Олія ефірна чайного дерева

Фармакологічна група: Антибактеріальні препарати, Антисептики і дезинфікуючі засоби, Дерматологія та регенерація

Міжнародна назва: Tea-Tree oil

Діюча речовина: Олія чайного дерева

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ефірні олії багато років використовуються як допоміжні засоби при лікуванні багатьох захворювань. Їх застосування в медицині та в косметології дає приголомшливі результати. Сьогодні поговоримо про ефірну олію чайного дерева. Розповімо, що це таке, яка користь від використання продукту при різних хворобах. Пояснимо, як правильно його застосовувати, щоб не нашкодити організму.

Як отримують ефірну олію чайного дерева?

Олія чайного дерева відноситься до ефірної олії. Вона виготовляється з листя рослини мелалеука, популярного під назвою «чайне дерево». Листя збирають вручну, після чого відправляють на перегонку.

Для отримання ефірної олії у тому вигляді, в якому ми звикли її бачити, використовують метод перегонки. Заготовлене листя подрібнюють, потім обробляють водяною парою при дуже високому тиску. В процесі обробки відбувається виділення олії. Вона змішується з парами, потім остиглий пар сепарують. Після відділення олії, її відправляють на фільтрацію.

Продукт, що пройшов кілька перегонок, вважається більш чистим та вище цінується.

Олія чайного дерева – лікувальні властивості

Чайна олія – прозора блідо-жовта або безбарвна текуча субстанція з різким камфорним ароматом. Продається у флаконах з затемненого скла по 5 або 10 мл.

Володіє потужною антисептичною силою, а також протигрибковою, противірусною та антибактеріальною активністю. Внаслідок вмісту терпеноїдів усуває запалення, дезінфікуючи уражені тканини.

Паралельно з медикаментозним лікуванням можна використовувати олію мелалеука:

  • Від герпесу. Швидко знищить інфекцію герпесу, підсушить ранку за 2-3 дня.
  • Від грибка шкіри долонь, стоп та нігтів. Щоденне втирання у хвору шкіру, а також нанесення на нігті та на область навколо них позбавить від недуги за 2-3 місяці.
  • Від папілом. Суміш чайної та касторової олій або чайного ефіру з соком алое використовується при гострих формах папіломатозу. Щоденні компреси ставлять на ніч. Лікування займає від 1 тижня до 2 місяців. Бородавки висушуються та відпадають.
  • При молочниці та інших хпсш (хвороби, що передаються статевим шляхом), викликаних грибами. Засіб ефективно у боротьбі з кандидозом та застосовується у вигляді спринцювань. У малих кількостях може використовуватися навіть при вагітності. Активні компоненти олії відновлять мікрофлору піхви та позбавлять від дискомфортних відчуттів в інтимній зоні.
  • Від нежитю та гаймориту. З ароматичною терапією прискориться процес одужання при хронічному та гострому гаймориті, у лічені дні пропаде риніт. Втираючи в крила носа по 1 краплі олії мелалеуки, розведеної з водою 1: 1, ви позбудетеся від закладеності пазух не висушивши слизову.
  • Стоматит, гінгівіт, ангіна та інші ротоглоточні захворювання. Олійно-водний розчин з розрахунку 7 крапель олії на 250 мл кип’яченої води при щоденному полосканні загоїть ранки, продезінфікує ротову порожнину та зніме запалення.
  • Для зубів. При полосканні з олією чайного дерева піде неприємний запах та зникне махровий наліт з зубних стінок. На питання – чи можна чистити зуби молією чайного дерева, однозначної відповіді немає. Фахівці розходяться в думках. Деякі рекомендують капати на щітку 2 краплі засобу та проводити звичайну чистку. Інші вважають, що нерозбавлений продукт зіпсує емаль та спровокує опік слизової. Полощіть ротову порожнину, попередньо провівши стандартну чистку зубів.
  • Від прищів та акне. Олія мелалеука ефективна при юнацьких вуграх та підшкірних комедонах. Для позбавлення від прищів підходить простий спосіб застосування. Сумішшю з 5 мл олії та 95 мл води за допомогою ватного тампона протирайте висипання вранці та перед сном.
  • При бронхо-легеневих патологіях, які супроводжуються виснажливим кашлем. Компреси та інгаляції полегшать симптоми та прискорять процес відновлення.

Ефірна олія позитивно впливає на імунну систему, роблячи організм стійкіше до інфекцій.

Засіб ефективний для усунення свербежу після комариних укусів.

Олія чайного дерева – користь для шкіри, волосся та нігтів

Ефірна олія з листя мелалеуки володіє потужними антиоксидантними властивостями, вона здатна знищувати вільні радикали, сповільнюючи процеси старіння.

Крім боротьби з грибком засіб корисний при екземі. Він знімає біль, заспокоює свербіж та справляється з лущенням шкіри. При регулярному застосуванні помітно зменшує шрами від виразок. Використовувати слід разом з вітаміном Е, щоб не пересушити шкірні покриви.

Для полегшення стану при псоріазі, коли лущаться бляшки також можна змащувати сумішшю токоферолу з чайним ефіром.

Олія корисна для волосся, воно поверне їм красу та здоров’я:

  • Від жирності. Усуває гіперфункцію сальних залоз, прочищаючи та дезінфікуючи пори на шкірі голови.
  • Для прискорення зростання. Кращий метод для пробудження сплячих волосяних цибулинок – щотижневі теплі компреси та маски з комплексу жожоба, чайної, кокосової та оливкової олії.
  • Від лупи. Олія здатна як усувати зовнішні ознаки себореї, так й впливати на причину проблеми – нормалізувати вироблення шкірного сала та побороти грибкову інфекцію.

Щоб вилікувати себорею, потрібно додавати в спеціальний аптечний шампунь 3 краплі олії при кожному митті волосся.

Для нігтів олія чайного дерева використовується не тільки при грибкових осередках, але й в якості відновлюючого та зміцнювального засобу після зняття акрилового або гелевого покриття.

Олія чайного дерева – застосування в косметології

В косметології жінки навчилися застосовувати лоію чайного дерева для поліпшення стану шкіри:

  • Проти пігментних плям. Доведено, що компоненти у складі ефіру мають відбілюючий ефект та можуть освітлити темні цятки на шкірі, у тому числі веснянки.
  • Проти втоми. Недосипання, стреси згубно позначаються на зовнішньому вигляді шкіри – вона стає тьмяною та млявою. Для відновлення тонусу та додання свіжого квітучого вигляду, слід додавати краплю олії в нічний крем.
  • Проти зморщок. Завдяки антиоксидантним властивостям вікове старіння шкіри сильно сповільнюється. У кремі для обличчя, призначеному для позбавлення від зморщок та для запобігання їх появи виробники провідних косметичних корпорацій стали додавати ефірну олію, у тому числі чайну.

Ароматерапія – незамінна складова краси. Кілька крапель ефіру здатні повернути бадьорість духу та заспокоїти нерви.

Ванни з молоком та чайною олією надають тілу м’якість та шовковистість.

Олія чайного дерева – інструкція

Перед тим як використовувати олію чайного дерева, обов’язково проводиться тест на алергічну реакцію.

Для цього 1 краплю олії змішують з 1 краплею води та наносять на внутрішню сторону зап’ястя або ліктьовий згин. Якщо протягом 24 годин не з’являється свербіж, висип та червоні плями, продукт підходить для застосування.

Правила дозування:

  • Аромалампи. На 20 квадратних метрів належить 8-10 крапель.
  • Ванни. Змішати з молоком, вершками, медом або морською сіллю 5-7 крапель та додати в не дуже гарячу воду.
  • Інгаляції. Додати 2 краплі олії в 3 л води, вдихати пари 5 хвилин, прикривши голову рушником.
  • Полоскання. Перемішати ½ чайної ложки морської солі з 2 краплями ефіру та розчинити у 250 мл теплої води.
  • Краплі для носа. У 1 чайну ложку основи (підійде олія з паростків пшениці, мигдальна, оливкова) капнути 1 краплю чайної олії, змішати та капати по 1 разу в кожну ніздрю.

Щоб збагатити креми, шампуні, бальзами, досить 1 крапельки олії на 5 мл основного косметичного засобу.

Перед застосуванням в терапевтичних цілях необхідна лікарська консультація.


Увага!

Використання Олія ефірна чайного дерева без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.