Метрогіл Дента

Фармакологічна група: Гігієна, Догляд за зубами і порожниною рота, Стоматологічні

Класифікація: A01AB11

Міжнародна назва: Metrogyl Denta

Діюча речовина: Метронідазол, Хлоргексидин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо у людини з’явився неприємний запах з рота, а також біль і кровоточивість ясен, тоді це вказує на розвиток запального процесу, асоційованого з патогенною мікрофлорою. Подібний стан потребує призначення протимікробних препаратів, які можна застосовувати в ротовій порожнині. Одним з найбільш знаменитих та ефективних представників даного ряду лікарських засобів є гель Метрогіл Дента.

Інструкція по використанню

Один грам гелевої речовини містить:

  • активна складова включає в себе метронідазолу бензоат 0,016 г. та хлоргексидину диглюконат 0,0025 г;
  • додаткові компоненти – пропіленгліколь, карбопен, динатрію едетат, натрію сахарин, левоментол, натрію гідроксид, вода.

Опалесцентний м’який склад білого або майже білого кольору, фармакологічна дія якого обумовлена ​​наявністю в ньому двох антибактеріальних компонентів, а саме метронідазолу та хлоргексидину, що виявляють активність щодо багатьох патогенних мікроорганізмів, які є збудниками більшості відомих запальних захворювань ротової порожнини.

При місцевому застосуванні гель практично не всмоктується в кров, а тому побічні ефекти при його використанні діагностуються в епізодичних випадках. Серед показань до застосування препарату виділяють інфекційно-запальні захворювання пародонту та слизової оболонки порожнини рота, зокрема:

  • запалення області ясен гострого та хронічного характеру, які можуть супроводжуватися набряком, гнійною інфільтрацією, некрозом;
  • виразковий гінгівіт з некротичними змінами;
  • пародонтит в гострій та хронічній формі;
  • періодонтит;
  • абсцес в зоні періодонта (як складова частина комбінованої терапії).

Головними обмеженнями до призначення лікарського засобу є:

  • підвищена реактивність до метронідазолу, хлоргексидину, а також похідних нітроімідазолу та будь-яких інгредієнтів, що входять до складу лікарського засобу;
  • дошкільний вік;
  • вагітність та грудне вигодовування.

Побічна дія визначається дуже рідко. При локальному застосуванні можуть
спостерігатися алергічні реакції у вигляді шкірного висипу, почервоніння епідермальних покривів, свербіння, а також головний біль. В епізодичних випадках пацієнти скаржаться на розлади травної функції, порушення з боку сполучної тканини та імунної системи. Рідко спостерігаються зміни в крові у вигляді незначної нейтрофілії.

Причиною розвитку побічних ефектів у більшості клінічних випадків є випадкове проковтування великої кількості засобу. При такому розвитку подій може виникнути передозування лікарським засобом, яке супроводжується вираженою нудотою, епізодичною блювотою, болями в області живота і запамороченням. У важких випадках відзначаються судоми та парестезії. Лікування передозування засноване на введенні симптоматичних засобів корекції, оскільки антидоту до препарату немає. Пацієнтам, які проковтнули гель, показано промивання шлунка найближчим часом після інциденту.

При місцевому застосуванні в рекомендованих дозах системної взаємодії гелю з іншими лікарськими засобами не виявлено. Однак слід з обережністю призначати лікарську речовину в поєднанні з такими медикаментозними формами, як:

  • антикоагулянтні засоби ряду кумарину через високу ймовірність збільшення протромбінового часу;
  • дисульфирам – одномоментне вживання підвищує токсикологічні показники хімічних речовин, що може привести до розвитку неврологічних симптомів;
  • фенобарбітал, фенітоїн, які при одночасному застосуванні з метронідазолом знижують протимікробну активність останнього;
  • циметидин, який пригнічує метаболізм головного компонента препарату, що може призвести до підвищення його концентрації в сироватці крові.

Препарат необхідно зберігати в місцях, які недоступні для дітей. Терміни придатності лікарського засобу складають три роки від дати виробництва, яка вказується на упаковці препарату. Медикаментозний засіб відпускається в аптеках без рецепта. Не варто зловживати препаратом і використовувати його більше десяти днів поспіль.

Застосування

Гель призначений виключно для застосування в стоматологічній медицині. Призначається дорослим та дітям шкільного віку при запаленні ясен. Його необхідно наносити на слизові оболонки в місці ураження за допомогою вказівного пальця або ватної палички двічі в день. По закінченню процедури нанесення засобу, слід відмовитися від вживання їжі та пиття протягом півгодини. Змивати ліки не варто. Тривалість терапевтичного курсу визначається лікарем. В основному застосування препарату рекомендовано на період 7-10 днів.

Застосування гелевого препарату не є гігієнічним сануванням зубного ряду, тому під час курсу лікування засобом очищення зубів за допомогою пасти слід продовжувати. Уникати потрапляння гелю в очі. Під час застосування медикаменту можна вживати алкогольні напої. Ігнорування таким правилом може привести до виникнення реакції подібної отруєнням тетурамом у вигляді шлункових спазмів, нудоти, одноразової блювоти, головного болю та припливів крові до області особи.

Не рекомендується приймати лікарський засіб довше десяти днів. При необхідності тривалого прийому слід в обов’язковому порядку проконсультуватися з дантистом.

Лікування слід повторювати, як можна рідше. Препарат не призначається дітям шестирічного віку.

Ціна лікарського засобу

Не секрет, що свою популярність гель для лікування стоматологічних проблем знайшов не тільки завдяки ефективності й швидкості дії, але й прийнятною вартістю, яка для багатьох пацієнтів є вирішальним фактором при виборі ліків. У порівнянні з аналогами, гель має доступну ціну, тому підходить для людей навіть з невисоким рівнем матеріального достатку.

Сьогодні препарат можна купити повсюдно. Для його придбання у вас не попросять рецепт від лікаря, оскільки даний лікарський засіб не належить до сильнодіючих медикаментів і має мінімальну кількість протипоказань. Непоганий варіант – покупка гелю в інтернет-аптеці. Але тут слід враховувати один момент. Вартість препарату може бути трохи вище його ринкової ціни, так як до неї додаються ще витрати на доставку медикаменту адресату.

Аналоги

Препарат має величезну кількість аналогів, які не поступаються йому по доступності та ефективності. Серед них є структурні замінники – дженерики, а також лікарські засоби, що відрізняються за складом, але схожі з ним за спрямованістю терапевтичної дії.

Розчин Ротокан – сучасний замінник, який показаний пацієнтам дорослого віку при пародонтозі, пародонтиті та інших захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини. Медикамент є рідиною, що складається з екстрактів квіток ромашки аптечної, нагідок та трави деревію. Третина складу препарату – етиловий спирт. Лікарський засіб належить до фітопрепаратів, який прекрасно усуває симптоми запалення, але є малоефективним по відношенню до бактеріальних агентів, тому його застосування рекомендовано поєднувати з антибактеріальними препаратами. Засіб можна також приймати при запальних процесах абдомінального тракту. Препарат строго заборонений в лактаційний період та при гестації.

Метродент – популярний дженерик препарату, який випускається у вигляді гелю. В 1,0 г. лікувального складу міститься 0,016 г метронідазолу і 0,0025 г хлоргексидину глюконату. Засіб надає терапевтичну ефективність щодо стоматиту, який супроводжують афтозні зміни слизової, пародонтозу, періодонтиту, різних гінгівітів. Він також допомагає при запаленнях ротової порожнини, спровокованих носінням протезів та інших стоматологічних захворюваннях. Препарат протипоказаний при вагітності в першому триместрі. На пізніх термінах гестації використання можливо лише в тому випадку, якщо користь від застосування для матері перевищує ризик появи ускладнень з боку плода. Вартість препарату оцінюється як бюджетна, оскільки його виробництво знаходиться на території нашої держави.

Ромазулан є рідиною коричневого з зеленим відтінком кольору румунського виробництва. Він відпускається без рецепта і відноситься до числа фітопрепаратів. Має виражену протизапальну, протинабрякову та протимікробну дію. До складу медикаменту входить рідкий екстракт ромашки аптечної. Крім цього, лікарський засіб містить спирт етиловий, аміак концентрований, синтетичний аналог екстрагованої ромашки. Медикамент призначений для місцевого, зовнішнього та внутрішнього застосування. Він має виражену антисептичну дію. Його не можна призначати маленьким пацієнтам у віці до дванадцяти років. Серед найбільш поширених побічних ефектів слід виділити алергічні реакції.

Дентамет – аналог Метрогил Дента, призначений виключно в стоматологічних цілях. Його доцільно застосовувати при зубному болю, що виникає на тлі інфекції, гострому запаленні ясен, хронічному або юнацькому періодонтиті, гангренозний пульпіт. Засіб не можна поєднувати з деякими препаратами, які застосовуються в схемах терапії алкоголізму, оскільки вони здатні посилювати токсичність останнього. При передозуванні можливий розвиток судомного синдрому та нейропатій.


Увага!

Використання Метрогіл Дента без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.