Мілдронат

Фармакологічна група: Антиоксиданти, Невралгія

Класифікація: C01EB22

Міжнародна назва: Mildronate

Діюча речовина: Мельдоній дигідрат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

На даний момент переважна більшість людей все частіше і частіше займаються спортом, оскільки спорт – це життя. Він допомагає не тільки підтримувати себе в хорошій фізичній формі, але і продовжує життя. На тлі занять фізичними навантаженнями у багатьох людей виникає перенапруження, зокрема це стосується професійних спортсменів. У таких ситуаціях кваліфіковані фахівці рекомендують своїм «підопічним» перевірений і надійний лікарський засіб Мілдронат, яке володіє найширшою лінійкою застосування.

Інструкція лікарського засобу широкого спектра дії Мілдронату

Активною складовою частиною медикаменту є мельдоній – аналог гамма-бутиробетаїну (з’єднання, яке знаходиться в кожній клітині). Даному з’єднанню характерні інгибридні дії стосовно карнитину, контролюючому подачу жирних кислот в клітину організму. Якщо клітина потребує кисню, то при впливі карнітину формуються шкідливі речовини. Мельдоній зменшує швидкість цього процесу, внаслідок чого клітини «реанімують» процес метаболізму.

Така унікальна якість даного лікарського засобу має особливу важливість для клітин серця людини, яке відчуває дефіцит кисню, а також високі навантаження. Медикамент швидкоплинний проникає в кровотік.

Назріває цілком логічне запитання значної частини пацієнтів: «Від чого ж цей препарат?». Досвідчені фахівці виписують Милдронат свої пацієнтам, у яких діагностовано подальші патології:

  • Висноження організму;
  • Ретинопатія;
  • Астма і бронхіт;
  • Крововиливи;
  • Порушення мозкової системи гострого перебігу;
  • Інфаркт;
  • Серцева недостатність в хронічній формі;
  • Патологія серця;
  • Низька працездатність;
  • Період після хірургічного втручання для якнайшвидшого одужання;
  • Сильна фізична стомлюваність.

Даний лікарський засіб застосовують в профілактичних цілях, щоб запобігти ускладненням, але ні в якому разі не для лікування патологій гострого перебігу. При захворюваннях серця Мілдронат знижує зростання симптоматики даної патології та запобігає подальші ускладнення, які можуть перетекти в важку стадію. При діагностуванні серцевої недостатності даний медикамент збільшує здатність міокарда чинити опір несприятливих впливів.

Крім усього іншого даного лікарського засобу властива висока результативність в той момент, коли людям потрібно відновити запас сил після занять, що вимагають фізичної напруги. Саме з цієї причини, часто Мілдронат для спортсменів грає важливу роль. Застосовувати лікарський засіб слід в перервах між тренуваннями.

Існує думка, що Мілдронат здатний збільшити ріст м’язової маси. Це так, але в бодібілдингу та інших спортивних змаганнях його призначення трохи інше. Він збільшує результативність тренувань, протидіє виснаженню на тлі високих навантажень, зокрема серцевого м’яза, а також збільшує відновний процес енергетичних запасів. Раніше мельдоній не зважав допінгом, і допускалося його застосування в різноманітних різновидах спорту. Але першого січня 2016 року WADA ввело заборону на прийом даного з’єднання.

Інструкція по застосуванню говорить, що в ряді випадків даний медикамент використовують для лікування алкогольної залежності, часто в ролі ліки, яке знижує несприятливу симптоматику змін нервової системи.

Як правило, Милдронат виготовляється у формі капсули дозуванням двісті п’ятдесят або п’ятсот міліграмів активного інгредієнта (мельдоній). Крім цього, в аптечних мережах можна знайти дитячий сироп або ін’єкційні розчини, які вводять або внутрішньовенно, або внутрішньом’язово. Також виробниками виготовляються розчини для очного введення лікарського засобу. Його поміщають в ампули. В одному мілілітрі знаходиться сто міліграмів активного інгредієнта. Сироп призначений для вікової категорії від дванадцяти до шістнадцяти років. Як правило, призначають при високій завантаженості в екзаменаційний період, а також при низькій працездатності. Перед кожним застосуванням флакон з сиропом потрібно добре струснути. У п’яти мілілітрах сиропу знаходиться двісті п’ятдесят міліграмів активного інгредієнта. Дозування сиропу і капсул в середньому однакове.

Як і багато лікарських засобів Мілдронат має деякі протипоказання, до яких можна зарахувати:

  • Хворі, у яких діагностовано високий внутрішньочерепний тиск;
  • Вікова категорія до вісімнадцяти років;
  • Жінкам, які годують дитину грудним молоком;
  • Період виношування немовляти.

З особливою обережністю потрібно застосовувати даний медикамент пацієнтам, у яких діагностовано патології печінки і нирок тяжкого перебігу.

В цілому, лікарський засіб непогано переноситься хворими, але все-таки має деяку шеренгу небажаних явищ, до яких можна співвіднести:

  • Алергія в різних формах прояву;
  • Набряклість;
  • Тахікардія;
  • Систематичні зміни рівня артеріального тиску;
  • Болі в голові.

Дозволено прийом даного медикаменту під час керування транспортним засобом, оскільки на швидкоплинність реакцій ніякого впливу не робить.

Найчастіше Мілдронат застосовується в складі комплексного терапевтичного лікування, оскільки непогано комбінується з багатьма лікарськими засобами. Як правило, це – бронхолітики, антикоагулянти, діуретики.

Дозволяється вживання алкоголю поряд з мілдронатом, проте не варто забувати, що таке поєднання не призведе до сприятливій динаміці.

Відповідь на часте питання великим числом пацієнтів: «Мілдронат – це?»

Це, перш за все, кардіологічний та рецептурний медикамент, який був розроблений в 1970 році в Латвії. У 1984 році лікарський засіб стали використовувати в медичній практиці, а в 1992 році цей медикамент офіційно зареєстрували.

Мілдронат користується великою популярністю у переважної більшості пацієнтів, оскільки має велике коло застосування і має загальнозміцнюючу дію. Для чого? Він сприяє поліпшенню метаболічних процесів в організмі людини, і застосовується в терапії як засіб від різноманітних патологій, що супроводжуються дефіцитом поживних сполук в клітинах.

Опис даного медикаменту (з багатьох джерел) говорить про те, що перший час він застосовувався як ветеринарний препарат, який прискорював зростання тварин сільського господарства. Але після того як вчені виявили у Мілдронату радіопротекторний ефект, він став масштабно використовуватися в медицині в ролі лікувального медикаменту.

Таблетки Мілдронату

Деякі пацієнти, зайшовши в аптечний пункт, запитують у провізорів таблетки Мілдронат. Важливо знати, що таблетованій форми даного медикаменту не існує. Просто деякі люди по своєму незнанню називають так капсули. Капсули випускаються білого кольору, всередині яких знаходиться порошок у вигляді білих кристалів. Вміст активного інгредієнта в капсулах становить двісті п’ятдесят або п’ятсот міліграмів. До другорядних з’єднанням можна співвіднести: картопляний крохмаль, кремнію діоксид, магнію кальцію. Сама капсула складається з желатину, а також діоксиду титану.

Препарат Мілдронат володіє збудливим ефектом, тому досвідчені фахівці радять його використовувати протягом полудня до п’ятої години вечора.

При діагностуванні ішемії міокарда лікарський засіб приймають в комплексі з іншими медикаментами одного разу – двічі на добу. Дозування за двадцять чотири години становить від 0.5 до 1 грама. Довгостроковість терапії варіюється від чотирьох до шести тижнів.

Людям, у яких поставлений діагноз кардіоміопатія дисгормональна, рекомендують цей засіб в комплексі з іншими медикаментами. Дозування становить 500 міліграмів щодня. Довгостроковість – близько дванадцяти днів.

Медикамент також застосовується в комплексі з іншими засобами при інсультах. Дозування – по одному граму двічі в день. Довгостроковість – від чотирьох до шести тижнів.

З метою терапевтичного лікування порушень мозкового кровообігу в комплексі з іншими засобами використовується двічі – тричі протягом дванадцяти місяців.

Дозування – 0.5 міліграмів. Довгостроковість терапії варіюється від чотирьох до шести тижнів.

При сильній розумової та фізичної стомлюваності (найчастіше в спорті) фахівці рекомендують дозування 500 міліграм двічі в добу.

Довгостроковість – від десяти до чотирнадцяти діб. У випадках потреби лікар може призначити повторний терапевтичний курс по закінченню двох – трьох тижнів.

У перервах між тренуваннями професійним спортсменам радять приймати один грам ліків довгостроковістю від чотирнадцяти до двадцяти одного дня. Це стосується періоду підготовки до майбутніх змагань і довгостроковістю від десяти до чотирнадцяти днів безпосередньо в період змагального процесу.

Хворим, у яких діагностовано алкоголізм хронічної форми, рекомендують прийом Мілдронатав протягом семи – десяти діб. Дозування становить 0.5 грамів чотири рази в день.

Мілдронат в формі уколів

Уколи представляють собою безбарвний розчин в ампулах об’ємом п’ять мілілітрів в кожній. Активним інгредієнтом є дигідрат мельдоній, а другорядним з’єднанням виступає стерильна вода.

Використовується в комплексі з іншими лікарськими засобами при захворюваннях серцево – судинної системи один раз – двічі в день. Дозування становить від 5 до 10 міліграмів ін’єкційного розчину. Довгостроковість – від чотирьох до шести тижнів.

При діагностуванні порушень мозкового кровообігу загостреної форми ін’єкційний розчин вводять внутрішньовенно по 5 – 10 мілілітрів. Довгостроковість терапії – десять днів. Потім хворий пропиває капсули довгостроковістю від чотирьох до шести тижнів.

При перевтомі фізичного і розумового характеру ін’єкційний розчин вводять внутрішньовенно по 5 мілілітрів раз в день. Довгостроковість терапії – від десяти до чотирнадцяти днів. У випадках потреби лікуючий фахівець може призначити повторну терапію по закінченню двох – трьох тижнів.

При діагностуванні патології сітківки ока десятивідсотковий ін’єкційний розчин вводять в область біля ока по 5 мілілітрів.

Людям з діагнозом алкоголізм хронічної стадії рекомендують 5 мілілітрів лікарського засобу двічі на день. Довгостроковість варіюється від семи до десяти днів.

Ціна на лікарський препарат Мілдронат

Оскільки даний медикамент представлений на ринку фармацевтичної індустрії різноманітного дозування, то ціновий аспект на лікарські форми медикаменту буде, звичайно, трохи відрізняється. В середньому препарат відпускається провізорами за прийнятною ціною. Але варто знати, що даний різновид лікарського засобу відпускається аптечними мережами тільки за рецептом від лікуючого фахівця. Купити медикаментозний засіб можна в будь-якому аптечному пункті або в інтернет аптеках. Вибір напряму залежить від переваги самого пацієнта.

Аналоги засобу Мілдронат

Багатьом відомий той факт, що в деяких обставинах даний лікарський засіб неприпустимо до застосування. Цьому можуть посприяти такі чинники, як, наприклад, алергічні реакції на інгредієнти, що входять до складу Мілдронату. Тоді пацієнти змушені знайти замінник. Фармацевтична індустрія пропонує на вибір споживача різні види аналогів. До найбільш відомих можна співвіднести:

  • Кардіонат. Сприяє покращенню метаболізму. Як правило, призначається при фізичних перевантаженнях, а також при великих навантаженнях на міокард. Використовують при порушеннях мозкового кровообігу – внутрішньом’язово укол раз на добу дозування п’ять мілілітрів. При фізичному і розумовому перенапруженні – вводять внутрішньовенно десять мілілітрів раз в день. Довгостроковість терапії варіюється від десяти до чотирнадцяти днів. При захворюваннях серцево – судинної системи застосовують в комплексі з іншими лікарськими засобами довгостроковістю лікування порядку чотирнадцяти днів. Дозування становить від п’яти до десяти мілілітрів щодня. Лікарський медикамент відпускається провізорами аптечних мереж за прийнятним цінового аспекту.
  • Ідрінол. Виготовляється у вигляді ампул. Активним інгредієнтом виступає мельдоній. Застосовується з метою профілактики ймовірності виникнення інсульту ішемічного, а також інфарктних і передінфарктних станів. Обмеження дуже схожі з милдронат. Дане лікувальний засіб є бюджетною варіацією.
  • Мельдоній. Активна складова частина – дигідрат мельдоній. Виготовляється виробниками в декількох лікарських видах: капсулах, ампулах для внутрішньовенних ін’єкцій, а також у вигляді сиропу. Дозування визначається строго досвідченим фахівцем. Відпускається виключно за рецептурою. Мельдоній має ряд обмежень, до яких можна зарахувати:

Вікова група до вісімнадцяти років.
Нестерпно складових частин медикаменту.
Виношування немовляти і годування груддю.
Наявність злоякісних пухлин в головному мозку пацієнта.

  • Мельфор. Значна частина кардіологів часто призначають даний лікарський засіб в комплексі з іншими лікувальними медикаментами при стенокардії, порушеннях серцево – судинної системи. Також Мельфор володіє унікальною здатністю – стимуляцією розумової і фізичної активності. Лікарський засіб призначають хворим, які перенесли хірургічні операції після інсультів і інфарктів. Фахівці не радять приймати засіб в вечірні години, оскільки Мельфор діє збудливо. Дозування – від 0.5 до 1 грамів. Довгостроковість курсової терапії варіюється від семи до десяти діб. До обмежень можна зарахувати: патології нирок і печінки, вік до вісімнадцяти років, виношування дитини і лактаційний період.
  • Рибоксин – засіб білоруського виробництва. Є найбільш популярним серед всіх замінників. Випускається в таблетках. Активний інгредієнт – інозин. Великим плюсом даного лікарського засобу є його ціна. Препарат варто дуже дешево.
  • Кардазин – замінник українського виробництва. Виготовляється в таблетованій вигляді рожевого відтінку. Показання до прийому цих ліків абсолютно схожі з милдронат. Довгостроковість терапії – від чотирьох до шести тижнів по дві таблетки три рази на день під час їжі.

Але не варто забувати, що перед покупкою того або іншого аналога слід проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем даної області.


Увага!

Використання Мілдронат без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.