Кокарбоксилаза

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: А11DA (витамин В1)

Міжнародна назва: Cocarboxylase

Діюча речовина: Кокарбоксилаза

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Забезпеченням нормального вуглеводного обміну займається Кокарбоксилаза – синтезуємий організмом кофермент вітаміну В1, який бере участь в метаболічних процесах. Завдяки виробленню кокарбоксилази швидко засвоюється глюкоза, а серце, судини та видільні органи функціонують безперебійним чином. Що ж трапиться, коли настане кокарбоксилазний дефіцит? Як діяти? Якщо природного ферменту мало, на допомогу прийде ліофілізована Кокарбоксилаза, вона відшкодує нестачу вітаміну. За яких показаннях потрібно купувати фармакологічний засіб, як його застосовувати для людей та чи можна використовувати у ветеринарії – інформацію ви знайдете в нижче-запропонованому матеріалі.

Кокарбоксилаза – це найважливіша для організму речовина

При нестачі кокарбоксилази сповільнюються обмінні процеси, серцево-судинна система пустує, підвищується стомлюваність, частіше відчувається слабкість у тілі та виникає бажання подрімати в полуденний час.

Фермент відповідає за нормальний рівень піровиноградної кислоти та молочної кислоти, не даючи показникам повзти вгору. Гіпервисокі позначки призводять до ацидозу та навіть до ацидотичної коми, при цих показниках потрібно застосувавати аптечну кокарбоксилазу.

Вона випускається у вигляді білого ліофілізованого впізнаваємого та добре пахучого гігроскопічного порошку. В основі – кокарбоксилаза гідрохлорид. Ліофілізат призначений для приготування ін’єкційних розчинів для внутрішньовенного (шляхом уколів або крапельниць) та внутрішньом’язового введення. Припущення, що розчин можна пити, помилкові.

Препарат використовується у складі комплексного лікування. Він показаний дорослим та дітям при:

  • Недостатності – печінкової, ниркової та хронічної серцевої, серцево-легеневої.
  • Порушеннях в серцевих ритмах.
  • Діабетичному кетоацидозі.

Необхідний курс Кокарбоксилази:

  • пацієнтам з периферійними невритами;
  • після перенесеного інфаркту міокарда;
  • при інтоксикації барбітуратів або серцевим гликозидом;
  • пацієнтам з розсіяним склерозом;
  • під час діабетичної прекомі та комі;
  • інфекційно хворим (хворим на скарлатину / дифтерію / тиф та паратиф);
  • при сепсисі та пневмонії;
  • новонародженим з ацидозом або гіпоксією;
  • при грудничковій асфіксії;
  • малюкам з гіпоксичною енцефалопатією;
  • при недостатньому кровообігу.

В деяких випадках медикамент призначають при отруєнні продуктами розпаду алкоголю. Лікування проводять в стаціонарі крапельним шляхом.

Під час вагітності кокарбоксилазну нестачу може визначити тільки грамотний практикуючий лікар. Ліки призначаються з крайньою обережністю, зазвичай при важкому токсикозі та вводиться під медичним наглядом.

Крім іншого кофермент В1 широко використовують ветеринари для лікування як домашньої худоби, так й собак та кішок. Кішки особливо часто страждають на сечокам’яну хворобу, в основному через неправильний раціон. І кокарбоксилаза є невід’ємною частиною лікування. Особливо актуально це в післяопераційні дні, коли тварина ослаблена. Уколи болісні, але у кицьок больовий поріг куди вище людського, тому не бійтеся використовувати засіб для лікування улюбленця.

Протипоказанням може послужити тільки гіперсильна чутливість до ліків.

Побічним ефектом є алергія у вигляді висипів та свербежу шкіри. Рідко – гіперемія в місці введення.

Кокарбоксилаза: інструкція із застосування та взаємодія

Прийом кокарбоксилази підсилюючим чином діє на кардіотонічний ефект від серцевих глікозидних засобів, полегшується їх переносимість. Інформації про передбачуваний вплив коферменту на дію інших ліків немає.

Прийом ліків здійснюється відповідно до потреби організму в ньому, адже гіпервітаміноз – явище не з приємних.

При розведенні ліофілізату для розподілу по крапельниці повинні дотриматися пропорції:

  • 400 мл фізрозчину;
  • 50 мл кокарбоксилази.

Обов’язково слід додати декстрозний 5% розчин або 0,9% хлористонатрієвий розчин.

Для уколів ампулу розчиняють в 10-20 мл ін’єкційної води перед самим введенням.

Дозування залежить від захворювання та віку.

Так, при серцевій недостатності та збитих серцевих ритмах показано колоти по 50 мг кокарбоксилази 3 рази на добу. Курс від 15 до 30 днів.

Людям з периферійними невритами показане триразове введення по 50-100 мг протягом півтора місяці.

Діабетичний стан, такий як кетоацидоз та кома вимагають 100 мг кокарбоксилази на добу.

Ниркові та печінкові порушення зобов’язують вводити струменево по 100 мг тричі на день або по 150 мг крапельно, перемішавши з глюкозою.

Що стосується дітей, при визначенні дози потрібно спиратися на симптомну тяжкість. У легких випадках порошок з однієї ампули поділяють надвоє та вводять будь-яким з можливих способів по 25 мг на добу. До 8 років стопова доза для дитини – 50 мг.

Новонароджені отримують розчинений медикамент внутрішньовенно один раз в день з розрахунку 10 мг кокарбоксилази на 1 кг ваги.

Вагітним з таким симптомокомплексом, як фетоплацентарна недостатність, варто дотримуватися такої схеми лікування, при якій лікарський склад вводиться в вену щодня протягом 10 днів. Суміш змішують з:

  • Розчину аскорбінової кислоти 5%.
  • Кокарбоксилази – 50 мг.
  • Глюкози – 20 мл.

Терапія доречніша в стаціонарі.

Кокарбоксилаза – ціна здоров’я

Економити на своєму здоров’ї – означає зраджувати своє тіло. Намагайтеся вчасно проходити необхідні обстеження, щоб виявити потребу в тому чи іншому вітаміні та швидше заповнити його нестачу, поки це не вилилося в серйозну проблему.

Для підтримки життєзабезпечуючого рівня кокарбоксилази досить приймати її короткими курсами при нестачі коферменту в природному вигляді. На це потрібно зовсім не багато грошей.

Ліофілізована Кокарбоксилаза, знаходиться в ампулах, коштує недорого, її під силу купити кожному. Тому не варто відмовлятися від лікування, боячись дорожнечі препарату.

Сучасні аналоги препарату Кокарбоксилази

Сучасні аналоги Кокарбоксилази існують у вигляді декількох форм випуску:

  • Таблетки;
  • Ліофілізат;
  • Супозиторії.

Привабливі за вартістю такі засоби:

  • Хлорид тіаміну в розчині для ін’єкцій – найбільш бюджетний замінник, його вартість в 3-4 рази нижче вартості Кокарбоксилази.
  • Кокарбоксилаза-форте в таблетках від української компанії ФарКоС ФФ. Буває в дозуванні 25 та 50 мг.
  • Кокарбоксилаза-Біофіт – порошок для приготування ін’єкційної речовини спільного виробництва України та Грузії.

Хороша альтернатива уколів – свічки з кокарбоксилазой під торговою назвою Кориліп. Їх вартість лише трохи перевищує ціну потрібного препарату, але для людей з такою проблемою, як слабо прощупуємі вени, а також для дітей, що бояться голки, це відмінний варіант.

У складі крім кокарбоксилази присутній рибофлавін та ліпоєва кислота, які регулюють ліпідні, жирові, вуглеводні та білкові обміни, захищають печінку від токсинів.

Найбільш дорогим замінником названа Бенфогама 300 по 10, 30 та 60 пігулок в пачці. Ціна середньої упаковки дорівнює 2 деним зарплатам середнього вітчизняного споживача та потужно б’є по бюджету. Однак користь від засобу колосальна. Він допомагає витягнути пацієнта з алкогольного рабства, рятує при кардіоваскулярних порушеннях та полінейропатії на тлі дефіциту вітаміну В1.


Увага!

Використання Кокарбоксилаза без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.