Міфепристон

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: G03XB01

Міжнародна назва: Mifepristone

Діюча речовина: Міфепристон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Пологи, будучи природним процесом у жіночому організмі, іноді за умов нормальної доношеної вагітності не наступають в призначений термін. Переношування – не рідке явище. Для запуску родового процесу, щоб уникнути старіння плаценти та інших несприятливих наслідків застосовують Міфепристон. Це найсильніший антипрогестагенний медпрепарат, що вимагає відповідального контролю з боку гінеколога та акушера.

Інструкція по застосуванню Міфепристону

Міфепристон має синтетичне походження та застосовується не тільки для виклику родової діяльності, але й для переривання вагітного положення з дозволеним законним терміном, а також для підготовки до хірургічного аборту на терміні від 12 тижнів (за серйозними показаннями). Дієвим він є й у вигляді екстреного протизапліднення для уникнення небажаної вагітності.

Міфепристон заборонено приймати вдома – використання таблетки має відбуватися суворо в умовах стаціонару. При цьому медичний заклад повинен мати всі необхідні обладнання.

При загибелі не народженої дитини у животі матері, що може статися на будь-якому терміні, аж до заключного триместру, теж призначають Міфепристон. Він дозволяє підготувати шийку жінки до індукції пологів. Для цього призначають одноразовий його прийом в дозі 200 мг, що відповідає єдиній таблетці. По закінченню доби процес вживання потрібної дози відтворюють. Кожна процедура прийому засобу повинна відбуватися в присутності гінеколога, що дозволить зреагувати на несподівано виникнувші негативні, а також іноді згубні та руйнівні наслідки у жінки (подібне трапляється нечасто). Через кілька діб уповноважений лікар перевіряє родові шляхи та якщо їх стан не змінився, жінці призначається окситоцин разом з простагландинами.

Для активування родової діяльності, яка не бажає починатися без зовнішнього втручання, Міфепристон дають як при зрілій, так й при незрілій шийці. Його призначення неминуче та у тих випадках, коли води відійшли частково або повністю, а пологи не наступають.

Використання Міфепристону для початку пологів передбачає прийом однієї таблетки з ранку, а потім ідентичну дозу повторюють на наступний ранок. Часто дівчата та жінки детально цікавляться – через скільки діє цей найсильніший медпрепарат? Як правило, дія засобу, що володіє шийкопідготовлюючим ефектом, відзначається відразу після початкового прийому. Дізнатися, що відбувається після прийому Міфепристону, можна в особистого гінеколога. Засіб не діє, як потужний стимулятор сутичок – він робить свій вплив на шийку.

Зрідка жінки, які очікують малюка, приймають таблетований Міфепристон вдома – цього робити не можна. Якщо у подібному випадку після прийому Міфепристону почалися пологи, то пацієнтці слід в негайному порядку дзвонити в швидку для поїздки в пологовий будинок.

Якщо один- або дворазовий прийом засобу не надав на шийку очікуваного впливу та пологи як й раніше не починаються, то тут призначається проведення часто зустрічаємого кесаревого розтину.

Медикаментозне переривання вагітності, розвинене на ранньому терміні, вимагає одноразового прийому 600 мг Міфепристону, що дорівнює трьом таблеткам. Запити засіб настійно рекомендують із застосуванням кип’яченої води (100 мл) – сира вода тут недоречна. При цьому лікар повинен спостерігати за процесом та стежити за станом кардинально налаштованої жінки протягом двох наступних годин.

По закінченню 3-4 діб, що пройшли після рішучого прийому засобу, пацієнтці показаний прийом простагландину. Тут можливе вживання Мізопростолу в кількості 400 мкг всередину або 1 мг Геміпроста, який потрапляє в організм шляхом інтравагінального введення. Обов’язковою порадою є проведення УЗД для отримання детальних результатів процедури, що відрізняється величезним ризиком.

Протягом кількох наступних тижнів жінка повинна без відволікання стежити за станом особистого здоров’я, а зокрема – статевих органів. Через 8 днів, які пройшли після застосування Міфепристону, проводиться ще одне УЗД-дослідження та мед. обстеження. Вони дадуть максимально докладні дані про подію аби не стався викидень, іноді буває неповним.

Наявність повноцінної вагітності також можливо, проте, такі стани вимагають додаткових маніпуляцій. Якщо по закінченню 2-тижневого терміну пацієнтка скаржиться, що від ліків немає потрібного ефекту, то тут проводять вакуум-аспірацію.

Для екстреного виключення допустимого зачаття беруть 1 таблетку медпрепарату після незахищеного статевого акту – недивний той факт, що зараз немає безперечної та стовідсоткової гарантії захисту від несподіваного зачаття. Це повинно бути крайнім заходом, оскільки можуть виникнути збої у роботі статевих органів та циклу.

Ціна Міфепристону

Після прийняття лікарем рішення про призначення відвідувачці Міфепристону для пологів їй слід дізнатися, скільки коштує цей лікарський препарат. Інформацію, яка стосується даного цінового питання, можна без великих зусиль отримати в інтернет-аптеці. Подібного зразка ресурси є до неможливості популярними у наш час, оскільки пропонують зручний вибір потрібного медпрепарату, його покупку та отримання шляхом швидкої доставки у заздалегідь обумовлене місце. Деякі безчесні люди надають своїм клієнтам підробку замість справжніх ліків, про це не слід забувати при виборі онлайн-аптеки.

Для більшості людей вартість Міфепристону є вкрай високою, що може говорити виключно про неперевершену силу засобу та його швидку ефективність. Не можна не згадати й той факт, що купити без рецепта цей найсильніший засіб на практиці неможливо.

Де купити Міфепристон?

Таблетований Міфепристон продається не у всіх аптеках – в деяких він відсутній на постійній основі. Якщо з покупкою медпрепарату в аптеці виникли труднощі, завжди є можливість скористатися інтернет-мережею та знайти онлайн-аптеку. Не варто купувати засіб на першому-ліпшому сайті, який висвітився в пошуковій системі, оскільки є велика ймовірність отримати часто небезпечну для здоров’я підробку. Корисною справою виявиться вивчення відгуків віртуального аптечного пункту, в яких можна дізнатися не тільки про якість показаного товару, а й про ставлення працівників сайту до клієнтів, терміну доставки та ін. Тут варто бути уважним – наявність підозріло однакових по наочній структурі відгуків на сайті може знаменувати про їх безперечну підробку.

Якщо пацієнт як й раніше не знає, де купити представлений дорогий медпрепарат, то він може попросити про допомогу свого гінеколога – у цьому допоможе багатовіковий стаж фахівця.

Аналоги Міфепристону

Дорожнеча Міфепристону багатьох відлякує та тому пацієнтки намагаються відшукати ті препарати, які б мали нижчу вартість. В аптечних точках, зосереджених у різних частинах міста, існують аналоги медпрепарату – їх вартість більш приємна, а ефект не відрізняємо від оригіналу. Перед тим як приймати медпрепарат, за показаннями що замінює Міфепристон, слід очно поговорити з гінекологом з довголітнім та безперечним досвідом.

Популярні аналоги Міфепристону, якими можна запросто замінити оригінал:

  • Женале. Медпрепарат коштує значно дешевше від оригіналу. Використовується у випадках, коли трапився незахищений статевий акт, а вагітність не є бажаною або протипоказана за станом здоров’я. Приймають одноразово за 2 години до їжі. Під час вагітності прийом ліків недоцільний та протипоказаний, оскільки є небезпека викидня. Якщо жінка, яка боїться або не бажає вагітніти, годує малюка грудьми й приймає Женале, то від лактації тут доведеться відмовитися на 2 тижні.
  • Гінепрістон. У складі таблетки є 10 мг активного компонента – Міфепристону. Медпрепарат, який є максимально наближеним за дією до оригіналу, рекомендований в якості профілактичного заходу вагітності. Таблетку варто приймати протягом 3 днів після того, як стався бесконтрацептивний статевий акт, при цьому не грає ролі конкретна фаза циклу у жінки. Заборонений до застосування в вигляді постійного або систематичного методу контрацепції. Дізнатися, коли починає діяти Гінепрістон, можна в інструкції.
  • Міфоліан. Медзасоби антипрогестагенного типу, як і оригінал, має в три рази меншу вартість. В упаковці може бути від 1 до 3 таблеток по 200 мг активного компонента в кожній. Несприятливий результат може мати застосування ліків при позаматкової вагітності, а також з нестероїдними протизапальними засобами.
  • Міфегін. Як й попередньо згаданий варіант, він випускається в пігулках – в одній пачці 3 таблетки. Для здійснення медикаментозного аборту приймають відразу 3 таблетки в установі з медперсоналом. Міфегін застосовують й при пологах, як й оригінал, а саме – для занедбання очікуваної родової діяльності.
  • Миропристон. Дуже схожий на оригінальний медпрепарат, якщо говорити про показання, властивості та кількості найголовнішої речовини у складі. Для припинення вагітності, що дозволено здійснювати виключно на ранніх термінах з рішення жінки, Миропристон використовують разом з мізопростолом. Якщо у пацієнтки є тяжкі хвороби печінки та нирок, то їй не можна використовувати цей медикамент.
  • Гінестрил. Основна його схожість з оригінальним препаратом полягає у тому, що Гінестрил  належить до групи антигестагенних засобів. Ціна Гінестрилу знаходиться на більш високому рівні в порівнянні з оригіналом, що пояснюється присутністю великої кількості таблеток в одній упаковці – їх тридцять штук. Особливо часто цей антигістагенний аналог призначають при матковій лейоміомі. Жінки, яким доводилося використовувати Гінестрил у ході лікувального курсу, заявляли про розлади менструального циклу та інших незадовільних реакціях.

Особливості застосування

Рішення про зупинку вагітного положення на ранніх термінах  здійснення штучного аборту має бути максимально обдуманим. Буває так, що навіть Міфепристон, будучи найсильнішим засобом, не викликає викидня. Якщо медпрепарат не справив такого ефекту, якого від нього чекали то по закінченню 10-14 днів вагітність як й раніше є, то жінці не можна залишати її – у дитини можуть розвинутися неймовірно важкі патології. Отже, тут потрібно зробити дуже строгу міру та зробити аборт будь-яким іншим способом.

Мати, що годує, яка брала засіб для аборту або екстреної контрацепції, повинна перевести свого немовля на інше харчування на півтора-два тижні. У той же час якщо препарат прописувався для пологів, то шкідливого впливу на лактацію він не робить.


Увага!

Використання Міфепристон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.