Квінакс

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01XA

Міжнародна назва: Quinax

Діюча речовина: Азапентацен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Травми очей, негативне випромінювання, похилий вік, цукровий діабет та деякі інші системні захворювання можуть запустити денатурацію очного білка, що призводить до помутніння кришталика, а саме – до катаракти. Пацієнти швидко втрачають здатність бачити, зір пропадає різко та нерідко повністю. Один з небагатьох препаратів для лікування катаракти – очні краплі Квінакс. Про механізм дії препарату, його протипоказання та існуючих аналогів поговоримо в даній статті.

Як діють очні краплі Квінакс?

Квінакс – бельгійський засіб, що випускається у флаконах-крапельницях (Drop Tainer) по 15 мл. Основним елементом виступає полісульфонат азапентацена натрію, на 1 мл його доводиться 150 мкг. Колір рідини незвичайний – пурпурний, це не повинно лякати споживчу аудиторію.

Ліки місцеводіючі, не проникають в системний кровотік, тому на внутрішні органи впливу не мають.

Азапентацен діє так:

  • Не допускає, щоб сульфгідрильні групи білка кришталика окислились.
  • Допомагає розсмоктатися скупченням непрозорих протеїнів.

Гарна дія активного компонента активізує роботу протеолітичних ферментних сполук, які утворюються у водянистій волозі та заповнюють порожнину передніх очних камер. Ліки приводить в норму метаболізм в тканинах зорового органу, не допускаючи кришталикової дегенерації.

Показання та протипоказання

Краплі застосовуються для лікування від катаракти різної етіології:

  • вродженої – з’являється в результаті внутрішньоутробних патологій або в перший рік після народження;
  • травматичної – виникає при травмуванні очей або голови;
  • набутої  – наслідок гормонотерапії, опромінень або системних захворювань;
  • вікової – поступово наздоганяє літніх людей, посилюється в процесі старіння, особливо після 80 років.

При занедбаності катаракти краплями не обійтися. Потрібно радикальне рішення – хірургічне. Після втручання необхідна підтримуюча терапія, з ефективністю Квінаксу для цієї мети згідні провідні світові офтальмологи.

Схильність до катаракти – чергова причина скористатися медикаментом для профілактики. Наскільки це необхідно, вирішує окуліст.

Не можна застосовувати вітамінні краплі Квінакс при гострій алергії та нестерпності крапельного складу.

Квінакс: інструкція, побічні дії та особливості прийому

Квінакс призначений для тривалого користування, конкретні терміни повинні встановлюватися фахівцями.

Закинувши голову назад, в кон’юнктивальний мішок ока з катарактою необхідно капати мінімум тричі на день по 1-2 краплі, але краще кратність закопувань збільшити до 5.

Якщо намітилися поліпшення стану очей, зупиняти лікування – помилка. Важливо дозволити азапентацену максимально ефективно впливати на уражений орган.

Вагітність та Квінакс

З огляду на низький ступінь абсорбції засобу, цілком допустимо приймати його під час вагітності, але перш за все, потрібно проконсультуватися з цього приводу з провідним гінекологом.

Кожна жінка намагається продовжити лактацію, піклуючись про кількість та жирність молока, що виробляється. Квінакс для очей годуючих мам – оптимальний засіб, не капають його лише у разі, якщо дитина народилася алергіком.

Негативний вплив та передозування

За результатами проведених досліджень краплі визнані безпечними. Існують мінімальні ризики, що Квінакс дасть побічні ефекти:

  • Сверблячка навколоочної області.
  • Почервоніння білків та шкіри навколо очей.
  • Кропив’янка.
  • Легке відчуття пекучості в оці.

Печіння з’являється тільки при тривалому користуванні та проходить само, ніяких дій для його усунення не знадобиться проводити. Інші симптоми усуваються антигістамінами.

Про алергії неодмінно повідомляйте лікаря. Є ймовірність, що буде потрібно відмовитися від Квінаксу та купити замінник, на який організм відреагує не так гостро.

Після перших застосувань зір може затуманюватися, це процес, який проходить сам собою. Він зворотній.

Особливі вказівки

Флакони стерильні, тому при кожному застосуванні потрібно бути обережним:

  • не торкайтеся до носика відкритого флакону пальцями та уникайте зіткнень зі слизовою оболонкою ока;
  • щільно закривайте ковпачок Квінаксу.

Пацієнти, що носять лінзи, повинні витягати їх перед закапуванням та вставляти назад не раніше, ніж через 15 хвилин після процедури.

Керувати автомобілем, включати складні верстати та інше обладнання, при роботі з яким потрібно чіткість зорової картинки, заборонено через можливе помутніння зору в найперші 20 хвилин з моменту використання крапель.

Де купити Квінакс? Ціна крапель

Вартість ліків на фармацевтичному ринку не перевищує ціну інших препаратів проти катаракти.

Знайти його у звичайному стаціонарному аптечному пункті проблематично. Імовірність отримати краплі вища, якщо заздалегідь замовити їх в інтернет-аптеці. Чому немає крапель на прилавках? У 2016 році Україна ввела заборону на ввезення Квінаксу. Це стосується тільки певних серій препарату, які видізвала сама компанія-виробник Алкон-Куврьор та бельгійська Держлікслужба.

Всупереч чуткам, медикамент не знято з виробництва. Він поставляється дрібними партіями, аптека повинна мати у своєму розпорядженні сертифікат якості для кожної з них.

Які аналоги мають краплі Квінакс?

Жоден з протикатарактних офтальмологічних препаратів не повторює хімічну структуру Квінаксу. Азапентацен не входить до складу його замінників, але для тих, чий організм не сприймає цю речовину, це тільки плюс.

У розчину Квінакс аналоги наступні:

  • Офтан Катахром. Комбінує дію 3-х активних компонентів: цитохрому С, нікотинаміду та аденозину. Відновлює уражені клітини очних яблук.
  • Віта Йодурол. Є хорошим метаболіком, але заборонений до 18 років. В основі – аденозин в комплексі з нікотиновою кислотою, хлоридом магнію та кальцію.
  • Вітафакол – чотирьохкомпонентна рідина для закапування очей. Крім елементів, що входять до складу Офтан Катахрому, в цих ліках є додатковий елемент – сукцинат натрію, який продукує клітинний білок.
  • Хрусталін. Ідентичний Вітафаколу. Надає могутню антиоксидантну дію.
  • Таурин. Діюча речовина – однойменна амінокислота. Активна при хворобах рогівкових оболонок.
  • Тауфон – повний аналог Таурину.
  • Уджала. Основа повністю натуральна. Цей аюрведичний розчин активний не тільки при зрілій катаракті, а й при безлічі інших уражень ока.

При зберіганні описуваного засобу та його аналогів строго дотримуйтеся зазначеного температурного режиму, щоб не зіпсувати засіб та не обернути лікування проти себе.


Увага!

Використання Квінакс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.