Комбіліпен

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Полівітаміни

Класифікація: A11DB

Міжнародна назва: Combilipen

Діюча речовина: Піридоксин, Тіамін, Ціанокобаламін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Комбіліпен поєднує в собі відразу 3 вітаміни групи В та лідокаїн, що робить його своєрідним анальгетиком, здатним, крім іншого, поліпшити кровообіг, регенерацію нервової тканини, проведення нервового імпульсу. Такий специфічний вплив виявляється особливо корисним людям у віці, адже як відомо, з роками робота всієї нервової системи помітно погіршується, в результаті чого розвивається цілий комплекс захворювань опорно-рухової системи. Комбіліпен в сукупності з іншими лікарськими засобами, що роблять сприятливий вплив на стан та роботу нервової системи, покращують якість життя хворого.

Препарат Комбіліпен в уколах

Найбільш результативним впливом на організм є застосування Комбіліпену у вигляді уколів. Ампули з лікарським засобом містять в собі по 2 мл речовини рожево-червоного кольору з характерним ароматом. Внутрішньом’язове введення полівітамінів дозволяє всім компонентам, що входять до складу препарату, швидко абсорбуватися з місця уколу безпосередньо в кров, а потім розподілитися по організму.

У вигляді розчину Комбіліпен рекомендується застосовувати при яскраво-вираженому больовому синдромі. Для цього раз в день робляться ін’єкції з використанням 2 мл лікарського засобу. Лікування триває в середньому один тиждень, а після цього препарат замінюють більш зручною таблетованою формою або скорочують дозування до 2-3 разів на тиждень. Загальний курс триває близько місяця.

В силу специфічності форми випуску, лікування з використанням розчину для ін’єкцій супроводжується постійним контролем з боку лікаря, який призначив курс. Це дозволяє здійснювати перехід до таблетованої форми випуску Комбіліпена в максимально короткі терміни. Рідка форма лікарського засобу може викликати деякі побічні ефекти, такі як аритмія, брадикардія, блювота. Для усунення небажаних симптомів зазвичай досить просто – відміна препарату, але в деяких випадках призначається також симптоматичне лікування.

Розчин для ін’єкцій забороняється вводити внутрішньовенно, а якщо помилка все ж сталася, пацієнта негайно госпіталізують до лікарні під пильне спостереження медичних фахівців.

Допускається використання розчину для ін’єкцій в косметологічних цілях, наприклад. Сукупність в лікарському засобі вітамінів успішно боряться із зайвим випаданням волосся. З використанням препарату виготовляють маски для волосся, додають розчин прямо в шампунь, бальзам або просто втирають в шкіру голови.

Препарат Комбіліпен в таблетках

До складу таблеток Комбіліпен входять тільки вітаміни групи В: тіамін гідрохлорид, піридоксин гідрохлорид та ціанобаламін. Саме тому призначення цієї форми препарату доцільна при захворюваннях неврологічного характеру тільки тоді, коли усунутий больовий синдром. Таблетки рекомендується приймати після їди, не подрібнюючи та запиваючи порядною кількістю води. Це дозволить їм максимально швидко засвоїтися та почати насичувати організм вітамінами.

Курс лікування комбіліпеном для дорослих передбачає призначення препарату по 1-3 таблетки на добу протягом декількох тижнів. Причому чим вище добове дозування лікарського засобу, тим коротше курс його прийому, оскільки настає повне насичення організму вітамінами, а після починає їх передозування. Передозування, в свою чергу, здатне значно посилити ризик появи побічних ефектів: алергію, запаморочення, тахікардію, вугрові висипки, нудоту, блювоту. При необхідності більш тривалого прийому лікарського засобу, дозування скорочують до 1-2 таблеток на добу.

Інструкція до препарату Комбіліпен

Перед тим, як почати прийом препарату Комбіліпен слід уважно вивчити інструкцію по застосуванню, якою супроводжується кожна упаковка будь-якої форми випуску лікарського засобу. У ній детально розписано для чого використовуються ліки, як правильно їх вживати та які протипоказання можуть стати перешкодою до призначення.

Основними показаннями до застосування Комбіліпена стають такі неврологічні захворювання як невралгія трійчастого нерва, ураження лицьового нерва, попереково-крижового сплетіння, шийних корінців, міжреберної невропатії, полінейропатії різної етіології, шийно-черепного та шийно-плечового синдрому, а також інші больові синдроми, пов’язані з неврологічними проблемами. Вплив на організм обумовлено індивідуальними здібностями компонентів, що входять в лікарський засіб, впливаючи на нервову систему.

Так, вітамін В1, відомий також як тіамін гідрохлорид, бере участь в процесах вуглеводного обміну, що в свою чергу стимулює обмінні процеси в самій нервовій тканині. В результаті покращується здатність тканини проводити нервовий імпульс.

Вітамін В6, званий також піридоксин гідрохлорид, серйозно впливає на білковий, вуглеводний та жировий обміни, сприяє поліпшенню кровотворення, підвищує якість функціонування центральної та периферичної нервової системи. Окремий позитивний вплив на організм людини надає одночасний вплив на нервову систему вітамінів В1 та В6.

Вітамін В12, відомий як ціанокобаламін, допомагає синтезувати нуклеотиди, забезпечує нормальний ріст, кровотворення, впливає на метаболізм фолієвої кислоти та синтезування мієліну.
Лідокаїн, що входить до складу розчину для ін’єкцій, виступає анестетиком, розширює судини, що покращує всмоктування вітамінів та знімає больові відчуття.

Специфічний вплив вітамінів групи В на організм призводить до появи протипоказань до застосування цього лікарського засобу. Його не призначають особам, які мають підвищену чутливість до одного з компонентів, а також людям, які мають в анамнезі серцеву недостатність. При вагітності та подальшому годуванні грудьми використовувати Комбіліпен також не рекомендується, оскільки вітаміни з легкістю проникають крізь плаценту або в материнське молоко, впливаючи на дитину. Для лікування дітей препарат не використовується.

Компоненти лікарського засобу погано поєднуються з деякими хімічними речовинами. Вітамін В1 не рекомендується використовувати з препаратами, що мають в своєму складі хлорид ртуті, йодид, карбонат, таніновими кислоту, фенобарбітал, рибофлавін, мідь та деякі інші сполуки. Вітміни В6 погано впливає на засвоєння леводопи, циклосерини, пенициламіна. Вітамін В12 категорично заборонено використовувати одночасно з аскорбіновою кислотою та солями важких металів. Крім цього, не рекомендується поєднувати Комбіліпен та алкоголь. Оскільки останній зменшує всмоктуваність вітамінів, що містяться в лікарському засобі, а значить робить прийом препарату абсолютно марним.

Особливості Комбіліпену табс

Багато пацієнтів помилково приймають препарат Комбіліпен табс за повноцінний аналог розчину для введення ін’єкцій Комбіліпена та замінюють одну форму випуску на іншу, не дотримуючись прямих рекомендацій лікаря. Однак вітаміни. Що входять до складу таблеток, не здатні надати швидкого впливу на організм у випадках, коли є явний больовий синдром. Для надання позитивного впливу на нервову систему організм повинен повною мірою насититися вітамінами, а це вимагає деякого часу. Тому використання Комбіліпену табс рекомендується виключно в якості підтримуючої терапії після зняття серйозних больових симптомів або при комплексному лікуванні з використанням інших засобів.

В цілому ж відгуки про цю форму випуску вельми позитивні. Лікарі та пацієнти вважають лікарський засіб ефективним, а цінове співвідношення з якістю досить прийнятним.

Незважаючи на досить простий склад, Комбіліпен табс не є типовим полівітамінним комплексом, а тому відпускається в аптеці тільки по рецепту лікаря та самостійне його використання вважається небажаним. Велика частина вітамінів групи В цілком заповнюються організмом, потрапляючи з їжею. Тільки у випадках серйозних патологічних процесів, що відбуваються в тілі хворого, послаблюється засвоюваність вітамінів природним шляхом, а тому потрібна спеціальна підтримка лікарськими засобами.

Ціна на препарат Комбіліпен

Препарат Комбіліпен виробляється у вигляді розчину для ін’єкцій та в таблетках. Перша форма випуску продається ампулами по 5 та 10 штук, друга – упаковками по 30 та 60 таблеток. Лікарський засіб належить до середньої цінової категорії, значно поступаючись по дешевизні багатьом іншим полівітамінним та вітаміноподібним препаратам.

Таблетована форма випуску коштує дорожче, ніж розчин для ін’єкцій, але це швидше пов’язано із загальною кількістю доз. Як правило однієї маленької упаковки розчину вистачає максимум на 5 днів, в той час як маленька упаковка таблеток витрачається від 10 до 30 днів, в залежності від хвороби та стану пацієнта. У будь-якому випадку і ту, й іншу форму вигідніше купувати великими упаковками.

Перед тим як купувати препарат рекомендується провести аналіз фармацевтичного ринку, оскільки багато в чому цінова політика аптеки має визначальне значення в установці ціни. Крім цього, не зайвим буде ознайомитися з варіантами аналогів, яких у Комбіліпені досить велика кількість. Багато з них коштують значно дешевше.

Аналоги препарату Комбіліпен

На фармацевтичному ринку існує кілька хороших аналогів препарату Комбіліпен. Деякі з них повністю збігаються за своїм складом, а значить надають абсолютно такий же вплив на організм, інші – мають схожий склад компонентів та схожий вплив на стан пацієнта.
Популярні аналоги Комбіліпена:

  • Мильгамма. Німецький препарат. Хто має ідентичний складу, але продається за набагато вищою ціною, ніж Комбіліпен. Це обумовлено ціновою політикою фірми-виробника лікарського засобу. Вважається не просто аналогом, а оригінальним препаратом, тому надзвичайно популярний як серед лікарів, так і серед пацієнтів. В цілому якість не відрізняється від камбіліпена.
  • Трігамма. Також, як і мільгамма, повністю повторює склад Комбіліпен, а значить робить такий же вплив на організм пацієнта. Проводиться російською фірмою і має більш низьку вартість, ніж інші аналогічні лікарські засоби.
  • Вітаксон. Український аналог Комбіліпен, який використовується для лікування захворювань нервової системи. Складом не відрізняється від інших перерахованих вище препаратів.
  • Комплігам В. Ще один російський дженерик, що має в складі вітаміни групи В і лідокаїн. Випускається тільки у вигляді розчину для ін’єкцій, тому рідко використовується за межами лікарень.
  • Нейробіон. На відміну від перерахованих вище лікарських препаратів, в своєму складі має виключно вітаміни групи В, тому для зняття больового синдрому використовується тільки в складі комплексної терапії або ж після його усунення. Проводиться німецькою фармацевтичною компанією і відповідає європейським стандартам якості.
  • Нейромультивит. За складом повністю копіює нейробіон, але випускається російською компанією і тому має більш низьку ціну. Виробляється у вигляді таблеток. Дозування вітамінів в одній таблетці трохи вище, ніж у аналогічних препаратів. Тому при заміні Комбіліпен на цей аналог слід уважно ознайомитися з інструкцією і підібрати правильне дозування.

Вибір конкретного лікарського препарату. Що містить в собі вітаміни групи В повинен грунтуватися на загальному стані пацієнта, його анамнезі та інших факторах. Тому остаточне рішення має залишатися за фахівцем, що призначає лікування. Якщо з якоїсь причини ви не можете придбати препарат Комбіліпен, перед його заміною на інший лікарський засіб слід додатково проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути неправильних дозувань і як наслідок, настання побічних ефектів або передозування.

Препарат Комбіліпен є досить потужним препаратом, хоч і має в своєму складі звичайні вітаміни. Початок його застосування повинне бути засноване на серйозних неврологічних порушеннях, а не просте бажання зміцнити імунітет або відновитися після стресів. Надлишок деяких вітамінів може серйозно нашкодити.


Увага!

Використання Комбіліпен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.