Лінекс

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Пробіотики і пребіотики

Класифікація: A07FA51

Міжнародна назва: Linex

Діюча речовина: Ацидофільні лактобактерії, Біфідобактерії, Ентерокок

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Перекушування на бігу, прийом антибіотиків, неякісна їжа – все це може стати причиною бактеріального дисбалансу в кишечнику, і немає такої людини, яка не стикався з цим хоча б раз в житті. Для відновлення мікрофлори кишечника необхідно поповнити баланс корисних для організму бактерій, і з цим нам допоможуть такі препарати, як Лінекс і Лінекс форте. Чи існують між ними відмінності, а також все про те, як правильно приймати обидва медикаменту ми розповімо нижче, і проведемо огляд аналогів.

Інструкції щодо застосування Лінекс і Лінекс форте – чи є відмінності в складі

В організмі людини живуть як шкідливі бактерії, так і ті, які корисні для організму. Це бактерії, що відносяться до мікрофлори кишечника, вони допомагають переробляти речовини, що надходять в кишковий тракт, виробляючи необхідні для нормальної життєдіяльності вітаміни, органічні кислоти і амінокислоти. Також корисні бактерії створюють своєрідний щит на поверхні слизової оболонки кишечника, що не дозволяє розмножуватися шкідливим мікроорганізмам і, відповідно, захищає від виникнення різних інфекцій.

Коли кількість потрібних бактерій знижується, настає бактеріальний дисбаланс, здатність організму чинити опір інфекційних захворювань знижується, тобто, відбувається ослаблення імунітету. Лінекс відноситься до препаратів, званих пробіотиками. Це медикаменти, призначені для відновлення корисних бактерій в кишковому тракті. А вже препарат з приставкою «форте» входить в групу синбіотиків, сформованими незалежно від штамів живих бактерій містять ще й субстрати-пребіотики, що стимулюють харчування і зростання мікроорганізмів.

Фармакотерапевтична група обох препаратів – еубіотики.

Форма випуску – капсули.

Відпустка без рецепта.

Склад медикаментів має деякі відмінності. В одній капсулі Линекса міститься близько 1,2 * 10 (7) живих молочнокислих ліофілізованих бактерій:

  • Bifidobacterium infantis.
  • Lactobacillus acidophilus.
  • Enterococcus faecium.

Ці мікроорганізми вже містяться в організмі дитини при народженні, тобто входять до складу природної мікрофлори кишечника (в ряді випадків педіатри рекомендують дітям з народження дитячі краплі Лінекс). Також препарат містить допоміжні речовини: картопляний крохмаль, лактозу, магнію стеарат, декстрин, желатин, діоксид титану (Е 171).

До складу ж Лінекс форте входять два види бактерій:

  • Lactobacillus acidophilus (LA-5);
  • Bifidobacterium animalis subsp (ВВ-12)

Незважаючи на те, що в Лінекс форте містяться всього 2 види мікроорганізмів, їх кількість в сто разів перевищує вміст бактерій в Лінекс. Допоміжними речовинами тут виступають: безводна глюкоза, мікрокристалічна целюлоза, картопляний крохмаль, інулін з олігофруктоза, стеарат магнію, діоксид титану, оксид заліза жовтий.

Фармакологічна дія також різниться.

Молочнокислі бактерії в складі Линекса виконують такі функції:

  • Підсилюють опірність організму до негативних факторів зовнішнього середовища за рахунок участі в синтезі аскорбінової кислоти і вітамінів групи B і K.
  • За рахунок бродіння лактози створюється кисле середовище, що провокує пригнічення умовно патогенних і патогенних мікроорганізмів і створює умови для оптимального функціонування травних ферментів.
  • Забезпечують синтез речовин з антибактеріальною активністю.
  • Збільшують швидкість імунних реакцій організму.
  • Знижуючи PH вмісту кишечника, молочнокислі мікроорганізми сприяють кращому і швидшому всмоктуванню вітаміну D, заліза і кальцію.

Призначення активних лактобактерій Лінекс форте – інгібування росту патогенної мікрофлори, чому сприяє:

  • синтез антибактеріальну активних речовин;
  • зниження рівня PH в результаті здатності LA-5 до вироблення молочної кислоти і ВВ-12 до виробництва бурштинової і оцтової кислот;
  • продукування LA-5 ацідоціна, який виступає Бактеріоцини з широким спектром впливу, що пригнічує ріст грибів і патогенних бактерій;
  • вироблення метаболітів, що надають токсичну дію на патогенні мікроорганізми;
  • конкуренція з шкідливими бактеріями за поживні речовини;
  • блокування адгезивних рецепторів, що не дає колонізуватися іншим патогенним бактеріям.

Обидва штаму LA-5 і ВВ-12 надають і захисний, і терапевтичний вплив на організм, стимулюють неспецифічну і специфічну імунну систему.

Фармакокінетика. Молочнокислі бактерії надають свою дію безпосередньо на шлунково-кишкового тракту, відповідно, препарат не піддається системному всмоктуванню при прийомі перорально. Штами LA-5 і ВВ-12 прикріплюються до слизової оболонки, а тому вони практично не схильні до впливу жовчі і шлункового соку, то при проходженні через шлунок і дванадцятипалу кишку, вони виживають у великій кількості. Висновок з організму – шляхом дефекації.

Показання до застосування. Обидва препарати призначають пацієнтам з порушенням бактеріального балансу кишечника для лікування і профілактики. Застосування Линекса і його варіацій допомагає зняти такі симптоми кишкового дисбактеріозу: диспепсію (порушення травлення), діарею, метеоризм (підвищене газоутворення, здуття), відрижку, нудоту, блювоту, болі в області живота.

Спосіб застосування та дозування препаратів різняться. Приймати препарат Лінекс слід так:

  • дітям до 2 років показано приймати тричі на день по 1 капсулі;
  • дітям від 2 до 12 років належить тричі на день по 1-2 капсули;
  • дорослим і дітям старше 12 років – приймати 3рази в день по 2 капсули.

Приймається перорально після їди, капсулу слід запивати невеликою кількістю рідини.

При прийомі Линекса форте потрібно дотримуватися дозування:

  • діти до 2 років – по одній капсулі один раз в день;
  • діти від 2 до 12 років – 1-2 рази на день по одній капсулі;
  • дорослі і діти старше 12 років – 1-3 рази на день по одній капсулі.

Прийом препарату здійснюється перорально під час їжі або після, запиваючи водою.

Пацієнтам, у яких утруднений ковтальний рефлекс, а також дітям віком до трьох років рекомендовано приймати препарат, попередньо відкривши капсулу та розвівши вміст водою.

Застосування під час вагітності та в період лактації визнано безпечним.
Протипоказано приймати пацієнтам з непереносимістю молочних продуктів і гіперчутливістю до будь-якого з компонентів лікарського засобу.

Приймати тільки за вказівками лікаря в наступних випадках:

  • Підвищена температура (вище 38 ° С);
  • Стілець містить слиз або сліди крові;
  • Тривала діарея, якої супроводжує зневоднення, втрата ваги і гострі болі в животі;
  • СНІД і цукровий діабет.

Запивати капсули гарячими напоями не бажано, як і вживати алкоголь під час лікування препаратом.

Побічні дії не виявлено.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами допустимо, але при одночасному лікуванні антибіотиками рекомендується витримати інтервал о 3 годині між прийомами медикаментів.

Про передозування даних немає.

На здатність керувати автомобілем та іншими механізмами не впливає.

Аналоги препарату Лінекс, і як відрізняється ціна подібних медикаментів?

Повністю ідентичних з Лінекс препаратів немає, проте існують медикаменти, подібні за складом і дії активних речовин. При цьому багато хто з них значно дешевше, ніж Лінекс.

Відповідною заміною можна назвати наступні лікарські засоби:

  • Аципол – випускається у формі капсул, і застосуємо для лікування як розладів мікрофлори шлунково-кишкового тракту, так і в інших органах: носоглотці і порожнини рота, піхва і т.д. Заборонено давати немовлятам до 3 місяців, а також пацієнтам з діагнозом кандидоз, тому що при прийомі Аципол захворювання загостриться.
  • Лактобактерин – альтернатива Лінекс, але лише для дорослих. Також використовується в гінекології.
  • Лізалак – сироп, порошок для суспензій. Має проносний ефект.
  • Хілак форте – хороша альтернатива, як для дорослих, так і для дітей.

Крім медикаментів випускають ще й пробіотики-БАДи:

  • Біовестін-лакто – ефективний при ГРВІ, порушеннях мікрофлори кишечника, курсах хіміотерапії і гормонотерапії, дефіциті вітамінів групи В.
  • Біфіформ – для дітей різних вікових груп.
  • Біфіформ-Комплекс – призначають при хронічних запорах, вагіноз і кольпітах.
  • Полібактерін – комбіноване пробиотическое засіб, ефективно при патологіях органів шлунково-кишкового тракту і розладах кишечника.

Перед вибором того чи іншого лікарського засобу варто порадитися з лікарем, адже більшість аналогів все ж може викликати побічні дії. Скільки коштує обраний вами препарат, ви можете уточнити, зателефонувавши в найближчу аптеку.


Увага!

Використання Лінекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.