Колхіцин

Фармакологічна група: Кісткова і хрящова тканина (відновлення), Опорно-рухова система (апарат)

Класифікація: M04AC01

Міжнародна назва: Colchicin

Діюча речовина: Колхіцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Подагра є досить давньою кістково-суглобовою хворобою – в давнину вважалося, що на неї хворіють виключно багатії та аристократи. Річ у тому, що вона виникає внаслідок порушення обміну білка, що у свою чергу, можуть викликати натуральні продукти – м’ясо, вино та ін. У бідних у давнину такої їжі практично не було на столах. Зараз хвороба зустрічається, звичайно, у всіх верств населення, незалежно від соціального статусу та ширині кишені. Якщо вірити даним, то подагричними нападами сьогодні страждає 4–6% населення – чоловіки та жінки зрілого та похилого віку. Подагроподобні напади потрібно в обов’язковому порядку лікувати, для чого підходить цілеспрямований прямодіючий препарат під назвою Колхіцин, крім знеболюючих та протизапальних засобів. Важливо також у процесі лікування дотримуватися дієти – при байдужому ставленні до свого здоров’я та ігноруванні нападів подагри через 3–4 роки після першого нападу може розвиватися безповоротне руйнування нирок.

Інструкція щодо застосування Колхіцину

Для лікування хворобливих і часом нестерпних подагричних нападів призначаються засоби для зняття болю та запалення, а також для безпосереднього регулювання сечової кислоти в суглобах. Колхіцин (Colchicin) – це саме ті ліки, які підходять під цю небагатослівну категорію.

Показання до застосування. Colchicin входить у групу засобів, які впливають на обмін сечової кислоти. По-перше, Colchicin застосовується при подагрі (Caeliurs podagramer) не тільки з метою лікування артритної хвороби, але й для профілактики. Колхіциновий препарат також призначається:

  • Для лікування та профілактики інших нападів хондрокальцинозу (impetus chondrocalcinosis);
  • При терапії періодичної хвороби (hvorob periodica);
  • При синдромі Бехчета (Oralis scriptor syndrome).

Colchicin призначається тільки лікарем після встановлення діагнозу. Прийом цього засобу самовільно може вкрай негативно позначитися на стані вашого здоров’я.

Протипоказання. Colchicin засіб від подагри, не можна приймати за наявності протипоказань, які часом даються взнаки у лікаря, а іноді й зовсім після початку терапії препаратом. Приймання Колхіцину заборонено в таких ситуаціях:

  • Гіперчутливість (hypersensitivity) стосовно різних компонентів препарату;
  • Вагітність на будь-якому терміні (tempuys pariendi);
  • Гостра ниркова або печінкова недостатність (renuym defecturm);
  • Хвороби, пов’язані з важкими порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту (Morbisi digestivue tractuys);
  • Важкі неостикування та порушення кісткової системи (medulla repugnantis);
  • Нейтропенія (neutropenia);
  • Серцево-судинні хвороби (cardiovasculiar);
  • Інфекції з гнійними виділеннями (purulentum contagio);
  • Проблеми з алкоголем, що характеризуються алкоголізмом (diuturnero alcoholisimo ipsare);
  • Вік від 60 років (asetate provecta).

За наявності цих різно-типових протипоказань вибирається альтернативний метод лікування подагри. Також злагоджене лікування препаратом відкладається на певний час, поки стан хворого не зміниться. Це стосується, наприклад, після вагітності та за відсутності інших протипоказань терапія допустима.

Інструкція щодо застосування. Протиподагровий Колхіцин призначається для внутрішнього застосування. При гострих станах, що характеризуються подагричними нападами або появою запального процесу, доза препарату змінюється залежно від доби застосування. Тобто, у перший день терапії препарат призначається по 1 мг 3 рази на день, 2–3 дні – по 1 мг 2 рази на день. Починаючи з 4 дня лікування, на добу призначається одноразовий прийом ліків у дозі 1 мг. Його необхідно здійснювати тільки у виключно розпланований вечірній час перед сном.

Є також інша схема для лікування гострих нападів артритної подагри Колхіцином – початкова доза в цьому випадку становить 1 мг, після чого її знижують або підвищують до 0,5 мг -1,5 мг. Інтервал між прийомами зазвичай становить 1–2 години до тих пір, поки хворий перестане відчувати гострий нестерпний біль.

Профілактика подагричних нападів передбачає застосування засобу в дозуванні 1 мг на добу у вечірній час протягом 3 місяців, якщо йдеться про подагру без тофусів (sine tophi podagra). За необхідності профілактична колхіцинова доза може бути підвищена до 8 мг на добу.

Для лікування небезпечного амілоїдозу лікарі призначають Колхіцин в дозі 1–3 мг на добу. Тривалість лікування – не менше 5 років. При подагрі терапія може бути ще більш тривалою та переорганізованою.

Колхіцин – що це таке?

Колхіцин – це препарат від подагри, який випускається у вигляді таблеток. Діюча речовина цього препарату – це засіб, який збігається з назвою ліків. Фото упаковки цього засобу можна без труднощів знайти в Інтернеті.

Колхіцином називається речовина, яка впливає на вивільнення лізосомальних ферментів понижуючи їх. Адже саме підвищення згаданих ферментів й стає причиною такого захворювання, як подагра. Його паралельно називають подагричний артрит. Крім того, речовина сприяє зниженню рівня молочної кислоти, а це, у свою чергу, обмежує кристалізацію сечової кислоти.

Це алкалоїд природного походження, що отримується з рослин сімейства мелантієві. У більшості випадків його отримують з пізньоцвіту осіннього.

Під дією Колхіцину лейкоцити рухаються до осередку запалення з набагато меншою швидкістю. Ця речовина володіє відмінною антимітотичною дією, відрізняється придушенням клітинного ділення на стадії анафази та метафази. Крім того, препарат на основі описуваного активного компонента здатний на якісне запобігання нейтрофілам. Також завдяки тому, що амілоїдні фібрили під дією колхіцину утворюються в рази менше, проводиться хороша профілактика амілоїдозу.

При гострому нападі подагри Колхіцин має неперевершену ефективність – у перші 12 годин після того, як пацієнт прийняв ліки, пацієнт відчуває себе все краще та краще. Однак, як показала дослідницька практика, у 80% хворих присутній високий ризик відчути на собі побічні ефекти препарату з боку шлунково-кишкового тракту.

Важливо знати, що Колхіцин з недавнього часу заборонений в Україні. Багато пацієнтів обурюються такому рішенню та цікавляться – чому заборонили цей засіб від подагри? Тим більше, що в багатьох країнах люди як й раніше успішно лікуються від подагричних нападів. Річ у тому, що навіть невелика доза препарату може стати причиною розвитку руйнівних побічних ефектів з боку кісткового мозку, нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи та ін. Під час застосування цих ліків від подагри може дати про себе знати таке явище, як мутагенний фактор.

Ціна Колхіцину в аптеках сьогодні

Як було сказано раніше, колхіциновий засіб заборонили, проте в аптеці, нехай далеко не в кожній, його все ж можна придбати. Але будьте уважними, оскільки через дефіцит препарату можуть продавати його підробку, яка не має потрібної фармакологічної дії.

Для того, щоб купити Колхіцин від подагри, необхідно мати при собі рецепт. Однак в обов’язковому порядку пам’ятайте, що ціна його дуже висока на сьогодні. Через це, купуючи препарат, рекомендується звертати увагу на різні замінники колхіцинових таблеток.

Аналоги препарату Колхіцин

З тієї причини, що багато пацієнтів відчувають труднощі з покупкою цього препарату від подагри, краще звернути увагу на його аналоги та дженерики. Їх можна пошукати в Одесі або в іншому місті.

Колхіцин можна замінити на такі препарати після детальної консультації з лікарем:

  • Colchium-dispert (Колхіум-Дісперт);
  • Argosulphan (Аргосульфан);
  • Artrosilen (Артрозілен);
  • Diclobene (Діклобене);
  • Allopurinol (Алопуринол);
  • Allopurinol-Egis (Алопуринол-Егіс);
  • Allomaron (Аломарон);
  • Purinol (Пурінол);
  • Ziloric (Зілорік);
  • Alopron (Алопрон);
  • Febuxostat (Фебуксостат);
  • Milurit (Милурит);
  • Benzomaron (Бензомарон);
  • Probenecide (Пробенецид);
  • Nanoplast (Нанопласт);
  • Adenuric (Аденурік);
  • Dikloberl (Диклоберл);
  • Texamen (Тексамен).

Увага!

Використання Колхіцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.