Мікразим

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Ферменти

Класифікація: A09AA02

Міжнародна назва: Micrasim

Діюча речовина: Панкреатин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Часто буває так, що вітаміни та інші корисні речовини які вживаються щодня з їжею, засвоюються організмом не належним чином. Це стосується випадків, коли у людини в організмі спостерігається нестача ферментів, які беруть участь саме у всмоктуванні їжі та вітамінів разом з нею. Подібне явище показує аналіз крові, але нерідко воно виявляється й при зверненні пацієнта в поліклініку з характерними однієї чи іншої хвороби скаргами.

Мікразим – це сучасний засіб для замісної терапії при лікуванні ферментної недостатності, а також обов’язково інших станів та хвороб у людини, який випускається у вигляді капсул.

Інструкція по застосуванню Мікразиму

Опис та склад препарату. Мікразим входить в групу поліферментних препаратів, які беруть безпосередню участь у поліпшенні процесу травлення. Він є ферментно-містким препаратом з підшлункової залози тварини. Особлива фармакологічна дія препарату полягає в тому, що він виступає відмінним компенсатором недостатності екзокринної функції. Всі необхідні ефекти препарату, одержувані на виході, здійснюються завдяки його протеолітичній, ліполітичній та амілолітичній дії.

В складі препарату обов’язково міститься панкреатин (протеаза, амілаза, ліпаза), що виконує функцію головної діючої речовини. Крім цього компонента, в капсулах, у формі яких випускається Мікразим, є сополімер метакрилової кислоти, тальк, желатин, триетилцитрат, емульсія симетикону, патентований синій V та ін. В результаті курсу лікування, який може мати будь-яку тривалість, стан шлунково-кишкового тракту помітно поліпшується і це позначається на самопочутті пацієнта, при цьому поліпшуються всі травні процеси.

В складі желатиново-твердих капсул присутні мікрогранули, які розчиняються в шлунково-кишковому тракті. Цьому сприяє їх відповідна оболонка, призначена саме для розчинення в шлунково-кишкових шляхах. Завдяки цьому, вже через 30-40 хвилин засіб забезпечує пацієнта максимально-прийнятною ферментативною активністю.

Мікразим – це препарат, який лікує виключно місцево, не всмоктується в кров та виводиться через пряму кишку.

Показання. Micrasim часто призначається тим пацієнтам, які мають недостатність ферментів та страждають від відповідних хвороб.

Засіб показаний при:

1. Хронічному панкреатиті, муковісцидозі, панкреатектомії, раку підшлункової залози, для чого його застосовують в якості замісного лікування.
2. Комплексному лікуванні, що передбачає коригування всіх процесів, пов’язаних з функціонуванням травного тракту, а також при інших хворобах:

  • після резекції шлунка, жовчного міхура, частини кишківника;
  • різних захворюваннях, які пов’язані з порушеннями в процесі виділення жовчі – це камені в жовчному міхурі, холецистит та ін;
  • порушенні функції кишківника, яка забезпечує його перистальтику та просування вмісту кишки відповідно (порушення можуть частково завдати шкоди товстій, тонкій та / або 12-палій кишці).

3. Збої в травних процесах у пацієнтів, які не мають будь-яких симптомів порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, а саме:

  • пацієнт безсовісно порушує дієту, вживаючи, всупереч всім рекомендаціям, надмірно жирну їжу, грубі для травного тракту продукти, схильний до переїдання та їсть зовсім не по годинах (сьогодні о 7 годині, завтра – в 10);
  • у хворого спостерігаються явні проблеми, пов’язані з порушеннями функції жування (зазвичай таке відбувається в особин із занадто малорухливим способом життя та у тих людей, які піддаються тривалим іммобілізаціям).

4. Систематично-проявляється у вигляді діареї, причини якої неясні без спецдосліджень;
5. Гастрит, диспепсія.

Крім того, Micrasim призначають тим пацієнтам, яким в самий найближчий час потрібно буде пройти рентген-дослідження, або ультразвукове дослідження в області черевної порожнини. Ще цей засіб призначають людям із зайвою вагою для схуднення. Ферменти, які будуть добре впливати на процеси травлення, допоможуть попутно й усунути зайвий жир.
Але тут не можна зловживати засобом та приймати його безконтрольно – так можна тільки нашкодити своєму організму!

Інструкція по застосуванню. Капсули призначені для перорального прийому, однак, якщо пацієнту важко їх ковтати разом з водою, то вміст капсул можна висипати в невелику кількість води. Далі препарат ретельно розмішується в питній воді й випивається. Звичайно, найкращим для лікування є перший варіант, коли капсула ковтається з рідиною в цілому вигляді.

Дозування у випадку з Micrasim підбирається строго індивідуально, при цьому враховується хвороба пацієнта та його вік. У випадках, коли за один раз пацієнтові потрібно випивати більше 1 капсули, то дозу розділяють – одну частину приймають відразу перед прийомом їжі, а другу в процесі пережовування продуктів. При цьому запиття варто використовувати воду або соки, що допоможе капсулі пройти через травні шляхи набагато краще.

Багато дітей не вміють добре ковтати капсули й таблетки, як і люди похилого віку, тому гранули висипають в питво з капсули, про що було сказано вище. Але для розчинника гранул можна використовувати не тільки рідину – для цих цілей відмінно підійде та їжа, яка не вимагає ні найменшого пережовування. В якості такої їжі може виступити йогурт, кефір, яблуко, пропущене через тертку або блендер та ін.

В ході лікування Мікразимом не варто забувати про вживання достатньої кількості рідини, оскільки його недолік може стати причиною виникнення запорів.

При лікуванні муковісцидози пацієнтові, незалежно від віку, не можна приймати більше 10000 ОД на 1 кг маси тіла на добу. Дітям від 1 року до 4 років призначають 1000 ОД ліпази на 1 кг маси тіла. Всі розрахунки проводить лікар.

Micrasim також призначається й при стеатореї, коли у пацієнта спостерігається більше 15 г жиру в калі. В цьому випадку пацієнту зазвичай призначають по 25000 ОД ліпази під час кожного прийому їжі. Це ж дозування застосовується й для лікування пацієнтів, які страждають від діареї, яка попутно знижує вагу пацієнта. За умови, що це необхідно за станом хворого та препарат добре їм переноситься, цю дозу можна підвищити до 35000 ОД максимум. У разі, коли навіть така доза не дає належного результату, більше дозування не назначають, а хворого відправляють на додаткове обстеження, разом з чим поставлений діагноз ретельно та уважно переглядається лікарем.

Дітям до 1,5 років при більшості ферментних проблемах призначають 50000 ОД ліпази на добу, а від 1,5 років – до 100000 ОД ліпази. Дозування препарату залежить від відповіді організму та виду хвороби.

Ціна Мікразиму сьогодні та його аналоги

Ціна. Майже кожен пацієнт цікавиться у лікаря – скільки коштує Micrasim? Ціна цього препарату насправді відносно невисока. Це робить його доступним для більшої частини населення сьогодні.

Придбати Мікразим можна як у звичайній аптеці, так й в онлайн-сервісі, що виявляється дуже зручним на ділі.

Аналоги. При гостро-виникнувшій необхідності можна вибрати аналогові засоби. Але цього не можна робити без відома лікаря, оскільки в складі аналога може бути присутній інший діючий компонент або інше його дозування, яке не передбачене схемою лікування. Як замінник Micrasim можна вибрати один з таких засобів:

  • Agisim (Агізім);
  • Eurobiol (Евробіол);
  • Zentase (Зентазе);
  • Innosim (Іннозім);
  • Kreasim (Креазим);
  • Kreon (Креон);
  • Kreonchyk (Креончік);
  • Mezim (Мезим);
  • Pangroll (Пангрол);
  • Panezim (Панезім);
  • Panzinorm (Панзинорм);
  • Pancreatin (Панкреатин);
  • Pancitrat (Панцитрат);
  • Penzital (Пензітал);
  • Fermentium (Ферментіум);
  • Festal (Фестал);
  • Ensibene (Ензибене);
  • Enzistall (Ензісталл);
  • Ermital (Ерміталь);
  • Ipentall (Іпентал);
  • Forte-Enzim (Форте-Ензим);
  • Zimal (Зима);
  • Somilaza (Сомілаза);
  • Pepzim (Пепзім);
  • Solizim (Солізим);
  • Enzimtal (Ензімтал);
  • Unienzim (Юніензім).

Вартість препаратів, зазначених вище, різна, тому при бажанні можна вибрати й більш бюджетний варіант. Крім того, різниться й активна речовина, яка є в складі препарату та виконує головну функцію.


Увага!

Використання Мікразим без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.