Метіонін

Фармакологічна група: БАДи, Гепатопротектори, Лікування ШКТ, Органи травлення, печінки і нирок, Препарати для печінки, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A05BA

Міжнародна назва: Methionine

Діюча речовина: Метіонін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

При отруєнні токсичними речовинами, такими, як миш’як або хлороформ, головне – якомога швидше здійснити антидотну терапію. Для цього застосовуються антидоти, які, по суті, є протиотрутою під час лікування. Одним з таких препаратів є Метіонін. Крім протиотрутних властивостей, він нерідко присутній в комплексному лікуванні алкоголізму, дистрофії, цукрового діабету та інших хвороб. Випускається у вигляді таблеток, які приймають, як і годиться, всередину.

Інструкція по застосуванню Метіоніну

Склад. Methioninum, який випускається в таблетках для медичних цілей, складається з таких речовин:

 • DL-метіонін – головна речовина, яка має детоксикаційні властивості (DL-methionine – pelaguis substantiae proprietatibus habet detoxification);
 • Крохмаль з стандартної картоплі (vexillum Capsicum annuum amuli);
 • Кремнію діоксид (siliconisqu dioxide);
 • Стеарат кальцію (abscedentia digerit glycerin);
 • Полісорбат (Polysorbate saccharo substitutum relinquam);
 • Цукор натурального походження (et sugar-beta ferula);
 • Карбонат магнезірованний (magnesia carbonuas);
 • Повідон (purgandorum ignum povidonye);
 • КДК (colloidal siliconisque dioxide);
 • Тальк (album pulveris TALCUM);
 • Понсовий барвник – понсо 4Р (tinctura – 4R Ponceau);
 • Віск, пофарбований в жовтуватий відтінок (flavuo cera mortuus est);
 • Штучно-полегшене мінеральне масло (artificialis leve minerali oleym).

При наявності алергії на будь-які складові таблеток, що іноді трапляється у алергіків, при можливості варто відмовитися від прийому препарату, щоб уникнути несприятливих наслідків лікування. Саме тому вкрай важливо читати детальний склад кожного препарату дуже уважно перед тим, як почати його застосування.

Показання. Ліки, що випускається у вигляді таблеток, повинен призначати лікар при наявності відповідних показань до його застосування.

Йдеться про такі стани, як:

 • Захворювання, а також небезпечні токсичні ураження печінки (iecur-iniuriamа periculosius toxicologically). Це стосується, в тому числі, і токсичного гепатиту. Причому, засіб призначається для лікування та для профілактики подібних станів, якщо людина схильна до такого роду захворювань печінки.
 • Алкогольна гепатопатія (bibitor hepatopathy).
 • Отруєння токсичними речовинами, які можуть мати різну ступінь ураження організму (Intoxicatio-toxicus substantiae, cuius aсlia in graduym damnum ad organismum). Йдеться про отруєння такими небезпечними для здоров’я та життя речовинами, як миш’як, хлороформ, бензол (arsenicuim, chloroform, benzene). Препарат призначають й при отруєнні речовинами, які володіють гепатотоксичною дією.
 • Комплексне лікування деяких станів та хвороб. Зокрема, Methioninum призначається в ході терапії:

– цукрового діабету;

– алкогольної залежності, яка переросла в хронічну проблему;

– важких опіків;

– під час проведення хірургічних операцій, які мають максимальну ступінь складності;

– атеросклерозу;

– дистрофії на тлі білкової недостатності в результаті напередодні перенесеної дизентерії, або будь-якого іншого перенесеного захворювання інфекційної природи.

Призначають Methioninum та при псоріазі (Progressive autoimmune PSORIASIS).

Крім цього, даний засіб рекомендується для схуднення тим, хто бореться з зайвими кілограмами. Використання Methioninum в дієтології обумовлено тим, що препарат знижує кількість глюкози в крові, що сприяє зниженню апетиту. В результаті такої нехитрої дії метіоніну людині, яка дотримується дієти та обмежує себе в їжі, стає легше перенести її. При схудненні Метіонін також сприяє виробленню холіну, який благотворно впливає на печінку, не даючи в її клітинах накопичуватися жирам.

Methioninum на основі однойменної діючої речовини приводить в норму вироблення креатину та амі-аденозилметіоніу. В результаті збільшення в кількості цих речовин жирові клітини розщеплюються краще, а також наростає м’язова маса – це завжди необхідно в спорті, а особливо, якщо обраний вид спорту – бодибілдинг. Тому для отримання бажаного рельєфу можна приймати таблетки Methioninum. Ще речовина міститься в таких продуктах, як яйця курей та перепелів, м’ясі свиней та яловичині, м’ясі курей, риби з морських широт, молоці, горіхів всяких видів, бобових, сочевиці та ін. Тому ці продукти варто їсти хоча б в невеликих кількостях щодня .

Метіонін для тварин. Люди, які мають справу з тваринництвом або фермерством, не з чуток знають, як Метіонін важливий для організму тварин та птахів. Його недолік може викликати у тварини анемію, втрату апетиту, зниження м’язового змісту, а також небажане ожиріння печінки. Метіонін для птахів та тварин випускається у вигляді білого кристалічного порошку, з якого готують багаті на вітаміни корми та комбікорми.

Метіонін вкрай корисний не лише для курей, свиней та інших тварин, а й для собак. Але дозування засобу варто узгоджувати у ветеринара, як і схему лікування. Фото речовини, яка фасується в декілька кілограмові пакети, можна легко знайти в інтернеті.

Інструкція по застосуванню. Препарат призначають не тільки дорослим, але й пацієнтам дітям від 3 років за вищевказаними показниками. Дорослим призначають 500-1500 мг препарату 3-4 рази на добу. Дітям 3-6 років по 250 мг, а від 7 років – по 500 мг 3-4 рази на добу.

Зазначені таблетки Methioninum варто застосовувати до прийому їжі – бажано за 30-60 хвилин. Курс лікування триває зазвичай від 10 до 30 днів, що залежить від показання. Також можливе лікування в кілька курсів відразу з перервою 10 днів (при цьому курс лікування не повинен перевищувати 10 днів).

Протипоказання. Препарат, що містить метіонін, протипоказаний дітям до трьох років, оскільки лікарського досвіду в цій справі дуже мало. Застосування засобу при вагітності можливо тільки в разі, якщо здоров’ю жінки, а значить і дитині, загрожує небезпека (наприклад, отруєння миш’яком). Під час грудного вигодовуванні варто відмовитися або від годування малюка грудьми, або від препарату.

Метіонін-місткий препарат також можна застосовувати тим, хто хворіє на гострий вірусний гепатит, печінкову енцефалопатію, має інші проблеми печінки або алергію по відношенню до компонентів препарату.

Яка формула Метіоніну?

Метіоніном називається специфічна альфа-амінокислота, яка також містить сірку та є аліфатичною. На вигляд речовина сама по собі виглядає як кристали без будь-якого кольору, а їх запах дещо незвичайний і, скоріше, неприємний для людського носа. Це незамінна амінокислота, яка міститься в білкових продуктах та інших білках.

Систематично Метіонін називається, як 2-аміно-4- (метилтіо) бутанова кислота. Його формула виглядає наступним чином: HO2CCH (NH2) CH2CH2SCH3. Важливо зауважити, що Метіонін не синтезується людським організмом, що говорить про потребу отримувати цю амінокислоту ззовні. Список продуктів, які потрібно їсти для отримання та засвоєння метіоніну, зазначений трохи вище.

Що це таке – Метіонін?

Почувши слово «метіонін», більшість людей здивовано запитує – що це таке? Метіонін є незамінною кислотою, не синтезуючою в організмі людини. Крім білкових продуктів, речовина у величезній кількості міститься в казеїні. Метіонін, крім інших функцій, виконує роль донора метильних груп в організмі в той момент, коли в ньому відбувається процес біосинтезу холіну, адреналіну. Завдяки метіоніну в організмі також зростає дія до синтезування лецитину та багатьох інших фосфоліпідів. Завдяки особливим властивостям речовина також знижує рівень холестерину в крові, покращує функцію печінки, а також надає невелику дію на психічний стан хворого – надає незначну антидепресивну дію.

Метіонін та старіння. Сама по собі ця речовина виконує роль антиоксиданту для організму, який здатний уповільнити процеси старіння. Але чи так це насправді?

Деякі вчені стверджують, що як раз таки метіонін запускає процеси старіння, а не навпаки. Справа в тому, що велика його кількість міститься саме в білковій їжі, яка, за багатьма висновками, також бере участь в старінні організму в цілому. Але є безбілкові продукти, щоб якомога довше залишатися молодим – та це не найкращий варіант, який може обернутися порушеннями здоров’я усього організму людини. Кращий засіб від старіння – це здоровий спосіб життя, який в наш час доступний, на жаль, не кожному.

Метіонін з цинком. Препарат, який містить цинк, зараз активно використовують для поліпшення працездатності людини. Метіонін, збагачений цинком, бере участь в більш, ніж 200 біохімічних процесів в організмі людини. Завдяки цьому він не тільки покращує працездатність, а й підвищує імунітет.

Метіонін цинк-плюс – це препарат, який обов’язково входить в комплексну програму Центру Соколинський в Празі під час відмови від таких шкідливих звичок, як алкоголь та куріння. Цинк – це найважливіший елемент, який в потрібних кількостях повинен бути присутнім в кожному організмі. Особливо це стосується здоров’я чоловіків, які, до того ж, приймають алкоголь та не можуть залишити звичку куріння. Тому цей препарат рекомендується приймати для поліпшення імунітету, працездатності та здоров’я в цілому.

Ціна Метіоніну в аптеках сьогодні

Метіонін (Methioninum) є незамінною амінокислотою, яка потрібна кожному організму для нормального здійснення процесів переметилювання. Форма випуску цього препарату – це таблетки. Цікавлячись вартістю препарату, варто розпитати не тільки в аптеці стандартного зразка – можна «заглянути» в кілька інтернет-аптек, тим більше, що інтернет сьогодні доступний, мабуть, кожному.

Купити препарат можна без особливих труднощів, оскільки продається він без рецепта. Що стосується вартості таблеток, вона середня, що дозволяє купувати препарат для своїх цілей.


Увага!

Використання Метіонін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.