Магнерот

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Вітамінно-мінеральні комплекси

Класифікація: A12CC09

Міжнародна назва: Magnerot

Діюча речовина: Магні я оротат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Магнерот – це мінеральна добавка на основі magnesium orotate (магнію оротата, C10-H6-Mg-N4-O8), призначена для терапії станів, що супроводжуються недоліком магнію, а також серцево-судинних захворювань. Активна речовина добавки є магнїєва сіль оротової кислоти. Остання раніше називалася вітаміном B₁₃, однак зараз відомо, що вона не належить до вітамінів.

До складу добавки входить 500 мг magnesium orotate (це дорівнює 2,7 мвале, 1,35 моль або 32,8 мг макроелемента), а також деякі допоміжні речовини.

Інструкція по застосуванню Магнероту

Спосіб застосування, дозування. Згідно з інструкцією до Магнероту, препарат призначають по дві таблетки 3-кратно на добу протягом тижневого періоду, а потім по одній таблетці по 2-3 прийоми на добу. Максимально можливе дозування засобу – шість таблеток на добу. Magnerot потрібно приймати за 60 хв до їди, запиваючи склянкою води.

Показання. Від чого допомагає добавка? Магнію оротат (МО) показаний при патологіях та симптомах, які супроводжуються магнієвою недостатністю. Ще його призначають з метою профілактики та лікування при:

  • ІХС-патологій («грудній жабі», серцевому інфаркті);
  • ангіоспазмі (angiospasmus) – патологічне явище, що полягає у звуженні капілярів й дрібних артерій;
  • порушеннях ліпідообміну;
  • атеросклеротичних порушеннях;
  • артеріоліті – запаленні дрібних артерій;
  • артериїті – запаленні артеріальних стінок.

Протипоказання. Магнієві ліки протипоказані при:

  • наявності надвисокої чутливості до будь-якого зі складових препарату;
  • гіпермагніємії – зростанні концентрації магнію в крові;
  • гіпокальциємії – дефіцитному стані кальцію в крові;
  • сечокам’яній хворобі (фосфатних й магнієво-кальцієвих конкрементах);
  • порушенні роботи нирок;
  • виражених брадикардичних порушеннях;
  • атріовентрикулярній блокаді (АВБ – 1-3 ступеня);
  • дитячому віці.

Побічні ефекти, передозування. Може виникнути розлад шлунка й діарея. Не можна пропускати прийом їжі після вживання засобу, щоб знизити ризик даних побічних ефектів. Серйозні алергічні реакції на цей препарат зустрічаються рідко. Симптоми передозування можуть включати повільне серцебиття, дуже виражену сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, м’язову слабкість, втрату свідомості. Інтоксикацію Mg лікують введенням кальцію (100-200 мг Са 2+ протягом 5-10 хв). Також може знадобитися гемодіаліз (позаниркове очищення крові), перитонеальний діаліз та штучне дихання.

Застосування при вагітності та ГВ. Препарат можливо застосовувати під час виношування дитини та грудного вигодовування. Відомо, що в ці періоди організм жінки потребує підвищеної кількості мінералів та вітамінів. Якщо зміст макроелементів в організмі незбалансований, це може негативно позначитися на здоров’ї матері та майбутньої дитини.

Взаємодії. Інструкція по застосуванню говорить, що магній ускладнює всмоктування залізовмісних препаратів, натрію фториду, а також тетрацикліну. Засіб може підсилити ефект ліків, які пригнічують ЦНС, таких як седативні препарати, препаратів нейролептиків, транквілізаторів. Magnerot знижує магнієвий дефіцит та ступінь асоційованих ускладнень при використанні препаратів діуретиків, цисплатину (Cisplatin), циклоспорину (Циклоспорин-Алкалоїд), амфотерицину (Амфотрета), метотрексату, проносних.

Особливості використання. Препарат магнію можна використовувати протягом тривалого часу. Якщо ви керуєте механізмами або автомобілем, добавка навряд чи зробить негативний вплив, проте все ж вона може надати седативний ефект на ЦНС.

Ціна Магнероту в аптеках

Добавку можна купити не тільки в аптеках, вона також доступна на сайтах, що продають БАДи, вітаміни та ін. Ціна Магнероту середня. У той же час, вона залежить від кількості таблеток в упаковці. У деяких аптеках можна знайти знижки на Magnerot.

Аналоги Магнероту – що можна підібрати?

В аптеках можна знайти такі аналоги Магнероту:

  • Аспаркам, Аспаркам-Здоров’я, аспаркам-Фармак, Панангін (калію та магнію Аспарагінат);
  • Береш магній + (магній плюс піридоксин);
  • Біоелектра Магнезіум Форте (магнію оксид);
  • Біоелектра Магнезіум Фортіссімум (магнію карбонат + оксид);
  • Кормагнезин (магнію сульфат);
  • Мегамаг (магнію аспарагинат);
  • Ритмокор (калію та магнію глюконати).

Закордонні найменування

Препарат Magnerot виробляється також під іншими назвами за кордоном:

  • Burgerstein Magnesiumorotat (Бургерштайн Магнезіуморотат), що випускається Швейцарією, а саме фірмою-виробником Antistress (Антистрес);
  • Magnerot CLASSIC-N (Магнерот Класик-N), що випускається Німеччиною, а саме Wörwag Pharma (Ворваг Фарма);
  • Magnesorot (Магнесорот), також від Wörwag Pharma (Ворваг Фарма);
  • Pure Magnesium Orotate Powder (Чистий Порошок Магнію Оротат) американського виробництва (від BulkSupplements), можна купити на Амазон;
  • Magnesium Orotate 200mg (Магнію Оротат 200 мг) північно американського виробництва (від Nutraceutical, лінійка продукції KAL), можна роздобути на Амазон;
  • Magnesium Orotate – 100 Vegetarian Capsules від Priority One (Пріоріті Ван), доступний на web-сайті PureFormulas.

Користь добавки

За даними Global Healing Center, добавка має наступні корисні властивості:

Крім того, понад 300 ферментних реакцій просто не можуть здійснюватися без магнію. Даний мінерал може розслабляти м’язи. Деякі експерти-медики стверджують, що він бореться з вкрай неприємними симптомами, що виникають унаслідок так званого синдрому неспокійних ніг (див. опис синдрому нижче).

Синдром неспокійних ніг – стан, який проявляється у вигляді неприємних відчуттів у ногах (дуже рідко – в руках), який з’являється в спокої (зазвичай в ранковий та вечірній час) й змушує пацієнта робити полегшувальні рухи, що в результаті призводить до порушення сну. Характеризується появою таких відчуттів в ногах, коли свербить, шкребе, коле, розпирає або давить. Замість сну хворий змушений ходити по будинку та струшувати, витягати, згинати й чесати неспокійні ноги.

Інші дані досліджень

Речовина недостатньо добре розчиняється у воді, отже, не зв’язує шлункову кислоту. Завдяки чому вона не проявляє помітних проносних ефектів при пероральному застосуванні на відміну від легко дисоційованих солей Mg. MO може бути дієвим не тільки для терапії Mg-дефіциту, а й у пацієнтів з коронарною хворобою серця, яким роблять, наприклад, аортокоронарне шунтування (Classen HG. «Magnesium orotate – experimental and clinical evidence». Romanian Journal of Internal Medicine. 2004; 42 (3): 491-501.).


Увага!

Використання Магнерот без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.