Ліварол

Фармакологічна група: Протигрибкові препарати

Класифікація: G01AF11

Міжнародна назва: Livarol

Діюча речовина: Кетоконазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Молочниця – це неприємне захворювання, яке наступає раптово та в самий невідповідний момент. При цьому жінка відчуває свербіння, а також ріжучі болі під час сечовипускання й статевого акту. Також зовнішні статеві органи набрякають та болять, що супроводжується водянистими / сирними виділеннями (через них цю вкрай неприємну хворобу й назвали молочницею). Кандидоз носить грибкову природу й вимагає відповідної терапії за допомогою вагінальних свічок протигрибкової дії. Добре зарекомендував себе в цій справі препарат під назвою Ліварол, який випускається у вигляді вагінальних свічок. Просто так, вирішивши, що у вас молочниця, не варто користуватися цим препаратом – попередньо необхідно здати аналізи, відвідати лікаря. Ліварол має деякі протипоказання.

Інструкція по застосуванню Ліваролу

Свічки від молочниці Livarol приймають, згідно з приписами лікаря гінеколога, не забуваючи при цьому поглянути в інструкцію. Спочатку варто підкреслити, що засіб застосовується при:

 • Острому / хронічному вульвовагінальному кандидозі;
 • Профілактиці інфекцій піхви грибкового походження (тут мається на увазі значне зниження стійкості організму при порушенні мікрофлори піхви).

Інструкція по застосуванню цього засобу від вагінальної молочниці вкрай проста. Супозиторії застосовуються виключно цілими – їх не можна розрізати на дві або більше частин, оскільки таким чином умови зберігання препарату будуть порушеними та постраждає активна речовина, яка може розподілитися по частині супозиторія не так, як належить.

Перед застосуванням препарату свічку варто акуратно витягнути з блістера, а потім ввести глибоко в піхву, зайнявши лежаче положення на спині. Для зручності введення варто також зігнути ноги в колінах та наблизити їх максимально до грудей. У добу можна застосовувати тільки один супозиторій і це варто робити тільки перед сном, щоб пацієнтка залишалася в лежачому положенні, і свічка не витікала таким чином назовні. Курс лікування зазвичай становить 3-5 днів, але його можна потім повторити, якщо аналізи говорять про таку необхідність.

Пацієнтам, які страждають не від гострого, а від хронічного повертається кандидозу, варто застосовувати засіб по 1 свічці в день протягом 10 днів. Застосування свічок в дитячому віці не практикується.

Livarol іноді призначають при вагітності, але тільки не в першому триместрі. Річ у тому, що жінки в цьому «цікавому» положенні дуже часто піддаються кандидозу, який потрібно лікувати розумно. Варто сказати, що під час вагітності Ліварол варто використовувати тільки тоді, коли погроз переривання немає і це порадив лікар гінеколог.

Особливості застосування свічок Ліварол

Під час лікування Ліваролом варто пам’ятати, що статевому партнеру (якщо він постійний) також рекомендується пройти курс лікування протикандидозним препаратом (крем, таблетки). В іншому випадку можливе швидке відновлення хвороби, що не дуже приємно, особливо після недавнього одужання.

Під час статевих контактів, які відбуваються ще в період лікування Ліваролом, варто уникати латексних контрацептивів – вони в цей період вкрай ненадійні та жінка запросто може завагітніти або ж заразитися якою-небудь венеричною хворобою.

Зрідка спостерігаються такі побічні ефекти, як місцево розташовані алергічні реакції у статевого партнера (можлива також болюча гіперемія статевого члена). Тому від статевого життя під час лікування настійно рекомендується відмовитися.

Livarol також не рекомендується використовувати в денний час ще й тому, що в результаті дії свічок у жінки з’являються рясні виділення з піхви, обумовлені осмотичною / дренажною дією препарату. Також для зручності та комфорту на ніч варто користуватися гігієнічними прокладками з цієї ж причини.

Якщо в процесі терапії у жінки виникли гіперчутливі реакції, то їй варто якнайшвидше додзвонитися до свого лікаря гінеколога. Препарат потрібно скасувати, якщо у хворої в процесі терапії виникли такі побічні дії свічок: печіння / подразнення слизової / гіперемія / свербіж / кропив’янка / анафілактичні реакції / ангіоневротичний набряк / біль в області живота / нудота / запаморочення. Як правило, ці реакції проходять самі, як тільки пацієнтка здійснила скасування препарату. Але, якщо цього не відбулося та одна / декілька реакцій все ще присутні, то відвідування / дзвінок лікаря повинен бути терміновим.

Жінки, які керують автомобілем повинні враховувати, що якщо у них буде реакція гіперчутливості у вигляді запаморочення, то їм слід відмовитися від водіння машини. Тобто, в перші дні лікування або зовсім протягом усього курсу терапії, який, до того ж зазвичай короткий, варто добре придивитися до свого організму і, в разі підозрілого самопочуття, припинити водіння. Якщо жінка наперед знає про виникнення запаморочення на подібні препарати (через схильність до алергій), то вона повинна вже свідомо відмовитися від водіння, скориставшись таксі / громадським транспортом. У разі, якщо робота жінки полягає в управлінні автотранспортом або ін. механізмом, то на час лікування можна взяти лікарняний, щоб уникнути непередбачених ситуацій.

Livarol не варто застосовувати разом з препаратами, що містять рифампіцин та ізоніазид, оскільки вони здатні на зниження концентрації кетоконазолу в крові. Якщо ж відмовитися від цих препаратів неможливо, то в ході лікування потрібно хоча б враховувати цей факт.

Ціна Ліваролу в аптеках

Перед застосуванням антикандидозного Ліваролу кожна жінка цікавиться, яку вартість він має. Супозиторії, що мають в складі кетоконазол, відрізняються невисокою вартістю в аптеках сьогодні. Якщо говорити більш конкретно, то ціна препарату швидше середня. Антикандидозні засоби є як дешевші, так й дорожчі. Бувають навіть випадки, коли пацієнти просять лікаря гінеколога порадити щось більш доступне, оскільки вартість Livarol їм здається невиправдано завищеною.

Купити Ліварол можна в будь-якій аптеці без демонстрації фармацевту рецепта, що дуже зручно і не клопітно.

Чи є у Ліваролу аналоги?

Як було зазначено раніше, вартість Ліваролу не є високою, проте, знаходяться ті люди, які намагаються все ж замінити його на більш дешевий антикандидозний засіб. Попередньо з переліком аналогічних за дією препаратів можна ознайомитися на інтернет-сторінці, а також у списку нижче:

 • Dermazol (Дермазол);
 • Ketodin (Кетодин);
 • Ketokonazol (Кетоназол);
 • Livagin (Лівагін);
 • Geynex (Гейнекс);
 • Klion-D (Кліон-Д);
 • Limenda (Ліменда);
 • Neo-Penotran (Нео-Пенотран);
 • Gainomax (Гайномакс);
 • Ginalgine (Гіналгін);
 • Ginezol (Гінезол);
 • Miko-Penotran (Міко-Пенотран);
 • Gino-Pevaril (Гіно-Певарил);
 • Santeqin (Сантеквін);
 • Ekalin (Екалін);
 • Econazol (Еконазол);
 • Gino-travogen (Гіно-травоген);
 • Ginofort (Гінофорт);
 • Gravagin (Гравагин);
 • Metrogil (Метрогіл);
 • Metronidazol (Метронідазол);
 • Mistol (Містол);
 • Trihopol (Трихопол);
 • Flagil (Флагін);
 • Sertakonazol (Сертаконазол);
 • Candibene (Кандібене);
 • Candid-B6 (Кандид-В6);
 • Candisan (Кандісан);
 • Klofan (Клофан);
 • Klotrimazol (Клотримазол).

Як можна помітити, Ліварол має найширший список аналогів, що підходять для його заміни та вище вказані далеко не всі препарати. Вони випускаються у вигляді вагінальних таблеток / свічок / песарій / гелю / мазі / крему. Вони створені на основі таких активних компонентів, як кетоконазол / метронідазол / миконазол / тинидазол / тіоконазол / хлорхінальдол / еконазол / ізоконазол / бутоконазолу нітрат / сертаконазол. Найбільш дешевими серед всіх інших є засоби на основі метронідазолу. Решта засобів знаходяться на рівні з Ліварол або більш дорожчі.

При підборі антикандидозного засобу, який послужить гідним замінником оригіналу, повинен обов’язково бути присутнім лікар гінеколог. Річ у тому, що кожен вищезгаданий і не тільки препарат з антисептичними та протигрибковими властивостями має свій склад, а, отже, протипоказання та побічні ефекти. Слід зазначити, що антигрибкові / антисептичні препарати проти молочниці, які випускаються у вигляді гелю / крему / мазі, можуть також застосовуватися і для лікування молочниці у чоловіків.


Увага!

Використання Ліварол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.