Корвалол

Фармакологічна група: Заспокійливі засоби, Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05CB02

Міжнародна назва: Corvalol

Діюча речовина: Масло листя м'яти перцевої, Фенобарбітал, Етилбромізовалеріанат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Фармацевтичні компанії випускають безліч заспокійливих лікарських препаратів, деякі з них потрібно приймати курсом, а деякі призначені для одноразового прийому для швидкого зняття нервового перенапруження або сильного почуття тривоги.

Сьогодні мова піде про такий заспокійливий засіб, як Корвалол. Цим медикаментом користувалися ще наші бабусі й він за довгі роки заслужив довіру споживача. У нашій статті ви знайдете інформацію про різновиди корвалолу, показання до застосування та дозування, а також дізнаєтеся про те, які побічні ефекти можуть викликати ліки та як з цим впоратися.

Інструкція Корвалолу: передозування, побічні ефекти та протипоказання

Прийом лікарського засобу вагітним жінкам може бути призначений тільки у дуже важких випадках та під наглядом лікаря. Годуючим жінкам заборонено застосовувати Корвалол, а якщо без препарату ніяк не можна обійтися, то на період лікування слід припинити грудне вигодовування.

У більшості випадків медикамент переноситься добре, проте іноді все ж можуть спостерігатися такі побічні дії:

  • Алергічні реакції на складові речовини;
  • Млявість, сонливість в денний час;
  • Запаморочення;
  • Диспепсичні розлади;
  • Брадикардія;
  • Порушення дихання;
  • Зниження артеріального тиску;
  • Розсіяна увага.

Крім цього при тривалому використанні корвалолу може статися звикання, розвинутися залежність від ліків та хронічне отруєння бромом.

При виникненні вищевказаних симптомів необхідно знизити дозування або ж зовсім скасувати ліки.

Після припинення користування препаратом може виникнути так званий «синдром відміни», який супроводжується такими симптомами, як нудота, часті головні болі, неспокійні стани та галюцинації. Щоб уникнути цього, не слід різко відмовлятися від ліків, потрібно виробляти скасування повільно, поступово зменшуючи дози.

Протипоказано використовувати пацієнтам, що страждають зниженим артеріальним тиском.

Так, заборонено приймати будь-які форми корвалолу при тиску менше, ніж 100/60 мм ртутного стовпа. Це може лише погіршити стан, викликати слабкість та занепад сил, спровокувати непритомність.

Також не можна приймати ліки в наступних випадках:

  • індивідуальна непереносимість;
  • гіперчутливість до брому;
  • гіпотензія;
  • гострі порушення в роботі серцевого м’яза;
  • важка недостатність функцій печінки та нирок;
  • інфаркт міокарда;
  • депресивні стани;
  • алкоголізм;
  • прийом наркотичних речовин;
  • сильна задишка;
  • медикаментозна залежність.

Також прийом препарату заборонений людям, хворим на цукровий діабет, із-за фенобарбіталу, який викликає порушення в дії препаратів, що знижують цукор та інсулін. Це може стати причиною розвитку гіпоглікемії.

Вживання одночасно з алкоголем неприпустимо, тому що алкоголь збільшує токсичність ліків.

Водіння автомобіля та управління механізмами, які вимагають підвищеної концентрації та уваги, під час прийому медикаменту може бути небезпечно.

При передозуванні корвалолу спостерігається дезорієнтація, сплутаність свідомості та зниження тиску до критичних позначок.

В особливо важких випадках передозування може стати причиною зупинки дихання.

При появі вищезазначених симптомів слід негайно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, тому що можуть знадобитися термінові реанімаційні дії.

Одночасний прийом корвалолу з іншими лікарськими засобами дозволений не завжди, тому лікарю варто знати, що ви приймаєте, щоб вирішити, чи можна призначати вам цей препарат.

Корвалол підсилює дію вальпроєвої кислоти, підвищує токсичний ефект від метотрексату, а також підсилює ефект від знеболювальних, місцевоанестезуючих та снодійних засобів.

Також не рекомендовано до застосування в поєднанні з медикаментами, що метаболізуються в печінці через індукуючий ефекту фенобарбіталу на ферменти печінки.

Зберігати слід при температурі не вище 25 градусів в місці, захищеному від прямих сонячних променів та без доступу дітям.

Термін придатності у різних виробників може відрізнятися в залежності від допоміжних компонентів, в середньому препарат зберігається від півтора до двох років.

Початкова та кінцева дати обов’язково вказуються на упаковці. Будьте уважні, приймати Корвалол після закінчення зазначеного часу забороняється.

Склад Корвалолу, форма випуску та фармакологічні властивості

Лікарських форм медикаменту всього дві:

  • краплі для перорального застосування – безбарвна рідина з різким запахом (випускаються в упаковках 15, 25 або 50 мл у флаконах-крапельницях з темного скла);
  • таблетки білого кольору з двоопуклою поверхнею (випускаються в блістерах по 10 шт., кількість блістерів в упаковці залежить від виробника).

Активні речовини в обох формах випуску ідентичні, відрізняється лише їх зміст в 1 мл розчину та в 1 таблетці, а також допоміжні компоненти.

Отже, в 1 мл/1 таб. Корвалолу міститься:

  • Фенобарбітал 18,26 мг/7,5 мг.
  • Олія перцевої м’яти 1,42 мг/580 мкг.
  • Етиловий ефір альфа-бромізовалеріанової кислоти 20 мг/8,2мг.

Додатково розчин містить: натрію гідроксиду 3,15 мг, очищеної води 0,42 мг, етиловий спирт 90%.

Одна таблетка містить наступні допоміжні речовини: лактози моногідрат 43,77 мг, картопляний крохмаль 13 мг, магнію стеарат 0,9 мг, целюлоза мікрокристалічна 10,5 мг, бета-циклодекстрин 55,55 мг.

Корвалол випускається різними фармацевтичними компаніями та у різних виробників склад ліків може злегка відрізнятися. Часом у складі можна зустріти масло хмелю та розведену оцтову кислоту.

Фармакологічні властивості обох лікарських форм ідентичні.

Корвалол є комбінованим препаратом рослинного походження, що надає спазмолітичну, заспокійливу та седативну дію на організм людини.

Фенобарбітал зменшує потоки збудливих впливів на головний мозок, у зв’язку з чим виявляється (в залежності від дозування) транквілізуючий, заспокійливий та снодійний вплив на організм. Знижує збудливий вплив на периферичні та коронарні судини, зменшуючи загальне АТ, проявляє спазмолітичну дію на стінки судин серця.

У маслі перцевої м’яти міститься близько 50% ментолу, а також 4-9% ефірів ментолу, які надають дратівливу дію на рецептори холоду у роті. Також розширюються серцеві судини та судини головного мозку, знімається спазм гладких м’язів судин та виявляється заспокійливий та жовчогінний вплив на організм. Олія перцевої м’яти надає антисептичну дію, виступає спазмолітиком та здатна знижувати метеоризм.

Етиловий ефір альфа-бромізовалеріанові кислоти знижують рефлекторну збудливість центральних відділів нервової системи та підсилює гальмування в нейронах кори головного мозку та підкіркових структур, знижує активність основних судинного центрів, а також знімає спазм гладкої мускулатури судин, чим обумовлюється рефлекторна спазмолітична та заспокійлива дія.

Фармакокінетика. Всмоктування фенобарбіталу починається вже в порожнині рота, він всмоктується повністю. Максимально високу концентрацію в плазмі компонент досягає через 1-2 години. Метаболізується в печінці. Виводиться з організму за допомогою нирок у вигляді глюкуроніду, в незміненому вигляді – близько 25 відсотків. Час напіввиведення – від 2 до 4 днів. Добре проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

З фармакокінетики інших активних складових дані відсутні.

Як та від чого приймати краплі й коли краще вибрати Корвалол в таблетках?

Показання до застосування медикаменту в краплях наступні:

  • Функціональні порушення серцево-судинної системи для розширення судин у якості заспокійливого засобу;
  • Розлади діяльності центральної нервової системи, якими супроводжуються такі симптоми, як висока дратівливість та тривожність;
  • Початкові стадії гіпертонії;
  • Нейроциркуляторна дистонія;
  • Тахікардія;
  • Порушення сну.

Таблетована форма призначається в тих же випадках, що й в рідкому вигляді, а також для лікування кишкових спазмів, викликаних нейровегетативними розладами.

Важливо знати, що Корвалол застосовується для зняття симптоматики та полегшення описаних станів. Для якісного лікування його слід використовувати в комплексі з іншими лікарськими засобами, але лише в тих випадках, коли призначив лікар.

Не всі знають, як правильно пити ці ліки в краплях, а насправді існує два способи:

  • накапати необхідну кількість препарату на шматочок рафінаду та покласти під язик для розсмоктування;
  • розчинити потрібну кількість корвалолу в 50 мл чистої питної води та випити.

Дорослі приймають по 15-30 крапель до їжі 2-3 рази на день, останній прийом повинен бути не пізніше, ніж за півгодини до сну.

При тахікардії дозування може бути збільшена до 40-50 крапель, ліки знижують пульс, нормалізують серцевий ритм.

Дітям призначають 3-15 крапель 1-2 рази на день в залежності від віку та стану дитини.

Медикамент, що випускається в таблетках, набагато зручніше приймати, ніж краплі.

Тим, хто вирушає в далекі поїздки, варто зупинити свій вибір саме на цій формі препарату. Його зручніше носити з собою, не переживаючи, що рідина може розлитися в кишені або сумці, а також таблетки не містять спирту, тому запах від них не такий різкий та сильний.

Приймати необхідно до їжі перорально, запиваючи чистою водою, або ж таблетку кладуть під язик для більш швидкого ефекту.

Дорослі п’ють по 1-2 таблетки 2 рази на день, для зняття симптомів тахікардії можна збільшити разову дозу до 3 шт. Максимально допустима добова норма – 6 таблеток.

Ціна Корвалолу та чим можна його замінити?

Ціна на препарат залежить від форми випуску, краплі стоять трохи дешевше, ніж таблетки, однак різниця невелика. Корвалол в будь-якому вигляді має низьку вартість та відпускається в аптеках без рецепта. Вимагати призначення від лікаря можуть лише при покупці флакона 50 мл.

По механізму впливу схожість з корвалол мають:

  • Ново-Пасит;
  • Корвалдин;
  • Барбовал;
  • Седофлор;
  • Валемідин;
  • Корвалтаб;
  • Меновален.

Це лише малий список можливих замінників корвалолу. Але слід пам’ятати, що самостійно приймати рішення про зміну ліків все ж не варто, адже кожен з них має свої протипоказання та по-різному взаємодіє з іншими медикаментами.

Саме тому всі рішення повинні прийматися тільки після консультації з лікарем, який призначить те, що підходить саме вам.

Скільки конкретно стоїть препарат, вам підкажуть в будь-якій аптеці, де він продається, там же ви зможете порівняти його вартість з аналогами.


Увага!

Використання Корвалол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.