Ксанакс

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BA12

Міжнародна назва: Xanax

Діюча речовина: Алпразолам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

На жаль, сьогодні складно зустріти людину, яка не піддавалася б хоч раз в житті стресу або сильному емоційному потрясінню. Вибити з психічної рівноваги його може що завгодно, а саме проблеми, що виникають через конфлікт інтересів, переживання, швидкий темп сучасного життя, важка ситуація в суспільстві і багато іншого. Саме тому деякі з нас час від часу вдаються до вживання транквілізаторів, що дозволяють розслабитися і забути про неприємності.

Один з найпопулярніших транквілізаторів сучасності – Ксанакс. Цей препарат має відразу кілька терапевтичних ефектів, серед яких седативну, снодійну, міорелаксуючу, а також ноотропну дію. Цей лікарський засіб захищає клітини головного мозку, заспокоює нервову систему, дозволяє людині заснути і прибирає м’язову напругу, що приводить до судом. Ксанакс призначається виключно лікарем при наявності суворих показань і відпускається за рецептом.

Що таке Ксанакс?

Ксанакс являє собою похідне триазоло-бензодіазепіну, яке є речовиною з вираженими транквілізуючими властивостями, а також помірним миорелаксирующим, протисудомну і седативною дією. Головне діюча речовина препарату – алпразолам. Ліки випускається у формі таблеток по 0,25 мг, 0,5 мг, 1 мг і відпускається строго за рецептом.

Лікарський засіб призначається в таких клінічних випадках:

 • неврози, які супроводжуються розладами функції сну, нападами безпричинного занепокоєння, дратівливістю, почуттям тривоги;
 • паніка у пацієнтів, яка страждає агорафобією (боязнь знаходження серед людей);
 • панічні стани і розлади психіки за типом симптомів фобії;
 • невротичні реактивні депресивні стани з погіршенням настрою, втратою інтересу до оточуючих і тому, що відбувається навколо людини, зниженням апетиту і інтелектуальної активності;
 • суїцидальні думки у людей, які страждають соматичними патологіями, неврозами, іншими розладами психіки;
 • абстинентний синдром у хронічних алкоголіків.

Чи доцільно конкретній людині приймати Ксанакс повинен вирішувати тільки лікар. Приймаючи остаточне рішення, фахівець бере до уваги симптоми основногї недуги у пацієнта, результати його огляду і обстеження, наявність супутніх недуг і індивідуальні особливості хворої людини.

Транквілізатор приймається виключно в терапевтичних цілях, але ніяк для профілактики розвитку ймовірного недуги. Це пов’язано з тим, що препарат має величезну кількість побічних ефектів, в тому числі може провокувати виникнення симптомів залежності.

У списку небажаних реакцій на прийом цього сильнодіючого медикаменту на особливу увагу заслуговують такі побічні ефекти:

 • поява ознак невмотивованої агресії з боку пацієнта і дратівливості навіть в найспокійніших ситуаціях;
 • жовтушність шкірних покривів і склер людини;
 • раптові запаморочення на тлі відносного здоров’я і нормального самопочуття;
 • розвиток галюцинацій;
 • затяжна депресія;
 • алергічні реакції на шкірі у вигляді висипу й сверблячки;
 • зниження маси тіла, розлад статевої функції і лібідо;
 • розлади травлення, сухість у роті, діарея і пронос.

Основна проблема Ксанакс полягає в тому, що навіть не дуже тривалий його прийом може спровокувати появу залежності від препарату. При такому варіанті розвитку подій справи у людини обстоять зле, з’являється підвищена чутливість нервової системи до світлових променів і темряві, періодично. Н виснажлива блювота, судоми і панічні атаки, порушення кардіального ритму і розлад сну.

З огляду на величезну кількість побічних ефектів і токсичність препарату, лікарі виділяють ряд протипоказань до його використання, які можуть бути абсолютними і відносними. До абсолютних протипоказань до прийому медикаменту відносяться:

 • дитячий вік до 18 років, період вагітності і лактації;
 • наявність у пацієнта захворювань щитовидної залози з порушенням ендокринної її функції у вигляді зниження або підвищення концентрації в крові тиреоїдних гормонів;
 • закритокутова глаукома у людини або захворювання офтальмологічної сфери, здатні її спровокувати;
 • захворювання дихальної сфери з хронічним перебігом, які супроводжуються появою ознак обструкції бронхів, дихальною недостатністю;
 • шокові стани і кома;
 • виражена міастенія;
 • гостре отруєння хімікатами, опіатами, сильнодіючими лікарськими засобами, алкоголем;
 • наявність у людини індивідуальної непереносимості одного або декількох компонентів ліки.

Препарат з особливою обережністю призначається людям, що страждають патологіями нирок і печінки з порушенням їх функції, а також пацієнтам з панічними розладами і схильністю до суїцидальних думок. Недоцільно застосовувати лікарський засіб у разі затяжної депресії, так як воно просто неефективно при подібному захворюванні.

Таблетки необхідно приймати всередину. Оптимальна доза медикаменту встановлюється лікарем в індивідуальному порядку і залежить від ступеня тяжкості недуги, ваги і віку пацієнта, наявності супутніх патологій, характеру психічного розладу. В процесі реалізації лікування дозу препарату потрібно коригувати в залежності від потреб пацієнта.

Як правило, більшості пацієнтів підходять стандартні дозування лікарського засобу, рекомендовані виробником препарату в інструкції по його застосуванню:

 • при панічних розладах лікування слід починати з дози 0,5 мг тричі на день або 1,0 мг перед сном, але не більше 10 мг на добу (терапія таких патологічних процесів може тривати до 8 місяців);
 • при вираженій тривозі медикамент призначається по 0,5 мг три рази на день протягом 6 місяців;
 • при депресії пацієнтам спочатку призначають по 0,5 мг 3 рази на добу, а потім по 2-4 мг в день, розділених на чотири прийоми;
 • людям похилого віку рекомендується починати лікування з 0,25 мг тричі на день, поступово збільшуючи цю дозу при необхідності.

Ксанакс легко взаємодіє з великою кількістю інших лікарських препаратів, що слід враховувати при його призначенні в комплексі з медикаментами іншої спрямованості дії. Так його не рекомендується застосовувати разом з такими лікарськими засобами, як:

 • протисудомні препарати, лікарські засоби на основі етанолу, психотропні медикаменти, які підсилюють гальмівну дію Ксанакс на центральну нервову систему;
 • антибактеріальні препарати ряду макролідів, здатні знижувати кліренс алпразоламу;
 • противомікозні кошти, які посилюють дію алпразоламу;
 • серцеві глікозиди (існує досить високий ризик розвитку інтоксикації цими препаратами при їх спільному застосуванні з Ксанакс);
 • оральні контрацептиви, здатні збільшувати період виведення алпразоламу;
 • Ксанакс підвищує концентрацію в плазмі крові Іміпрамін.

В даний час існує чимало аналогів Ксанакс, які схожі з ним за складом і типом терапевтичної дії, а саме Золомакс, Алпразолам, Алзолам і інші.

Ксанакс: ціна і особливості покупки. Де купити Ксанакс?

Препарат має досить високу вартість. Придбати його можна тільки в деяких аптеках, які мають дозвіл на реалізацію сильнодіючих медикаментозних засобів. У таких установах Ксанакс відпускається строго за рецептом, виданим лікарем з відповідними повноваженнями. Лікарський засіб не поширюється через інтернет. Якщо такі пропозиції і надходять, то краще від них відмовитися, так як під виглядом Ксанакс Ви завжди ризикуєте придбати підробку, або товар, невідповідний заявленим характеристикам і якості.

Про те, де краще придбати препарат, пацієнту краще відразу запитати у лікаря. Можливо, він порадить надійний аптеку, розташовану на території лікувального закладу або біля нього, яка має всі необхідні сертифікати, що підтверджують її право на продаж сильнодіючих медикаментозних форм, зокрема, і ксанакс.


Увага!

Використання Ксанакс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.