід вдатися до допомоги медичного працівника.

Підготовка області проколу:

Виберіть місце призначення на правій або лівій області в зоні живота. Воно повинно бути на відстані від пупка не менше ніж на 50 мм (5 см).

Встановлюйте укол строго вертикально. Стисніть місце проколу великим та вказівним пальцями.

Введіть медичний препарат. Як результат засіб проникає в шар жиру, а потім в вкидається в кров.

До уваги: ​​

Перед ін’єкція вимийте руки. Очистіть ділянку введення препарату спиртом.

Якщо заводська дозування в шприці вже відповідає вашій запропонованої дозі, відпадає потреба регулювати необхідну кількість ліків.

Під час введення препарату сидіти або лежати необхідно максимально розслаблено. Переконайтеся, місце уколу знаходиться в межах видимості. Диван з подушками – прекрасний варіант.

Побічні ефекти:

 • кровотеча;
 • тромбоцитоз;
 • алергія;
 • безперервна мігрень;
 • епідермальний свербіж;
 • шкірне почервоніння;
 • локальна біль;
 • внутрішня кровотеча;
 • висип.

Використання Клексану з іншими ліками

Слід дотримуватися заходів обережності при використанні даного засобу з пероральними антикоагулянтами, інгібіторами агрегації тромбоцитів і тромболітиками. Завжди діліться з лікарем інформацією про всі фармпродуктах, які ви приймаєте, якщо вам призначають даний антикоагулянт.

При цьому Клексан не можна використовувати з нестероїдними антизапальними засобами, Асафеном, Аспетер, КардіАСКом, упсарин та іншими медикаментами на основі ацетилсаліцилової кислоти (за деякими винятками) і декстранами 40 літнім людям після 65 років.

Клексан – аналоги медикаменту

Гемапаксан теж (еноксапарин натрію) – це мед препарат, який належить до антикоагулянтів прямої дії. Являє собою низькомолекулярний гепарин.

Маркумар (фенпрокумон) – це препарат з групи 4-гідроксикумаринів, що має відношення до групи побічно функціональних інгібіторів згортання крові (з медичної точки зору: непрямі антикоагулянти). На відміну від антикоагулянтів чистого впливу, таких як гепарин, що впливає безпосередньо на згортання крові, система впливу кумаринів полягає в стримуванні освіти коагуляційних факторів, важливих для коагуляції.

Ефект кумаринів був виявлений ненавмисним способом в Канаді: в 1920-х роках Френком Шофілд було виявлено, що прискорена поява серйозних, часто смертельних кровотеч у великої рогатої худоби і овець обумовлено їх вживанням гниючої конюшини, в якому перебувала значна кількість кумарину дикумарол, що утворювався в період ферментації.

Через кілька років надане відкриття дозволило надавати медичну допомогу, а з 1944 роки застосовувалося з метою удосконалення методу лікування вже після серцевого нападу.

Фленокс (Flenox) – препарат на основі антикоагулянту еноксапарину (як і Клексан) для боротьби з венозними захворюваннями. Медичний препарат дозується в таких обсягах (мл):

 • 0,2;
 • 0,4;
 • 0,6;
 • 0,8.

Препарат виготовляється у вигляді розчину, який володіє жовтим забарвленням.

Інші аналоги Клексану: Антитромбін, Атенатів (антитромбін III), Вессел (сулодексид), Гізенде (гепарин), Надропарін, Фраксипарин (надропарин кальцію), Фрагмін (далтепарин натрій), Цибор 2500 або 3500 (гепарин), Цибор (беміпарин натрію).

Клексан: ціна в аптеках

Вартість препарату змінюється в залежності від обсягу медикаменту. Клексан можна купити практично в будь-якому міському або сільському аптечному пункті або ж в веб-мережі. Ціна – вище середнього.

 


Увага!

Використання Клексан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.