Лоратадин

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AX13

Міжнародна назва: Loratadine

Діюча речовина: Лоратадин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лоратадин вважається одним з найбільш часто призначаються протиалергійних препаратів в світовій лікарській практиці. Його унікальність перед іншими антигістамінними засобами полягає у відсутності седативного впливу на пацієнта. Це дозволило почати безрецептурний продаж ліків. Лоратадин піддавався величезній кількості всіляких досліджень і випробувань і всі вони показали високу ефективність речовини і практично повна відсутність побічних ефектів. В кінцевому підсумку все вважалися раніше класичними ліки проти лікування алергії залишилися далеко позаду у фармацевтичній промисловості, поступившись місцем цілому поколінню доступних і ефективних препаратів.

Від чого допомагає Лоратадин

Лоратадин ефективно бореться з усіма алергічними проявами організму внаслідок блокади Н1-гістамінових рецепторів. Принцип його роботи заснований на запобіганні надчутливої ​​реакції імунітету на алерген. У свою чергу ця реакція розвивається, якщо гістамін активує роботу рецепторів.

Колишні покоління антигістамінних препаратів не просто закривали рецептори від проникнення в них гістаміну і розвитку запальної реакції, а й проникали безпосередньо в центральну нервову систему, ніж провокували заспокійливий ефект, високу сонливість. Такий побічний ефект був присутній практично при кожному застосуванні ліків проти алергії. Творці речовини лоратадин в своїх дослідженнях прагнули до усунення такого істотного негативного впливу на організм людини і результат перевершив всі очікування. Засіб успішно перекриває Н1-гістамінові рецептори від проникнення в них гістаміну та інших викликають запалення з’єднань, при цьому скорочуючи їх загальна кількість в організмі людини. Інші ж рецептори не вступають в активну взаємодію з ліками і його попадання в нервову систему не відбувається.

Крім впливу на Н1-рецептори, препарат здатний зменшувати капіляри, не даючи розвиватися набряклості тканин, знімає спазми гладких м’язів, свербіж і роздратування, що сприяє усуненню вже проявилися симптомів алергічної реакції.

Показаннями до прийому кошти стають риніти, що супроводжуються набряком носоглотки, кон’юнктивіти, кропив’яний висип, ангіоневратіческій набряк, дерматози, що зудять реакції на укуси комах, екземи. Особам, що страждають сезонними проявами алергічних реакцій можна приймати лоратадин з профілактичними цілями до прояву перших симптомів і протягом тривалого часу. Часто препарат призначають особам, які страждають на бронхіальну астму, екземами. Деякі лікарі прописують прийом ліків навіть у разі виникнення звичайної застуди, оскільки його властивості переконливо борються з такими її проявами як закладеність носа і допомагають запобігти бронхіти, пневмонію та інші проблеми з дихальною системою.

Інструкція по застосуванню Лоратадину

Незважаючи на те, що від вживання лікарського засобу виникає не більше побічних ефектів, ніж від прийому препаратів «плацебо», рекомендується чітко дотримуватися інструкції по застосуванню. Протипоказання до прийому існують для вагітних жінок і матерів-годувальниць, малюків до 2-х років, людей з гіперчутливістю до основного діючої речовини лоратадину або інших складових препарату. Пацієнтам, які мають симптоми печінкової недостатності приймати ліки можна тільки після консультації з фахівцем, який контролює перебіг хвороби. У більшості випадків буває достатньо зменшити дозу речовини або скоротити його прийом до 1 таблетки кожні 2 дні.

Дозування будь лікарської форми кошти зручна для дорослих і дітей. Для зняття симптомів алергії і збереження досягнутого результату досить приймати 1 таблетку на добу дорослим, половинку таблетки дітям до 12 років, а якщо прийом здійснюється у формі сиропу дитині вистачить 1 чайної ложки в день. Поліпшення з’являється протягом півгодини після потрапляння ліки в організм алергіка і зберігається до прийняття наступної дози препарату.

Побічна дія від прийому кошти настає не більше ніж в 2% випадків. Серед можливих наслідків виділяють головний біль, легку нудоту і прояви гастриту, підвищену стомлюваність, спрагу. У дітей може проявитися незначна нервозність, пов’язана з втомою.

Лоратадин має особливості взаємодії з деякими іншими лікарськими препаратами. Засоби, виготовлені на основі етилового спирту (настоянки, екстракти і так далі), різко знижують антигистаминную ефективність. З цієї ж причини категорично забороняється поєднувати прийом ліків з вживанням алкогольних напоїв. Вплинути на результат може також прийом деяких антидепресантів, барбітуратів, транквілізаторів. При необхідності поєднання їх із засобом проти алергії, необхідна додаткова консультація фахівця.

Незважаючи на відсутність седативного впливу на організм, при необхідності лікування лоратадином краще уникати небезпечної діяльності, що вимагає додаткової уваги або швидкого реагування.

Прийом препарату слід здійснювати незадовго до їжі. Це поліпшить всмоктуваність ліки.

Засіб лоратадин ще 25 років тому був схвалений американським Управлінням по санітарному нагляду за якістю медикаментів. У Росії препарат входить до списку найважливіших для життя ліків. Таке ставлення професійних медиків та фармацевтів до діючої речовини лікарського засобу виникло не на порожньому місці. Клінічні випробування довели його потужне, але при цьому безпечний вплив на організм людини, вкрай рідко призводить до негативних наслідків. Вони ж дозволили почати безрецептурний продаж, що істотно знизило вартість.

Ціна препарату Лоратадин

Вартість засоби лоратадин формується виходячи з форми, в якій випускається препарат, конкретного виробника і цінової політики аптеки, в якій ліки продаються, але в цілому ціна на порядок нижче, ніж у існуючих аналогів. При купівлі великої упаковці ліків в таблетованій формі (загальною кількістю 30 штук), її вистачить на цілий місяць безперервного використання, хоча зазвичай інтенсивне лікування потрібно тільки протягом декількох днів. Це робить будь-який варіант лоратадина більш вигідним, ніж засобів, що вимагають прийому кілька разів на добу.

Найбільш вигідні за ціною таблетки лоратадин випускає російська компанія «Вертекс». Виробництво цієї фірми розташувалося в місті Санкт-Петербург, але функціонує воно відповідно до стандартів Належної виробничої практики. Препарат виготовляється упаковками по 10 або 30 штук. Перший варіант зручний при симптоматичному лікуванні випадково виниклої алергії, другий – для тривалої профілактики, наприклад, в період весняного цвітіння.

Ще один російський виробник, який займається випуском лоратадина в формі таблеток і сиропу за низькою ціною – компанія «Акрихин». Деякі труднощі можуть виникнути з пошуком цього варіанту, оскільки не всі аптеки займаються продажем кошти. Рідка форма традиційно коштує дорожче таблетованій, але вона зручна для дітей і швидше всмоктується. Упаковки таблеток випускаються по 7 або 10 штук, сироп – об’ємом 100 мл.

Дещо дорожче реалізує препарат в цій же лікарській формі сербська компанія «Хемофармконцерн А.Д.». Це досвідчений і успішний виробник, який здійснює продаж своїх препаратів на території Європи, США, Росії. Широке поширення по всьому світу зумовило цінову політику компанії. Хемофарм виробляє лоратадин в формі шипучих таблеток (10 і 20 штук) і сиропі об’ємом 120 мл. Незважаючи на перше враження, сироп цієї компанії купувати вигідніше, ніж таблетки цієї ж фірми.

На сьогоднішній день фармацевтичні аптеки найбільш часто пропонують ліки, яке випускається ізраїльською компанією «Тева», але вартість цього варіанту перевершує перераховані вище аналогічні засоби часом більш ніж в 3 рази. Прийшовши в аптеку, доцільно дізнатися лоратадин якого виробника є в наявності і тільки після порівняння цінників прийняти рішення про покупку. Фірма випускає препарат в упаковках по 7, 10 і 30 штук. Чим більше пачка, тим вигідніше її ціна. Тому при необхідності придбати Лоратадин-Тева, віддайте перевагу великій упаковці.

Крім власне лоратадина на ринку фармацевтичних препаратів представлена ​​величезна кількість дженериків, виготовлених на основі цього ж діючої речовини. Найбільш відомі серед них кларісенс, Ломілан, кларитин, лорагексал. Найнижча ціна встановлена ​​на препарат лорагексал швейцарської фірми «Сандоз», найвища – на німецький кларитин від «Байєр Фарма АГ».


Увага!

Використання Лоратадин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.