Мельдоній

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01EB22

Міжнародна назва: Meldonium

Діюча речовина: Мельдоній

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Що таке Мельдоній? Мельдоній, більш відомий під назвою Мілдронат — це один з найзнаменитіших у світі препаратів, що поліпшує обмінні процеси в організмі та підвищує енергообмін в тканинах. Медикамент є також скандальним допінгом, який нерідко виявляють у крові у спортсменів пострадянського простору.

Спочатку мельдоній був створений, як лікарський засіб, що підвищує стійкість організму до систематичних фізичних навантажень. Дійсно, він дозволяє спортсменам стати витривалішими та тренуватися годинами на проліт. Крім цього, медикамент цілюще впливає на серцевий м’яз і дозволяє їй підвищити працездатність до необхідного рівня без ризику розвитку небезпечних для життя патологічних станів.

Мельдоній: інструкція, показання та протипоказання до застосування

Мельдоній — це порошок білого кольору, який володіє кристалічною структурою. На його основі виробляють однойменні таблетки та розчин для ін’єкцій, укладений в герметичні ампули. Препарат показаний в ряді випадків, серед яких:

  • ішемічна хвороба серця з наслідками тривалого кисневого голодування міокарда;
  • інфаркт міокарда на ранній стадії, коли необхідно обмежити зону некрозу;
  • інсульт та постінсультні стани, пов’язані з відмиранням тканини головного мозку;
  • кардинальна недостатність та грубі порушення тканинного кровотоку;
  • нервове виснаження та фізична втома у спортсменів й працівників фізичної праці;
  • в реабілітаційних цілях в постопераційному періоді;
  • абстинентний синдром в алкоголіків з 2-3 стадією захворювань та наявністю грубих його ускладнень;
  • офтальмологічні патології, які супроводжуються ішемією очних тканин (крововилив в сітківку, тромбоз венозних структур ока, складні варіанти перебігу ретинопатії);
  • наслідки стійкою гіперглікемії;
  • бронхіальна астма та обструктивний бронхіт, а також захворювання дихальної сфери, що ведуть до кисневого голодування внутрішніх органів.

Як відомо, мельдоній застосовують не тільки в медичній практиці, але й в спорті. Таке його використання виправдане численними ефектами лікарського засобу, що дозволяють підвищити витривалість та стійкість організму спортсмена до фізичних навантажень та інтенсивних тренувань. Як це працює?

Препарат володіє наступними варіантами дії:

  • стимулює синтез та поширення аденозинтрифосфорної кислоти по тканинах організму;
  • уповільнює процеси відмирання кардіоміоцитів;
  • покращує кровообіг в церебральній зоні;
  • дозволяє усунути прояви кисневого голодування тканин там, де це необхідно.

Препарат має й свої протипоказання, зокрема:

  • період вагітності та лактації;
  • дитячий вік до 18 років;
  • підвищений внутрішньочерепний тиск;
  • індивідуальна непереносність компонентів препарату.

При прийомі Мельдонію у деяких пацієнтів відзначається розвиток побічних реакцій, а саме:

  • порушення з боку серцево-судинної системи у вигляді тахікардії та тахіаритмії, а також стрибків артеріального тиску;
  • диспепсичні розлади;
  • гіперчутливі реакції, найчастішими з яких є свербіж шкіри, висипання, набряк тканин;
  • з боку головного відділу ЦНС може спостерігатися підвищена збудливість.

При передозуванні препарату можливі порушення функції органів травлення, зрив кардіального ритму, різке підвищення артеріального тиску та ангіоневротичний набряк.

Мельдоній рекомендується з обережністю приймати пацієнтам, які страждають на патологію нирок та печінки, людям з гострими варіантами недостатності даних органів. Перед використанням лікарського засобу краще проконсультуватися у фахівця та виключити наявність протипоказань до подібного прийому.

При спільному прийомі з деякими лікарськими препаратами мельдоній може потенціювати посилення їх ефекту. До таких медикаментів відносяться антиангінальні, гіпотензивні засоби та більшість серцевих глікозидів. До того ж, комплексне застосування препарату та вазодилататорів, нітрогліцерину, ніфедипіну або блокаторів веде до різкого падіння артеріального тиску та помірної тахікардії.

Мельдоній не здатний приносити організму істотної шкоди, за винятком випадків розвитку побічних ефектів.

Мельдоній таблетки: спосіб застосування та дозування

Таблетки мельдоній слід приймати в першій половині дня через високу ймовірність появи підвищеної збудливості. У спорті доза препарату розраховується за формулою 15-20 мг на кілограм маси тіла один раз у день. Пацієнтам без спортивної підготовки кількість медикаменту підбирається в індивідуальному порядку, з огляду на вагу, потреби організму та складність патологічного процесу.

Як приймати препарат правильно та без шкоди для здоров’я? Для внутрішнього прийому рекомендовано вживати по 0,25-1,0 г у день. Дану дозу можна розділити на кілька раз, а можна взяти одномоментно, в залежності від рекомендацій лікаря. Тривалість терапевтичного курсу залежить від показань та індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Мельдоній: ціна препарату та де можна придбати

Мельдоній не є сильнодіючим або наркотичним засобом, тому для його придбання не потрібен рецепт від лікаря. Препарат можна купити в будь-якій аптеці міста. Його аналоги широко поширені по всьому світу, тому скористатися ефектом Мілдронату є можливість практично повсюдно.

Скільки коштує мельдоній? Багато хто вважає, що препарат, який спортсмени використовують як допінг, має досить високу вартість. Повірте, це зовсім не так. Сьогодні Мельдоній може собі дозволити практично кожен житель нашої країни, оскільки його ціна є скоріше бюджетною, ніж завищеною. Слід пам’ятати, що в аптеці лікарський засіб коштує трохи дорожче, ніж в інтернеті.

Мельдоній: аналоги

Такий препарат як Мельдоній має не так вже й багато аналогів. Всі вони відрізняються ефективністю та можуть гідно замінити основний лікарський засіб в схемах терапії при необхідності. Серед найпопулярніших замінників Мельдонію сьогодні, які можна купити у вітчизняній мережі аптек, виділяють:

  • Мілдронат (Латвія) – популярний загальнозміцнювальний засіб, що застосовується для підвищення витривалості тканин та усунення симптомів їх кисневого голодування та є абсолютним дженериком Мельдонію (найбільш часто застосовується в кардіологічній, офтальмологічній практиці та неврології);
  • Кардіонат (Росія) – препарат ряду Мельдоній, який випускається в капсулах та призначається для усунення ознак ішемії тканин;
  • Ідрінол (Росія) – дженерик Мельдонію, призначений для лікування зниженої працездатності, фізичного перенапруження, а також терапії ішемічної хвороби серця, порушень церебрального кровотоку, абстиненції;
  • Ангіокарділ — один з кращих замінників препарату, який випускається в ампулах для ін’єкцій (протипоказаний вагітним жінкам, дітям до 18 років та в період лактації).

Всі аналоги Мельдонію володіють прекрасними якісними характеристиками та достатньою ефективністю. Вони відрізняються за вартістю. Охочим заощадити, лікарі рекомендують купувати в аптеці препарати вітчизняного виробництва, тоді як їхні закордонні замінники будуть коштувати трохи дорожче.


Увага!

Використання Мельдоній без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.