Меновазин

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування

Класифікація: M02AX10

Міжнародна назва: Menovasinum

Діюча речовина: Бензокаїн, Прокаїн, Рацементол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Меновазин – це дуже популярний на сьогоднішній день засіб, активно застосовується для місцевого знеболювання. У його складі є такі компоненти, які здатні також усувати свербіж на шкірних покривах. Представлений препарат випускається у формі спиртового розчину і мазі.

Опис Меновазіну і інструкція по його застосуванню

Представлений лікарський препарат є відносно сильним анестетиком, який необхідно застосовувати виключно місцево. За досить короткий термін він здатний усунути больовий синдром в результаті багатьох проблем зі здоров’ям. Меновазин випускається у формі спиртового розчину в темних флаконах по 25, 40 і 50 мл. Крім того, ще однією формою випуску ліків є мазь, випускається в алюмінієвих тубах по 40 грам. Вибір тієї чи іншої лікарської форми залежить безпосередньо від уподобань пацієнта – деяким не дуже зручно застосовувати спиртовий розчин, який є рідким. Слід зазначити, що компоненти, наявні безпосередньо в складі препарату, практично не потрапляють в кровотік хворого, що є особливо важливим.

Меновазин – це ліки, які відрізняється легкістю і зручністю під час застосування. Залежно безпосередньо від площі хворого ділянки, необхідно взяти відповідну кількість ліків у формі мазі або розчину – бажано, щоб цієї дози вистачило на цю ділянку. Масажними рухами Меновазин слід втирати в шкіру до тих пір, поки основний його відсоток не вбереться в уражену поверхню. Разтирати засіб потрібно  дуже ретельною і акуратною, особливо це стосується тих випадків, коли пацієнт страждає від сильних болів, наприклад, при защімленні нерва. Після нанесення препарату, а також безпосередньо перед ним, слід в обов’язковому порядку вимити руки з застосуванням мила. Таку процедуру слід проводити не частіше 2-3 разів на день протягом того періоду, який знадобиться для усунення больових симптомів. Однак слід знати, що препарат не варто застосовувати довше, ніж 3-4 тижні.

Показання до застосування Меновазіном

Коли пацієнт дізнається про такий препарат, як Меновазин, він починає цікавитися, від чого він. Препарат, як було сказано вище, застосовують для місцевого усунення больового синдрому різного походження, а також усунення сверблячки при деяких шкірних захворюваннях. Потрібно сказати, що цей лікарський засіб має і чимало інших показань до застосування, які виглядають наступним чином:

  • Розтягнення зв’язок в будь-якому відділі;
  • Больові відчуття після інтенсивних спортивних тренувань;
  • Болі в спині, мають різне походження;
  • Защемлення сідничного нерва;
  • Хворобливість при такому захворюванні, як варикоз;
  • Грижа хребта;
  • Неврологія, яка характеризується, як міжреберна;
  • Дерматоз, псоріаз, екзема;
  • Риніт, гайморит;
  • Артралгія.

Залежно безпосередньо від виду захворювання, від якого застосовується Меновазин, для його лікування можуть знадобиться і інші препарати в складі комплексного лікування. Часто Меновазин застосовують саме для усунення болю і запального процесу, інші ж препарати в комплексі усувають саму причину недуги. Наприклад, в ході лікування варикозного розширення вен необхідно застосовувати не тільки Меновазин, що усуває біль, але і Ангіопротектори.

Починаючи комплексне лікування певної недуги із застосуванням меновазіном в будь-якій лікарській формі, слід уточнити, наскільки він добре поєднується з іншими ліками. У більшості випадків ніяких проблем з поєднанням меновазіном та інших ліків не виникає і лікування проходить добре.

Багато хто цікавиться – чи можна застосовувати Меновазин дітям? Препарат в дитячому віці використовувати можна, але тільки після 12-річного віку. Що стосується більш молодших пацієнтів, то про це є занадто мало даних і є ризик, що препарат може їм нашкодити.

Меновазин в формі мазі

Потрібно сказати, що меновазином у зазначеній формі на сьогодні не існує. Справжня назва цієї ефективної мазі – Меновазан. З тієї причини, що ліки у вигляді розчину і мазі мають дуже схожий склад, а також показання до застосування, і перший, і другий варіант сьогодні називають Меновазином.

Люди, які звикли застосовувати Меновазин в будь-якій формі для усунення болю в спині, можуть навіть не здогадуватися, що насправді спектр його дії більш широкий. Препарат має виражену протизапальну, антисептичну і протинабрякову дію. Крім того, компоненти, що входять до складу ліків, здатні цілком успішно боротися зі стрептококами і стафілококами, які в більшості випадків викликають гайморит, а також інші інфекційні хвороби системи ЛОР. Завдяки судинозвужувальними властивостями, якими володіє Меновазин, препарат нерідко призначають безпосередньо при нежиті, про що було зазначено раніше.

Завдяки тому, що в складі мазі присутній вазелін, вона, на відміну від спиртового розчину, не здатна висушити шкіру. Цей показник особливо важливий в тих випадках, коли потрібно нанести препарат на слизову оболонку, наприклад, при нежиті.

Меновазин в формі розчину

Ще однією формою випуску представленого лікарського препарату є розчин, приготовлений із застосуванням етанолу. Він являє собою прозору рідину з вираженим запахом ментолу. Крім раніше перерахованих властивостей, завдяки наявності в складі спирту цей препарат має і місцеву зігріваючу дію. Це особливо важливо при лікуванні деяких недуг, де, крім знеболювання, дуже необхідний добре зігріваючий рецепт.

Для того щоб лікування із застосуванням меновазіном було якісним і ефективним, в цей період особливу увагу слід приділяти безпосередньо особистої гігієни. Потрібно погодитися, що нанесений на чисту поверхню шкіри препарат вбереться значно краще. Під час лікування слід користуватися якісним гіпоалергенним милом, а також кип’яченою водою. Крім усього іншого, в ході лікування меновазином не варто забувати і про використання антибактеріальних або дезінфікуючих засобів, якщо вони були призначені раніше.

Склад Меновазину

Вибираючи Меновазин для лікування того чи іншого захворювання, необхідно ретельно вивчити всю інструкцію по його застосуванню. Крім того, рекомендується ознайомитися і зі складом препарату, який виглядає наступним чином:

  • Ментол. Ця речовина отримують безпосереднього з ефірного масла м’яти перцевої, а також з інших рослин сімейства Ясноткові. Ментол є ефективним складовим безлічі лікарських препаратів, які застосовуються безпосередньо для усунення запалення. Завдяки високій швидкості вбирання ментолу безпосередньо в шкірні покриви він досить швидко надає необхідний знеболюючий і протизапальний процес на вогнище хвороби. Крім усього іншого, ця речовина володіє відмінними антисептичними властивостями, які допомагають хворому значно швидше позбутися як від простого нежитю, так і від вірусної інфекції. За допомогою ефірного масла м’яти перцевої дуже часто проводиться ароматерапія.
  • Прокаїн. Інша назва цієї речовини – новокаїн. Він відомий, напевно, кожному саме завдяки відмінними анестезуючими властивостями, за рахунок чого входить до складу багатьох знеболюючих лікарських препаратів. Новокаїн має також і деякою судинозвужувальною здатністю.
  • Бензокаїн (анестезин). Представлений компонент так само, як і новокаїн, призначений для усунення больового синдрому. Однак, на відміну від попереднього речовини, бензокаин відповідає безпосередньо за усунення больових симптомів в слизовій епітелії. Використовуючись в комплексі, бензокаїн і новокаїн значно посилюють дію один одного.

Саме зазначені компоненти відповідають за лікувальний ефект препарату, зумовлений знеболенням, усуненням запалення і т. д. Крім них, у складі препарату також є і допоміжні компоненти, від яких безпосередньо залежить від його лікарської форми. Наприклад, в складі мазі Меновазан обов’язково присутній вазелін і вазелінове масло – вони відповідають за зручний і рівномірний розподіл препарату по шкірних покривів і слизових оболонок.

Що стосується складу настойки, то він мало чим відрізняється від складу мазі. Крім ментолу, новокаїну і анестезину в розчині обов’язково присутній 70% спирт. Він необхідний для того, щоб розвести зазначені речовини і довести обсяг готового препарату до 100 мл.

Спиртовий розчин не рекомендується використовувати для усунення свербежу, так як наявність в її складі спирту само по собі може викликати дерматоз. Найбільше його появи схильні діти, шкіра яких є більш тонкої і чутливої. З тієї ж причини, що в ліках є досить багато спирту, настойку вкрай не рекомендують застосовувати тим пацієнтам, які мають суху шкіру, яка, до того ж, схильна до подразнень. Для того щоб уникнути таких проблем краще придбати в аптеці препарат у вигляді мазі, в складі якого є вазелін.

Особливості застосування препарату і протипоказання

Застосовуючи Меновазин для лікування тієї чи іншої недуги, слід в обов’язковому порядку пам’ятати про заходи перестороги. Особливо це стосується спиртової настоянки препарату. Під час нанесення засобу потрібно стежити, щоб він не потрапляв на шкіру з ранами, подряпинами і іншими ушкодженнями. Крім того, препарат не можна наносити і на алергічні ділянки на шкірі, так як ліки в подібному випадку можуть тільки погіршити алергічні прояви.

Як відомо, шкіра обличчя є більш чутливою до подразників і схильною до всякого роду пошкоджень. Отже, Меновазин ні в якому разі не можна наносити і на шкіру обличчя. Тим більше, що таке завдання, крім роздратування і сухості шкіри, здатне викликати і печіння очей, що обумовлено загальними властивостями ментолу. Якщо не мити руки після застосування меновазином, то в такому випадку існує ризик випадкового занесення препарату в очі. Це не тільки неприємне, але і досить небезпечне явище – в результаті можна отримати опік слизової оболонки ока.

Що стосується протипоказань до застосування препарату, то тут слід виділити тільки гіперчутливість до складових меновазіном і дитячий вік до 12 років. Під час вагітності та лактації препарат необхідно застосовувати тільки після рекомендації фахівця.

Ціна Меновазину

Перевага меновазину полягає в тому, що він є бюджетним препаратом, який можна без зусиль знайти в будь-якій аптеці. Це один з найдешевших лікарських препаратів, який використовуються безпосередньо для місцевого знеболювання. Крім того, для придбання описуваного препарату для місцевої анестезії не потрібно навіть рецепта від лікаря, оскільки Меновазин – це безрецептурний лікарський засіб.

Ціна препарату в різних аптечних пунктах може дещо відрізнятися. Крім того, мазь і розчин мають деякі відмінності в ціні.


Увага!

Використання Меновазин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.