Метилурацил

Фармакологическая группа: Дерматологія і регенерація, Ранозагоювальні засоби

Классификация: А14В

Осмотрено и одобрено 03.09.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Метилурацил має досить широке застосування в медичній галузі, чому сприяє його головна властивість – прискорення регенерації. Його часто призначають після перенесення різних хвороб важкого ступеня, де препарат бере активну участь в швидкому відновленні організму. Завдяки кільком формам випуску Метилурацил можна застосовувати місцево, системно і зовнішньо. Перед початком застосування зазначеного засобу слід добре ознайомитися з інструкцією по його застосуванню.

Інструкція по застосуванню метилурацилу

Завдяки цьому препарату добре зміцнюється тканинний і клітинний імунітет, що особливо стосується таблетованої форми. Саме таблетки діють системно на весь організм, при цьому запускається робота багатьох структур і органів. Це сприяє швидшому загоєнню різних ран.

Якщо вірити множинним відгуками досвідчених лікарів, Метилурацил у формі таблеток сприяє відновленню роботи абсолютно у всіх органах і системах організму. При цьому активна речовина препарату позитивно впливає навіть на тканину кісткового мозку, що особливо важливо при деяких захворюваннях. Метилурацил відноситься не тільки до імуномодуляторів, але і до імуностимуляторів.

Таблетки рекомендується приймати під час їжі, проте, якщо у пацієнта є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, то прийом препарату слід здійснити дещо пізніше (після прийому їжі). Вкрай не рекомендується приймати препарат безпосередньо на голодний шлунок, оскільки в цьому випадку речовини, що містяться в його складі, надаватимуть на його стінки негативний вплив.

Дітям від 14 років та дорослим пацієнтам рекомендується приймати за раз 500 мг препарату, що відповідає одній таблетці. У день призначають до 6 таблеток, що залежить, в першу чергу, від стану пацієнта.

Діти, вік яких становить від 8 до 14 років, приймають 500 мг препарату не більше 3 разів на день, що відповідає половині дози для дорослих. Що стосується дітей більш молодшого віку, а саме – від 3 до 8 років, то їм призначають 250 мг ліків (половина таблетки) три рази в день.

Максимальна доза для дорослих не повинна перевищувати 3 г. на добу, що відповідає 6 таблеткам по 500 мг. Дітям від 3 до 14 років можна приймати на добу не більше 1,5 г. ліків. Перевищення зазначених доз неприпустимо, тому що ймовірність появи побічних дій препарату різко зростає.

Курс терапії визначається захворюванням і станом пацієнта. Найбільш тривалим є курс лікування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, який відповідає 30-40 днях.

Метилурацил у формі мазі

У складі мазі присутня ідентична назві активна речовина, а також допоміжні компоненти (білий парафін, ланолін, спеціальна вода). Представлена ​​лікарська форма препарату призначена для місцевого застосування. Мазь сприяє швидкому загоєнню пошкоджених тканин, при цьому має місцеву протизапальну дію. Незважаючи на те, що Метилурацил в цій формі випуску застосовується виключно місцево, невелика кількість препарату все ж потрапляє в кров.

Мазь показана для лікування ран, які дуже погано та довго гояться. Крім того, медикамент не менше ефективний й при лікуванні опіків будь-якого походження – хімічних, термічних і променевих. Дещо рідше Метилурацил призначають і від бульозних дерматитів. Крім лікування, препарат в цій формі застосовують і для профілактики різних реакцій шкіри під час проведення такої процедури, як опромінення новоутворень.

Крім зазначених показань до застосування, мазь використовують й в інших ситуаціях. Це стосується радіоепітеліїта, а також обов’язково пізні променеві ушкодження стінок піхви, де препарат використовують вагінально виключно за допомогою тампонів з великою рихлістю.

Препарат застосовують навіть у дитячому віці, починаючи з 3 років. Також Метилурацил можна використовувати під час вагітності та лактації, проте лікування повинен призначати лікар. Дуже важливо, щоб на протязі всього курсу лікування цим препаратом під час вагітності та годування за пацієнткою спостерігав лікар.

Незалежно від виду та характеру хвороби, від 5 до 20 г. мазі слід наносити дуже тонким шаром безпосередньо на хворі ділянки один раз на добу. Залежно від занедбаності хвороби, курс лікування може тривати від 2 до 4 тижнів.

Передозування препаратом у зазначеній лікарській формі практично неможлива, особливо, якщо застосовувати його правильно. Вкрай рідко пацієнти при лікуванні цим препаратом скаржаться на виникнення побічних реакцій, які проявляються у вигляді висипу на шкірних покривах (переважно в місцях застосування мазі), почервоніння, шкірного роздратування, не сильного печіння та свербіння.

Метилурацил у формі свічок

Ця форма випуску ліки часто використовується безпосередньо в гінекології, де позбавляє пацієнтів від багатьох неприємних хвороб. У складі одного супозиторія міститься 0,5 г активного компонента (метилурацилу), а також обов’язково спеціальна основа для створення цієї форми випуску.

В інструкції із застосування супозиторіїв сказано, що вони призначені для ректального застосування – про те, що їх можна використовувати й вагінально, інформації немає. Проте, гінекологи часто призначають своїм пацієнткам Метилурацил саме в цій формі випуску та препарат показує свою ефективність під час застосування.

Перед ректальним застосуванням описуваних свічок слід поставити клізму і зробити дефекацію, тому що в противному випадку при наступної дефекації можлива поява неприємних больових відчуттів. Застосовуючи Метилурацил ректально, слід дотримуватися такої рекомендованої дози:

 • Дорослим слід застосовувати 1-2 свічки 3-4 рази на добу, що відповідає 500-1000 мг препарату;
 • Дітям від 8 до 14 років показана 1 свічка на добу;
 • Дітям від 3 до 8 років, як правило, призначають по пів свічки на добу.

Терапевтичний курс залежить від стадії хвороби та загального здоров’я пацієнта. Для повного одужання може знадобитися від 1 до 16 тижнів (4 місяці).

Як було сказано вище, Метилурацил нерідко призначають і при проблемах гінекологічного характеру. Це стосується тих випадків, коли необхідно прискорити процеси репарації піхви, а також шийки матки. При такому захворюванні, як ерозія шийки матки, Метилурацил у вигляді супозиторіїв призначають двічі на день. Свічки необхідно ставити з ранку, а також увечері (перед сном) протягом 10-14 днів. За допомогою цього препарату також проводиться лікування кольпітів та вульвітів, де препарат вводять 1 раз в день – все залежить від того, на якій стадії захворювання. Курс лікування при цьому слід продовжувати не менше 10 днів. Слід зазначити, що Метилурацил шляхом вагінального введення при необхідності застосовують до 30 днів, якщо цього вимагає стан хворої.

Перед тим як ввести свічку безпосередньо в піхву слід провести спринцювання. Для цього можна використовувати розчин харчової соди, настою ромашки (низки), хлоргексидину. Після цієї процедури необхідно ввести свічку глибоко в піхву. Далі рекомендується надіти таку білизну, яке не шкода забруднити. Річ у тому, що навіть при горизонтальному положенні хворої свічка після розплавлення всередині піхви починає витікати назовні. Якщо застосування супозиторія планується безпосередньо в денний час доби, то після такої процедури слід полежати не менше півгодини – це забезпечить краще вплив препарату на організм.

Метилурацил у формі таблеток

Таблетки призначені безпосередньо для перорального прийому. Вони необхідні для системного впливу, через що їх часто застосовують в лікуванні досить важких хвороб. Багато серйозних хвороб вимагають швидкого відновлення тканин клітин та структур внутрішніх органів. В одній таблетці міститься 500 мг згаданої раніше активної речовини.

Як правило, препарат у таблетованій формі призначають при таких захворюваннях:

 • Знижена кількість лейкоцитів безпосередньо в крові. Таке буває після хіміотерапії, необхідної для усунення пухлин, а також інших недуг.
 • Недолік заліза в крові.
 • Агранулоцитарна ангіна.
 • Алейкія аліментарно-токсичного типу.
 • Симптоми отруєння такою речовиною, як бензол.
 • Недолік тромбоцитів в крові, кількість яких знизилося в результаті деяких захворювань.
 • Променева хвороба.
 • Виразки в шлунково-кишковому тракті.
 • Реабілітаційний період, який необхідний після важких інфекційних хвороб.
 • Рани на будь-якій ділянці тіла, які заживають дуже повільно. Тут можна використовувати таблетки разом з маззю, чітко дотримуючись при цьому необхідного режиму дозування препарату.
 • Опіки різного ступеня.
 • Панкреатити.

Від чого б не був призначений Метилурацил в таблетованій формі, рекомендаціями лікаря з приводу його прийому нехтувати не варто. Слід застосовувати медикамент в такій кількості, як це було призначено фахівцем.

Протипоказання та побічні ефекти

Перед застосуванням ліків слід вивчити їх інструкцію, в якій є інформація про протипоказання та побічні дії. Препарат не слід приймати, якщо у пацієнта спостерігається:

 • Підвищена чутливість до компонентів, які присутні в складі препарату.
 • Причому, це може бути як одна, так і декілька речовин.
 • Лейкоз, незалежно від стадії.
 • Гемобластози.
 • Злоякісні новоутворення, що представляють загрозу здоров’ю та життю пацієнта.
 • Лімфогранулематоз.

Метилурацил вкрай не рекомендовано приймати в комплексі з іншими препаратами, оскільки це може стати причиною зниження терапевтичного ефекту. Якщо ж для лікування досить серйозої хвороби вказаний медикаментозний засіб призначили в комплексі, то при виникненні будь-яких побічних діях слід завжди звертатися до лікаря.

Іноді прийом препарату різних форм випуску супроводжується деякими побічними діями. У більшості випадків вони виникають тоді, коли хворий не дотримувався прописаного лікарем дозування та перевищував її. В якості побічних дій у хворого можуть проявитися алергічні реакції, нудота, запаморочення, печія та головний біль. Поява тих чи інших негативних реакцій слід тут же припинити застосування ліків.

Ціна метилурацилу

Вартість метилурацилу є досить низькою, що дозволяє назвати цей препарат дійсно бюджетним. При цьому купити його можна в будь-якому аптечному пункті без рецепта від лікаря.

Слід зазначити, що ціна на таблетки, мазь та свічки дещо різниться – це потрібно враховувати безпосередньо при виборі ліків.

Хоч препарат і є бюджетним, деякі пацієнти шукають в аптеках його аналоги. Річ у тому, що іноді ці ліки просто відсутня в аптеках і, щоб почати лікування, доводиться шукати дієвий замінник метилурацил.


Увага!

Використання Метилурацил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.