Конкор

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C07AB07

Міжнародна назва: Concor

Діюча речовина: Бісопролол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Конкор є одним з найзнаменитіших та популярних представників групи селективних β1-адреноблокаторів. Ці ефективні лікарські засоби врятували життя не одній людині, яка страждає на ішемічну хворобу серця та гіпертонічну хворобу. Препарат Конкор відноситься до числа сучасних медикаментозних форм, творці яких піклуються не тільки про їхню ефективність, але й відсутності великої кількості небажаних ефектів. Згідно з дослідженнями, саме Конкор – препарат вибору у своїй групі, призначенням якого слід віддавати перевагу при відсутності протипоказань. Що собою являє цей найвідоміший селективний β1-адреноблокатор та як довго можна приймати дані ліки?

Конкор – інструкція із застосування медикаментозного засобу

Конкор – комерційна назва селективного β1-адреноблокатора, головним дійовим складовим якого є бісопролол. Препарат випускається виключно в таблетованому вигляді, причому таблетки мають унікальну стилізовану форму та зовні виглядають як сердечка по 5 мг та 10 мг. Відомий також препарат Конкор Кор по 2,5 мг, до складу якого входить два з’єднання бісопрололу, а саме фумарат та геміфумарат.

Конкор, як й інші селективні β1-адреноблокатори, блокують дію та активність адреналіну. Ліки частково (вибірково) впливають на кардіальну сферу, захищаючи серце та коронарні судини від агресивного впливу глюкокортикоїду шляхом дизактивації серцевих рецепторів, чутливих до адреналіну. При прийомі препарату знижується частота серцевих скорочень, у результаті чого зменшується потреба міокарда в кисні та серце має можливість повноцінно працювати навіть під час фізичних навантажень. Без прийому Конкору частий пульс спровокував би кисневе голодування кардіоміоцитів та формування стійких зон ішемії серцевого м’яза.

Серед показань до застосування Конкору слід виділити:

 • гіпертонічну хворобу та артеріальну гіпертензію на тлі прискореного серцебиття;
 • ішемія міокарда з утворенням зон, які страждають від кисневої недостатності;
 • аритмічні порушення у вигляді тахікардії та екстрасистолії;
 • стенокардія напруги на стадії компенсації;
 • хронічна форма перебігу серцевої недостатності.

Ліки слід приймати суворо за інструкцією та тільки після призначення лікаря-кардіолога. З обережністю його повинні вживати пацієнти, які страждають недостатністю будь-якого з внутрішніх органів, зокрема, нирок, печінки, серця, цукровий діабет, психічні розлади. Людям похилого віку препарат рекомендується застосовувати виключно в малих дозах.

Конкор: ціна препарату на вітчизняному ринку та його доступність

Конкор – дуже популярний препарат, який виробляється німецькою фармацевтичною компанією зі світовим ім’ям «Мерк КГаА». Походження ліків передбачає, що вони коштують трохи дорожче вітчизняних аналогів та містять у своєму складі бісопролол. Але така завищена вартість є виправданою, оскільки Конкор має підвищену ефективність та володіє низьким ризиком розвитку побічних ефектів.

В даний час Конкор доступний практично у всіх регіонах нашої держави. Його без проблем можна придбати в будь-якій аптеці або замовити через інтернет.

Конкор: аналоги препарату

У Конкора існує величезна кількість аналогів, як вітчизняного, так й закордонного виробництва. Всі вони перебувають у ролі головної дієвої речовини бісопрололу, тобто є дженериками відомого селективного β1-адреноблокатора або препаратами-синонімами, що мають однаковий хімічний склад. Дженерики, як правило, виробляються різними виробниками, відрізняються за змістом допоміжних компонентів та ступеня очищення головної діючої речовини.

Аналоги Конкору відрізняються за своєю вартістю. Деякі з них коштують практично в десять разів дешевше німецького препарату, але це не впливає на популярність Конкору, оскільки він зарекомендував себе з позитивного боку, отримавши схвальні відгуки кардіологів та їхніх пацієнтів.

Самий відомий аналог Конкору – російський таблетований препарат Бісопролол в дозі 5 мг та 10 мг. Він випускається відразу кількома вітчизняними виробниками та відрізняється демократичною ціною. Бісопролол непогано переноситься пацієнтами, хоча, згідно з офіційною статистикою, частіше закордонного аналога провокує розвиток побічних реакцій.

Аналог Конкору Коронал є популярним дженериком препарату словацького походження. Володіючи такими ж якісними характеристиками, цей лікарський засіб практично у два рази дешевше Конкору. Попри таку різницю у вартості, лікарі не поспішають віддавати перевагу продукту зі Словаччини, залишаючи першість вибору за німецьким медикаментом.

Таблетки Конкор, Конкор Кор та Конкор АМ

Препарат Конкор є абсолютним аналогом ліків Конкор Кор. Єдина різниця між цими медикаментами – дозування діючої речовини в одній таблетці. Як відомо, Конкор Кор містить всього 2,5 мг бісопрололу, тому призначений для використання у випадках, коли пацієнту необхідно приймати саме малі дози β1-адреноблокатора, зокрема:

 • на початку терапії, коли організм пацієнта потребує поступового підвищення концентрації бісопрололу до максимальних її величин;
 • в кінці лікування при необхідності плавного зниження дозувань препарату;
 • при хворобах, корекція яких не потребує високих дозах бісопрололу, а саме при легкій формі тахіаритмії, гіпертонії або одиничних екстрасистолах.

Що собою являють таблетки Конкор АМ? Це комбінований препарат, що містить, крім бісопрололу, блокатор кальцієвих каналів амлодипін. Всього існує чотири форми випуску ліків, які у складі мають різні концентрації діючих речовин:

 • бісопролол 5 мг + амлодипін 5 мг;
 • бісопролол 5 мг + амлодипін 10 мг;
 • бісопролол 10 мг + амлодипін 5 мг;
 • бісопролол 10 мг + амлодипін 10 мг.

Від чого допомагають позбутися таблетки Конкор АМ? Препарат, завдяки збалансованому поєднанню активних компонентів, застосовується в ряді випадків, коли гіпертонічна хвороба потребує комбінованої корекції. Таке найчастіше трапляється при поєднанні високого тиску та атеросклерозу коронарних судин. При цьому бісопролол впливає на частоту серцевих скорочень, сприяючи зниженню серцевого викиду, а амлодипін ефективно розширює вінцеві артеріоли, зменшуючи опір їх стінки потоку крові. Конкор АМ частіше призначається пацієнтам, які в минулому приймали бісопролол або амлодипін, як чудова альтернатива прийому декількох монопрепаратов.

Конкор: дозування та передозування

Препарат призначається лікарем після детального обстеження пацієнта та визначення причин виникнення підвищеного тиску. Таблетки слід приймати вранці та натщесерце, не розжовуючи. Рекомендована початкова доза ліків становить 2,5-5 мг. При необхідності концентрація лікарського засобу може бути підвищена до 10 мг на добу. Максимальна добова доза медикаменту – 20 мг.

Важливо пам’ятати, що препарат з обережністю слід приймати пацієнтам, у яких діагностовано проблеми з нирками та печінкою. При цьому максимальні та рекомендовані дози лікарського засобу для них залишаються такими ж, як й для здорових людей.

Самовільне підвищення дози препарату призводить до появи симптомів його передозування, серед яких:

 • різке зниження частоти серцевих скорочень;
 • ознаки кардіальної недостатності;
 • виражене зниження тиску;
 • спазм гладкої мускулатури бронхів.

Передозування Конкором – дуже небезпечне для здоров’я та життя пацієнта стану. Пацієнти з ознаками отруєння селективним β1-адреноблокатором повинні негайно бути оглянуті лікарем. При необхідності їм слід промити шлунок або прийняти адсорбенти. Оскільки завжди існує ризик передозування препаратом Конкор, то його потрібно приймати під контролем фахівця, строго дотримуючись усіх його рекомендацій щодо вживання лікарського засобу. Самолікування Конкором може привести до розвитку маси побічних ефектів, провокуючи розвиток симптомів порушення функції центральної нервової системи, органів зору, а також розлади з боку травного тракту, серця та судин, статевих органів.


Увага!

Використання Конкор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.