Мексидол

Фармакологічна група: Антиоксиданти, Невралгія

Класифікація: N07XX

Міжнародна назва: Mexidol

Діюча речовина: Етилметилгідроксипіридина сукцинат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Лікарський засіб Мексидол блокує руйнівні процеси, відновлює тканини та додатково їх живить корисними компонентами, нормалізує процес обміну, має седативний ефект. Для досягнення максимуму корисного ефекту при лікуванні препаратом необхідно строго дотримуватися призначення лікаря та інструкції прийому Мексидолу.

Інструкція по застосуванню

Від чого здатний вилікувати препарат? Мексидол призначається пацієнту у формі таблеток, внутрішньом’язово у вигляді інфузій, внутрішньовенно струменево шляхом індивідуального підбору дози препарату. У разі інфузійного введення слід розвести препарат фізрозчином 200,0 мл. Добова доза введення обмежується 800 мг.

При ГПМК, а також при наслідках інсульту Мексидол призначається в якості допоміжного комплексного лікування на початковій стадії. Протягом перших 1-3 днів може бути у вигляді інфузій 300 мг на добу з подальшою корекцією дози. На етапі стабілізуючої терапії внутрішньом’язово вводиться від 100 мг Мексидолу тричі на добу.

При перенесеній ЧМТ, а також у разі посттравматичних ускладнень необхідний прийом препарату протягом 10-14 діб у вигляді інфузійного вливання по 300 мг вранці та ввечері.

У разі порушень пам’яті, зниження інтелекту, уваги, невиразною або загальмованою мовою у пацієнтів похилого віку, а також при наявності тривожних або депресивних станів призначають Мексидол внутрішньом’язово 100 мг щодоби.

При перенесеному гострому (підгострому) великому інфаркті міокарда передбачено внутрішньовенне введення Мексидолу у складі загальної інтенсивної терапії протягом двох тижнів, включаючи нітратомісткі, тромболітичні (антикоагулятивні) препарати. У першу добу лікування зазвичай застосовується інфузійна терапія з подальшим пероральним застосуванням. У разі внутрішньовенних струменевих ін’єкцій Мексидол вимагає повільного введення, не менше 3 хвилин з інтервалом 8-12 годин. Разова доза не повинна бути більше ніж 200 мг, середньодобова – 800 мг.

У разі відкритокутової глаукоми з порушенням функціонування дренажної системи ока при дистрофічних, дегенеративних змінах Мексидолу призначається як складова традиційної терапії внутрішньом’язово від 100 мг щодня протягом двох тижнів.

Для припинення та негайної локалізації абстинентного синдрому рекомендовано введення Мексидолу двічі на добу у вигляді внутрішньовенних вливань протягом 3-5 днів з подальшим пероральним прийомом 100-300 мг тричі на добу.

У разі інтоксикації антипсихотичними препаратами передбачено внутрішньовенне введення протягом тижня.

У разі гострого некротичного панкреатиту, перитоніту призначення Мексидолу в уколах доречно як в доопераційний період, так й в післяопераційний. Спосіб застосування та дозування залежать від тяжкості, перебігу, індивідуальних особливостей організму. При гострому панкреатиті Мексидолу призначається у складі пульс-терапії на основі ізотонічного розчину шляхом внутрішньовенного крапельного вливання. У стадіях середньої та легкої тяжкості пацієнта переводять на внутрішньом’язовий або пероральний прийом Мексидолу.

Скасовування препарату повинно відбуватися поступово з урахуванням клініко-лабораторних показників шляхом зниження добових доз по стабілізації стану пацієнта.

Таблетки

Мексидол в таблетках фасується в упаковки №30 та №50. Кількість активної діючої речовини ─ 125 мг в таблетці. Поверхня вкрита білою оболонкою. Приблизний курс лікування препаратом в таблетках більш тривалий, на відміну від ін’єкцій та становить близько 45 днів. У разі нейтралізації абстинентного синдрому при вживанні алкоголю досить тижневого прийому Мексидолу.

Уколи

У ході лікування інфузійним методом застосовується Мексидол в ампулах. Упаковка складається з 10 ампул по 2 мл або з 5 ампул об’ємом 2 мл відповідно. Зазвичай на початку терапії призначаються внутрішньовенні вливання з подальшим переходом на Мексидол уколи.

Мексидол ціна

Продаж препарату в аптеках вільний. Ціна на Мексидол істотно відрізняється та залежить від форми випуску. Вартість Мексидолу в таблетках №30, розчин в ампулах Мексидол 5% №5 по 5 мл та ампул, дозованих по 2 мл №10 – варіюються залежно від країни в якій ви перебуваєте.

Мексидол аналоги

Для уникнення небажаних побічних дій при виборі ліків необхідно враховувати індивідуальні особливості організму.

Аналоги Мексидолу — це препарати схожі по застосуванню та спрямованості дії:

  • Елфунат володіє гепотоксичною дією, подібний до ноотропів та протисудомних препаратів. Надає анксиолітичний та протистресовий ефект, здатний підвищувати захисні резерви людського організму;
  • Цитофлавін надає захисну дію, на клітинному рівні активізує антиоксидантний захист, сприяє білковому синтезу, утилізує жирні кислоти;
  • Тенотен — повністю гомеопатичний препарат, який володіє протиастенічними та противтревожними діями, покращує пам’ять, зміцнює центральну нервову систему;
  • Мексикор — протиішемічний, ангіопротекторний, антиангінальний препарат. Здатний значно підвищити активність ферментних речовин антиоксидантної функції, прискорює роботу мітохондрій;
  • Актовегін — підсилює та стимулює обмінні процеси шляхом накопичення та подальшого розщеплення кисню та глюкози, сприяє внітрішньклітинній утилізації;
  • Нейрокс захищає процес нервової провідності на рівні нейронів, відновлює передачу кисню;
  • Мексидол — активніші складові мають антиоксидантну властивість, мембранопротекторну, ноотропну дію;
  • Мексидант — ноотропний лікарський препарат з вираженою анксіолітичною дією, відновлює захисні функції крові, знижує здатність склеювання тромбоцитів;
  • Ноотропіл — підвищує швидкість нейронної передачі, покращує еластичні властивості еритроцитарних мембран, знижує еритроцитарну агдезівность, стимулює синаптичну провідність.

Фармакологічні властивості

Для чого може бути призначений Мексидол? Препарат є мембранопротектором, виявляє анксіолітичну дію, здатний лікувати присутність судомного синдрому. Також препарат здатний підвищувати стійкість нервової системи до різноманітних дратівливих факторів — шокові стани, ішемія, гіпоксія, порушення мозкового звернення різного генезу, стан при інтоксикації алкогольними та нейролептичними речовинами. Мексидол сприяє значному поліпшенню метаболічних процесів та кровопостачанню до головного мозку, істотно підвищує мікроциркуляцію крові, знижує процеси агрегації тромбоцитів. Препарат здатний стабілізувати мембранні клітинні структури тромбоцитів, еритроцитів при їх остаточному вивільненню та виділенню гемоглобіну; знижує показники холестерину, ферментивну токсемію, ендогенну інтоксикацію у разі загострення панкреатиту; надає дію гіполіпідемічногохарактеру.

Механізм дії Мексидолу детермінований антиоксидантними, мембранопротекторними властивостями. Він здатний підвищити співвідношення білків та ліпідів, зменшити в’язкість мембрани, модулювати активні мембранозв’язуючі складові (аденілатциклази, ацетилхолінестерази), активні рецепторні комплекси. Таким чином, сприяє додатковому з’єднанню останніх з лігандами, збільшуючи їх здатність збереження структурної біологічно функціональної організації мембран, забезпечує міграцію нейромедіаторів тим самим покращуючи синаптичну передачу. Мексидол здатний підвищити вміст рівня дофаміну в мозку, посилити захисні функції клітинної бази. Мексидол здатний нормалізувати метаболічні процеси в ішемічному міокарді, знизити зону некротичних тканин, відновлює активність скорочення міокарда, підвищуючи коронарний кровотік, компенсує наслідки реперфузійного пошкодження при гострій коронарній недостатності, значно підвищує антиангінальну активність. Препарат зберігає гангліозні клітини сітківки та волокна зорового нерва у разі гострої полінейропатії, у наслідку якої можливі ішемія, гіпоксія хронічної форми. Також значно покращує їх функціональну активність, відновлюючи гостроту зору.

Фармакокінетика

Мексидол має здатність швидко протікати з кровоносних судин в тканині, відносно швидко виводиться з організму. У плазмі крові найбільшої концентрації препарат досягає після 4 годин з моменту введення. Вивільнення препарату відбувається в розщепленому вигляді з сечею.

Показання

Мексидол показаний після повного діагностичного обстеження при:

  • Ішемічних атаках організму;
  • ГПМК (гостра стадія та наслідки захворювання);
  • Посттравматичних випадках черепа;
  • Факторах ВСД;
  • Стресових станах;
  • Депресивному стані;
  • Психологічному виснаженні;
  • Інфаркті міокарда;
  • Гнійних патологіях організму;
  • Абстинентному синдромі;
  • Зорових дисфункціях.

Протипоказання

Мексидол слід виключити при:

  • Нирковій патології;
  • Печінковій дисфункції;
  • Алергічних проявах на складові компоненти;
  • Вагітності;
  • Грудному вигодовуванні.

Особливості

Пацієнти, схильні до бронхіальної астми, мають ризик подальшого розвитку реакції гіперчутливості. В такому випадку до терапії Мексидолу слід додати антигістамінний компонент. Під час прийому препарату слід утримуватися від керування машинами та механізмами. Важливо пам’ятати, що Мексидол посилює та пролонгує дію інших анксіолітичних, протисудомних та протипаркінсонічних засобів, усуває ефект токсичності спирту етилового.

Побічна дія

Небажані ефекти спостерігаються вкрай рідко — не більше, ніж в 5% хворих.

При появі наступних станів необхідно негайно повідомити лікаря:

  • Шкірні висипання;
  • Сухість у роті;
  • Гіпервтомленість;
  • Гіпергідроз (переважно на долонях);
  • Скачки АТ;
  • Лабільність настрою;
  • Ейфорійні прояви;
  • Запаморочення;
  • Координаторні порушення.

У рідкісних випадках можна спостерігати головний біль нудоту, блювоту. При перевищенні дози препаратом можливі порушення сну. В такому випадку паралельно призначається дезінтоксикаційна терапія. З причини відсутності даних щодо застосування Мексидолу у віці до 14 років, препарат не може застосовуватися в цій віковій категорії. Температура повітря при зберіганні не повинна перевищувати 25 ° С. Придатний 3 роки. Берегти від попадання сонячних променів.


Увага!

Використання Мексидол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.