Лактожіналь

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія

Класифікація: G01AX14

Міжнародна назва: Lactoginal

Діюча речовина: Лактобактерії

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лактожіналь (Lactoginal) – це препарат, який належить до еубіотиків. Він містить корисні лактобацили й застосовується піхвовим шляхом. Виробляється компанією BESINS Healthcare (Франція-Бельгія). Як його застосовувати? Які передбачені особливості використання? Яка ціна Лактожіналя та що можна підібрати з аналогів? Відповіді на ці питання розписані нижче.

Лактожіналь – інструкція із застосування

Як застосовувати? Капсули Лактожіналь® застосовують всередину вагіни. Перед цим слід намочити капсулу в кип’яченій воді кімнатної t щоб прискорити її інтравагінальне вивільнення діючої агента.

З якою частотою та в яких дозах застосовувати капсули? У разі антибіотик-індукованої порушеної мікрофлори, препарат призначають по 1 капс. двічі на день – в ранковий час і в вечірній час. Тривалість терапії в такому випадку становить один тиждень. Існує і ще один варіант – по 1 капсулі протягом дня, бажано в один і той же час, на протязі двотижневого періоду.

Якщо вагінальний засіб застосовується в профілактичних цілях на підготовчих стадіях перед оперативними втручаннями (дивіться показання нижче), то його дозують ідентичним чином, однак при цьому воно є допоміжними ліками як елемент комплексної терапії.

Представлене ​​вище дозування не є твердим правилом, вона може змінюватися відповідно до рекомендацій фахівця-гінеколога.

Фармакодинамічні властивості. Засіб містить корисні бактерії, які є в людському організмі. Ключова мета застосування Лактожіналя – нормалізація мікрофлорного складу в піхву. За цю дію відповідають Lactobacillus casei rhamnosus Doderleini (Lcr35®). Вони є жителями звичайної індігенної (облигатною флорою) слизових в людському організмі, в тому числі вони присутні в слизовій оболонці жіночої піхви поряд з іншою лактобактеріальной флорою (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus fermentum і т.п.). Не секрет, що порушення вагінальної мікрофлори чреваті різноманітними відхиленнями з боку жіночої репродуктивної системи. Використання капсул з Lactobacillus casei rhamnosus Doderleini допомагає ліквідувати неприємні симптоми та відновити нормальну мікрофлору. Вищевказаний штам володіє антагоністичними властивостями щодо ряду патогенів та умовних патогенів, наприклад, Escherichia coli і Proteus spp.). В результаті відбувається підвищення місцевого імунітету, а також поліпшуються місцеві метаболічні процеси. Після застосування капсула незабаром розчиняється через вплив вагінального секрету. Це призводить до вивільнення «законсервованих» ліофілізованих лактобацил. Ряд експериментальних досліджень показав, що засіб здатний окисліться влагалищную середу, що забезпечує прискорену нормалізацію мікрофлори.

Показання. Згідно з інструкцією до Лактожіналю, препарат може призначатися:

  • при бактеріальному вагінозі, який був викликаний різними обставинами, в тому числі застосуванням медикаментів-антибіотиків (це робиться для поліпшення стану порушеної мікрофлори);
  • для профілактики дисбіотичних порушень в піхву – протягом передопераційного етапу при планових втручаннях в гінекології;
  • для профілактики в аналогічних цілях перед пологами перед здійсненням планових втручань;
  • при вагітності в передродовому періоді для підготовки організму пацієнток, які схильні до підвищеного ризику зараження бактеріальним вагінозом (така терапія призначена для запобігання зараження малюка).

Протипоказання. Засіб протипоказано:

  • при молочниці (вульвовагінальному кандидозі);
  • при збільшеній чутливості до будь-якого з компонентів, що входить до складу засобу;
  • при неповноліття, оскільки безпека й дієвість Лактожіналя при застосуванні в даній категорії пацієнтів не встановлені.

Побічні ефекти. У порівнянні з іншими медикаментозними препаратами список побічних дій даного засобу невеликий. «Побочки» можуть проявлятися у розвитку алергічних реакцій та активізації вагінальних виділень.

Вагітність та ГВ. Як видно з вищепредставлених інструкцій, еубіотічного препарату допустимо призначати жінкам в положенні. Те ж саме стосується представниць прекрасної статі, які годують малюка грудьми.

Взаємодія з іншими препаратами. На даний момент даних про значні клінічні взаємодії описуваного лікарського засобу немає. Проте, в онлайн-інструкціях вказано, що існує можливість зниження активності препаратів-сперміцидів або навіть їх повної дезактивації в зв’язку з тим, що Лактожіналь може зменшувати рН піхвового середовища. До спермицидам належать речовини, що руйнують сперматозоїди й використовуються з метою контрацепції. Це, наприклад, Еротекс, Концептрол, Патентекс, Делфін, Орто, Рамзес, Ренделл, Коромекс, Орто-Гінол, Алпагель, Нео-Сампун.

Також немає інформації про неможливість використання Лактожіналя на тлі лікування противірусними або протибактеріальними препаратами.

Лактожіналь: форма випуску – капсули

Базова лікарська форма препарату – інтравагінальні капсули Лактожіналь. Вони зроблені з желатину, мають прозору желатинову оболонку, а всередині заповнені жовто-світлим порошком з коричневим відтінком. Також в складі медикаменту є допоміжні речовини (в тому числі крохмаль й лактозимоногідрат), які додаються туди до ліофілізації культури.

Для довідки: термін «ліофілізація» походить від грецьких слів «λύω» – розчиняю і «φιλέω» – люблю. Це метод м’якого висушування речовин. Під час ліофілізації висушуваний препарат спочатку піддається заморожуванню, а потім переміщається в вакуумну камеру, там здійснюється сублімація (сублімація) розчинника, який до цього перетворився в лід.

Термін придатності капсул становить три роки з дати виробництва. Зберігати їх потрібно в затемненому, сухому й віддалених від діточок місці. Слідкуйте за герметичністю флакона після кожного діставання капсули.

Випускається чи Лактожіналь в формі свічок?

Деякі пацієнтки намагаються знайти Лактожіналь свічки в інтернеті або звичайних аптеках, але насправді, такої форми випуску препарату не існує. Інтравагінальні капсули по суті схожі на свічки, тому їх так іноді називають. Однак по суті вони мають іншу будову та механізм дії.

Ціна Лактожіналя й де купити

Засіб коштує не дуже дорого, але і недешево. Це пов’язано з тим, що він проводиться за кордоном, а найдешевші препарати на території країн післярадянської простору, як відомо, випускаються вітчизняними виробниками. Придбати препарат можна в звичайній аптеці або ж зробити замовлення на ліцензованому інтернет-сайті. Не купуйте засіб на підозрілих ресурсах, на яких немає ні контактів, ні нормально функціонуючої служби підтримки, ні даних про дозвіл даного суб’єкту торгувати фармацевтичною продукцією.

Аналоги Лактожіналя в аптеках

Існує кілька аналогів Лактожіналя, схожих за складом:

  • Гінофлор ​​від «Mednova»;
  • Лактобактерин-Біофарма;
  • Фермалак від «Інститут Розель Інк»;
  • Біфідумбактерин від АТ «НВО» «Мікроген»

Аналоги засобу за показаннями та способу застосування:

  • Фуразолідон;
  • Гексикон (Hexicon);
  • Кломезол (Clomesol);
  • Кліорон;
  • Депантол (Depantol);
  • Евколек;
  • Левометрін (Levometrin);
  • Ціклопірокс (Ciclopirox olamine);
  • Кольпосептін (Colposeptine);
  • Бетадине (BETADINE®);
  • Йодосепт (йодоповідон);
  • Осарбон (Osarbonum);
  • Сафлаб-Кіт (Saflab Kit);
  • Гекса (Hexia);
  • Полижинакс Вирго (Polygynax Virgo);
  • Вентра Кіт;
  • Гексігін-М;
  • Вульцин;
  • Повідов (Povid) і ін.

Дослідження дієвості Лактожіналя

В роботі Дженніфер Рейд (Jennifer NS Reid), Джордана Бінанза (Jordan E. Bisanz), Марка Моначезе (Marc Monachese) і ін. З Гуелфского університету (2013) зазначено, що можливість «маніпулювати» мікробіома й покращувати імунітет за допомогою пробіотиків є важливим досягненням медицини. Вони відзначили, що відсутність явного прогресу в терапії жіночих урогенітальних патологій протягом останнього 40-річного періоду є «незбагненним». Тому необхідно більш широке впровадження та підтримка інноваційних методів лікування, в тому числі пробіотичних.

А. Савічева і Е. Рибіна з Оттского науково-дослідного інституту акушерства і гінекології Північно-Західного відділення РАМН в 2014 році досліджували можливість застосування Лактожіналя для корекції порушеного вагінального мікробіоценозу у невагітних і вагітних пацієнток в умовах ін вітро.

Потім, Н. Тапільская, А. Савичева, Е. Шіпіцин з ФГБОУ ВО СПбГПМУ МОЗ Росії і ФГБНУ «НДІ Агіра ім. Д.О. Отта »в 2016 році вперше описали випадок використання даного медичного засобу для коригування відхилень мікробіоценозу піхви у пацієнтки з невиношуванням вагітності в історії хвороби. Використання лактобацил в допологовому періоді сприяло нормалізації мікробіоценозу. Тому вагітність протікала нормально та благополучно вирішилася.


Увага!

Використання Лактожіналь без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.