Лопедіум

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A07DA03

Міжнародна назва: Lopedium

Діюча речовина: Лоперамід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Людський організм настільки розумний, що сигнали про усі негаразди, що відбуваються з ним, негайно надходять в мозок, звідти йде посил у вигляді відповідної реакції: біль, алергічні висипання, трапляється, що шлунок «оголошує бойкот» та не бажає перетравлювати їжу, кишечник не випускає перероблену їжу або, навпаки, безконтрольно жене господаря до унітазу. В останньому випадку так важливо мати під рукою потрібні ліки. Адже трапляються різні ситуації і не завжди можна знайти вихід без потрібної таблетки. Лопедіум – капсули, які гідні зайняти почесне місце в домашній аптечці на випадок раптової діареї.

Лопедіум: інструкція, якої необхідно дотримуватися

Головною складовою лекарського препарату Лопедіум є хімічна субстанція Loperamidum h / ch. Похідне піперидину має чотири насичених бензольних кільця з двома атомами азоту.

Відноситься до опіоїдної групи ліків. Лоперамід має славну історію сходження на п’єдестал, починаючи від первинного синтезу, до наших днів.

Вперше активна субстанція була отримана в знаменитій лабораторії відомого розробника медпрепаратів Пола Янссена в 1969 році. Це був третій синтезований препарат компанією Janssen Pharmaceutica, після Diphenoxylatum h / ch (1956 г) і Phentanylуm citratum (1960 г).

Препарат позитивно показав себе з інноваційного боку лікування діареї та був схвалений провідними гастроентерологами усього світу. З 1973 року Лопедіум запатентований США. В цьому ж році компанія Janssen запустила на ринок Loperamide під брендом Імодіум, який побив всі рекорди з продажу в 1980 році серед рецептурних медикаментів від діареї в Америці.

Зараз багато країн займаються виробництвом Лопераміду під різними торговими знаками. До сих пір субстанція лідирує для купірування симптомів діареї різної етіології. З 2013 року таблетки 2 мг були зафіксовані в Примірний перелік основних лікарських засобів ВООЗ.

Активна субстанція Лоперамід в дозі 2 мг укладена в тверду капсулу з желатину. В інструкції із застосування вказані допоміжні речовини: моногідрат лактоза, стеарат Mg, тальк, кукурудзяний крохмаль.

Препарат надає протидіарейну дію у дорослих та дітей старше 12 років.

Фармакодинамічний сценарій протікає за схемою:

 • основний інгредієнт «бомбардує» опіатні рецептори кишечника;
 • в результаті знижується кишкова перистальтика за рахунок блокування Prostaglandin і Acetylcholine і подовжується час проходження їжі через шлунково-кишковий тракт;
 • слизова кишечника підсилює абсорбцію рідкої фази;
 • анальний сфінктер «напружується» та зберігається в тонусі, стримуючи натиск калових мас та позовів до дефекації.

Схема лікування для дорослих та дітей старше 12 років: відразу приймають 2 капсули (2 мг + 2 мг) спільно з рідиною, далі дозу знижують до 1 капсули (2 мг) після кожного випорожнення. Не слід використовувати більше 12 мг ліки.

Якщо пронос лютує понад 48 годин й клінічні показники не покращуються, капсули більше не приймають. Можливий побічний вплив капсул. Доведено перехід діючої речовини в грудне молоко. Тому при г / к Lopedium не бажаний. Майбутнє материнство також є протипоказанням.

Приймати Лопедіум потрібно обережно людям, пов’язаним з управлінням транспортом та складними механізмами.

Лопедіум: від чого рятує

Лопедіум – потрібні та необхідні ліки для забезпечення комфортного стану при діареї. Медпрепарат визнаний достатньо безпечним для самостійного застосування без лікарського контролю, капсули безперешкодно можна придбати, не маючи рецепт. Тому докладніше зупинимося для чого застосовують Lopedium і при яких видах діареї можна собі допомогти.

Діарея – медичний термін, що означає патологію, коли з’являється прискорений рідкий стул в будь-який час доби. При цьому кишечник «скручує» від болю, з’являються холодний піт, слабкість. В окремих випадках можливе анальне нетримання і постійні позиви до дефекації. У народі такий стан називають поносом.

Діарея вважається одним з найдавніших захворювань, хоча вчені вважають, що в первісні часи люди не мали уявлення про цю хворобу. Вода була чистою, а харчувалися наші предки їжею, яку з’їдали відразу і не зберігали в засіках. Першим згадав дизентерію, як причину діареї, Геродот, описуючи страждання воїнів після морської битви на острові Саламін. Вживання брудної води послужило розвитку хвороби. Гіппократ першим описав можливі види та причини діареї.

Розрізняють гостру і хронічну діарею. Механізм хвороби пов’язаний з патологічними процесами в кишковому тракті. З причин різного генезу травний процес дає збій, переварювання прискорюється, випорожнення стають рідкими, з’являються часті позиви до дефекації. Коротко перерахуємо види діареї, при яких слід вжити Лопедіум.

 • «Діарея мандрівника» – найпоширеніша хвороба серед людей, які часто змінюют місце проживання, особливо тропічні куточки планети. Найчастіше може бути викликана кишковою паличкою. Незвична екзотична їжа, фрукти, неочищена вода, навіть заморожений лід в коктейлях можуть викликати прискорений рідкий стул.
 • Розлади при харчової алергії та нестерпності окремих продуктів: лактози, клейковини та ін.
 • Рідкий стул при нервово-емоційних станах: страх, тривога, невідомість.
 • Пронос при вживанні хімічних речовин: ліків, синтетичних ароматизаторів, харчових барвників.
 • Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту: синдром подразненого кишечника з попеременной черговістю запорів та проносів з нападами болю в животі. Регулювання випорожнень при ілеостомії.
 • Діарея при променевої терапії як побічна властивість процедури.

При діареї важливо дотримуватися наступних алгоритмів лікування:

 • Не допустити зневоднення організму з втратою важливих мінеральних солей. Особливо це стосується малюків. Тому, правило номер один – при рідких та частих випорожненнях – забезпечити водний баланс: пити воду без газу, морс, чай, соки. А краще використовувати аптечні препарати регідрантов зі збалансованим складом солей.
 • Далі слід швидко зняти симптоми діареї. Тут незамінним помічником будуть капсули Лопедіум. Їх слід застосовувати точно за інструкцією відповідно до віку. Частіше за все це буде досить, щоб кишечник перестав «бунтувати». Клінічні спостереження дають право вважати Loperamide найбільш «працюючим» ліками від проносу. Він швидше за інших медикаментів приводить в норму консистенцію калових мас, знижує до мінімуму акти дефекації і практично нешкідливий.
 • Якщо діарея не проходить, а в стулі є домішки крові, слід негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста для уточнення лікування, посиленого антибіотиками, вітамінами, протизапальними ліками, ентеросорбентами та ін.
 • Після зникнення симптомів діареї слід ще деякий час дотримуватися дієтичного харчування.

Лопедіум: ціна підходяща

Lopedium є продуктом фармацевтичної компанії Sandoz, що виробляє високоякісні медпрепарати-дженерики. Головним гаслом фірми є не тільки якість відповідно до параметрів GMP і GDP, а й лояльна цінова політика. Недорогі та доступні ліки відмінної якості користуються великим попитом у багатьох країнах. Це відноситься і до Лопедіум.

Препарат знайшов гідну нішу між дорогими брендами та дешевими таблетками вітчизняних аналогів. Лопедіум в капсулах обходиться дорожче таблеток, так як капсульне виробництво затратнее.

Але, якщо враховувати, що капсула розчиняється стрімкіше таблетки і субстанція в коробочці-капсулі проникає в кишечник швидше, то висновок на користь капсул очевидний: капсула швидше таблетки ліквідує вогнище ураження, в даному випадку – діарею. Капсули легше ковтати і в «капсульнім» вигляді ліки менше дратують шлунково-кишкового тракту. Приплюсуємо сюди ще високу якість капсул, так що для Лопедіум – ціна відповідна.


Увага!

Використання Лопедіум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.