Лазикс

Фармакологічна група: Діуретики, Серцево-судинна система

Класифікація: C03CA01

Міжнародна назва: Lasix

Діюча речовина: Фуросемід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо людину почали раптом турбувати нирки, то вона повинна в негайному порядку записуватися на прийом до лікаря-нефролога для визначення точного діагнозу. Нирки – це найважливіший орган в організмі, відповідно, за його здоров’ям слід ретельно стежити. Ниркова недостатність майже завжди супроводжується набряками та їх потрібно лікувати. Для цього, а також при багатьох інших недугах, лікарі-нефрологи призначають Лазикс (Lasix).

Інструкція по застосуванню Лазиксом

Опис та склад. Lasix відноситься до високоактивних діуретиків, є препаратом сульфамідів. Діючою речовиною тут є фуросемід – 40 мг в одній таблетці. Це дуже зручна форма випуску даного препарату, за рахунок чого його можна використовувати і вдома під час лікування хвороби.

Потрібно сказати, що фуросемід – це діуретик петлевого типу, який після прийому відрізняється швидким всмоктуванням в організм. Діуретичний ефект хоч і є короткочасним, але зате він відрізняється відносною фармацевтичною силою. Вже приблизно через одну годину у хворого спостерігається необхідний діуретичний ефект.

Фуросемід, що міститься в якості діючого компонента в складі лазиксом, здатний проникати в грудне молоко годуючої жінки, а також через бар’єр плаценти. В результаті «пробивання» плацентарного бар’єру речовина із повільною, але незупинною швидкістю потрапляє й до плоду. При цьому після такого всмоктування фуросемід у плода або дитини спостерігається в аналогічній концентрації, що й приймала засіб мама.

Інструкція по застосуванню. Цей сечогінний засіб зазвичай призначає лікар-нефролог, який дивиться на стан хворого та його захворювання. У тому, яке дозування ліків і протягом якого часу його призначать, обов’язково грають роль такі показники, як величина клубочкової фільтрації, тяжкість порушень водно-електролітного балансу. Таблетки застосовують зранку, натщесерце.

Рекомендована максимальна доза препарату на добу для дорослих (від 18 років) становить 1500 мг. Варто сказати, що таблетований Лазикс також дозволений і в дитячому віці, однак, в такому випадку маса пацієнта повинна бути більше 10 кг.

Набряки при хронічно-застійної серцевої недостатності
Дорослим пацієнтам зазвичай призначають цей засіб в дозі 20-50 мг на добу (рекомендовано-початкова доза). Далі доза може коригуватися, якщо цього вимагає організм хворого. Добову дозу зазвичай ділять на 2 або 3 рази, приймаючи через рівний промеджуток часу.

Набряки, що виникають в результаті хронічної ниркової недостатності
Набряклість при цьому захворюванні може бути різною та мати різні показники, найважливішим з яких є натрієвий баланс в організмі. З цієї причини важко що-небудь говорити про ефективність середньо-підібраної дози. Хронічна ниркова недостатність та набряки – це серйозна проблема, яка за допомогою описуваного препарату усувається шляхом обережного підбору та титрування, що в результаті допоможе позбавитися від зайвої рідини первинно.

В добу рекомендують приймати 40-80 мг препарату. Ця доза при необхідності поступово коректується.

Гостра ниркова недостатність
Перед застосуванням таблетованого фуросеміду проводяться всі необхідні маніпуляції, що забезпечують компенсацію гіповолемії. Те ж саме стосується гіпотензії, а також таку важливу деталь, як електролітний та кислотно-лужний баланс. Однак тут роблять уколи лазиксом, а потім, як можна швидше, призначають таблетки для внутрішнього прийому препарату.

Набряки, які супроводжують нефротичний синдром
Спочатку хворому призначають від 40 до 80 мг препарату на добу. Далі, при необхідності, вона коригується. У цьому випадку прийом може бути як одноразовим, так і багаторазовим на добу.

Набряклість при печінкових недугах
Фуросемід в цьому випадку призначається у вигляді допоміжної терапії, доповнюючи при цьому антагоністи альдостерону. Але це стосується лише тих випадків, коли одні тільки антагоністи альдостерону не дають потрібного терапевтичного ефекту. Доза фуросеміду повинна призначатися і титрувати з великою обережністю, щоб в результаті такого лікування не виявили ускладнення (зниження тиску ортостатического типу, порушення електролітного балансу та ін.).

В добу пацієнтам із захворюваннями печінки, що супроводжуються набряками, призначають від 20 до 80 мг лазиксу в таблетках. Приймати засіб можна як одноразово, так і ділити його добову дозу на декілька прийомів.

Діти
Фуросемід також призначається і дітям, як було сказано вище, при масі тіла від 10 кг. Доза вираховується в індивідуально-підібраному порядку, в залежності від точної маси тіла.

Від чого призначають Лазикс?

Показання. Лазикс, вироблений на основі фуросеміду, застосовується при багатьох хворобах як сечогінний засіб. Йдеться про такі недугах:

  • Набряки, які супроводжують застійну серцеву недостатність (congestive cor defectum-OEDEMA in). Однак це стосується тільки тих випадків, коли діуретики обгрунтовано-необхідні в ході лікування захворювання.
  • Набряки при нирковій недостатності хронічного типу (tumet longos renum defectum).
  • Гостра ниркова недостатність (Quotiens rimosa et-acuti renum-defectum). Причому, засіб застосовують і при вагітності, і навіть під час пологів.
  • Набряки, які супроводжують нефротичний синдром (OEDEMA nephrotic syndrome).
  • Набряки, які часто проявляється у хворих при печінкових недугах (cum hepatico caruit hydropicus).
  • Підвищений артеріальний тиск (prohibitively princeps sanguinem-pressura).

Також Лазикс часто п’ють для зменшення набряків кінцівок, які найчастіше виникають влітку. Через набряків часто збільшується навіть розмір одягу, однак, перед застосуванням ліки для цих цілях варто відвідати лікаря.

Для схуднення. Іноді повноцінні жінки п’ють Лазикс на основі фуросеміду з такою метою, як схуднення. Це вельми сумнівний спосіб, щоб скинути зайві кілограми – вага зменшується тільки через зменшення рідини в організмі, а жир стоїть на місці. І варто вам тільки випити склянку води і вага (в кілограмах) знову повертається.

Лазикс не варто пити самостійно, якщо для цього немає дійсно життєво-важливих показань! Справа в тому, що рідина з організму в результаті прийому цього сечогінного виводиться разом з калієм та іншими важливими для функціонування всіх органів елементами. В результаті прийому фуросеміду можна отримати виключно примарну надію на схуднення, а також серйозні проблеми зі здоров’ям. З роками, а фуросемід часто приймають саме по багато років через труднощі його скасування, у людини починаються проблеми з роботою серця, нирок, підшлункової залози і т. д.

Якщо ви вже почали приймати фуросемід для схуднення, то тут варто пам’ятати про поступове скасування препарату. Різка відміна може викликати сильні набряки, в результаті яких багато хто починає пити ці таблетки знову. Незалежно від того, наскільки довго застосовувався цей сумнівний та небезпечний для здоров’я метод схуднення, після відміни препарату стоїть відразу ж звернутися до лікаря.

Яка зараз ціна Лазиксу?

Перевага цього препарату полягає в тому, що він є бюджетним. Це незважаючи на те, що ціна козасобу в кожній аптеці своя і може сильно відрізнятися. Придбати Lasix можна також в онлайн-аптеці. За останні роки покупка товарів, в тому числі й ліків, за допомогою інтернету сильно зросла.

При покупці ліків в інтернет-аптеках іноді є перевага – попереднє резервування товару. Воно дозволяє купити препарат більш вигідно.

Історія появи діуретиків

Якщо почати копатися в історичних даних, пов’язаних з виникненням і відкриттям диуретичних речовин, то можна наштовхнутися на цікавинки.

Атакувавши з найдавніших часів набряклості давали поштовх до пошуку та виявлення запобігань цього стану засобів. Тільки до початку ХХ-го століття хіміки-фармацевти «нашкребли» кілька рятівних засобів, що не відрізнялися сильно-ефективною дією. Це був морська цибуля, каломель і т. д. Чи знаєте ви, що діуретичний (сечогінний) ефект як такої виявили при лікарську помилку в 1919-1920 рр? Тоді сифілітиків лікували за допомогою сполук ртуті. З тих пір по помилково-виявленому способу стали лікувати і різно-вироблені набряклості, однак, таке лікування було токсично-ртутним. Зрозуміло,  зараз ртутні які приносить сечогінні-петльові засоби не використовуються, так як вкрай токсичні.

Незважаючи на позамежну токсичність, недозволено допускати думку про їх непотрібності та некорисно, адже завдяки отриманим в 1919-1920 рр даними, після 1960 року почали з невтомною активністю відкриватися діуретичні високоактивні медикаменти. Чи варто говорити, що в той час ця гілочка медгалузі просувалася просто величезними кроками?

Першовідкриття тіазиду виявилися сполуки хлортіазид. Надалі саме тіазиди стали базою для створення діуретичесних речовин (як фурасемід).

Непереборний внесок в розвиток та подальше застосування сечогінних препаратів був внесений багатьма воістину геніальними вченими колишнього СРСР – Е. Б. Берхін, Е. М. Тарєєвим, А. В. Виноградовим, Б. А. Сідрренко, А. Г. Гинецинський , М. Я. Ратнером, Г. А. Глезером, Ю. В. Наточин, О. М. Єлісєєвим і багатьма іншими. Ці геніальні вчені були досвідченими фізіологами, непорівнянні фармакологами та неперевершеними клініцистами.

Мало хто знає, що діуретичні-високоактивні препарати прирівнюються до допінгу та є забороненими в спорті. Адже, разом з рідиною, вони проганяють з організму та речовини, які атлети та інші спортсмени беруть для поліпшення силових-спортивних якостей. Фуросемід в спортивно-силових цілях використовують найчастіше. У 1988 році в ході спортивно-силових змагань дискваліфікували важкоатлетів з Болгарії – Граблева та Генчова.

 


Увага!

Використання Лазикс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.