Кортексін

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Cortexin

Діюча речовина: Поліпептиди кори головного мозгу худоби

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Кортексін — популярний лікарський засіб з групи ноотропів, який призначається пацієнтам для медикаментозної терапії порушень мозкового кровообігу у людей різного віку, вагітних жінок та новонароджених малюків. Цей препарат містить ряд низькомолекулярних фракцій пептидів, що мають здатність проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр та проникати в нейрони головного відділу ЦНС. Крім ноотропного, Кортексін має також виражену нейропротекторну дію, специфічно впливає на тканини та є непоганим антиоксидантом.

Серед основних терапевтичних ефектів медикаменту слід виділити:

  • стимуляцію роботи головного мозку, поліпшення процесів запам’ятовування, концентрацію уваги;
  • підвищення стійкості до стресу;
  • захист нейронів головного мозку від токсичного впливу хімікатів та лікарських засобів;
  • протисудомну дію;
  • допомогу у відновленні функції головного мозку після сильного стресу, травми, ішемічної атаки.

Головна перевага Кортексіну — швидкість терапевтичної дії, яка поєднується з відсутністю великої кількості побічних ефектів, властивих іншим ноотроп. Попри це, препарат має свої недоліки, зокрема, відсутність таблетованої форми ліків та болючість ін’єкцій.

Кортексін: інструкція із застосування

Кортексін 10 мг ліофілізат — препарат для поліпшення функціональності та захисту нервових клітин головного мозку. Він являє собою порошок для приготування парентерального розчину. Чим розводити Кортексін? Ліофілізат можна розводити водою для ін’єкцій, але краще це робити за допомогою новокаїну, оскільки укол є дуже болючим.

Серед показань до застосування засоби можна виділити:

  • нейроінфекції бактеріального та вірусного генезу;
  • наслідки черепно-мозкових травм;
  • зміни в тканині головного мозку, спровоковані порушеннями кровообігу;
  • астенічний синдром;
  • енцефалопатія алкогольного, токсичного походження;
  • стани, викликані гострими та хронічними запаленнями головного мозку;
  • вегетативні розлади центрального генезу;
  • зниження здатності до навчання та трансформації інформації;
  • погіршення процесів запам’ятовування та мислення;
  • дитячий церебральний параліч;
  • епілепсія;
  • затримка розумового та психомоторного розвитку у дітей раннього віку.

Крім величезної кількості показань, препарат має ряд протипоказань до використання:

  • індивідуальне несприйняття компонентів лікарського засобу;
  • період грудного вигодовування.

Оскільки немає даних про дослідження впливу препарату на організм вагітної жінки та плід, то в період виношування дитини засіб або не призначається, або застосовується виключно під наглядом фахівців.

В даний час немає відомостей про передозування або побічні ефекти медикаменту, крім випадків, коли у пацієнта виявлялася гіперчутливість до Кортексіну. Препарат непогано взаємодіє з іншими ліками, тому його часто включають в комплексні схеми лікування захворювань.

Термін придатності препарату становить 2 роки від дати виробництва, інформація знаходяться на упаковці.

Кортексін — уколи

Ліки випускається у формі ліофілізату або порошку, який після розведення перетворюється в розчин для ін’єкцій. Парентеральний розчин готується за допомогою 1 мл або 2 мл 0.9% хлориду натрію, води для ін’єкцій або 0,5% новокаїну. Останній рекомендований для розведення найбільш часто, оскільки дозволяє зробити уколи менш хворобливими.

Згідно з інструкцією, препарат рекомендовано вводити щодня в кількості одного разу. Дорослим та дітям, вага яких перевищує 20 кг необхідно вводити по 10 мг ліків протягом десяти днів. Малюкам до 20 кг ліків призначають в дозі по 0,5 мг на кожний кілограм маси тіла. Медикаментозний засіб застосовується курсами, перерва між якими не повинен бути менш як три місяці.

У період відновлення після ішемічного інсульту пацієнтам призначаються підвищені концентрації Кортексіну, а саме по 10 мг препарату двічі на день протягом десяти днів з повторним застосуванням через два тижні.

Кортексін: ціна препарату та де можна придбати?

Препарат сьогодні можна купити в будь-якій аптеці. Він має всі необхідні сертифікати якості та дозволений для застосування на території нашої держави. Вартість ліків складно назвати бюджетними, але все ж таки вона не є дуже високою. Щоб придбати медикамент дешевше, ніж він коштує в роздрібній мережі аптек, можна скористатися послугами інтернет-ресурсів.

Кортексін: аналоги, яким варто довіряти

Кортексін не має аналогів за своїм структурним складом. Попри це, препарат можна замінити великою кількістю ефективних лікарських засобів, які мають схожий з ним принцип дії. Дані медикаменти випускаються як в таблетованій формі, так й у вигляді розчинів для ін’єкцій. Серед них чимало вітчизняних препаратів, а також ліків, імпортованих з інших країн.

Серед найбільш популярних аналогів Кортексіну 10 мг слід виділити:

  • Актовегін — відомий та популярний препарат, який є депротеїнізованим діалізатом з крові великої рогатої худоби, призначений для лікування патологій головного мозку, пов’язаних з порушенням кровообігу (випускається в таблетках та розчині для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення);
  • Аміналон — таблетована форма гамма-аміномасляної кислоти, яка є першим ноотропним препаратом;
  • Ноотропіл — ноотропний засіб на основі пірацетаму, яке випускається у вигляді таблеток та розчину для внутрішньом’язового введення та дозволяє покращувати функціонування головного відділу ЦНС, а також надає стосовно них виражену протекторну дію;
  • Пірацетам — ноотропний лікарський засіб, головним дійовим компонентом якого є однойменна активна речовина;
  • Нікомекс — препарат, що позитивно впливає на мозкову тканину, пошкоджену після інсультів, травм, виражених церебральних інтоксикацій, нервового перенапруження тощо (лікарський засіб протипоказаний в дитячому віці, вагітним жінкам, пацієнтам, що страждають печінковою та нирковою недостатністю, підвищеною чутливістю до головних компонентів);
  • Цераксон на основі цитиколіну натрію — ноотроп та психостимулюючий засіб, який показаний пацієнтам з гіперактивністю та синдромом дефіциту уваги, пов’язаного з черепно-мозковою травмою, інсультом, віковими змінами тканини головного мозку (випускається у вигляді розчину для внутрішньом’язових та внутрішньовенних вливань);
  • Мексидол — ліки, що володіють вираженою нейропротекторною дією та регулюють кількість дофаміну в тканинах головного мозку (у складі комплексної терапії чинить швидку дію, особливо, якщо мова йде про наслідки ішемічного ураження ЦНС);
  • Церебролізин — медикамент з групи препаратів, які призначені для захисту та стимуляції функції мозкової тканини, а також відновлення нейроцитів в період реабілітації після інсультів, сильних потрясінь, травм (засіб володіє протеолітичною фракцією пептидів, витягнутих з мозкової субстанції свиней);
  • Енцефабол — ефективний препарат з церебропротекторною та відновлювальною дією, який випускається у формі таблеток та розчину для ін’єкцій;
  • Гліцин — під’язикові таблетки з вираженою стимулюючою дією, що впливають безпосередньо на нервові клітини;
  • Панцетам — ноотропний препарат з протисудомним ефектом, показаний пацієнтам, що страждають розладами психіки, епілепсією, шизофренією тощо.

Кортексін таблетки: чи існують?

Одним з головних недоліків препарату для парентерального застосування Кортексіну 10 мг є хворобливі уколи, які особливо складно переносяться пацієнтами дитячого віку. Саме тому лікарям та фармацевтам часто доводиться чути запитання: «Чи існують таблетки Кортексін?». На жаль, препарат не випускається в таблетованім вигляді, тому шукати його в цій формі в аптеках не варто.


Увага!

Використання Кортексін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.