Левофлоксацин

Фармакологічна група: Антибіотики, Протимікробні препарати

Класифікація: S01AX19

Міжнародна назва: Levofloxacin

Діюча речовина: Левофлоксацин гемігідрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Левофлоксацин відноситься до числа найбільш часто призначаємих протимікробних препаратів. Він успішний і ефективний, а завдяки короткому курсу лікування бактерії не здатні пристосуватися до впливу зособом, що дозволяє левофлоксацину залишатися лідером на фармацевтичному ринку. Високий ступінь активності щодо пневмококів, хороша фармакокінетика, доступні для вживання форми випуску – це лише деякі переваги препарату. Навіть всередині власної групи антибактеріальних речовин засіб виграє практично за всіма показниками, хоча на сьогоднішній день створені нові покоління ліків на основі хінолону і його похідних.

Інструкція по застосуванню левофлоксацина

Механізм дії левофлоксацину грунтується на здатності фторхінолонів сповільнювати протікання ферментативної реакції хвороботворної клітини і порушувати синтез її ДНК. В кінцевому підсумку це призводить до загибелі існуючих бактерій і нездатності до їх розвитку і розмноження. Препарат показує високу активність щодо великої кількості ентерококів, стафілококів, стрептококів, кишкової та гемофільної палички, мікоплазми та багатьох інших грамнегативних і грампозитивних бактерій. У зв’язку з цим його призначають під час лікування таких захворювань як бронхіт, нефрит, пневмонія, сибірська виразка, синусит, туберкульоз, інші бактеріальні, паразитарні та інфекційні хвороби.

Левофлоксацин дозволяє проводити умови як в стаціонарних умовах, так і поза лікарнею. Ефективність домашнього лікування доведена багаторазовими клінічними випробуваннями. Позитивний результат в більшості випадків настає протягом перших 5 днів лікування препаратом, але загальний курс може досягати двох тижнів. При цьому вплив лікарського засобу на організм не залежить від віку пацієнта.

Правила використання

Препарат призначається у вигляді таблеток для прийому всередину, у вигляді розчину для внутрішньовенного введення, а також у вигляді крапель для лікування очних інфекційних хвороб. Дозування розраховується на одноразовий або дворазовий прийом протягом дня.

При цьому таблетки забороняється розжовувати. Їх необхідно ковтати цілими, запиваючи деякою кількістю води. Розчин для інфузій вводиться крапельним шляхом 1-2 рази на день, при цьому швидкість не перевищує 100 мл на годину.

Схема використання крапель для очей дещо відрізняється від інших форм ліків. Протягом перших і других діб лікування потрібно закопувати їх в очі кожні 2 години, але не більше 8 разів за добу. У наступні дні досить застосовувати препарат 4 рази на день, тобто приблизно кожен 3 години. Дозування залежить від захворювання, його ступеня, віку пацієнта. В середньому призначається від 50 мг до 600 мг за один прийому.

Для лікування синуситів, бронхітів, внутрішньочеревної інфекції призначається вживання таблеток по 500 мг 1 раз на день протягом 7-14 днів. У комплексній терапії проти пневмонії, шкірних інфекцій, сепсису, слід приймати по 500 мг препарату двічі на день протягом двох тижнів. Схожі дозування використовуються для лікування за допомогою інфузійного розчину.

Лікарський засіб має прийматися і вводитися по чітко визначеної схемою. Не допускається припинення прийому препарату завчасно або пропуск чергової дози. Як правило курс триває весь час, поки у пацієнта присутня висока терапія, плюс ще два дні після її зниження, але цей термін може бути збільшений за рекомендацією лікаря.

При наявності важкої інфекції до одночасного прийому можуть бути призначені кілька антибіотиків.

Можливі побічні ефекти

Існує ряд потенційно можливих побічних ефектів, що виникають на тлі прийому левофлоксацину:

  • Пацієнти з ураженнями структур головного мозку в анамнезі можуть видавати судомні реакції, пов’язані із застосуванням препарату.
  • Іноді виникає запалення сухожиль і їх розриви.
  • Деякі пацієнти реагують на антибіотик гепатотоксичностью, периферичної нейропатією, зміною рівня глюкози і гемоглобіну в крові.

У зв’язку з цим препарат протипоказаний особам з гіперчутливістю до компонентів ліків, на епілепсію, міастенією, ураженнями сухожиль, а також дітям до досягнення 18-ти річного віку і годуючим жінкам. Список побічних ефектів і протипоказань для очних крапель головним чином стосується гіперчутливості, подразнення слизової оболонки, алергічних проявів.

У рідкісних випадках застосування препарату викликало фото сенсибілізацію у пацієнта, тому рекомендується обмежувати час, проведений на сонці, протягом усього курсу лікування. Також слід виключити відвідування солярію.

Всі фторхінолоні антибіотики можуть сприяти розвитку неадекватних психотичних реакцій, появі суїцидальної, соціально-небезпечної поведінки. Дані про це щодо конкретно левофлоксацина відсутні, але під час прийому препарату слід звертати увагу на власне психоемоційний стан і негайно припинити його вживання, в разі появи будь-яких симптомів.

Взаємодія з іншими ліками

Різні форми випуску левофлоксацина неоднозначно реагують на деякі лікарські речовини. У таблетованій формі антибіотик гірше абсорбується з шлунково-кишкового тракту при одночасному прийомі з деякими антацидами, полівітамінами, що мають в складі магній, залізо, алюміній, цинк. Проблема вирішується вживанням їх з різницею приблизно в 2 години. Незважаючи на те, що дослідження не підтверджували наявність такої взаємодії щодо інфузійної форми випуску, лікарі не рекомендують одночасно вводити ліки через крапельницю.

При використанні варфарину і левофлоксацину дію першого посилюється, що може призвести до кровотечі. У зв’язку з цим застосування препаратів супроводжується додатковим спостереженням, проведенням антикоагуляційний заходів.

При лікуванні діабету потрібно переглянути необхідність використання левофлоксацину, оскільки він часто викликає зміни рівня глюкози. По можливості вибір лікування повинен бути змінений або проведено під контролем фахівців.

Особливу обережність слід проявити при одночасному прийомі нестероїдних протизапальних засобів, оскільки вони збільшують ризик розвитку судомних реакцій.

Передозування речовиною

При недотриманні умов прийому антибіотика, порушення дозування. Недотриманні рекомендацій медичного фахівця, можливе настання передозування препаратом.

Її симптомами є нудота, запаморочення, проблеми з ясністю свідомості, судоми. Як лікування цього стану рекомендується проводити симптоматичні терапевтичні заходи і контроль за електрокардіограмою пацієнта. При цьому гемодіаліз не вказує високу ефективність в усуненні передозування, оскільки препарат не затримується в печінці.

Особливі вказівки

Перед винесенням рішення про прийом левофлоксацину повинні бути враховані територіальні особливості резистентності хвороботворних бактерій до його діючої речовини. У зв’язку з цим проводяться тести, які показують наскільки чутливий конкретний штам мікроорганізмів до компонентів препарату. Лікування може бути розпочато до встановлення точних результатів, але після їх отримання має бути скоригована.

Численні дослідження показують особливо високу ефективність дії лікарського засобу щодо цих інфекцій. Тому він вкрай часто використовується для лікування захворювань дихальних шляхів, на відміну від інших фторхінолонових антибіотиків більш ранніх поколінь. На тлі широкого поширення левофлоксацина, використання інших препаратів цієї ж групи істотно знижується.

Це пов’язано з високим рівнем безпеки засобу. Короткі курси з високим дозуванням не дозволяють нанести значної шкоди здоров’ю пацієнта або привести до розвитку побічних ефектів. Все це робить препарат надзвичайно популярним у багатьох країнах світу, в тому числі в Європі і США.

Помилковим є самопризначеної лікарського засобу без попередньої консультації з фахівцем. Навіть якщо в минулому в анамнезі є успішний досвід лікування бронхолегеневих захворювань з використанням левофлоксацина, кожна наступна хвороба може мати в своїй основі інший штам бактерій, або той же самий, але більш стійкий до компонентів препарату. Тому призначення повинно здійснюватися лікарем з урахуванням всіх попередніх і хронічних захворювань, колишніх способів лікування, тяжкості стану і безлічі інших чинників.

Ціна на левофлоксацин

Цінова політика, що встановлюється щодо препарату, багато в чому залежить від форми випуску і дозування, а тому сильно різниться. Серед таблеток одним з найдешевших є антибіотик, вироблений хабаровської компанією Дальхимфарм. Суму в кілька разів вище доведеться віддати за левофлоксацин-Тева від однойменної ізраїльської фірми. Що стосується форм випуску, то найнижча ціна встановлена ​​на краплі, на другому місці за вартістю розташувався розчин для інфузійного використання і найдорожчими є таблетована форма. Купити препарат можна тільки при наявності рецепта від лікаря із зазначенням необхідного дозування. Вигіднішою є покупка упаковок з великою кількістю таблеток.

Аналоги препарату левофлоксацин

Оригінальний левофлоксацин має величезну кількість аналогів, що містять у своїй основі те ж саме активна речовина. Серед них поширені в аптеках індійські дженерики Глева, леволет, лефокцін, Тайгерон, російські таблетки лефлобакт, флорацід, німецький таваник, словенський флексід. Всі вони входять до групи фторхінолов нового покоління. Як правило дозування препаратів становить 250 мг або 500 мг для таблеток, 5 мг / мл для очних крапель і інфузійних розчинів. Найбільш доступними за ціною і якістю є вітчизняні препарати.

Деякі дженерики в рейтингу антибіотиків займають більш вигідне становище з урахуванням ціни і якості препарату, але в цілому оригінальний левофлоксацин є кращим в призначенні.

Крім левофлоксацина антибіотики часто виробляються на основі інших фторхінолов кількох поколінь. Це означає що препарат має масу аналогів, кілька різних за складом, дії, активності до тих чи інших видів бактерій. При цьому левофлоксацин є одним з небагатьох протимікробних фторхінолов, які внесли в список життєво необхідних ліків.


Увага!

Використання Левофлоксацин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.