Лактобактерин

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Пробіотики і пребіотики

Класифікація: G01AX14

Міжнародна назва: Lactobacterin

Діюча речовина: Живі штами лактобактерій

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лактобактерин – це пробіотичний препарат, який застосовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту (суха форма – порошок) та в гінекологічній практиці (супозиторії). Продукт також випускається під брендами Лактобактерин-Біофарма або Лактобактерин Плюс (капсули).

Інструкція по застосуванню сухого лактобактерину

Як застосовувати? Засіб використовують в розведеному вигляді – 1 ч.л. води на 1 дозу лактобактерину. Якщо мучать кишкові захворювання, бактерії п’ють за півгодини / 40 хв до прийому їжі. Вважається непоганою практикою запивати його молоком, а не водою. Схема дозування для різних вікових категорій показана на таблиці нижче.

Вік та дозування:

  • До півроку (в т.ч. для новонароджених) – 3 дози 2-кратно на добу
  • 6 місяців – 1 рік – 3 дози 3-кратно на добу
  • 1-3 роки – 5 доз двічі на день
  • Від трьох років, включаючи дорослих пацієнтів – 5 доз двічі-тричі на день

Тривалість терапії варіюється в залежності від конкретного захворювання й становить:

  • при доліковуванні періодреконвалесценції (одужання) після серйозних кишкових інфекцій, хронізованої та затяжної дизентерії, при післядизинтерійному коліті, тривалому кишковому розладі невідомої етіології – близько 4-6 тижнів, але не менше;
  • неспецифічний виразковий коліт (НВК), ентероколіт та коліт хронічного характеру вимагають щоб пацієнт пропив 2-місячний курс;
  • при дисбактеріотічних станах великої етіології – від 3 до 4 тижнів.

Якщо пацієнт приймає продукт протягом 14 днів і не бачать бажаного ефекту, йому потрібно вдруге провести дослідження мікрофлори та модифікувати її іншими фармпрепаратами, в залежності від того, що покажуть аналізи.

Якщо мікрофлора повністю не нормалізувалася, через 10-14 днів після фінішу терапії призначають підтримуючу половинну дозу. Якщо захворювання мають рецидивний характер, повторювальні курси можуть бути доцільними. При цьому архіважливо здійснювати повторний аналіз мікрофлори.

Взаємодії. Згідно з інструкцією до лактобактерину, терапію цим препаратом-пробіотиком рекомендовано супроводжувати використанням полівітамінних добавок. Лактобактеріальний склад зазвичай стійкий до антибіотикотерапії. При використанні специфічних бактеріофагів (фагів)

Особливі вказівки. Якщо ви помітили, що флакони тріснуті, маркування відсутнє або засіб змінило свої фізичні властивості (зморщування біомаси, нестандартний колір), Лактобактерин застосовувати не можна. Засіб в капсулах призначене для дітей від 3-4 років.

Інструкція по інтравагінальному застосуванню Лактобактерину у свічках

Якщо хворий страждає від запальних урогенітальних патологій, застосовують по одному супозиторію двічі на день протягом п’ятиденного або десятиденного періоду. Якщо чистота вагінального секрету впала до 3-4 ступеня, тоді використовують по одній свічці 1-2 рази днів, мінімальна тривалість лікування повинна становити 5-10 днів, поки не ліквідується симптоматика й не відновиться чистота до 1-2 ступеня.

Щоб запобігти можливому розвиток гнійно-септичних інфекцій, дозування, знову ж таки, становить 1 свічка від 1 до 2 разів на день протягом 5-10 діб до передбачуваного оперативного втручання або розродження.

Якщо хворому потрібно відновити баланс мікрофлори після антибіотикотерапії, то призначається 10-денний курс лактобактерину по 1 свічці, також 1-2 рази на день. Терапію проводять неодноразово на протязі до 4 місяців, роблячи інтервали від 19 до 20 днів.

Інтравагінальне використання сухої форми препарату

Слід зазначити, що сухий Лактобактерин також може послужити засобом для інтравагінального застосування, як і Лактобактерин свічки. У таких випадках беруть 5 доз двічі на день, початок терапії має припадати на 10-12 день циклу. При допологової підготовки жінок, що входять до групи ризику, 5 доз застосовується одноразово в день, курс лікування становить від 5 до 8 днів. Засіб, що міститься всередині флакончика потрібно розчинити в 5-8 мл води нормальної температури. Далі потрібно взяти стерильний тампон, гарненько змочити його рідиною, ввести тампон та залишити його на дві- три години. Під час лікування потрібно контролювати стан бактеріального секрету, його чистота повинна піднятися до 1-2 ступеня. Також повинна сформуватися нормальна вагінальна лактофлора і зникнути симптоматика.

Опис властивостей препарату з інструкції до лактобактерину

Терапевтичний ефект препарату зобов’язаний його лактобактеріальному складу, який відрізняється антагоністичністю щодо умовних патогенів, а також позитивно впливає на мікрофлору кишечника. У засобі містяться живі ліофільно висушені L. plantarum або L. fermentum. Вони створюють хороші умови для розвитку позитивної бактеріальної мікрофлори. Це пов’язано з накопиченням молочної кислоти, яка допомагає розправлятися із шкідливою флорою.

Lactobacillus plantarum – це поширена бактерія з роду Lactobacillus. Вона міститься в ферментованих харчових продуктах, анаеробних рослинних речовинах. Також вчені виявили її присутність в слині, власне звідти вона і була вперше виділена. Клітини плантарума – це палички з закругленими кінцями, вони зазвичай мають ширину 0,9-1,2 мікрометра, а довжину – 3-8 мікрометра. Вони можуть зустрічатися поодинці, по дві штуки або короткими ланцюжками. Дані бактерії відрізняються гнучкістю і універсальністю, мають великий геномом. Їх живучість дозволяє їм рости при температурі від 15 до 45 градусів та кислотності від 3,2 рН.

Lactobacillus plantarum належать до аеротолерантних бактерій, які продираючись два ізомери молочної кислоти (D, L). Їх незвичайність у тому, що вони позбавлені дихального ланцюга або цитохромів, однак здатні дихати повітрям. Інші кислородостійкі клітини містять захисну ферментну супероксиддисмутазу (СОД) – металлоферментів з потужними антиоксидантними властивостями, в цих же містяться міллімолярній кількості поліфосфата марганцю. У природному вигляді дані бактерії присутні в квашеній капусті, ферментованих ковбасах, в’яленої риби, корейській кимчи та ін.

Lactobacillus fermentum – це грампозитивна лактобацила. Так само, як і вищеописана бактерія, вона зустрічається в ферментованих продуктах тваринного й рослинного походження. Зокрема, її виявили в заквасці.

Як виявили вчені Marika Mikelsaar (Маріка Мікелсаар) і Mihkel Zilmer (Мікель Зілмер) з естонського Тартуського університету, L. fermentum має певні антимікробні та антиоксидантні властивості. Він продемонстрував здатність пригнічувати ріст шкідливих бактерій, а саме стафілококів, токсичних ентеробактерій, S. aureus і P. aeruginosa.

Ціна лактобактерину та умови відпустки

В цілому ціна лактобактерину дуже доступна. Засіб продається безрецептурно, адже його застосування не асоційоване з небезпечними “побочками”. Ви можете купити його в аптеках без надання будь-яких документів. Також воно є для покупки онлайн в “кібер-аптеках”.

Аналоги препарату, доступні в аптеках

Аналоги сухого лактобактерину:

  • Біфідумбактерин (Bifidumbacterin);
  • Фермалак (Fermalac);
  • Йогурт Розель;
  • Лактомун (Lactomun);
  • Лацидофіл (Lacidofil);
  • Лінекс (Linex);
  • Спазмолакс;
  • А-бактерин біомаси;
  • Аципол (Acipol);
  • Биолакт (Biolact);
  • Биоспорин-Біофарма (Biosporin);
  • Біфідумбактерин (Bifidumbacterin);
  • Біфікол (Bificol);
  • Ентерожерміна (Enterogermina);
  • Нормагут (Normagut);
  • Ентерол (Enterol);
  • Мутафлор (Mutaflor);
  • Колібактерин-Біофарма;
  • Симбіофлор (Symbioflor) 1 і 2;
  • Лактіум (Lactium);
  • Лакто-Джі (Lacto-G);
  • Міцерол-ратіофарм (Micerol);
  • Субалін (Subalin) та ін.

Біфідумбактерин також випускається у свічках.


Увага!

Використання Лактобактерин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.