Мастодинон

Фармакологічна група: Гомеопатія

Класифікація: G02CX

Міжнародна назва: Mastodynon

Діюча речовина: Ігнації гіркою плоди, Ірис різнокольоровий, Лілія тигрова, Рутняка звичайного плоди, Стеблеліст васілістніковідний фіалка, Альпійська фіалка пурпурна

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Передменструальний синдром характеризується великою кількістю неприємних симптомів. Спостерігається загальна психічна пригніченість, перепади настрою, головні болі та ознаки порушень гормонального фону. Починається ПМС перед настанням менструального циклу. Багато жінок не намагаються боротися, приймаючи погане самопочуття за природний порядок речей. А дехто вважає передменструальний синдром ознакою нормального та здорового організму не турбуючись про самопочуття. Але вчені стверджують, що такий стан є ненормальним для жінки.

Існують засоби лікування ПМС. Німецька компанія «Біонорика» запустила в продаж на вітчизняному ринку ліки Мастодинон. Вони належать до фармакологічної групи GO3x (антигонадотропні препарати). Багато хто вважає Мастодинон – гормональним препаратом, але в дійсності він створений на рослинній основі. Основними особливостями ліків є ефективність, натуральний склад та практично повна відсутність побічних ефектів.

Інструкція та показання препарату Мастодинон

Що стосується інструкції із застосування, то лікарі рекомендують користуватися ліками протягом трьох місяців, приймаючи їх двічі в день, вранці та ввечері. Тридцять крапель за змістом речовин рівноцінні одній таблетці. Якщо тритижневий цикл лікування не привів до бажаного результату, то вам необхідно проконсультуватися з лікарем, а потім продовжити приймати препарат, оскільки стан жінки викликаний особливостями організму. І вам необхідний більш тривалий курс лікування, щоб позбутися від негативних симптомів ПМС.

Показання препарату такі:

 • Його необхідно приймати при прояві негативних симптомів передменструального циклу. Поганий настрій, дратівливість, болі, порушений гормональний фон, збільшилися та уплотнились молочні залози, то це може привести до більш серйозних захворювань.
 • Спазми, набряки в області молочної залози, біль у грудях, підвищена чутливість – є симптомами мастопатії. Однак лікарі зазначають, що це можуть бути ознаки небезпечного захворювання – мастопатії. Симптоми можуть проявлятися не тільки під час ПМС. Мастопатія – доброякісна пухлина в області грудей, і таке захворювання часто плутають з мастопатією, адже симптоми хвороби практично ідентичні.

Застосування при мастопатії

Визначення виду хвороби, лікарі користуються ультразвуковим дослідженням молочної залози пацієнтки, а також проводять пальпації, де в разі захворювання знаходять ущільнення. Зазвичай говорити про розвиток мастопатії можна, коли два тижні до менструального циклу у жінки починають хворіти молочні залози та в них відчуваються ущільнення. Багато хто вважає це нормальним порядком речей, але прогнози бувають невтішними, якщо симптоми захворювання не зникають та після менструального циклу. Можна й без допомоги лікарів самостійно виявити хворобу та зайнятися самолікуванням народними засобами, але користуватися препаратом Мастодиноном найбільш ефективно. Хоча варто звернутися до мамолога та уточнити у нього щодо прийому цих ліків.

За допомогою Мастодинону лікують усунення причин негативних симптомів. Наприклад, захворювання могло розпочатися через недостатній вміст йоду в організмі. Тоді прописують препарати, що містять йод. Застосовують комплексну терапію: прийом гормональних препаратів, антигонадотропів та препаратів з йодом.

Природно, використовують схожі ліки проти порушень, пов’язаних з гормональним фоном, але в основному застосовують препарат, описаний в даній статті. Пацієнтці можуть прописати безліч вітамінів та хімічних знеболюючих.

Цікавлять побічні дії мастодинона. В інструкції вказується, що побічні ефекти при тривалому прийомі можуть бути:

 • болі в животі та порушення травних процесів.
 • негативних наслідків від цього препарату немає.
 • не зареєстровано жодного випадку передозування.

Як виглядають краплі Мастодинон

Це прозора безбарвна рідина солодковато-гіркого смаку. Під час зберігання краплі можуть мутніти, а на дні флакона – залишатися осад, але це не впливає на лікувальні властивості. За складом та ефективністю вони практично не відрізняються від таблеток, які важче приймати та зберігати.

До складу входять компоненти речовини по десять грам: чілібуха Ігнація, цикламена європейська, стеблеліста волошкововидна, лілія тигрова. Речовини з двадцять грам: Вітекс священний (верболіз звичайний), ірис різнокольоровий. Плюс п’ятдесят відсотків спирту. Дія у крапель:

 • Вітекс священний, – знижує в організмі рівень пролактину (є основною причиною негативних симптомів ПМС та викликає патологічні процеси)
 • Прутняк звичайний, – запускає в організмі додаткове вироблення дофаміну, нормалізує секрецію гормонів та усуває недолік жовтого тіла.

Як приймати Мастодинон у вигляді крапель? Зазвичай лікарі рекомендують лікуватися за допомогою цього препарату протягом трьох місяців. Необхідно приймати краплі орально двічі на день: тридцять вранці та ввечері, додаючи в воду. Перед застосуванням варто не забути взбовтнути флакон, інакше ліки будуть неефективними. Якщо після шеститижневого прийому ви не помітите жодних поліпшень, то після консультації з вашим лікарем лікування необхідно продовжити.

Чому таблетки Мастодинон зручніші?

Більш компактний та зручний спосіб зберігання. Ціна вища, ніж у крапель. Мастодинон у вигляді таблеток позбавлений будь-якого запаху. Колір білий. Як в краплях, основною активною речовиною тут є Вітекс священний, в таблетках міститься 162 міліграма екстракту цієї рослини. Він лікує жіночі статеві органи та усуває гіперпролактинемію, захворювання, яке характеризується підвищеним вмістом в крові гормону пролактину, що викликає набухання гіпофіза. Крім цієї речовини в таблетках міститься:

 • цикламена європейська (81 міліграм) – антибактеріальний засіб, який до того ж виявляє заспокійливий ефект;
 • стеблеліста волошковидна (81 міліграм) – вона є гомеопатичним засобом при клімаксі та при порушеннях менструального циклу, гомеопатичний засіб – речовина, яка у великих кількостях викликає негативні симптоми, але в малих дозах вона, навпаки, усуває їх;
 • чілібуха Ігнація (81 міліграм) – проти гострих головних болів;
 • лілія тигрова (81 міліграм) – заспокоює, прибирає дратівливий стан;
 • 162 міліграма ірису різнобарвного. Знижує біль у всіх зонах організму.

Як і краплі, таблетки в основному складаються з натуральних компонентів. Варто відзначити, що якщо користуватися й іншими антигонадотропними речовинами або використовувати гормональний препарат під час прийому мастодинона, то це може знизити ефективність останнього. Не рекомендується під час проходження курсу лікування пити алкоголь або курити. Ведення нездорового способу життя призведе до відсутності позитивних ефектів від прийому препарату.

Мастодинон – препарат, у якого низька ціна

Ліки в краплях коштують дешевше таблеток приблизно на двадцять відсотків. Ліки дешевші, ніж гормональні препарати, вартість яких часто буває неприйнятною звичайній людині. На одну пачку мастодинона піде лише денна зарплата середньостатистичного жителя України або Росії, тобто дозволити препарат може кожен. Вартість трохи коливається в залежності від аптеки, краще купувати ліки в інтернеті.

Чи існує аналог ліків Мастодинон?

Існує мало гідних аналогів препарату. Основними є інші продукти «Біонірики» – засоби Циклодинон та Климадинон. Призначені для боротьби проти ПМС та виготовлені на натуральній основі, проте їх більш низькі в порівнянні з МАСТОДИНОНОМ обсяги продажів говорять про їх меншу ефективність. Ще можна спробувати замінити розглядаючі в даній статті ліки народними засобами. Але їх ефективність завжди викликала сумнів. Замість мастодинона, при особливо важких випадках, лікарі призначають гормональні препарати, й в той же час додаткові гормони часто несуть шкоди організму.

Про відсутність гідного аналога препарату говорить й його позитивна динаміка на ринку фармакологічних засобів. У 2011 році лише за два місяці в Україні продали близько шістдесяти тисяч упаковок, що на п’ятнадцять відсотків більше, ніж в 2010. На момент написання статті (2018 рік) продаж інших препаратів групи GO3x (Антигонадотропні) впали, продаж мастодинона підвищився.

Переваги натуральних ліків

Лікарі вважають за краще виписувати препарати на природній основі. Склад таких ліків є більш прийнятним для людського організму, а тому – не викликають побічних ефектів, які можуть проявлятися у вигляді алергії. У препаратах присутня мінімальна кількість гомеопатично активних речовини, що позбавляють організм від негативних наслідків. Фітопрепарати (ліки на натуральній основі) є гідною заміною гормональним препаратам. Всім відомо, що додаткові гормони можуть бути небезпечними для організму.

Висновок

Підведемо підсумок. Немає необхідності застосовувати штучні речовини, аналоги можна просто знайти в природі. Для лікування жіночих проблем існує безліч натуральних засобів. Зараз не потрібно читати підручники з ботаніки або відвідувати тематичні форуми, щоб самостійно підібрати натуральний засіб для лікування ПМС. Препарат Мастодинон увібрав краще в природі для усунення негативних симптомів передменструального синдрому. В склад не входять синтаксичні гормони, в результаті чого він практично не має аналогів в цій країні. Останнім часом часто можна зустріти Мастодинон в лікарських рецептах. Його перевагами є: натуральна основа, ефективність, яка не поступається штучним препаратам, офіційне визнання в світі медицини, а також доведена безпека.

Лікарі, – при описаних вище симптомах пацієнтки, – найімовірніше зарекомендують саме цей препарат. А високі обсяги продажів свідчать про популярність серед різних верств населення. Приводить в норму гормональний фон, знижує біль, прибирає тривожність та дратівливість, виробляє профілактику раку грудей. Має мінімальний список побічних ефектів, не викликає алергічних реакцій та відпускається без рецепта.


Увага!

Використання Мастодинон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.