Кленбутерол

Фармакологічна група: Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R03CC13

Міжнародна назва: Clenbuterol

Діюча речовина: Кленбутерол гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кленбутерол вже не перший рік успішно застосовується в лікуванні такого хронічного захворювання, як бронхіальна астма. При цьому він призначається і дорослим пацієнтам, і дітям різного віку. Однак, крім астми, його не менш активно застосовують і під час професійного заняття спортом. З недавніх пір стало відомо, що Кленбутерол показує свою ефективність і під час схуднення.

Інструкція по застосуванню Кленбутерола

Перед тим як приймати Кленбутерол безпосередньо в формі сиропу слід обов’язково прополоскати горло. Для цього можна використовувати як звичайну підігріту воду, так і відвар ромашки. В результаті такого полоскання порожнину горла добре очиститися від мікрочастинок їжі і слизу, а, отже, сироп подіє найкращим чином.

Як зазначено в інструкції із застосування ліків у вигляді сиропу, його можна приймати виключно з 6-річного віку. Незважаючи на це, іноді педіатр може призначити Кленбутерол і для лікування дітей меншого віку, при наявності у нього сухого і тривалого кашлю. Діти беруть цей сироп із задоволенням, тому що він має малиновий смак, про що було зазначено раніше.

Діти від 12 років і дорослі, як правило, приймають 15 мл сиропу 2 рази на день, використовуючи прикладену ложку для точного вимірювання дози. Краще, якщо прийом препарату буде припадати на ранкові та вечірні години після прийому їжі або до неї за 30 хвилин.

Дозування сиропу в більш молодшому дитячому віці виглядає таким чином:

  • 6-12 років – 12-15 мл;
  • 4-6 років – 10 мл;
  • 2-4 роки – 7,5 мл;
  • 8 місяців-2 роки – 5 мл;
  • До 8 місяців – 2,5 мл.

Кленбутерол в дитячому віці також необхідно приймати 2 рази на день. Курс лікування не повинен перевищувати 7 днів. Мінімальна тривалість лікування, протягом якої вже видно його результати – 3 дні.

Що стосується таблетованої форми Кленбутерола, то вона призначена виключно для дітей від 12 років і дорослих пацієнтів. При цьому хворий повинен приймати по 20 мкг 2 рази на день (половина таблетки). Якщо пацієнт страждає від важкого бронхоспазма, то зазначену дозу можна під контролем лікаря збільшувати до 80 мкг. Що стосується підтримуючої терапії за допомогою цих ліків, то вона, як правило, становить 20 мкг в день.

Сироп Кленбутерол

Крім астми, що описується лікарський засіб застосовується і від кашлю, для чого використовують переважно сироп. Особливо це стосується тих випадків, коли в результаті тривалої хвороби пацієнт страждає від затяжного і досить важкого кашлю. Подібне явище необхідно лікувати ефективними та сильними препаратами, в іншому випадку можна зіткнутися з виникненням хвороби в хронічній формі.

Кленбутерол здатний усунути будь-який вид кашлю, чому сприяє його сильна відхаркувальна дія, а також достатнє зволоження дихальних шляхів. Крім того, препарат під час лікування усуває больові відчуття, що виникли безпосередньо при сильному кашлі.

Завдяки лікам швидко усуваються запальні процеси в області дихальних органів хворого, а також запобігає розмноження шкідливих бактерій. Така форма випуску ліків, як сироп, є дуже зручною в застосуванні не тільки для лікування дітей, а й дорослих. Сироп має солодкуватий малиновим смаком, за рахунок чого його приємно приймати. Крім офіційної інструкції, до зазначеного бронхолітичного засобу обов’язково додається мірна ложка для точного дозування.

Перевагою сиропу є те, що компоненти, що містяться в його складі, в переважній кількості випадків не викликають абсолютно ніяких реакцій гіперчутливості. Крім того, в препараті відсутні такі компоненти, як гормони та анестетики, які здатні викликати негативні реакції у хворого. При наявності у хворого протипоказань, які є до застосування цього засобу, в аптеці можна поцікавитися можливою заміною Кленбутерола. Слід зазначити, що без допомоги лікаря це питання вирішувати не варто.

Таблетки Кленбутерол

Ще одна форма випуску препарату – це, звичайно ж, таблетки. У складі однієї таблетки міститься 40 мкг активної речовини, а також інші допоміжні компоненти. Якщо говорити про такий препарат, як Кленбутерол Софарма, то в цьому випадку одна таблетка містить 20 мкг активної речовини.

Сьогодні Кленбутерол безпосередньо в таблетованій формі застосовується не тільки для лікування бронхіальної астми та різних захворювань легенів у підлітків і дітей. Як було заявлено раніше, Кленбутерол – це ефективний жироспалювач, який сьогодні активно застосовується в спорті. Зокрема, його нерідко застосовують бодібілдери в період «сушки», коли жири зникають і залишаються тільки м’язи. Крім того, завдяки такій властивості препарату справлятися з жирами, його стали все частіше застосовувати безпосередньо для схуднення. З цією метою використовуються переважно таблетки, які слід приймати в мінімальних дозах і збільшувати дозування вкрай поступово. Слід зазначити, що у випадках, коли добова доза препарату дійшла до 50 мкг, її слід обов’язково розділити на два прийоми.

Багато хто помилково вважає, що Кленбутерол в чистому вигляді допоможе їм швидко і результативно позбутися зайвих кілограмів. Потрібно сказати, що це велика помилка, тому що для отримання хороших результатів необхідно або вживати в їжу меншу кількість калорій, або активно зайнятися спортивними вправами.

Побічні ефекти Кленбутерола

Перевищення призначеної лікарем дозування лікарського препарату може бути чревате таким неприємним наслідком, як побічні ефекти. При нормальному дозуванні вказаного лікарського засобу вони зустрічаються значно рідше. В результаті зайвого прийому медикаменту в будь-якій лікарській формі можуть виникнути такі побічні ефекти з боку різних систем в організмі людини:

  • Серцево-судинна система. Прояв тахікардії та екстрасистолії. У хворого може різко знизитися артеріальний тиск, або навпаки – підвищитися. Рідше в результаті прийому Кленбутерола виникає кардіалогія і гіперемія обличчя.
  • Центральна і периферична нервова система. Безпричинна поява тривожності, а також запаморочень, мігрені та порушення сну. Пацієнт відчуває сильну слабкість і зазначає тремор пальців рук.
  • Травна система. У рідкісних випадках безконтрольний прийом вказаного лікарського засобу загрожує появою сильних болів в області шлунка, нудоти та блювоти, а також неприємною сухості в ротовій порожнині.
  • Реакції алергічного походження. На шкірних покривах хворого може виникнути кропив’янка і з’явитися висип. До більш небезпечним побічним ефектам алергічного характеру слід віднести бронхоспазм і набряк Квінке.
  • Реакції інших органів і систем. Якщо пацієнт знехтував правилами дозування Кленбутерола, то він, крім вищеописаного, може зіткнутися і з іншими побічними діями цього препарату. Йдеться про підвищене потовиділення, виникненні судом м’язів і різке зниження рівня калію в крові. Препарат слід відміняти поступово, так як нерідко в результаті різкого припинення його прийому у хворого розвивається резистентність і з’являється синдром «рикошету».

Протипоказання та особливості застосування

Кленбутерол можна застосовувати для лікування бронхіальної астми, різних захворювань бронхів і тривалого кашлю тільки в тому випадку, якщо у хворого немає відповідних протипоказань. Цим правилом нехтувати ні в якому разі не можна, так як можна сильно постраждати від серйозних наслідків. Препарат має кілька протипоказань:

  • Нещодавно перенесений пацієнтом інфаркт міокарда;
  • Нерівномірний серцевий ритм;
  • Зайве часте серцебиття;
  • Гіпертрофічна кардіоміопатія обструктивного характеру;
  • Феохромоцитома;
  • Вагітність і обов’язково лактація;
  • Тиреотоксикоз;
  • Непереносимість активної речовини індивідуального характеру;
  • Діти до 12 років (таблетки);
  • Закритокутова глаукома.

Особливості застосування

Якщо пацієнт давно переніс інфаркт міокарда, то він повинен застосовувати Кленбутерол з великою обережністю і під суворим лікарським контролем. Це стосується і тих людей, які страждають безпосередньо від ниркової або ж печінкової недостатності.

На окрему увагу лікаря вимагають ті пацієнти, які страждають від дефіциту калію в організмі й від міокардиту. Крім того, Кленбутерол може становити небезпеку здоров’ю пацієнта при цукровому діабеті декомпенсованого і нестабільного типу.

Гліцерин, що входить до складу описуваного медикаментозного препарату, в підвищених дозах діє на організм людини несприятливо – він викликає часті головні болі в будь-який час доби, а також симптоми подразненого шлунка і часті рідкі випорожнення.

Крім гліцерину, в складі Кленбутерола є парабени, здатні впливати на організм таким чином, що у хворого може виникнути кропив’янка або контактний дерматит. Не менш небезпечним для здоров’я пацієнта може стати етанол, який в обов’язковому порядку є в препараті. Зокрема, це стосується людей, схильних до алкоголізму, хворих на епілепсію, а також страждають від серйозних захворювань печінки й від ураження мозку. Крім того, спирт у складі ліки може негативно позначитися на організмі дитини.

Працюючи з автомобілем, а також іншим автотранспортом під час курсу лікування із застосуванням Кленбутерола, необхідно ретельно стежити за своїм станом. При виникненні тремору пальців рук і безпричинного занепокоєння слід призупинити роботу (або управління транспортом) і не повертатися до неї, поки лікування не завершиться.

Опис Кленбутерола і його ціна

Активною речовиною в складі зазначеного препарату є кленбутерола гідрохлорид. Саме цей компонент відповідає за купірування бронхоспазму при бронхіальній астмі. Перевага препарату полягає в тому, що він покращує процес відділення в’язкого слизу в бронхах за досить короткий термін. Крім лікування, Кленбутерол не менш активно застосовують в цілях профілактики бронхіальної астми.

Зазначений медикаментозний препарат має синтетичне походження. Активна речовина, присутня в ліках, сприяє зниженню набряклості і застійних явищ безпосередньо в бронхах. Його призначенням повинен займатися виключно лікар після повної оцінки здоров’я і стану хворого.

Кленбутерол можна купити в будь-якій аптеці міста або в інтернет-аптеці. Його ціна є відносно невисокою – вона залежить від того, в якій формі знаходиться препарат. Не менш важливою у формуванні цього показника є і, звичайно ж, дозування активного компонента.


Увага!

Використання Кленбутерол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.