Мельдоній

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01EB22

Міжнародна назва: Meldonium

Діюча речовина: Мельдоній

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Що таке мельдоній? Мельдоній, більш відомий під назвою Мілдронат – це один з найзнаменитіших у світі препаратів, що поліпшують обмінні процеси в організмі і підвищують енергооборот в тканинах. Медикамент є також скандальним допінгом, який нерідко виявляють у крові у спортсменів пострадянського простору.

Спочатку мельдоній був створений, як лікарський засіб, що підвищує стійкість організму до систематичних фізичних навантажень. Дійсно, він дозволяє спортсменам стати витривалішими і тренуватися годинами на проліт. Крім цього, медикамент благотворно впливає на серцевий м’яз і дозволяє їй підвищити працездатність до необхідного рівня без ризику розвитку небезпечних для життя патологічних станів.

Мельдоній: інструкція, показання та протипоказання до застосування

Мельдоній – це порошок білого кольору, який володіє кристалічною структурою. На його основі виробляють однойменні таблетки і розчин для ін’єкцій, укладений в герметичні ампули. Препарат показаний в ряді випадків, серед яких:

 • ішемічная хвороба серця з наслідками тривалого кисневого голодування міокарда;
 • інфаркт міокарда на ранній стадії, коли необхідно обмежити зону некрозу;
 • інсульт і постінсультні стану, пов’язані з відмиранням тканини головного мозку;
 • кардиальная недостатність і грубі порушення тканинного кровотоку;
 • нервове виснаження і фізична втома у спортсменів і працівників фізичної праці;
 • в реабілітаційних цілях в постопераційному періоді;
 • абстинентний синдром у алкоголіків з 2-3 стадією захворювань і наявністю грубих його ускладнень;
 • офтальмологічні патології, які супроводжуються ішемією очних тканин (крововилив в сітківку, тромбоз венозних структур очі, складні варіанти перебігу ретинопатії);
 • наслідки стійкою гіперглікемії;
 • бронхіальна астма і обструктивний бронхіт, а також захворювання дихальної сфери, що ведуть до кисневого голодування внутрішніх органів.

Як відомо, мельдоній застосовують не тільки в медичній практиці, але і в спорті. Таке його використання виправдане багаточисельнихеннимі ефектами лікарського засобу, що дозволяють підвищити витривалість і стійкість організму спортсмена до фізичних навантажень і інтенсивних тренувань. Як це працює? Препарат володіє наступними варіантами дії:

 • стимулює синтез і поширення аденозинтрифосфорної кислоти по тканинах організму;
 • уповільнює процеси відмирання кардіоміоцитів;
 • покращує кровообіг в церебральної зоні;
 • дозволяє усунути прояви кисневого голодування тканин там, де це необхідно.

Препарат має і свої протипоказання, зокрема:

 • період вагітності і лактації;
 • дитячий вік до 18 років;
 • підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

При прийомі Мельдоній у деяких пацієнтів відзначається розвиток побічних реакцій, а саме:

 • порушення з боку серцево-судинної системи у вигляді тахікардії і тахіаритмії, а також стрибків артеріального тиску;
 • диспепсичні розлади;
 • гіперчутливі реакції, найчастішими з коорих є свербіж шкіри, висипання, набряк тканин;
 • з боку головного відділу ЦНС може спостерігатися підвищена збудливість.

При передозуванні препарату можливі порушення функції органів травлення, зрив кардіального ритму, різке підвищення артеріального тиску і ангіоневротичний набряк.

Мельдоній рекомендується з обережністю приймати пацієнтам, які страждають на патологію нирок і печінки, людям з гострими варіантами недостатності даних органів. Перед використанням лікарського засобу краще проконсультуватися у фахівця і виключити наявність протипоказань до подібного прийому.

При спільному прийомі з деякими лікарськими препаратами мельдоній може потенціювати посилення їх ефекту. До таких медикаментів відносяться антиангінальні, гіпотензивні засоби і більшість серцевихглікозидів. До того ж, комплексне застосування препарату і вазодилататорів, нітрогліцерину, ніфедипіну або блокаторів веде до різкого падіння артеріального тиску і помірної тахікардії.

Мельдоній не здатний приносити організму істотній шкоду, за винятком випадків розвитку побічних ефектів.

Мельдоній таблетки: спосіб застосування і дозування

Таблетки мельдоній слід приймати в першій половині дня через високу ймовірність появи підвищеної збудливості. У спорті доза препарату розраховується за формулою 15-20 мг на кілограм маси тіла один раз в день. Пацієнтам без спортивної підготовки кількість медикаменту підбирається в індивідуальному порядку, з огляду на вагу, потреби організму і складність патологічного процесу.

Як приймати препарат правильно і без шкоди для здоров’я? Для внутрішнього прийому рекомендовано вживати по 0,25-1,0 г в день. Дану дозу можна розділити на кілька раз, а можна взяти одномоментно, в залежності від рекомендацій лікаря. Тривалість терапевтичного курсу залежить від показань і індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Мельдоній: ціна препарату і де можна придбати

Мельдоній не є сильнодіючим або наркотичним засобом, тому для його придбання не потрібен рецепт від лікаря. Препарат можна купити в будь-якій аптеці міста. Його аналоги широко поширені по всьому світу, тому скористатися ефектом мілдроната є можливість практично повсюдно.

Скільки коштує мельдоній? Багато хто вважає, що препарат, який спортсмени використовують як допінг, має досить високу вартість. Повірте, це зовсім не так. Сьогодні Мельдоній може собі дозволити практично кожен житель нашої країни, так як його ціна є скоріше бюджетної, ніж завищеною. Слід пам’ятати, що в аптеці лікарський засіб коштує трохи дорожче, ніж в інтернеті.

Мельдоній: аналоги

Такий препарат як Мельдоній має не так вже й багато аналогів. Всі вони відрізняються ефективністю і можуть гідно замінити основне лікарський засіб в схемах терапії при необхідності. Серед найпопулярніших замінників Мельдоній сьогодні, які можна купити в вітчизняної мережі аптек, виділяють:

 • Мілдронат (Латвія) – популярне загальнозміцнюючий засіб, що застосовується для підвищення витривалості тканин і усунення симптомів їх кисневого голодування і є абсолютним дженериків Мельдоній (найбільш часто застосовується в кардіологічній, офтальмологічній практиці та неврології);
 • Кардіонат (Росія) – препарат ряду Мельдоній, який випускається в капсулах і призначається для усунення ознак ішемії тканин;
 • Ідрінол (Росія) – дженерик Мельдоній, призначений для лікування зниженої працездатності, фізичного перенапруження, а також терапії ішемічної хвороби серця, порушень церебрального кровотоку, абстиненції;
 • Ангіокарділ – один з кращих замінників препарату, який випускається в ампулах для ін’єкцій (протипоказаний вагітним жінкам, дітям до 18 років і в період лактації).

Всі аналоги Мельдоній володіють прекрасними якісними характеристиками і достатньою ефективністю. Вони відрізняються за вартістю. Бажаючим заощадити, лікарі рекомендують купувати в аптеці препарати вітчизняного виробництва, тоді як їхні закордонні замінники будуть коштувати трохи дорожче.


Увага!

Використання Мельдоній без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.