Кліндаміцин

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Антибіотики

Класифікація: J01FF01

Міжнародна назва: Clindamycin

Діюча речовина: Кліндаміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Будь-який сильний антибіотик може стати панацеєю від безлічь бід та хвороб, але, як і з будь-якими ліками – все добре в міру та в разі потреби. Кліндаміцин – це потужний лікарський препарат, який здатний позбавити від мікробного запалення. Але при найважливішій умові: як доктор призначив, так і треба використовувати. Іноді добре боротися з інфекцією за допомогою таблеток, але свічки або крем – нітрохи не гірше, особливо при легкодоступному запаленні.

Інструкція для Кліндаміцину

Лікар знає, коли в битві з ворогом треба використовувати ідеальну зброю – антибіотик. Однак перед першою таблеткою необхідно прочитати анотацію, яка знаходиться в упаковці з ліками. Не треба думати, що доктору видніше – якщо сказав, що треба, значить, не звертаючи уваги ні на що, виконуємо призначення. Так, доктор даремно антибіотик не порадить, але й пацієнтові треба бути уважним (поле битви з противником – це власний організм, треба не тільки перемогти у війні, але й зберегти свою територію). Найбільш важлива інформація в інструкції до кліндаміцину – це прості відповіді на дуже важливі питання: коли та як треба пити таблетки, в яких випадках слід відмовитися від зброї, що очікувати від ліків та чи будуть проблеми в кінці бою з мікроорганізмами.

Показання та протипоказання

У кожної лікарської форми своя специфіка, про яку обізнаний лікар. Таблетки Кліндаміцин допоможуть вирішити наступні завдання:

 • позбавлення від мікробної інфекції в дихальних органах (від запального кашлю до ускладненої пневмонії);
 • гнійні виділення з вушних раковин;
 • небезпечні інфекційні проблеми у дітей (дифтерія, скарлатина);
 • мікробні хвороби в інтимних та сечових органах (від простих безпечних до значимо-заразних);
 • проникнення мікробів в життєво-важливі органи;
 • мікробне ураження кісткової тканини;
 • життєво загрожуючий стан (поширення мікробів по черевної порожнини, зараження крові).

Проблем зі здоров’ям буде значно менше, якщо все зробити розумно, максимально правильно та своєчасно. Головне – виграти війну з мікробами, нехай навіть для цього буде потрібно пройти через деякі некомфортні ситуації у вигляді побічних проявів. Дуже добре, коли не ігноруюте поради-інструкції в розділі про протипоказання. Не можна лікуватися потужним антибіотиком при наявності:

 • вроджені м’язові проблеми з вираженою міастенічною слабкістю;
 • рідкісні спадкові хвороби, при яких руйнуються обмінно-метаболічні процеси;
 • астматичний кашель;
 • хронічна кишкова хвороба з болями та ризиком язвоутворення;
 • маленькі діточки, вага яких менше 25 кілограмів;
 • жінки, що виношують плід або вигодовують дитину грудьми;
 • старечо-літній вік;
 • важка печінково-ниркова патологія.

Як правило, значна частина людей знає про свої хронічні болячки, тому після попередньої підготовки можна сміливо кидатися в бій з грізним та невблаганним противником. Обов’язкова умова – чіткей безальтернативне застосування доз антибактеріального препарату.

Дозування – особливості застосування

Капсули містять 150 мг потужної діючої антимікробної речовини.

Типово-оптимальна доза для дорослого (або юного підлітка від 50 кг вагою) становить по 4 капсули щодня: ділимо добу на 4-х кратний прийом та отримуємо просту чудову схему лікування. Якщо вага малюка менше 40 кг (та вік далекий від дванадцятиріччя), то дозу перевищувати неприпустимо. Починаючи з п’ятнадцятиріччя, все значно спрощується, проте, не можна перевищувати безпечну дозу в 900 мг в день.

Чи можуть бути побічні прояви

Потужний меч для битви з мікробами завжди двосічний: всякий препарат з антибактеріальною дією має негативний вплив на організм. Рідко, але цілком реально – у Кліндаціна можуть бути наступні негативні сторони:

 • каламутить, нудить, та навіть може бути блювота;
 • тимчасовий жовтуватий відтінок у шкіри, що виникає при печінкових проблемах;
 • неприємності в аналізах – підскок рівня білірубіну, зміни в крові;
 • болю в животі, що супроводжуються проносом;
 • загибель хороших та корисних мікробів в кишках, що позначиться на всій травній системі;
 • різні варіанти алергічного висипу.

Зовсім погано, якщо меч безсилий в боротьбі з ворогом: таке буває – не завжди мікроби чутливі до кліндаміцину. Або в момент битви з’являється вірний союзник ворога – супер захищена мікробна інфекція, яка здатна ігнорувати сильні ліки.

Побічно виникаючі ускладнення можна запобігти або прибрати – лікар підкаже, як це зробити. Ну, й не треба порушувати правила. Хороший варіант при деяких запальних станах – застосування місцевих видів ліків (свічки та крем): на відміну від таблеток, у цієї протимікробної зброї в рази менше неприємностей та ускладнень.

Свічки Кліндаміцин – в яких випадках?

Корисні мікроби гинуть не тільки в кишках. У жінок можна очікувати дисбиоз в районі піхви (немає хороших лактобактерій, значить, з’являться погані, що стане причиною типового симптому – неприємно-відразливого рибного запаху). Ефективним варіантом порятунку від аромату є введення свічок. Кліндаміцин при гарднереллезе не просто оптимальний: він в рази краще за інших виганяє шкідливий мікробний фактор, повертаючи душевну рівновагу і повсякденний комфорт життя.

Що ж треба зробити? Все просто – по 1 свічці Кліндаміцину всередину піхви, тривалість – тиждень. Зовсім небажано перевищувати дозування. Ну, і ні в якому разі не забуваємо, що при вагітності Кліндацін не можна – ні в свічках, ні в таблетках.

Чим гарний крем Кліндаміцин?

Завжди, коли є вибір, можна подумати та взяти в бій краще. Кліндаміцин крем має істотний плюс: мазь може позбавити від різних ворогів – не тільки від бактерій, але й від розмноження грибків. Саме в цьому перша позитивна відміна крему від інших форм – поєднане антимикробно-протигрибковий вплив впевнено переможе мікроорганізм тих ситуаціях, коли захворювання обумовлено змішаним запальним процесом. Найчастіше мазь використовують лікарі-гінекологи, щоб допомогти жінкам в лікуванні від багатофакторних вагінітів.

Другий важливий плюс крему Кліндацін – зручність. В упаковку вкладено спеціальний пристрій (аплікатор), що допомагає набрати правильну дозу мазі, і забезпечує комфорт внутрішньовагінального введення крему.

Особливості використання

Необхідний фактор у війні з незримим ворогом – не нашкодь самому собі. Сильна за дією антимікробна речовина вимагає уваги – не треба метушиться, коли застосовуєш двосічну зброю в бою. Важливо пам’ятати про наступні нюанси:

 • Не завжди Кліндаміцин хороший при спільному застосуванні з іншими ліками, тому – не забуваємо про поради фахівця й не приймаємо самовільні рішення в повсякденній боротьбі з мікробним запаленням;
 • Якщо випадково або має намір всередину потрапити багато таблеток (передозування), то буде погано – блювота, пронос й маса інших проблем, неприємностей;
 • Як і в випадку з сірниками, категорично неприпустимо давати протимікробну зброю маленьким дітям (менше 3 років);
 • Щоб не постраждав плід й новонароджений, не можна жінкам в вагітному положенні та мамам, які годують груддю;
 • Краще без гострої потреби не давати людям похилого віку, особливо з хронічними важкими хворобами печінки та нирок – можна отримати значне погіршення здоров’я.

Людина – складний та багатогранний біологічний механізм, що працює як годинник. Однак все може розладнатися й зруйнується – та не так вже й багато для цього треба: всього лише проявити слабкість або недалекоглядність при підготовці до виснажливої ​​війни з невидимою ворожою мікробною армією.

Завжди, коли доводиться використовувати в баталії антимікробний препарат, потрібно орієнтуватися на лікарські рецепти: якщо все зробити не так та не правильно, то проблем буде більше від лікиів, ніж від хвороби. Тому краще перепитати й записати на папері, ніж недослухали або проігнорувати рекомендації фахівця.

Кліндаміцин – ціна препарату

Військо настає. Попереду грандіозна битва. Противник сильний та небезпечний, але й протимікробний препарат хороший. Убивчо гострий – негативно та швидко діє на мікроби. Зручний (все продумано до дрібниць). Порівняно безпечний (в незручних руках і тупим ножем можна поранитися). І на цьому тлі чудово виглядає ціна на Кліндаміцин. Зовсім недорого. Але – це відносно таблеток. Якщо придивитися, то свічкок та крему – трохи дорожче. Але навіть в цьому випадку вартість цілком розумна, особливо якщо враховувати потужність й ефективність. Препарат, який може вирішити масу проблем з проблемним здоров’ям, заслуговує позначених на ціннику грошей.

Незалежно від варіанту (нехай це таблетки, крем або свічки), важливо розуміти – Кліндаміцин відноситься до тих видів озброєння, які за доступну ціну забезпечують максимальний ефект в бою з ворогом-інфекцією. Тому якщо доктор видав рецепт на цей антибіотик, то не треба хвилюватися – позбавлення від хвороби пройде швидко та найкращим чином.

Аналоги антибіотика

Коли виникає питання про вартість або про доступність, то потрібно і можна вибирати аналог Кліндаміцину – сильно дешевше навряд чи вийде, але такі варіанти можна знайти та придбати:

 • Кліндацин
 • Далацин
 • Кліндовіт

Початково всі однакові, але краще знати виробника (тут працює правило – та ж мучка, та не ті ручки). Не завжди ціна визначає якість. Але часом буває так, що дешевше, значить, краще. І в обов’язковому порядку перед придбанням бажано вивчити інструкцію по застосуванню, щоб в точності виконати рекомендації лікаря.


Увага!

Використання Кліндаміцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.